Berisha bën thirrje për përmbysje të qeverisë

September 19, 2014 20:21

Berisha bën thirrje për përmbysje të qeverisë

Ish-kryetari i PD-së Sali Berisha ka bërë sërish thirrje për përmbysje të qeverisë.

Përmes postimit në Fb, ish-kryeministri ka shkruar se një 20 shkurt i dytë, dita kur u rrëzua busti i Enver Hoxhës në vitin 1991 , është i nevojshëm.

“Viti i rehabilitimit nga neo-bllokmenet i diktatorit Enver Hoxha, Hitlerit shqiptar të Pasluftës. Një 20 shkurt i dytë është vendimtar!”, shkruan Berisha, ndërsa denoncon fotot e Enver Hoxhës gjatë ceremonive përkujtimore në nder të 70 vjetorit të  çlirimit të vendit. /E.K

September 19, 2014 20:21
Komento

9 Komente

 1. Xha Temja September 19, 20:29

  Tani qe te zbythem ty,ne rregull jemi.
  Mos na e qaj hallin,bejme edhe pa ty,qelbesire!

  Reply to this comment
 2. lutfi September 19, 20:30

  Degjoni sekretarin e PPSH-se dhe varkarin e femijeve te Enverit. Ngrihuni dhe permbysni qeverine se Zenit dhe Argites u jane pakesuar te ardhurat.

  Reply to this comment
 3. saaaaaaaaaali September 19, 20:40

  edhe 100 dite te kane mbetur o pallosh

  31 dhjetori te gjen tek 7 penxheret

  Reply to this comment
 4. LORA September 19, 20:48

  Ne cdo dite te perendise, qe kompletohet publikisht dokumentacioni i veprimtarise kriminale te mortjemadhit brekedhjere,do te shohim e degjojme vetem konvulsionet e tij me thirrje per permbysjen e pushtetit te nje milion vullneteve sovrane.
  Ne falnderim per stafin e “DITES” per punen cilesore ne kopsitjen e dosjes kriminale te kryebanditit te Shqupit.

  Reply to this comment
 5. orli September 19, 21:04

  Flet plehra per foto!!ai fizikisht ne varke me trup e shpirt prane oxhakut me Enverin e djemt e tij duke u lepire sumen per llogari te udb-es.

  Reply to this comment
 6. Me vdekt Cani me Fevzine September 19, 21:16

  Shiko kurva plak e gjeti prape sebepin. O kurva plake fole per ato qe ke kurdisur dhe ke vrare. Lere Enverin ti,ti Enverit i vine deri te bolet,jo me larte.

  Reply to this comment
 7. LUAN September 19, 23:27

  O Sali populli thote:”Njiehere me 40 vjet fluturon nje pate e pjekur”,kjo kohe kaloi per ty ,fundi per hajer.

  Reply to this comment
 8. Banushi September 20, 07:27

  Pse do presim deri ne 20 Shkurt per te arrestuar vrasesin e shqiptareve ne Gerdec, ne bulevardin “Deshmoret e kombit” , tradhetarin e atdheut qe shiti detin, vjedhesin e fondeve te rruges Durres-Kukes, Vrasesin e K. Trebickes, S. Olldashit, A. Hajdarit, A. Santos e shume te tjereve?20 Shkurti eshte large, duhet te shpejtojme sa nuk eshte vone.

  Reply to this comment
 9. lani September 20, 08:14

  Mjer ne per drejtuesit shtetit qe kemi patur mbi shpine >Ky person kaq pervers ende vazhdon te enderroje per pushtet.Duke bere te duruarin kryeministri aktual po kalon caqet e durimit>Kapeni qenin dhe zhdukeni.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?