Berisha: Ambasadorja Vlahutin i ka kërkuar Llallës arrestimin tim

April 12, 2018 21:09

Berisha: Ambasadorja Vlahutin i ka kërkuar Llallës arrestimin tim

 

I ftuar mbrëmjen e së enjtes në kanalin ABC Sali Berisha tha se, ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin i ka kërkuar ish-kryeprokurorit Llalla arrestimin e tij.

 “Zoti Llalla i ka thënë Presidentit të Republikës, Bujar Nishani se zonja ka ardhur në zyrë dhe ka kërkuar arrestimin e Sali Berishës. Unë në fakt e kisha marrë vesh këtë fillimisht nga ambasadorë të huaj, por as nuk e kisha vlerësuar, as se kisha vu fare. Kur para se t’ia thoshte Adriatiku presidentit Nishani, të paktën një vit më përpara, i thotë njërit se ajo, me fjalë zhvlerësuese për të, por unë nuk e kisha vlerësuar. Tani a e besoj unë atë? 100 për qind“, tha Berisha.

Ish-Kryeministri tha se Vlahutin u ka thënë ambasadorëve të tjerë të BE-së se Berisha mund ta përgjonte, duke qenë se të dy i kanë zyrat në të njëjtën ndërtesë, pranë Pallatit të Kongreseve.

“Se kur ke fiksime dhe komplekse, atëherë nuk di të ndalesh. Çfarë ka bërë kjo zonja që e di nga burimet? U thotë një ditë para disa muajsh ambasadorëve të BE-së, hiqini telefonat se këtu nja katër kate më poshtë është Sali Berisha dhe na regjistron. Tani, që një ambasadore të thotë kështu ka dy arsye. Ose është e sëmurë dhe ka obsesione, sëmuret çdo njeri.

Që t’i thotë mendja asaj se Sali Berisha mund të na përgjojë, ajo duhet të ketë një ‘berishofobi’ 10 herë më të madhe se Edi Rama dhe kjo është një gjë e turpshme. Ose pastaj ajo bën një provokacion aq banal, sa ka pasur prej atyre që edhe kanë qeshur.”

Berisha tha fakti që beson se Vlahutin i ka kërkuar Llallës arrestimin e tij, nuk mund ta bëjë të besojë të njëjtën gjë për Ambasadorin Donald Lu për arrestimin e Ilir Metës.

l.h/ dita

April 12, 2018 21:09
Komento

30 Komente

 1. Mon Kukaleshi April 12, 21:14

  Po mire ka bere, çfare kujton ti se po na vjen keq? Ne mezi po presim qe ju banditeve ta ketij kombi t’ju kalbin ne burg!
  Jeni plehra dhe vetem burgu i perjetshem ju ben derman.
  Ky qenka edhe budalla fare, ka kurajo e denoncon faktin qe kjo zonja e madhe paska kerkuar arrestimin e ketij bastardi, por fale zhabes Llalla qe ishte ne sherbim te tyre per momentin ka shpertuar.
  Vatem per momentin, po tani qe zhaba Lalla nuk eshte?

  Reply to this comment
  • Zike Mulleti April 13, 02:58

   Jo o Sale, do e vuash me shume se kaq. Nuk do te bejne hero duke te future ne burg, qe pavaresisht e meriton 100 here. Jo, kane vendosur te te mbyllin ne cmendine, dhe te paraqesin si rast ekzemplar per te demonstruar si ndikon malokeliar ne proceset demokratike dhe babezia ne politikberien ne vendet e lindjes. Skizofrenet nuk I fusin ne burg, I lene te lire rrugeve, ty do te bejne nderin e madh, ne cmendine.

   Reply to this comment
  • ULLI MAGNA April 13, 10:42

   O PLAK ‘MATUF’ … !

   EDHE PER PAK,

   DHE DO NA NXJERRESH

   (POR NUK TALEJON ‘SIMETRIA’ PSIKOPATIKE E

   ‘DIATRIBES’ SE LU-LIKE …)

   SE VLLAHUTIN DO DONTE ‘TE BENTE SEKS ME TY … ‘ … ?! ?! ?! ?! ?! …

   Reply to this comment
  • ULLI MAGNA April 13, 10:44

   O PLAK ‘MATUF’ … !

   EDHE PER PAK,

   DHE DO NA NXJERRESH

   (POR NUK TA LEJON ‘SIMETRIA’ PSIKOPATIKE E

   ‘DIATRIBES’ SE LIKE-LU-se …)

   SE VLLAHUTIN DO DONTE ‘TE BENTE SEKS ME TY … ‘ … ?! ?! ?! ?! ?! …

   Reply to this comment
 2. NA FAL ENVER ! April 12, 21:45

  qe te arrestohet berisha duhet te arrestoje dhe shteti amerikan rajersonin dhe atij qe i dha vize gjeneralit Luan Hoxha pasi shkelzeni do ta vriste si kosta trebicken..
  Epopeja 25 vjecare e pabesueshme e krimeve te perbindeshit Berishovic 1-puci shtetit 1991

  1-puci shtetit 2 prill 1991
  2-lufta veri-jug 1997
  3-kater mije te vrare ne 1997
  4-urdheri per sulm kimik 1997
  5-remzi hoxha
  6-fshehja e kumbaros
  7-kosta trebicka
  8-fatmir xhindi
  9-oficeri shikut
  10 gjyqtari konomi
  11-viktimat e gerdecit
  12-protestuesit e 21 janarit
  13-akuzoi PS per vrasje nga mbrapa
  14-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak
  15-ktheu k/m ne spital fushor
  16-refuzoi dorzimin e gardisteve
  17-terrorizoi presidentin si horr bulevardi
  18-perdhosi k/prokuroren di lavire
  19-ofendoi k/shikasin si pucist
  20-kercenoi ramen me egzekutim
  21-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare
  23-u fshine filmimet
  24-u ndrruan tytat e armeve
  25-u dekorua burri shtetit
  26-u dekorua ylli ne ngjitje
  27-u menderosen ekpertizat e FBI
  28-u zevendesua presidenti
  29-u zevendesua k/prokurri
  30-u zevendesua k/bashkiaku
  31-u zevendesua k/shiku
  32-u terrorizuan gazetare
  33-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar
  34-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012
  35-genocid fisit haklajve
  36-tritol te varezat e haklajve
  37-bulldozer te shtepia e haklajve
  38-vrasja mafjoze e Mirush Matit
  39-thika pas shpine Bujar Kaloshit
  40-vrasja e Aleks Kekes
  41-masakrimi Edi Rames
  42-masakrimi Zamir Dules
  43-masakrimi Bardhok Lales
  44-vrasja Florian Viles
  45-egzekutimi Anton Gjergjit
  46-egzekutimi Vaid.Lames
  47-perndjekja e Zef Brozit
  48-perndjekja e gjen.Luan hoxha
  49-perndjekja e Shinasi Rames
  50-terrorizimi Eduart Sallamit
  51-terrorizimi Arben Dukes
  52-rrahja e Paskal Milos ne Bruksel
  53-burgosjae e A.Frangajt
  54-burgosja e A.Ristanit
  55-vdekja misterioze P.Arbnorit
  56-vdekja misterioze Safet zhulalit
  57-vdekja misterioze Ali Spahia
  58-vdekja misterioze Besnik jacellit
  60-vdekja misterioze Gezim Dibra
  61-egzekutimi ahmet krasniqit
  62-egzekutimi ilir koloshevcit
  63-vdekja misterioze xhavit hana (prokurori gerdecit)
  64-eleminimi misterioz i L.Ihsanit (sekretarja berishes 13 vjet)
  65-vdekja misterioze Bashkim Gazidede
  66-vdekja misterioze Ferit R.Hoti
  67-vdekja misterioze Tani Topit
  68-vdekja misterioze Gramoz Pashkos
  68-Eleminimi Gani Malushit
  69-nxjerrja ne prite e azemhajdarit
  70-vrasja e 10 komisareve te policise
  71-vrasja e mbi 500 policeve ne detyre
  72-ngujimi i 3110 familjeve ose jane gjak
  73-…1800 te vrare me kanun
  74-prishjen e qeverise stabilitetit 91′
  75-fronezimi i janullatusit
  76-aderimi ne konferencen islamike pa referedum
  77-sabotimi i levizjeve per pamvaresi ne kosove
  78-furnizimi me nafte i milloshevicit
  79-vjedhjen e votimeve 96′
  80-rrahja masive e demonstrueve ne sheshin Skenderbej
  81-rrezimin e shtetit dhe vellavrasja ne 97′
  82-grushti i shtetit shtator 98′
  83-impikimi familjarisht i tij ne holokaustin e gerdecit
  84-miratimi i varrezave te ushtareve greke
  85-injorimi total i ceshtjes came
  86-shitja e detit jon
  87-implikimi me ligjin e plehrave
  88-vjedhje e votimeve ne 2009
  89-prishja klasave sportive
  90-prishja e rrjeteve kulluese
  91-tallja me shkollene plepave
  92-masakra e 21 janarit
  93-vjedhja e votimeve 2011
  94-perdhosja e luftes N.CL
  95-glorifikimi i satrapit zog
  96-deklarata qe kemi gjak turku.
  97-Shitja e resurseve strategjike
  98-lidhja me mafiozet e podestes
  99-parlameti i ri
  100-stadiumi i ri
  101-xhamia e re
  102-rruga e Arberit
  103-rrethrrotullimi ne unaze
  104-h/c skavices
  105-h/c devollit
  106-mullinjte e eres ne karaburun
  107-centrale atomike per tu bere superfuqi
  108-hekurudha tirane-pekin
  109-superfuqi arroresh
  110-mbjellja e 10 miljon rrenje ullinj
  111-kalimi borxhit jashtem 66% (falimentim)
  112-mos pagimi 500 miljon investitoreve
  113-demi me “Cez-in” rreth i miljard dollare
  114-Krimi me TEC Vlore mbi 200 miljon dollare
  115-qindra miljone me pronaret e tokave (strasburgu)
  116- mashtrimi i te perndjekurve politike ne pagesa
  117-mashtrimi kriminal me legalizimet
  118-deshtimi i censusit
  119-vjedhja e 300 miljon dolarev te rruga kombit
  120-shitja e hidrocentraleve
  121-shitja mafjoze e armatimeve
  122-shitja e reparteve ushtarake + shqup-in
  123-deshtimi i shitjes albetrolit dhe armos
  124-linja e tramvajit Lulit ne tirane
  125-shqiperia 1-euro
  126-denoncimi i Hysen Shoshorit
  127-enoncimi i Margarira Kostaqit
  128-tjetersimi mafjoz i Shqup-it
  129-tjetersimi mafjoz i ambasades kineze
  130-tjetersimi mafjoz i sh.o. Fier
  131-ri-aprovim i ardhjes milionave ton plehrave
  132-tejkalimi borxhit public mbi 65%
  133-borxhi ndaj biznesit 1 miljard dollare
  134-borxhi stratosphere me Cezin
  135-cmenduria me emrin e bjeshkeve te nemuna.
  136-perdhosja e eshtrave te A.Hajdarit dhe VK.
  137-lejimi i rajersonit ne fushate elektorale 1992
  138-mos hapja e dosjes se sigurimit shtetit
  140-poshtrimi i Jon Withersit
  141-poshtrimi i Arvizuse
  142-loja me LHL
  143-komplloti Sokol Olldashit
  144-loja me lazaratin
  145-helmimi Ferdinant Ponit
  146-pagesa e vrasjes se Santos
  147-teatri qe po luan me Fullanin
  148-uzurpimi bsh
  149-uzurpimi i bankes Santos
  150-“Dasma” per kapjen e nipit enverit
  151-‘Nxjerrja” e kalibruar e videos Metes
  152-Nxjerrja” e kalibruar e kamikazit Doshi
  153-Perdorimi i Dritan Priftit si Video Master Spy
  154-Neni naziskin 24/1 i 1992 (shpartallimi shtetit)
  156-komisjoni varrim –zhvarrimeve
  157-kanibalizmi ne varrezate kombit 3 maj 1992
  158-shkarkimi illegal i maks haxhise 1998
  159-mos kallzimi I krimit te doshit 3 muaj
  160-paisja e familjes & fisit me pashaporta dipllomatike
  161-paisja e 10 terroristev islamike me pashaporte shqiptare 93’
  162-enigma e goditjes dhe vdekjes Agim Shukes
  163-ultimatumi drejtuar Qazim Gjonajt per gjyqin e 2 prillit
  164-presioni mbi Prele martinin per gjyqin e 2 prillit
  165-enigma e arit londres (1993 me rajersonin)
  166-enigma e kaparit te albetrolit 2012 (mbi 85 milon $)
  167-enigma e pallateve nga malajzi a ne laprake
  168-emrimi I gazidedes ne shik (master spy)
  169-takimi sekret me milloshevin (1995)
  170- takimi sekret me gjeneralin Boban te vila nr 4
  171-takim I fshehte me Ivanovicin ne Kras Montana
  172-reabilitimi I kriminelit Gazidede 2005
  173-reabilitimi I kriminelit Agim Shehu 2005
  174-shkaterrimi dhe demtimi I hekurudhave
  175-prishja e hekurudhes milot rreshen klos
  176-zhdukja e stacionit trenit Tirane
  177-ofendimi I NY TIMES leter higjenike
  178-shkon ne USA 1992 me ndihmen e nje big-shefi te Cia-s
  179-skandali Levan-Fier( fari balliu-alpine)
  180-Debimi I Mustafajt para vizites Bushit
  180-ngritja e permendores bushit si bythlepires I tij
  181-skandali nipi berishes ne hotel dajti (koburja e dritanit)
  182-250.000 euro Jean Paul Carteron ilegalisht ne 2006
  183-urdherohet qe kontrata me JPC te mbahet teper secret
  184-skandali kombetar me shkollen greke Omiros ne korce
  185-denimi Top Channel me 13 milion euro
  186-Trafik I madh armesh me Armenine
  187-Skandal dipllomatik me azerbajxhanin per keto arme
  188-digjet policia gjirokastres nga lazaratasit-shtator 2007
  189-i falen Tom Ridges 500.000 $ per 2 seminare (9/2007)
  190-Damir Fazllic ne kasafortat e sigurise kombetare me T.Ridge
  191-shkarkohet prokurori Sallaku per aresye banale si ndonje fshesaxhi
  192-Argita B. fshin biznesin e saj nga regjistri kombetar (shkurt 08’)
  193-pagesa ilegale Vatres-usa per 100 vjetorin (sa fukarenj ne usa)
  194-Spoti turistik n CNN-300 000 $ kater here me shtrejt se normalja
  195-Kapet 1 kg heroine te makina ambasdorit ne Itali , Lesh Kola
  196- Prangoset shoferi A.Selmanllari si drog-diller-mik personal i Xenit Sales
  197-Autobote te qeverise kapen duke ujitur drogen e Lazaratit
  198-Debohet ne shtator 2008 nga shqiperia FMN
  199-Debohet k/hetuesi Shtylla (kishte gerdecin dhe rrugen e kombit ne process)
  200-Skandali plazhi gjeneralit- mbrapa qendron dyshja malltezi-patozi
  201-Super Skandali Jales -del kollovari J.malltezi si mafje e tokave
  202-Skandali ne Porto Romano-Argita –Fazllic
  203-Gold-Argita” i lyp “Zafar Ansarit 3 miljon dollare rushfet
  204-Jamgjarper Malltezi gllabron ish klubin Partizani
  205-Karaosmania e Nishanit gllaberon ish seline e PD
  206-Urdherohet pergjimi ambasadave dhe opozites nga SH.I.U
  207-Transferohen nga zyrtare vendas 1.3 miljard dollare raporton G.F.I.
  208-Shkarkimi I disa gjeneraleve rebele dhe zevendesohen me beadle
  209-Nuk hapen kutite per 2009,dhe digjen fletet e votimit para afatit
  210-Hapen kutite per 2011 dhe ndryshohet rezultati (po mengeperveshuri ?)
  211-Ortakja e Argita B. Flutra Kola blen Croën te Fazllicit 2 miljon $
  212-Gazidede takon Arkanin ne Durres 6/94 me miratim te Berishes per naften
  213-Themelohet kompania Shqiponja me “boss” Tritan Preshin.
  214-Berisha posedon disa zyra perandorake private te pa raportuara..
  215-Argita zoteron vila multi milioneshe te pa justifikuara-lalez etj..
  216-Shkelzeni zoteron vila sheikesh ne garden,farke,mullet .L.A.etj.
  217-Akuza ndaj Hajdarit si spiun i SS dhe organizator i 2 prillit 1992
  218-Ngritja e lapidarit per “spiunin dhe vrasesin “e Shkodres
  219-Dekorata dhe honorari 1,6 miljon dollare per Nicola Arsidin
  220-Trafikimi naftes ‘Virxhin-Kulicaj” fitimi 75 miljon dollare
  221-Blerja e nje super benzi BUNKER-700 miljon leke.
  222- Porosit helikopter superlluksoz VIP ne France (eurocopter)
  223-Porosit nje veprim terrorist me helicopter mbi shtepine e Bamir Topit
  224- Mban gjithmene rrotull nje “polici secrete civilesh ” 50- 100 vetash
  225-Fimohet vila Rames ne 13 shkurt 2013 me helicopter me urdher te SB
  227-Urdherohet ne 97’ nga SB sulmi mbi amb. amerikane ( Izet Haxhia)
  228-Sulmohet me urdher te tij kontigjenti gjerman (ka filmime)
  229-Kurdiset nga SB truku I bombes te Vefa ne 96’ me Anton Gjergjin
  230-Bomba u “kurdis” per te akuzuar “Hakmarrjen per drejtesi”
  231-Largohet FMN se sinjalizoi rrezikun per fajdet 96’
  232-Kercenohet Kristaq Luniku per mos mbylljen e firmave
  233-SB deklaron se VEFA+ Gjalica = dallendyshet e kapitalizmit
  234-SB deklaron ;Parate e shqiptareve ne firma me te pastrat ne bote
  235-kercenohet me jete Izet Haxhia pas intervistave nga Gestapo SB
  236-Akuzohet Xeni Lirijes si drog diller nga Izet haxhia
  237-Miratimi I devijimi I rruges Egnatia nga Durrsi ne Igumenice
  238-Investime serioze ne Tropoje nga qeveria Pedere-afer zeros
  239-Abandonon shtepine ne Vicidol-kthehet haur lopesh e gomeresh
  240-I fal oborrtareve mbi 100 licensa h/centralesh ,miniera e hidrokarburesh
  241-Trafik me Libine –Lul Basha takon Kadafin personalisht “tet a tet”
  242-Lirohen te burgosur vrases per votimet e 2009 me urdher te SB-LB
  243-Menaxhohet direkt nga SB kolumbianizimi-prodhimi droges- 5 miljard $
  244-permbytja e pare e shkodres ndodh 1 here ne 100 vjet (tallje )
  245- permbytja e dyte e shkodres ndodh 1 here ne 1000 vjet (tallje funebre)
  245-Gerdeci I dyte ne Dhemblan Tepelene-maskohen vrasjet dhe krimi qeveritar
  246-Burgosja e Nanos si terrorist per kavanoza receli t ndihmave
  247-KURSE Lul Berisha vjedh gjysem miliardi ne RR.K dhe mbete yll ne ngjitje
  249-SB deponon ilegalisht ne amb.amerikane per 14 shtatorin 1998
  250-Ve mafjozin Hajdin Sejdia keshilltar te pare ekonomik ne qeverine e 1992
  251-Largon Leka Zogun si qen ne 20 nendor 1993
  252-prag skandali armatosur ne hotel dajti me LZ
  253-Nga trajtimi LZ si qen I ngre permendore si karadyzen
  254-SB me keto krime eshte diskretituesi me I madh I USA-s
  255- SB me keto krime eshte djalli I Lugut te zit e tropojes qe po
  ri-ngre Enver Hoxhes lavdine sin je nga Kolloset me te medhenj qe ka nxjerre njerzimi
  kur shikon sot kete popull qe eshte shpefyteruar,kete klase politike antishqiptare,keta ish te perndjekur politike akoma me gaveta neper duar,keta intelektuale te sklerozizuar,keto medium dhe gazetare tevet-censuruar,ate vend qe eshte kthyer ne nje kombinat gjigand prodhimi dhe tranziti droge me vlera kozmike,ku krimi ,droga,prostitucjoni,tradhetia , kurvelliku politik dhe hipokrizia unlimited e nderkombetare automatikisht “pa deshiren” tone e vene Enver Hoxhen Burrin me te madh qe ka nxjerre kombi shqiptar ne nivel me gjergj kastriotin

  Reply to this comment
 3. Xha Teme April 12, 21:53

  Kuptohet qe fjalet e Vlahutinit jane marre nga konteksi i Vicidolistit Digital. Vlahutin nuk fshin menderen me nje qelbesire si ty o mjerran. Ti je nje kufome qe bie ere ne gjithe Shqiperine. Ti do mbetesh shembelltyra me e percudnuar e kesaj palo demokrature qe Shqiptaret po e perjetojne per gati 30 vjet dhe qe na ke bere rezil ne sy tere botes. Por ne perroin psiqik te Salehut del dicka e vertete qe Llala Kryeprokuror raportonte te Nishan Sakat(nga trute) Mustaqelliu dhe ky i fundit ja conte Kryekriminelit Saleh Brekeskisha. Ky eshte surrati i shemtuar i shtetit tribal te Vicidolit.

  Reply to this comment
 4. MH April 12, 22:41

  Nishani nese ishte vertet president i vendit nuk kishte pse ti frynte ne vesh Berishes.Po kjo te bind qe ishte president privat prone e Berishes ne permbjatje dhe fasade ne kulltukun e presidentit te popullit.
  Berisha i zgjuar jo vetem Nishanin e shet.Po shet dhe vetveten tue mendue se po diskrediton nji fenomen negativ ndaj diplomacise se huaj.Berisha duhet te gjente rruge tjeter per te diskreditue diplomacin e huaj dhe jo kokrren e budalles Nishanin dhe Berishe budallen.

  Reply to this comment
 5. Alban Dega April 12, 22:46

  From: Alban Dega
  Date: April 6, 2018 at 1:03:44 AM EDT.

  ” I NDERSHEM” SI SALA APO KRYEHAJDUT SI BERISHA E CO, !?

  – Kryehajdutet e kryekusaret e Shqiperise kane emer e mbiemer…

  – Deshmite jane pa fund… me ze e me figure, ne kamera e kudo

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po c’faj ka Sali Berisha pse vjedh Ilir Meta, mund te pyese dikush ! Vallahi bilahi Sali Berisha eshte i ndershem, hidhen te tjere .Shihni ku jeton ! Ne nje apartament te zakonshem si gjithe tetjeret… e terrei e verrcii…. e verrai e terrci!

  Si eshte e vertete!?

  Cfare thone faktet !?
  A e dini se para se ti nxirrte ne publik Dritan Prifti ia kishte treguar 86 video te tjera me vjedhje e korrupsion jo vetem te Metes e LSI-se por edhe te ministrave e zevendeministrave e zyrtareve te Sali Berishes si Genc Ruli, Fatmir Mediu, Genc Pollo, Ridvan Bode…. dhe Ilir Metes !
  Berisha jo vetem kishte heshtur, por e kishte keshilluar Dritanin ta mbyllte ate megakusari!?
  Jo vetem aq… !
  A nuk ishte kryeministri Sali Berisha dhe qeveria e tij garantuesi i suksesit te cdo kontrate qe i kerkonte
  Argita e Shkelzeni si “Tokat e Helmatisura” te Damir Fazlicit, Gerdeci, qe gjoja “nuk e dinte ku
  binte”, megjithese Agjencia e Sigurimit Kombetar te SHBA, dhe sherbimet e sigurise se Departamentit
  te Shtetit dhe ambasades amerikane i kishin kerkuar qe te nderpritej puna ne Gerdec gjate vizites se ish- Presientit amerikan Xhorxh Bush ne Tirane e Fushe Kruje!?

  Keta as te genjejne nuk dine !?

  Vetdemeskohen keqazi !
  A nuk i shkaktoi 100 milione euro investim te humbur te nje multiimilioneri pakistanez e bija Argita me kerkesen per 3 milione euro qe do te fuste n xhepin e saj
  si shperblim per suksesin e paragarantuar te miratimit te kontrates nga i jati dhe qeveria e tij !?
  A nuk ishte Sali Berisha e qeveria e komanduar prej tij, qe i shkaktoi mbi 620 milione dollare humbje shtetit e popullit shqiptar me marreveshjen antishqiptare e antikombetare te CEZ-it vetem qe i biri Shkelzen Berisha dhe sekseri shqipfoles Nue Kalaj i tij te fusnin ne xhepat e tyre 7 milione dollare me nje dore e nuk dihet sa miliona te tjere nen dore, per cka ka dokumente e tabulata, mesazhe e prova pa fund!?
  A nuk ishte dhenderri i Sali Berishes, Jamarber ( Jamserb ) Malltezi, qe i shkaktoi nje humbje prej 150 milione dollaresh te Bankes Boterore per projektin madhor te turizmit ne zemren e tij Bregdetin Vlore Sarande dhe rrenoi me dhjetra shtepi te banoreve te zones e jo vetem nuk iu fut nje ferre ne kembe por sot eshte nje nder kandidatet kryesore per te zevendesuar kryehajdutin e Autostrades se Kusarise se Kombit, Lulezim Bashen me mbi 500 milione euro te vjedhura e plackitura siqptareve qe e rrenoi ekonomine e financat shqiptare !?
  A nuk ishte qeveria e Sali Berishes qe me nje afere teper te dyshimte e tipike mafioze me sponsorin e Shoqates se bashkeshortes Lirie Berisha per Femijet Talasemike, qe nuk e kalojne numrin 250 ne Shqiperi, Rezart Taci, i shkaktoi nje humbje te paster prej 650 milione dollaresh, te nje kompanie kineze, shume agarantuar nga qeveria e superfuqise ekonomike e financiare e Botes ajo kineze, ofroi dhe u mund nga megamashtrimi i ketij hajduti e aventurieri qe ofroi 850
  milione me dokumente te falisfikuara e rrena !?

  A nuk mjafton vetem kaq ….?

  A nuk mjafton vetem njeri prej ketyre fakteve qe Sali Berisha, Ridvan Bode, Genc Ruli e co. te denohen me burg te perjetshem pa te drejte faljeje per demin kolosal qe i sollen popullit e shtetit shqiptar!?
  A nuk mjaftojne vetem keto 5 midis qindra fakteve te tjera qe Sali Berisha e Like Flori Tepsia sa
  Sheshi Skenderbej te LSI-se te denohen me burg te perjetshem e konfiskim edhe te Kulles se
  Drakules se Vicidolit e te Sarajeve te Xenit, Argites, Monikes e Berishes ne Farke e ne Gjirin e
  Lalezit e vilat e pallatet e Lulezim Bashes ne Tirane, Vlore e Hollande te blera me para e gjak, me vrasje vetvrasje piramidash e shitje deri mandatesh deputetesh nga 250 000- 500 000 euro ne zgjedhjet e 25 qershorit 2017!?
  A nuk mjaftojne keto pese fakte dhe cifligjet e Aleksander Frangajt e vilat qindra mijera auroeshe te gazetareve te Kazanit te Sali Berishes dhe te Tepsise sa Sheshi Skenderdebej te LSI-se Ilir Metes jo vetem tu konfiskohen pasurite por edhe tu hiqet e drejta e ushtrimit te mbulimit, fshehjes se ketyre krimeve, dizinformimit dhe shtremberimit te ketyre fakteve skandaloze e rrenimtare per shqiptaret e Shqiperine nje pjese e te cilave eshte perdorur per te blere mediat e korruptuara po aq sa edhe politika shqiptare !?

  25 miliarde dollare kusari ne 27 vjet Salikraci !

  A e dini vellzer e motra shqiptare sa eshte shuma e vjedhur shqiptareve e Shqieprise ne keto 27 vjet nga kjo “Bande Gangsteresh” e nga kjo “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”!?
  Nga 20 – 25 miliarde dollare!?
  Ku shkuan !? Kush i mori!? Cfar e e be me mbi 2 miliarde dollaret evetem te Piramidave !?
  Ne xhepat e kujt e ne cilat parajsa fiskale kane perfunduar !?
  Prandaj Shqiperia eshte ne kete dite halli !!!
  Prandaj shqiptaret jane ne varferi, ne papunesi, ne rruget e kurbetit!
  Eshte mekat !
  Eshte megakrim!
  Eshte tragjedi qe nje popull si shqiptaret te linde, te rritet, te plaket e te vdese fakir mbi nje truall flori, me bukuiri natyrore hyjnore, me nje klime fantastike !
  E keshtu ishte, keshtu eshte e keshtu do te jete derisa populli do te duroje, derisa tia hedhim fajin derisa do te ndjeke, derisa do te shkoje ai ne burg ne vend qe te coje ne burg shkaktaret e fatkeqesise se vet pa dallim feje, ideje, partie, krahine, ideje !

  Zgjidhja: fuqia e ligjit !

  Ata kane emra e mbiemra konkrete!
  Eshte koha qe ne vend qe behemi mish per topat e tyre, tua veme “topat e uraganit” popullor ketyre kusareve e vrastareve, ketyre hajnave me cizme, e vrasesve me fjale e vrasesve me plumba, ketyre atdheshitesve e atdherrenuesve te hurit e litarit !
  Eshte koha qe ashtu si francezet iu versulen Basitjes edhe populli shqiptar jo me vare e bidona me benzine, por me fuqine e votes dhe forcen e ligjit tu versulet Sarajeve e dugajave, Gjirit e Lalezit e Farkes, blloqeve te tyre, para te cileve ai i Enver Hoxhes duket si Kasollja e Galigatit,
  Parate, pronat e pasurite e vjedhura popullit duhet ti kthehen pronarit te ligjshem te tyre – popullit ! Nuk eshte koha qe populli te paguaje tarifat e kusarise se Sali Berishes e Lulezim Bashes se autostradave jo autostrada e rrugeve pa rruge te Like Floririt e Monika Kryemadhit e co. Eshte koha per ligj e drejtesi
  Parate e vjedhura popullit dhe te sekuestrimit te pasurive te kusareve dhe vrasesve te tyre e te Shqiperise te perdoren per tarifat e rrugeve dhe per nje jete me te mire e me te begate te popullit !
  Nuk eshte as e drejte dhe as njerezore, nuk eshte demokratike qe 3 milione shqiptare te paguajne per hajnine, per korrupsionin, per luksin e 4 – 500 banditeve, gangstereve dhe mafiozeve qe e moren peng dhe kthyen ne ciflig te vetin Shqiperine !
  Hajnat me cizme ne burg !
  Te shkoje haka tek i Zoti, populli !

  Reply to this comment
 6. kris 1 April 12, 23:40

  shperthyen ujrat e zeza

  Reply to this comment
 7. Amerikani April 13, 00:04

  Po cfare kujtojne keta budallenj se ka ndonje shqiptar qe do revoltohej pse ambasadori dhe ambasadorja kane kerkurar arestimin e simbolot te korupsionit ne politike I. Meta dhe kriminelit Berisha? Kjo eshte per te qeshur. Po kush eshte ai shqiptar qe do merzitej nga nje veprim i tille vec familjareve te tyre dhe sejmeneve te korupsuonit? Do ishte nje clirim i madh per gjithe politiken nqs kryeprokurori pa shkolle te mesme nuk do ushte nje zar ne duart e ketyre dy politikaneve me te koruptuar te 27 viteve te cilet me shumti kane vonuar per dy dekada integrimin e Shqiperise ne BE.

  Reply to this comment
 8. Kaçi i zi April 13, 00:10

  Ja ku na doli dhe e verteta e histerizmit te Mona cizmes dhe Saliqenit e BashoPutinit me kercenimet e tyre pwr destabilitet.
  Kuptoni o Kuksjane, biznesmene te vegjel e gjithcka tjeter qe jeni gure shahu kur perdoreni nga kero kufoma qe dun te shpetojne bythen e tyre nga burrgu i Recit.
  Nqs doni te protestoni me te drejte peshtyjini ne fytyre keto plhra kur ju afrohen per te perdorur pakenaqesite tuaja.

  Reply to this comment
 9. Lisi April 13, 07:19

  Ftoj lexuesit të ngrenë një dolli për shëndetin e zonjës Vlahutin !

  Reply to this comment
 10. DRENICA E KUQE April 13, 07:23

  Ja lumsha zonjes Vlahutin, ajo I di te gjitha anti shqiptarizmat qe i ka bere Berisha prandaj ka kerkuar arrestimin e tij. Po arrestimi dhe burgimi per Berishen&Bashen eshte pak – duhet te varen ne litar te gjithe tradhtaret si keta! Nuk duhet te mbahen gjalle me buke shqiptare bre jau nxjerrte syte buka e jone brez pas brezi!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 11. LILOLABJA April 13, 07:42

  Ambasadoret Amerikane kryesisht ,kane qene jo me ndonje reputacion ne Shqiperi ,per vete faktin qe kane qene mjaft laksist me kriminelin Berisha .Sikur keto alibira te jene te verteta ne duhet tju jemi shume mirnjohes dhe do zene me te vertete nje vend ne zemren e Shqipetareve .(perjashto per mua Arvizun qe ska zot qe e fal per qendrimin e tij ne vrasjet e 21 Janarit ).
  Na vjen mire qe dhe ambasadoret kane rene ne nje emerues te perbashket me opinionin shqiptar ,ti duhet te jesh ne banken e te akuzuarve per krime te renda.Ike shpetuar drejtesise fale disa “ambasadoreve “qe ke ditur ma mjaft mjeshteri ti mashtrosh ,tani do zoti te ka ardhur dita dhe shoqerite civile duhet te kerkojne nje gjyq te hapyr per ty .Ta marrin veshe te gjithe se çmund te bej nje moster si ty i veshur me pushtet .Te marte te keqen Hitleri ti ja ke kaluar je super -moster .
  Vafsh ne ferr!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 12. h April 13, 08:27

  Poshtë maloku i degjeneruar bashkë me korrupsionin qe solli.

  Reply to this comment
 13. gjermani i fundit April 13, 08:54

  doli plaka e cmendur e lagjes

  Reply to this comment
 14. demo April 13, 09:27

  Qe Berisha duhet arrestuar,kete e di dhe bufi,jo Vllahutin.
  Po kush,se?Se ky qe eshte 5 vjet ne pushtet,ka frike te beje letrat e burgut.Merret me fukarejte.

  Reply to this comment
 15. s.g. April 13, 09:45

  Ambasadorja Vlahutin nuk përfaqëson vehtën e saj si po don ta përfoli Salihi ajo përfaqëson EU-në dhe nëse është e vërtetë (ose trillim i malokut) atëherë shumë mirë që EU kërkon burgosjen kjo do të thotë që në Shqipëri nuk përfillen udhëzimet e bashk.Euro.për të luftu krimin dhe korrupcionin shtetrorë

  Reply to this comment
 16. Epo kjo pune April 13, 09:52

  cfare po ben heroin tani!!! Ajo eshte thjesht procedure se gjykimi do ndaje hesapet… po ca gjera jane bere diten me diell dhe perendimi di plot sekrete, hajde bagazhin gati tani, si katandiset njeriu, ia nxin popullit sa kishte ne dore dhe prape sypatrembur!

  Reply to this comment
 17. Prendi April 13, 10:03

  Po te kishte drejtesi te vertete ti duhej te kishe perfunduar ne litar moti.Asnje denim tjeter nuk do ishte i drejte per njeriun qe vrau e shkatrroi jetrat e mijera njerezeve.TI je nje vrases masiv te permasava te medha dhe me siguri as varri nuk per te lene brenda.

  Reply to this comment
 18. Katovica April 13, 11:16

  NUK FUTEN KATOVICKARET NE BURG, O SALI!!!!!

  Reply to this comment
 19. perkthyesi April 13, 12:11

  Vllahutin ka thene ato qe duhen thene! Natyrisht, juve si ish president, kryeminister, kryetar partie dhe sot antar parlamenti, nuk ju intereson kjo, sepse menjehere zini birucen, te cilen, per te qene te sinqerte, e keni shume pak, krahasuar me zullumet e jashtezakonshme qe keni bere! Koha rrjedh, por keta bema, nuk do u hiqen kurre nga shpina. Dhe, domosdo, denimin do e keni te sigurte! Kjo eshte thjeshte ceshtje kohe!

  Reply to this comment
 20. Jimi April 13, 12:52

  Vllahutin eshte shum e vonuar! Ky popull ka nje jete te tere qe po pret. Ti prej kohe duhej te ishe brenda e te kalbesh atjje per gjithe te zezat qe i ke sjelle ketij vendi. Vllahutin nuk beri gje tjeter, vec se percoi vullnetin e nje populli te tere ne dyert e drejtesise qe mendohej se eshte e ketij populli. Nuk eshte vullnet as i LU-s, as i Vllahutin-it, por eshte kerkese e nje populli te tere qe kerkon qe drejtesia te veproj ndaj horrave e vrasesve sic jet i mor i paudhe.

  Reply to this comment
 21. owl April 13, 14:58

  Sa mire do ishte te kishim mbledhur mendjen se nuk po durojme deri sa te shohim ty der I ndyre ne burg.

  Reply to this comment
 22. Dn April 13, 15:03

  Jo vetem ajo po gjithe shqiptaret e kerkojne kete

  Reply to this comment
 23. fteri April 13, 16:10

  Krimineli që dogji komisarjatet e bankat ,vodhi pa mëshirë por edhe 250 milon euro të rrugës kombit me L.Bashën ,hapi depot e ushtrisë shqipëtare shiti armatimet ,vrau njerëz si A.Hajdarin etj.. , zhduku kofomën e R. Hoxhës ,Trebickën ,vrau 26 veta në gërdec,pushkatoi 4 protesues në bulevard ,shiti teritorin e atdheut,bombardoi e hapi zjarr kundër teritorit shqipëtar të jugut ,së bashku me klyshët e tijë,përfshi edhe LSI-në dhe Munikën e Ilir Metës ,bllokojnë rrugët e ,komunikacinit ,godasin me çizme dhe rrethojnë parlamentin ,bllokojnë foltoren e parlamentit ,bllokojnë hapjen e negociatave me BE-në , rrojnë akoma me ëndrrat e çmendura në botën e “Hitlerit ” ,lehin si qenët në hënëz për torturat që po u bënë gjoja biznesit vogël ,kur vetë e groposin ,kishin shtetin më të neveritshëm të PD-LSI-së ,që vranë njerëz,rrethuan me polici të tipit gestapo të S.Berishës . Masakruan duke djegur me zjarr një grup të përndjekurish politik ,si qntë në hënëz .
  Në çoftë se zonja e nderuar Vlahutin ,apo Ambasadori LU ,kan kërkuar arrestimin e BANDITIT që i ka shkaktuar shqipËrisë një varg krimesh makabre .Populli do ti falenderoi këta ambasador miqë.

  Sali Berisha ,Ilir Meta ,L.Basha kan vrarë ,kan masakruar në mënyrë shtazarake ,kan vjedhur sa kan dashur ,kan torturuar njerëz si bandit profesionist në këtë vend . Prandaj duan apo nuk duan ata prangat i presin !

  Përkundrazi sharjet e akuzat lumë që S.Berisha me hordhitë kriminale e ka bombarduar ambasadoren Vlahutin dhe ambnasadorin LU-së ,me lumë sharjesh e ofendimesh ,është qëndrim armiqësor armiqësor ndaj popullit shqipëtar.

  Ambasadorët Vlahutin dhe Ambasadori LU,kan mbështetjen e respektin e 90% të popullit shqipëtar ,dhe një qëndrim miqësor i shteteve të Bashkuara amerikës dhe Bashkimit Europian ,ndaj një populli me ndjenja demokratike e njerzore që kërkon reformimin e drejtësisë ,prokuror e gjygjëtar dhe kalimin në weting të figurave kryesore të politikës dhe drejtësisë së njollosur në krime 27 vjet ,dhe dërgimin pa hezitim para ligjit të kriminelve S.Berisha ,apo Ilir Meta.

  Faleminderit Vlahutin dhe LU,burgu e pret kriminelët e këtijë vendi.

  Reply to this comment
 24. Shpellari i rrjedhur nga trute April 13, 16:13

  O xha Teme . Salushi nuk guxon ta thote troc ,qe Llalla i raportonte dhe vazhdon ti raportoje per gjithecka , por ka zgjedhur rrugen tjeter “te ligjeshme” , qe Llalla i paska thene president sakatit … per zonjen Vllahutin dhe sakati i paska thene Saliut , si antar besnik i stanit te SHQUP-it !
  Harmonizimi ne kohe ,i kesaj shpifje te ndyre , me letren qe Llalla i dergoi Kongresit Amerikan , tregon qe eshte thurur nje plan i tere , me shprese per te shpetuar lekuren te gjithe keta kellira te UDB-se ! Me siguri qe se shpejti ,do te shohim aktin e dyte e te trete te kesaj komedie neveritese ! Saliu nuk e shet lehte lekuren . Karta e fundit e tij , si gjithenje , eshte , qe ti vere zjarrin Shqiperise dhe mbare kombit . Dhe , turpi tashme nuk eshte me i Saliut , se ai nuk e njeh fare ate , por eshte i injoranteve , krimineleve te korruptuar e me dosje nga Saliu per secilin dhe llumit te ketij vendi , ne Juge e ne Veri , brenda e jashte kufijve shteterore , qe i jane bere ure e qener besnike ne dem te Shqiptareve !

  Reply to this comment
 25. Pushti i UDB-se April 13, 16:17

  Po more idjot mesjetar , kriminel deri tek thonjte e kembeve ,… eshte e vertete , qe shpresa vdes e fundit . Tashme vetem kjo te ka mbetur , perpara se te mbyllesh ne cmendine !

  Reply to this comment
 26. Adriani April 13, 17:13

  Amin dhe kur do e dogjojm kete gje qe do jesh ti mbrapa hekurave bashk me kelyshte e tu ne te djatht e ne te majt

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim