Berisha: Amnisti për ata që nuk paguajnë energjinë

April 10, 2014 16:02

Berisha: Amnisti për ata që nuk paguajnë energjinë

Ish-kryeministri Sali Berisha gjatë fjalës së tij në Kuvend ka akuzuar qeverinë se po keq menaxhon sistemin energjetik. Ai kërkoi miratimin e një amnistie për ata.

“Unë do të mbështesë çdo përpjekje të qeverisë për të inkurajuar pagesat por qeveria e ka të qartë se ka qytetarë shqiptar që as sot dhe as pas 15 vjetësh nuk mund të paguajnë” tha ai.

Nga ana e tij Kryeministri Rama tha se qeveria e tij e gjeti sistemin energjetik si minë me sahat dhe për këtë duhet të mbajë përgjegjësi mazhoranca e kaluar. Sipas tij të dhënat e opozitës për sistemin e energjisë nuk janë të vërteta. 

 

April 10, 2014 16:02
Komento

13 Komente

 1. Pedro April 10, 16:16

  Keto kerkojne Show per kredi politike.Vidh e mos paguaj! Ka linja elektrike dy tre fishe, nga dy tre e ma shume burime ….Vjedhin Fabrikat. Nuk paguhen taksa.Nuk paguhen gjoba.Bej ndertime e zen fusha e hapsira publike,te gjitha pa leje.Pastaj, per vota ….Amnisti Falje! Jo, jo.Keshtu nuk duhet.Perse te trajtohen njesoj, si batackinjte dhe te ndershmit.
  Ku ban vaki pervec se ktu ne Shqipri qe 16 e me shume Deputet, kane bere ndertime abuzive dhe pastaj Legalizime.Katandisje si mos me keq!

  Reply to this comment
 2. Mali April 10, 18:17

  Nje amnisti si ajo qe propozon Saliu do te thote renim teresor te kesaj dege pasi,jam i bindur se pas ketij veprimi nuk do te paguaj asnje energjin e konsumuar.Keto propozime populiste jane per te renuar me tej vendin e per te ndjell percarie ne popull.

  Reply to this comment
 3. Vezhguesi April 10, 18:48

  PO jam dakort me amistine qe thot SALIU,PASI DO VOTA! Por po deshi votat e atyre qe kane paguar energjine ,te bej propozim qe edhe ata qe kane paguar t’u kthehen leket ,qe nga dita qe fillon amistia .pastaj te fillojme nga e para . PO PSE MORE QARRATA.NE QE PAGUAJME MOS JEMI MILIONER SI PUNA JOTE ? PO PENSIONISTET PAGUAJNE SE KUSH PAGUAN TJETER? Mos duhet amisti edhe per institucionet shteterore dhe private qe nuk kini paguar jo vetem dritat ,por edhe derkat e darkat. JO AMISTI,PO DETYRIM ,DETYRIM QE TE GJITHE TE PAGUAJNE . P,SE PO KALOI NJE HER MIU MBI MUSTAQE E BEN RRUGE.

  Reply to this comment
  • matteo April 10, 21:54

   Pse nuk na thote ky “burre/ec shteti” qe shqiptaret e gjysmes jugore te vendit paguajne energjine (95%, me sa di une), ndersa te veriut vetem 1/20 e tyre? Mos valle jane pasanike? Jo, mor zoteri, jane te vetedijshem qe malli qe konsumohet, paguhet, jo vidhet.

   Reply to this comment
 4. derjari April 10, 18:54

  Saliu mendon te fitoje ca votsa me kete populizem.
  Por historia e tij ne qeveri ka mbaruar.
  Nuk dime se ku do perfundoje p[as kesaj.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic April 10, 20:15

  Berisha edhe munde te nuhat ndonje projekt te qeveris per ti falur keto pagesa te pa mundura nga popullat e vendit ton.Per ket Berisha kerkon te fitoi “pike” duke then neser qe ja une e “detyrova” qeverin te fale pagesat per energjin elektrike.
  Pore nje gje ta dije mire Berisha se edhe ne se ndodhe kjo nuk eshte aspak qe behet per presion te Berishes pore ato munde te jene ne program te qeverse per te ndihmuar shtresat ne nevoj, e jo se po degjohet Sasi Salepi.!

  Reply to this comment
 6. Ti April 11, 00:08

  Pse nuk ia paguan Saliu ketyre faturen meqenese i vjen keq per te pamundurit. ky ka vjedhur sa i ka dashur qejfi le te behet njehere zemer mire e tua paguaj militanteve te tij borxhet se nuk behet qameti.

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi April 11, 04:12

  Sali amnistia? Jane të nahijes tende ata prandaj kerkon amnisti ti apo jo. Do qe ti mbasg si elektorat prape prandaj ben rolin e bamiresit apo jo. Jemi kunder amnistise tuaj te gjithe ne qytetaret qe gjithmone kemi paguar. Paguaji ti per ta sali. Ke miliarda te vjedhura. Trap antishtet!

  Reply to this comment
 8. kurva e shkodres April 11, 07:14

  KA FAMILJA JOTE DEBITOR O HAJDUT ORDINER PO DHANURRI KA BORXHE O FAZLLIC

  Reply to this comment
 9. Aedinise April 11, 07:19

  Ja ku gjeti rast sala ku me ja kalu GJERMONISE dhe JAPONISE se AMERIQISE s’bohet llaf qi ja kemi kalu

  Reply to this comment
 10. eni April 11, 07:22

  Po pse more hajvan , ne qe paguajm cfare jemi budallenj , po sepse zoteria jote ka bere gjithnje amnisti dhe njerzit u mesuan e nuk paguajne , keshtu do ti rrisish ti arketimet .
  Po hajd se spo paguajme as ne se ne fund na beni amnisti ……………..

  Reply to this comment
 11. P.A.B April 11, 07:33

  Realiteti i thjeshte eshte ky: Qeveria e Koalicionit ka pak Vullnet dhe sh. kufizime per te bere ate qe duhej bere. Nese Socialistet do kishin vote te Plote e Mandat Popullor te Garantuar per Qeverisje, mund te kishin me teper guxim. Populli – me instinkt- beri ate qe quhet “urtesia e turmes” dhe e shrerndau voten duke marre parasysh Rastin me te Keq, qe asnjera pale te mos perqendroje Pushtetin krejtesisht.

  E shkuara e afer me z Nanon neper kazino e te pire ne pune (sic thonte Mediat) e z.Berisha esull por me familje qe ka dore te gjate (sic thone Mediat) nuk inspiruan besim ne asnjerin krah; erdhi ne Skene z. Meta. Ishte Vota anti-Berishe e Frika ndaj Centralizimit qe ja shtoi votat; as merite e tij, as blerje e as mbajtje fjalesh. Nga nje ane eshte mire; nga nje ane eshte Keq, pasi Kjo paterice kushtezon e kontrollon Qeverisjen!


  Normalisht, Krimi i organizuar duhej goditur ne Xhep; sic dhe Qeveritaret e meparshem te Korruptuar. Kemi 10 Imelda Markos ne Shqiperine e varfer; gra Ministrash; “kontrolloni Kepucet qe kane ne Garderobe” aty i keni Parate; sekuestroni dhe kalojini ne arken e shtetit. Po … kush ta beje kete??? Tani degjo Berishen duke bere “realistin dhe bamiresin”

  Reply to this comment
 12. baffo April 11, 07:47

  Po pse se bane ti amnistin sa ishe ne pushtet or fytyr e qelbet tani ik e pago faturen

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin