Berisha: Arvizu po ikën si mik i Ramës, PD-në e quan SHQUP

December 19, 2014 15:56

Berisha: Arvizu po ikën si mik i Ramës, PD-në e quan SHQUP

Sali Berisha ka bërë sulmin e fundit ndaj ambasadorit amerikan, Aleksandër Arvizu, pas intervistës së djeshme të tij në Top Story.

Berisha thotë se Arvizu po largohet si mik i Edi Ramës dhe mbështetësve të tij.

Sipas Berishës, Arvizu ka fyer mbrëmë Partinë Demokratike.

Te dashur miq. Ambasadori Arvizu ishte mbreme ne interviste lamtumire para largimit nga Shqiperia. Ai kishte perzgjedhur per kete interviste, gazetarin me te preferuar te Edi Rames, Sokol Balla.

Mendoj se intervista e lamtumires ishte nje rast i mire qe ai te largohej si nje mik i shqiptareve, atyre qe qeverisin, atyre qe nuk mbeshtesin ndonje parti politike dhe atyre qe jane ne opozite, pa te cilet demokracia nuk ekziston.

Por ai zgjodhi, ne rrafshin politik, te largohet thjesht si mik i Edi Rames dhe mbeshtetesve te tij. Per te faktuar kete, ai perdori termat me tipike si SHQUP, qe Edi Rama perdor per te fyer Partine Demokratike. Ne kesi rastesh, kur tjetri te fyen, ne shqiptaret, me vetpermbajtje i themi- fyerjen mbaje per vehte. Kurse une i them ambasadorit Arvizu: fyerjet jane akte ekstreme ne diplomaci dhe se fyerjet ndaj opozites me fjalet e pushtetit, jo qe nuk nuk jane merite, por jane mjerim. Ato jane dobesi me shume se diplomatike.

Ambasadori Arvizu eshte ne ditet e fundit te qendrimit te tije ne Shqiperi, ndaj le t’i urojme gezuar festat e fund vitit dhe rrugen e mbare, si dhe te falenderojme me shume mirenjohje qeverine dhe Kongresin e SHBA, per vendimin e tyre miqesor per lehtesimin e vizave, nje kartoline kjo shume e bukur per festat e fundvitit per shqiptaret”, thotë Berisha.

Nga viti 1996 Berisha është ndarë si kundërshtar me çdo ambasador amerikan që ka qenë ne vendin tonë.

December 19, 2014 15:56
Komento

2 Komente

 1. antikomunist December 19, 16:09

  SALI BERISHA DUHET TE LARGOHET URGJENTISHT NGA POLITIKA

  sepse boll e ka demtuar imazhin e Shqypnise dhe shqyptareve me zullumet e tij dhe keto qe thote per Arvizune qe e beri BURRE SHTETI kur ishte realisht nje VRASTAR ordiner i tipi mafiozo-enverist ne, shqyptaret i kemi degjuar edhe per ambasadorin Withers qe gjithashtu kishte rene ne GRACKEN komuniste qe i kishte pergatitur sekretari i Partise se Punes qe per fatin e keq te shqyptareve ka komanduar dhe drejtuar Vatanin si nje DEMON i vertete bolshevike keto 25 vjet tranzicioni pas renies se Murit te Berlinit. Prandaj edhe ne te perndjekurit politike dhe te deklasuarit politike nga regjimi i Enver Hoxhes themi se eshte koha qe:

  SALI BERISHA DUHET TE LARGOHET URGJENTISHT NGA POLITIKA

  te heqe lekuren e deles DEMOKRATE qe ka hedhur ne kurriz, te futet ne brimen e miut diku ne Bote me gjithe familjen e tij sepse ketu ne Shqypni:

  NUK DUAM T’JA SHOHIM ME BOJEN!

  Reply to this comment
 2. edi December 19, 22:16

  Ju sdini te beni miq se jeni aq i kalbezyer ziliqare si nje femije .i pabese .dhe krynec arkaik dhe injorant .ileqare dhe vrases .shoqeria jote do jete mallkimi i nenave .vellezerve.miqte e tu do jene. Sera jote shpirte zinjte .qelbesirat .anti shqiptaret. .thote njeri ketu sali berisha te largohet nga politika .me duket ka humbur seri zotrija .sali berisha vdiq ai qe shikoni eshte kufoma e tij .eshte shpirte ziu .eshte origjinali .ky eshte sali berisha nje vrases me precedent te rrezikshem per shoqerin nje i pa burre dhe i pabese tinzare dhe koqe kanari.qe sot eshte bere anegdode kush abuzon me pushtetin te tille do kete shoqeri perbuzjen .percmimin dhe fatkeqsine qe ti fole ne emrin tone .naten e mire alabak

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*