Berisha “bën kryeministrin”: Taulant Balla do të jetë ministri i ri i Brendshëm

May 23, 2018 21:02

Berisha “bën kryeministrin”: Taulant Balla do të jetë ministri i ri i Brendshëm

 

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sonte në studion e “Byro Politike” të Juli Xhokaxhi se sipas tij, me deklaratat nga Gjirokastra, Rama e shkarkoi ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

“Rama me deklaratat nga Gjirokastra e shkarkoi Xhafën. Në qoftë se tha se do provohet unë do ndryshoj mendimin tha. Ai e dinte që është e vërtetë. Me këtë i tha Xhafajt përgatitu me ik”, tha Berisha në AbcNeës.

Ish-Kryeministri i vendit tha se Rama nuk ka bërë asnjë ekspertizë të audiopërgjimit ndaj Agron Xhafajt.

Sipas Berishës, qëllimi Ramës ishte t’i mbyllte gojën prokurorisë.

“Për të bërë një ekspertizë është kusht të marrësh zërin e dy palëve. Është kusht! Ku e mori zërin e Agronit dhe Veliut Edi Rama? Ku e çoi? Qëllimi i tij ishte t’i thoshte prokurorisë që mbylle gojën, qepe! Është një njeri i papërgjegjshëm që flet në këtë mënyrë. Nuk ka bërë asnjë ekspertizë. Ekspertiza ka rregullat e veta për t’u bërë”, tha Berisha.

Sipas ish-kryeministrit pranoi se opozita ka regjistrime të tjera, por që ai nuk është interesuar t’u njohë përmbajtjen, ndërsa tha se Fatmir Xhafaj do ikë dhe se Taulant Balla do jetë ministri i ri i Brendshëm.

“E vërteta është se regjistrime të tjera ka, por për përmbajtjen e tyre unë nuk jam interesuar. Pse nuk jam unë i interesuar? Sepse kur del mali ose kur del trungu, degët kanë pak rëndësi. Ajo që doli për Fatmir Xhafën është trungu. Ajo vërtetoi katërcipërisht se këtu është instaluar një narkoshtet.

Fatmir Xhafaj do ikë. Taulant Balla do jetë ministri i ri i Brendshëm”, u shpreh ish-kryetari i PD-së.

a.s/dita

May 23, 2018 21:02
Komento

13 Komente

 1. Kush do te behet “Qirje grek “me 299 euro ne muaj te shkoj te jonulla te mbush format May 23, 21:14

  O sali var nje gure ne qafe dhe hidhu ne lume qe te shpetosh

  Reply to this comment
  • lexuesi May 23, 21:44

   Jo, jo, Saliuka pune te madha akoma per te bere, ka thirrur investigatoret me te mire me ne krye Kuliçin e u ka dhene urdher qe te fillojne te pregatisin videon per Ballen. Ha ha ha ha … pleqnia nuk ka pune tjeter, osht bo si ata pensionistat e kohes se komunizmit qe ngjiteshin neper taraca per te zbuluar se te kujt ishin antenat qe kapnin kanalet Rai

   Reply to this comment
 2. Kodra May 23, 22:26

  Ik o plaku mere se nuk te beson me njeru le nam

  Reply to this comment
 3. Shushunja May 23, 22:26

  Ky vetem te hedhi shashka di dhe kta budallenjt qe i ven mbrapa

  Reply to this comment
 4. Bir selmani nenes May 23, 22:46

  Ky ka rrjedh fare po kta qe e ftojn ne emisione

  Reply to this comment
 5. Albiii May 23, 22:52

  Ke harru me pi ilacet i saleee…Sje mire fare nga trute e kokes

  Reply to this comment
 6. Fidel Kastro May 23, 23:42

  Po pse nese iken Xhafa , behet qameti ? Ato qe ka thene Berisha gjithmone kane dale, te presim dhe per kete lajmin e fundit!!

  Reply to this comment
 7. XXXL May 24, 00:04

  Regjizori i pseodo-vidiove i di mire se si behen keto pune.
  Nuk ka rob me te degjeneruar dhe byth-qire se Sali Zehere Kar-axhic.

  Reply to this comment
 8. Zgalem May 24, 02:33

  Kulicet konsiderohn miqte me te afert te Berishes . Agron Kulici ka qene Zv. Drejtori I policise , por te tere thoshin se suvejon Drejtorin . Cudia eshte se Pronari I 613 Kg. Cocaine te Maminasit , kishte mbiemrin Kulici . Besohet pak se eshte rrastesi . Zgalem

  Reply to this comment
 9. ALBAN DEGA May 24, 03:44

  HAVALJA E SHQIPERISE !

  PARTIA NE SHERBIM E NE MESHIRE TE :

  1- NJE NARKOTRAFIKANTI,
  2- NJE HUMAN TRAFIKANTI
  3- NJE KUSARI MAKINASH
  4- NJE RRENUESI TE FAMILJES SE VET
  5- NJE PIJANECI E BURGAXHIU

  ESHTE PARTI

  1- NARKOTRAFIKANTESH,

  2-HUMANTRAFIKANTESH,

  3- PARTI MEGAKUSARESH

  4- PARTI VRASESISH SERIALE,

  5- ESHTE PARTIA E VETSHKATERRIMIT E
  DEGJENERIMIT TE VETVETES !

  ESHTE PARTIA SALI LUL MUL EDI ALIBE BABALJA E SHQIPERISE !

  ESHTE HAVALJA= FATKEQESIA E SHQIPERISE !

  Reply to this comment
 10. Arben May 24, 07:23

  Ore rrini se ketij I djalin keto.

  Num eshte fare Cudi qe pas historise

  See babales eshte ndonje “kushuri

  nga Vlora” I taulant balles.

  Te behet edhe ai pasha nja 2 vite

  Po qameti pastaj.

  Reply to this comment
 11. sopiqoti May 24, 09:05

  E po shpellari nga Vicitoli nuk ka pune tjeter vec te na tregoje ” endra ” qe ja pjell fantazia e tij tani ne periudhen e matufepsies.

  Reply to this comment
 12. Genti May 24, 10:02

  Vetem kur te qerohet na faqa e dheut Saliu ndoshta do ndryshoj diçka ne kete vënd .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim