Berisha anulon fjalimin në ceremoninë për Azem Hajdarin

September 12, 2013 21:06

Berisha anulon fjalimin në ceremoninë për Azem Hajdarin

Bashkia e Tiranës ishte organizatorja e ceremonisë së zhvendosjes së eshtrave të Azem Hajdarit për te Varrezat e Dëshmorëve. Në njoftimin që iu shpërnda medias nga zyra e shtypit të bashkisë thuhet se fjalën e rastit do ta mbaj edhe Profesor Doktor Sali Berisha. Në ceremoni foli Lulzim Basha dhe sipas programit duhet ta pasonte Berisha, por me sa duket fakti që mund të jetë dikush përpara tij ende nuk  arrin ende ta kapërdij. Berisha nuk foli dhe askush nuk dha një shpjegim pse nuk u respektua programi që vetë e kishin caktuar.

Programi i shpërndarë nga bashkia e Tiranës për ceremoninë

Programi i shpërndarë nga bashkia e Tiranës për ceremoninë

September 12, 2013 21:06
Komento

11 Komente

 1. otto September 12, 21:30

  Paska hyre perseri ne greven e heshtjes

  Reply to this comment
 2. Boll ... fam. Hajdari September 12, 21:41

  Boll akuzuat popullin dhe politiken …
  TV sot dha deklaraten e Azemit ne kuvend qe tha: Sali Berisha kerkon te me zhduke …
  Boll se na merzitet, hero, hero … “Veriori vrau Veriorin”, pra jo per Demokraci.

  Reply to this comment
 3. Veriu kunder Veriut September 12, 21:43

  Veriori manjak vret veriorin rebel ….

  Reply to this comment
 4. malsori September 12, 22:21

  Ju kujtue qe e ka vra vete.

  Reply to this comment
 5. dikush September 13, 04:23

  Kush tha qe u mbeshtet nga i gjithe populli shqipetar???

  Reply to this comment
 6. lexuesi September 13, 08:21

  Ndodh edhe keshtu siç thuhet :”veriori vrau veriorin, per Hajdarin nga tropojanet, ose jugori vrau jugorin per Xhindin nga fieraket.”Por dimensioni krahinor eshte figurativ, virtual, ndersa ai politik, mafioz primitiv eshte tipik real.E vrau ose nuk e vrau Hajdarin ai qe mbytet se qari, nuk eshte nevoja ta kene pare se si e qelloi prapa nje mullari,ose nje hangari, mjafton qe dihet ashiqari se qe ne mbledhjen e pare, kur do te zgjidhej “kryetari”, fitoi Hajdari,por gjithe naten ne shtepine e çdo anetari vajti zagari qe mblodhi votat dhe u be kryetar me vota te trafikuara Kryeshpellari.Nje mozaik qendrimesh e sjelljesh shfaqeshin tek Hajadari, sa ishte se gjalli,por asnje poshtersi nuk i rendon tek varri, perveç “loteve te krokodilit” qe derdh hipokrizisht mbi te Kryeshpellari.Te gjithe e dime si u perzune dhe u zevendesuan lloj-lloj “pishtari”sepse demokracia kishte rene ne duaret e nje te marri, qe nuk donte te ishte perballe tij Hajdari, qe behej i pakontrollueshem kur i prishej pazari ketij sherbyesit te tiranit qe donte te sundonte me ane te hurit e litarit .Prandaj me se fundi ka humbur, eshte braktisur,pasi njerezit u neveriten prej ketij mashtruesi,genjeshtari,mburraveci,mendjemadhi, hjajduti,vrasesi, trafikanti.Te gjithe e pane pisllekun e tij te zi pas shkelqimit te rreme prej diamanti.

  Reply to this comment
 7. beni September 13, 09:20

  Mir qe nuk kan ngritur bythen perpjete per hir te allahut!
  Po ku e njifni ju Azemin more te mjere!

  Reply to this comment
 8. mehdi September 13, 10:30

  gjithe shqipetaret tani e dine ashiqare se kush ja ka zbuluar veprimet kryeshpellari i ka eleminuar shqitare e kosovare qofshin .Cvarrosja e A zemit e shte tragjikomedia e fundit e tija per kush ta haje ose me drejt kush i shkon prapa akoma e bejne sikur se dine per te perfituar ndonje thele neser nga PDja pasi e dine se akoma kollitet shpellari i Vicidolit .Mjere ai dhe mjere ata qe i shkojne pas me LULKEN me LLAKUN apo Kaken e flokeve . POPULLI u zgjua kriminelet i do ne L I T A R

  Reply to this comment
 9. Alban Dega September 13, 13:57

  ALBAN DEGA AZEM TI JE GJALLE …. !!!! – Nga Alban Dega, Nju Jork Sali Berisha botoi sot ne Facebook nje elegji fantastike kushtuar heroit te demokracise Azem Hajdari! Azem ti je gjalle ,e shte titulli i saj . Azem ti je gjalle ! Por une te desha te vdekur. Te desha te vdekur sepse vdekja me shume se jeta jote me sherbente mua! Vdekja jote do te ishte ringjallja ime Arkivoli jot do behej topuzi per te shqyer dyert e Kryeministrise, Kuvendit, RTSH-se … shtetit ! Varrimi jot do te behej grusht shteti im ne bashkepunim me Milloshin! Me nje gure vrisnim dy zogj: 1- Nje thike mbas shpine Kosoves dhe luftes clirimtare te UCK-se 2-Nje shpate magjike per te rimarre pushtetin e sundimin une ! Azem ti je gjalle per se vdekuri! Une jam i vdekur per se gjalli! Pa pushtet, pa karrike, pa sundim te pakufizuar… pa pushtet dhe pa impunitet jeta ime eshte me e rende se vdekja jote! Azem ti je gjalle … i gjalle per se vdekuri ! Une nuk te vrava… as te perdora as te shperdora sa ma dashti suma! Kurren e kurres… Une nuk kam gisht ne pushket qe te vrane… Une vetem te nxorra ne prite! Vetem te nxorra ne prite per te te dhene pavdekesine ty heroit te demokracise! Ty liderit te dhjetorit! Ty…. Azem ti je e do te jesh gjalle per se vdekuri! Te nxorra ne prite vetem e vetem qe te shpallja deshmor! A nuk veprova keshtu edhe me Arben Brocin e tre heronjt e 2 prillit! E shiko Azem cfare bej une per heronjt e demokracise! Cdo sakrifice e bej une… I nxjerr ne prite heronjt per ti shpallur deshmore! A e kishe menduar ndonjehere Azemi im i gjalle se do te preheshe me te tera nderet ne Varrezat e Kombit ! Cfare nuk bej une per demokracine… Edhe vete demokracine, bile edhe Shqiperine vete e bera deshmore te karrikes sime … Jo nje por tri here me radhe ! Azem ti je gjalle… Per heronjt e demokracise une bej cdo sakrifice! I pari ne sakrifica e i fundit ne pretendime! Eshte tipari numer nje i antikomunistit. E ka thene vete ai i madhi, me i madhi antikomunist i Shqiperise Enver Hoxha vete. Azem ti je gjalle per se vdekuri! Une jam i vdekur per se gjalli… E cfare kuptimi ka ymri im pa karriken qe mia shkurtoi kembet ky demosi i mallkuar me 23 qershor! Azem ti je gjalle per se vdekuri … Une jam i vdekur per se gjalli qysh ate dite te mallkuar 23 qershori…. Oi…Oi….Oooiiiiii! te karrikes sime… Jo nje por tre here

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*