Bëri thirrje për të vrarë myslimanët, dënohet me 1 vit burg

September 7, 2017 21:10

Bëri thirrje për të vrarë myslimanët, dënohet me 1 vit burg

Një person që bëri thirrje në internet për të vrarë të gjithë myslimanët britanikë është burgosur për një vit.

Keegan Jakovlevs i Wrexham, nga North Wales, do të kryej 12 muaj burg pasi ai pranoi postimin e mesazhit në Facebook pas bombardimeve të Mançesterit, në të cilën 22 vetë u vranë dhe qindra të tjerë u plagosën.

Jakovlevs, 22 vjeç, u burgos në Gjykatën Mold Crown për “botimin e materialit me qëllim të nxitjes së urrejtjes fetare”.

I riu bëri thirrje në Facebook për hakmarrje,mesazh që u shpërnda për 2,154 shokët e tij.

“Prokuroria argumentoi se mesazhi i vetëm i Jakovlevs ishte veçanërisht serioz sepse ishte postuar kaq shpejt pas bombardimeve të Mançesterit, kur emocionet publike ishin rritur”.

September 7, 2017 21:10
Komento

1 Koment

 1. Arben September 7, 21:37

  EJ, KA BERE THIRRJE, TE TILLE

  PAS SULMIT KAMIKAZ QE VRAU NJEREZ TE

  PAFAJSHEM.

  NE KETU, KEMI KAC MYFTARIN, QE PAGUHET

  5,000 DOLLARE NE MUAJ NGA UDB, PER

  TE BERE THIRRJE TE TILLA E MBAJME

  AKOMA NE QOSHE.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK

  ESHTE BASHKEFAJTOR DHE JO VIKTIME

  E GJENDJES NE TE CILEN VEGJETON.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*