Berisha akuzon Ramën për lidhje me trafiqet, por nuk përmend Lazaratin

June 16, 2014 21:31

Berisha akuzon Ramën për lidhje me trafiqet, por nuk përmend Lazaratin

Ish-kryeministri Berisha akuzon kreun e qeverisë për lidhje me trafiqet dhe krimin, por nuk përmend operacionin  e sotëm të policisë në Lazarat. Berisha shkruan në Facebook se kryeministri ka emëruar në postet kryesore të administratës trafikantë e pengmarrës, ndërsa alencën e majtë e cilëson “aleancë qelbësirash”.

“Rama vetë dhe kupola e tij janë kokë e këmbë të lidhur me krimin dhe trafiqet

Të dashur miq, sot Edi Rama shpërtheu egërsisht kundër drejtësisë, e cila në kundërshtim me ligjin ka liruar kriminel dhe trafikantë dhe këto akte të shëmtuara dhe të dënueshme kanë ndodhur. Por ka dhe më keq.
Rama vetë personalisht është politikani më i lidhur me krimin dhe bandat e tij. Ne Shqipëri nuk ka njeri qe nuk di lidhjet e tij të ngushta me bandën e Rrugës së Kavajës dhe bashkëpronësinë e tij me këtë bandë në kinema Republika. Çdo njeri i njeh lidhjet publike të Ramës me bandat e Lushnjës, Durrësit, Hakmarrjen për Drejtësi, Dritan Dajtit, etj etj. Bosët dhe anëtarët e këtyre bandave kanë marrë dënimet e merituara nga drejtësia shqiptare. Por edhe sot Rama është mburoja e tyre politike.

Rama vetë ka përfshirë vrasës, trafikantë, pengmarrës në grupin parlamentar dhe në krye të PS.
Është vetë Rama që trafikantë, vrasës, përdhunues të tipit Danaj i ka vendosur në nivelet më të larta të piramidës së administratës së tij. Këto emërime nuk i kanë bërë gjykatësit apo prokurorët e inkriminuar por i ka bërë vetë Rama me Koçot e tij dhe aleancën e qelbësirave që krijuan për të ardhur në pushtet dhe e vendosën në pushtet!! Sb”, shkruan Berisha.

June 16, 2014 21:31
Komento

21 Komente

 1. saaaaaaaaaali June 16, 21:47

  ja dhe minutat po numerohen tik-tak;tik-tak
  ne lazarat do e kesh fundin si Gadafi

  Reply to this comment
 2. Enkel June 16, 21:48

  Coja te gjitha informacionet ushtarit tend Llalla. I ben nder kombit po qe se ke prova per lidhjet kriminale te Rames dhe i ben publike.

  Reply to this comment
 3. indrit June 16, 22:13

  ahahahahaha plak hesapi,filluan grafat dhe perpelitjet e fundit e nje skizo-psiqiku,sot qe tu mbyll SHPK-ja lazarati biznesi yt bastioni yt historik thuhet qe je bere garroqe duke e pire dhe gelltitur HALOPERIDOLIN me grushta se me pako nuk te benin derman ,je bo thum ty pi sot,,lehje marrezie hesapi…

  Reply to this comment
 4. Thana June 16, 22:20

  Yyyyyyyyyttttt pjelle e keqe…..

  Reply to this comment
 5. PARTIA E VUQIDOLIT June 16, 22:36

  ik more malok vuçidoli i qelbur

  Reply to this comment
 6. artur June 16, 22:49

  Eshte rasti i vetem ne bote qe trafikantet e droges,krijojne edhe aleancen kunder droges?!

  Reply to this comment
 7. alfa June 17, 01:43

  Ky eshte nje QEN I TERBUAR,DUHET ASGJESUAR !!!!

  Reply to this comment
 8. komunisti June 17, 02:37

  Yyyyy qelbesire

  Reply to this comment
 9. Agimi June 17, 03:00

  Ik pjelle e keqe!T’u shofte emir, fara !

  Reply to this comment
 10. Agimi June 17, 03:02

  Rrace e poshter!Percares I shqiptareve,kriminel,hajdut,mashtrues, hipokrit,

  Reply to this comment
 11. Ti June 17, 03:03

  Go to hell, you monster that stops at nothing. May GOD give you and all the criminels around you a trip to hell soon. Whatever your fear is , is coming to get you MF!

  Reply to this comment
 12. alban.ny June 17, 07:07

  Te shtunen Rama tha se te henen do tu jap nje lajm. E mbajti fjalen.Lazarati.
  Te presim a do premtoje te shtunen e ardhshme dhe c’do te ndodhe te henen pas saj. Berisha?!

  Reply to this comment
 13. beni June 17, 07:25

  Ky e ka vendin ne burg se e shkaterroi kete vend dhe vazhdon te flase !!!!!!!

  Reply to this comment
 14. TEMO June 17, 07:41

  O Sali o shkerdhate,po ti burgun e ke hake,Del ne krah te drejtesise,Se me te je bere shume PISE.Si s’pushove o mjeran,Derdellis posi hajvan,Ne kuvend e FB,Dhe nga goja po nxjerr MUT.Ti Sali korier i Serbit,Shkaterrove shqiperine,Me Lulushin dhe Fazlliçin,Po kerkon prap te biesh zine.

  Reply to this comment
 15. gjergji June 17, 08:12

  Momentet e vidhisjes se Saliut,nukpaskan te sosur.
  Ai tashma eshte shnderuar ne nje Bishe.Dhe kjoka ndodhur
  nga qe i kane rrjedhur plotesisht…
  Sajesat jane postulatet e jetes tij.Kurse Tiparet e tij kane
  dicka te pacaktuar dhe ne vecanti Fytyra i merr nje shprehje
  te Trishtuar.Ne fakt duket sikur done te shfaqet me tere
  Dhimbjen qe aq shume poe lodh.Eshte shume Nopran(bastard)…
  ngaqe Shpirtin e ka plote njolla…Ka persosur Djallezine ashtu
  sic dine te bejne vetem njerez te tille.
  Ajde tani thuaj se ky njeri mund te ndryshoje.
  Sefundi;edhe Ju mendoni keshtu si une;
  Atehere lereni te Vidhiset…

  Reply to this comment
 16. pro dhe kunder June 17, 08:18

  …mendimi i tij.

  Reply to this comment
 17. Aliu nga Selenic June 17, 10:14

  Edi Rama ne aksionin ne Lazarat nuk ka shkuar atje p[er te mbrojtur dike dhe per te luftuar dike.! Atjwe kla shkuar per te luftusr drogen dhe bosat e saje,

  Reply to this comment
 18. iri June 17, 12:37

  Foli – kush foli ?? Idioti nga Vicidoli ,,!!!Cdo dite verteton se ai eshte kapoja I krimit , eshte PABLO ESKOBARI , SHQIPTAR !!!!! Lavdi vepres tende , sa me shpejt ne boten tjeter , do ta bejme feste kombetare ……!!!!!!??

  Reply to this comment
 19. Ermira June 17, 15:00

  Ore malok ti ja bere te keqen Lazaratit , se u zilepse nga meraku se mos Rama do merte mal me pare sic merte yt bir, ti e nguce Ramen te shkateronte drogen e Lazaratit , haha…….ata ty duhet te te vrasin, pa dashje ben ndonjehere ne te ralle ndonje gje te mire ti per ata qe nuk perdorin drogen.

  Reply to this comment
 20. LISI June 17, 19:29

  Po, o debil po. Te gjithe e dim qe Rama ka lidhje me krimin. Nje gje nuk dim: kur do te fusi ty brenda qe ti dorezosh listen e kriminelave ?

  Reply to this comment
 21. lis dushku June 17, 22:31

  Kur te dhane pushtet ne dore ty,te lumte,me keq tja besh ketij populli se hak e ka.!Sa i varet ujkut melcia ne qafe,aq i jepen celesat e shtetit ne dore malokut!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim