Berisha nga Facebook: Më 12 mars të gjithë në Tiranë, ka ardhur ora e fitores

March 7, 2015 17:50

Berisha nga Facebook: Më 12 mars të gjithë në Tiranë, ka ardhur ora e fitores

Pak minuta pas bërjes publike të fletë-thirrjes së organit të akuzës, Berisha ka postuar një koment në profilin e tij në Facebook, ku kërkon dorëheqjen e qeverisë dhe u bën thirrje shqiptarëve për trimëri dhe për qëndresë.

“Të dashur qytetarë të të gjitha bindjeve politike! Sot ne jetojmë një situatë dramatike që nuk ka ekzistuar kurrë në Shqipëri që nga 20 shkurti i vitit 1991! Sot më shumë se kurrë që nga 20 shkurti i vitit 1991, Shqipëria e shtrirë përdhe nga krimi, bandat e lidhura me qeverinë, ka nevojë jetikë për trimërinë, burrërinë, qëndresën tuaj qytetare.

Ju dhe vetëm ju e askush tjetër, të bashkuar në guximin, shpirtin dhe përgjegjësinë tuaj qytetare mund të shpëtoni Shqipërinë me një 20 shkurt të ri! Ora që vjen është ora juaj, ora e të vërtetës, ora e fitores! Më 12 mars të gjithë në Tirane”, shkruan Berisha.

March 7, 2015 17:50
Komento

88 Komente

 1. myzeqari May 13, 13:05

  Ik mo idiot i lindur ti vuan nga mosqenia ne pushtet. Tani te gjithe tallin bythen me ty. Kot e ke nuk te vjene njeri pas prandaj mos bej thirrje kot se nuk te vjene njeri mbrapa te lere koken per ty more legen. Ik me te mire merr dominot dhe shko ne lulishte me gjithe Nano legenin. Dy legena jane baraz me nje govat o gjyshi me antiplumb.

  Fundja merr dhe Jozefinen te shkruaj piket.

  Reply to this comment
  • shoku taras May 13, 13:30

   Shpellari vetem dhune do!

   Reply to this comment
   • A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku May 13, 23:07

    Ju lutena gazeta Dita me lejoni te shkruj pak gjermanisht mbi metoden e fundit per tu bonum Terapi bashkohore njerzve te smund si Sal Berisha.
    Vetem njikjo lloj terapije ka me te bonum derman ty O Berish.
    E kom Seriozisht

    Marre nga gazeta Bild-dt 12 Maj.
    Nuk eshte shaka
    “Ganz aktuell ist der Stuhl(Kak)Transplantation.Dabei wird dem Patienten über eine Sonde eine kleine menge gesundes Fremdstuhl eingesetzt und so eine gestörte Darmflora zu normalisieren.Beispielsweise für Patienten mit therapieresistenten Clostridium-difficile-Bakterien”
    Bild Zeitung Gjermani
    Titulli- Hören Sie auf Ihr Bauch-Gefühl.Montag 12 Mai 2014
    Pra e perkthyme me pak llafe njerzit e smund si puna e Sal Berishes mund te gjen shpetim tash e tutje vetem me Terapine e MUTIT,e perdorur nga mjeksia bashkohore gjermane.
    Trut e mykme dhe te qelbzume te Saliut po tu hedhesh pak MUT biologji,ose KAK mace ose qen,ose gamori rezultatet do te jene shum pozitive dhe ka per te ndodhun nje rigjenerim komplet i ketij burri te degjenerum psikologjikisht dhe moralisht.
    Kjo osht zgjidhja e fundit qe ne shqiptaret te shpetojme prej ktij SKIZOFRENI te rrezikshem.

    Reply to this comment
    • Torollaku Rilindas March 7, 19:34

     Ti e paske provuar kete terapi per vehte po nuk paska dhene sukses. Tani ne vend te purese se patateve qe kishe me pare ne vend te trurit, ke mut qeni perziere me kake mace. Po per nje rob me mut ne vend te trurit ti nuk shkruan keq.

     Reply to this comment
   • Shkodrani prej Puke March 7, 19:10

    Na hëngsh munë o Sali !

    Reply to this comment
    • Koco March 8, 22:02

     More edhe Mutin nuk e ka per gje ky monster , vetem te destabilizoje vendin , shkateroje e derdhet gjak, kete kerkon ky vampir pjelle e fabrikimi i gjithe poshtersive te botes. qe nuk po i gjendet menyra ta vene prapa hekurave kete monster , kete fatkeqesi kombetare te ketij vendi .

     Reply to this comment
  • Ina May 13, 14:23

   Eshte mesuar Saliu qe ta ndjek Lulushi me sherbetoret e vete nga pas ,por jo shqiptaret ……..duhet te zhdukesh nga faqa e dheut e te na lesh rehat mjaft me mbolle krim ,vuajtje ,varferi …..

   Reply to this comment
  • Devolliu March 7, 19:09

   Kur do ta arrestoni këtë KRIMINEL GJAKATAR, mor aman !

   Reply to this comment
  • emer March 7, 20:15

   Une them qe gjithe shqipetaret te dalin ne demo dhe te bejne nje peticion te madh.

   KERKESAT:
   1. Te largohet menjehere ”Presidenti” i vendit. Nje njeri i urryer nga cdo shqipetar me zemer shqipetare dhe mend ne koke.
   2. Te largohet menjehre Prokurori i pergjithshem DHalla (Avokati personal i kryehaduteve dhe kryekrimineleve SB dhe PD)

   Une nuk kam asnje problem nese PLAKU I MARRE SB i prin ne krye demonstrates dhe me kembet e tija shkon ne ministrine e brendshme dhe i dorezohet Tahir-Djalit.

   Reply to this comment
  • viktoriI March 8, 09:21

   Mos do vrasi ndonji brenda turmes se tij salibaba qe tja faturoje vrasjen qeverise dhe te sulmoje me arme kuvendin dhe kryeministrine?

   Reply to this comment
  • tirona March 8, 15:22

   12 marsi per te kujtuar 20 shkurtin !!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 2. fusio May 13, 13:08

  Kur sje aty ku ke vendin ne burg me gjithe femijet e tu hajdut dhe kriminele mire ben ti qe mban koferenca. Do bej shtet Rama me drejtesine tende, ata qe emeronin femijet e tu me sms nga Maldivet.

  Reply to this comment
 3. xeni prej viçidoli May 13, 13:11

  Sali Viçidoli ti rruash k.qet Edvin Rames 😉

  Reply to this comment
  • arbereshi March 7, 21:22

   Ky idjot kujton se do ta gjumojne njerezit per te fituar nje qeverisje me Saliun.Kjo eshte fitorja qe na predikon rurali Sali

   Reply to this comment
 4. guxim May 13, 13:13

  po vetem sali shpellari nuk e njeh konceptim e doreheqjes se eshte me mendiesine e bajraktarizmit, iku koha jote sale rama me nje miljon shuplakat e 23 qershorit, te uroj te kalosh ne burg kohen qe te ka mbete…

  Reply to this comment
 5. Pbaj May 13, 13:13

  Berisha vrau dhe masakroi ne Gerdecdhe nuk dha doreheqjen. Edhe opozita nuk ja kerkoi ne ate moment delikat. Berisha vrau ne 21 Janar per te mos dhene dorheqjen. Rama duhet te jape doreheqjen se u rrezua nje kacator!!!??? Poshtersia nuk nje kufij ne politiken tone.
  Me vite te tere ka qe lulezon trafiku i droges dhe ish-qeveria e ka situaten ne dore per kete fenomen, e drejton ate sipas interesave te saj. Populli as qe do t,ja dije per kete trafik, se nuk i hyn gje ne xhep.
  Aaaaa! Po te jete se fenomeni i perdorimit te droges ketu nuk luftohet, me te vertete populli shqetesohet, sepse ne nuk kemi as kulture te perdorimit te saj dhe eshte me pasoja te renda. Per kete te fundit ja vlen te demonstrohet, biles krah per krah, pozite-opozite, e gjithe shoqeria.

  Reply to this comment
 6. Shoku Tarras May 13, 13:22

  O te na rruac… 😆

  Reply to this comment
 7. samuela May 13, 13:26

  Saliu te beje thirrje sa ti doje qefi pushtetin nuk e merr perseri nepermjet ketyre poshtersive qe ben dhe thote.

  Reply to this comment
 8. PARTIA E VUQIDOLIT May 13, 13:27

  sko rruaja edit more mut se vrave kater vete dhe se luajte prapanicen aty do rrine se po u largua edi rama shqiperine ne flake do e shohesh e ti nuk bahesh zot i atij vendi more malok i ndyre se ta kana pa hajrin boll 8 vite vrava grabite poshtrove shite q far gjete perpara edhe gra ke shit ne itali berluskonit more injoranca e malokerise se vuçidolit

  Reply to this comment
 9. mergimtari fv May 13, 13:54

  Kafsh e Viçidolit as malot bathoriste te Tiranes , Durresit e Mamurrsit nuk te vine mbrapa se te kane rene dhomet e thare ko..et per te hyp prape ne karriken e te parit te fshatit , ike plaku Mere ike per lesh …..

  Reply to this comment
 10. skaran May 13, 14:01

  Nuk me vjen ndot nga ky plaku I rrjedhur qe po afrohet deres se burgut sebashku me ca ish ministra. Me vjen ndot nga pafytyresia e disa televizioneve qe I vene nga pas dhe trasmetojne live brockullat e ketij njeriu qe vetem njeri nuk mund te quhet.

  Sa per protesten nuk kam koment se harxhoj shkronja.

  Reply to this comment
 11. pelivan May 13, 14:16

  More, cpaske qene,
  more qen bir qeni,
  gjem’ e shkuar gjeme,
  Nem’ e ketij vendi..

  Je fajtor dhe dje,dhe sot!
  Dhe mbas ngordhjes,je fajtor…
  Se, le kujen, port’ me porte…
  Se, dogje me pishe ne dore!

  Vrave hapur,ashiqare!
  Pa t’u dridhur hic qerpiku…
  more,qe t’u befte havale,
  nje plumb qorr,sua belciku

  Shporru ti,dhe gjej nje vrime…
  more helm,deri ne thember!
  Nga burgu te ndan nje qime…
  Tmerri po te fle ne zemer.

  mos u mba kot ne takeme,
  ( Tok me gushtin,iku vapa…)
  Te ndjek pas,vec soji qene..
  Vec ata do kesh nga prapa…

  Terbimi Sali terbimi….
  Mos e mer me kaq Yxhym…
  Sepse,po na hipi xhindi,
  te mbysim vec me peshtyme!..

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F May 13, 17:31

   E perkryer Pelivan. E denje per t’u zhvilluar ne poemth ose cikel poezish Ky maskara, qe na u be peshqesh 24 vjet duhet me patjeter ta gjeje ate qe kerkon , por ishalla Perendia ve dore qe te mos merret ne qafe ndonje.

   Reply to this comment
   • Lara May 13, 19:11

    Po ku ke perendi,ti o bir putane? Ti je i xhveshur nga te gjitha si
    race komunisti i ndyre o Vezhguesi F Homo.
    Ti perendi ke patur vetem nje Dulle dhe vazhdon ta keshe dhe tani.

    Reply to this comment
    • Vëzhguesi F May 13, 20:09

     Lara! Ne Peqin lara i thone fundit te kurrizit ose prapanices. Ti je nje pederast pasiv ndaj te pelqen nofka Lara. Por ka dhe nje kuptim tjeter. laraman, larush , nje lloj dykembeshi me 100 fytyra. Mua, kur me shajne bije dhe burra apo baballare kurvash si ty, me duket sikur me vlersojne. Se keq eshte kur te levdon nje bir dhe burre kurve.

     Reply to this comment
  • vaspasi March 8, 00:24

   o pello ! , atij i duhet q…re e zonja mu ne vere te go..it .
   ate plumbin e belcikut ai e ka boll dhe mjaft ,por qe te veje ne te semes e do mu ne lule te ballit .
   vetem ashtu vete haka tek i zoti .

   Reply to this comment
 12. naim May 13, 15:14

  o sali o ditezi kur ta vendosesh ti kryeminstri ke te drejte ta ……por ti more qe u plake ne politike dhe akoma ske kuptuara se 1000000000000000votues i dhane mandat absolut qe te qeverise vendin dhe jo malukateria juaj qe ska gjykat nderkombetare tju gjykoj se aq shume probleme kane shqiptare per te rrefyer per ty sa emri juaj mos u ngjallte kurrrrrrrrrrrrrrrrrr

  Reply to this comment
 13. Gege Kosova May 13, 15:25

  Ke mundim te madh shpirteror e zallahi fizike te mundimshem per reximin e te madhit Rama.Por do shkoh or I mallkuar pa perjetuar sajesen tende shpirtkeqe dqe ke sjellur mundime e vuajtje shqiptareve,Rreximin e Edit e pamundeson realiteti objektiv dhe clirimi shirteror e fizik I shqiptarve nga primitivizma orientale e ricikluar me ate slave qe e krijove gjate sundimit fashistme plot krime,tortuar shpirterore e material qe I shkaktove shqiptareve.vafsh ne djall, Te bift there ne voter,Tu shoft fara e dreqit.

  Reply to this comment
 14. fat man May 13, 16:37

  Sali Toci, vellai i Ver Llapes, Qeverise Rama ti se bashku me 40 legenat e tjere te cpuar, me Shkerenin, JamSeb Malletzi & CO b.q.

  Reply to this comment
 15. akrepi May 13, 18:35

  SALIU =fatkeqesia e kombit

  Reply to this comment
 16. rilindja May 13, 19:40

  Ti hash mutin Edi Rames, malok e bir maloku, i pagdhendur, inatçor, hakmarres, vrases, hajdut.

  Reply to this comment
 17. bajram May 13, 21:26

  Me voten e 23 qershorit 2013 populli demonstroi me shume optimizem zgjedhjen e vet,duke pranuar qe te qeverisej nga PS dhe koalicioni saj me LSI dhe aleatet e tjere qe u rreshtuan krah tyre.Stisja e orkestruar nga Sali Berisha nuk nxit “kryengritje” ndaj qeverise Rama,sepse kuptohet qarte se pasi pa qe “droga mori drejtim te paditur” dhe gjithshka i doli jashte kontrollit si ne Lazarat ashtu dhe ne pikat e tjera te kultivimit te droges me bekimin e tij dhe funksionareve te tjere te larte te PD qe ishin ne pushtet,dhe sot cirren me te madhe se “ia duan te miren popullit”,duke bere “te informuarit nga populli denoncuan disa dite me pare gjoja transportin me avione nga Gjadri,nga Divjaka etj”,dhe per cudine me te madhe te shqiptareve dhe te botes pas 2-ditesh zbriti nje avion calaman nga “mbipesha” ne token e shenjte te droges qe quhej “Kolumbi” dhe jo ne Divjake ne Shqiperi.Harroi Saliu nendetsen qe i vinte Kolumbia,por do t’ia lere dobicin e droges ne dere qeverise Rama,sikurse donte t’i linte “thyerjen e embargos nderkombetare me Iranin”,kur gjate vitit 2013 deri sa la pushtetin kishte punuar pas shpine,sikurse beri dhe di te beje vetem “Berisha” me kesi lloj punesh,qe ne kohen e luftes se Kosoves,me “patriotizmin” e tij me te madh ndaj Kosoves e kosovareve,i hapi rrugen e furnizimit me karburante Serbise,duke thyer embargon e OKB ndaj Serbise, dhe serbet e Milloshevicit ta asgjesonin me makinen e tyre ushtarake sa me pare fizikisht popullin e Kosoves aq “shume te dashur per Saliun”.Eshte faji me i madh i Edi Rames qe me “injorancen dhe tolerancen e shpirtit liberal” i dha merita te “pamerituara” ne syte e popujve te Shqiperise dhe Kosoves,duke i falur “krimet” e denoncuara kur ishte ne opozite.Keshtu ndodh kur merr “gjarperin ne gji”.

  Reply to this comment
 18. Horri i Bulevardit May 13, 21:46

  Dhe kur mitingu te deshtoje, do te dali Altina Goxhaj, te marre per te 100 here, pasojat e deshtimit.
  Sali, nje kurve ne SHBA, BERI DUEL ME 1600 MESHKUJ, NE PUBLIK.
  Kur i therret ti shqptaret te protestojne, Lulja ka ne dore vetem punonjesit e bashkise ti nxjerri ne miting, por ne qofte se ti del dhe thua, se mbesa ime, kerkon te beje duel live me meshkuj, te siguroj se do te kesh sukses, se do te mblidhen gjithe hamshoret, mbasi te bejne duelin tet a te me mbesen, merri hamshoret dhe thuaji se Lulja ndodhet para kryeministrise, dhe do te shohesh, se hamshoret, do te verdhojne, te ngopin edhe Lulen dhe protesta do te perfundoje me sukses.

  Reply to this comment
 19. MARKO May 13, 23:28

  O Birish. Populli te hoqi breket e ke mbeturr gullash, o malok i trash.

  Reply to this comment
 20. P.A.B May 14, 02:13

  Unë nuk them kurrë një të vërtetë që nuk e besoj.
  Këta janë qesharakë… janë të lidhur me krimin”, tha ai.

  ***

  I nderuar z. ish-President, z. ish-Kr. z. Deputet.

  Nje /a/disa persona te Lidhur me Krimin, s’kane si te jete Qesharake. Fjala qe po “kerkoni” duhet… “jane Kriminele” Dikujt qe i dhimbet vendi dhe zbaton ligjin; s’gjen asgje gazmore tek Krimi. Si/ ku e keni hallin, ju zoteri?

  Me deklarata te tilla pa asnje tis pergjegjesie; te cilave u mungon jo vetem semantika por dhe minimumi i seriozitetit, e ke cuar ne “spin” ate “vendin tim te gjore”. Dhe akoma sot mendoj:

  SI TE LAME
  TE VEPROSH,
  /QEVERISESH,
  TE JESH AKTIV,
  … ne jeten publike ne kete menyre!?

  Si?


  Ne enderret e tyre me te guximshme shume Shqiptare mendojne nje transplat surreal, sikur “ne boten normale” te benit nje deklarate te tille; ju do mbylleshit 15 dite ne Shtepi; se 250 gazetare do flinin poshte ballkonit tuaj, duke ju pyetur: Pse Krimi eshte Qesharak? E, me, ne publik, ftyren nuk do e nxirrnit, vec nga nje “gabim i tille shprehimor” Por ne ju shohim perdite [media ju sjell tek ne!] ne kete butafori qe s’ka fund. Asnje nga ju nuk jep asnje te dhene:

  1) sa te rinje shqiptare vuajne nga varesia e droges.
  2) sa familje ka ndikuar kjo.
  3) sa eshte rritur krimi ne zona te caktuara.
  4) sa struktore policore e shteterore merren me kete problem.
  5) c’statistika ka Shteti, c’sondazhe/ statistika ka Opozita.
  6) personalisht cdo deputet i PD-se, sa persona nen-varesi te droges, ka ne zonen e tij.
  7) ke njihni me emer – mbiemer, qe ju ka ardhur per ankese e po merreni personalisht me Nje person te vetem. Nje pasoje tangjentiale nga droga?
  8) kush jane kete Qeveritare Kriminele? Sa here keni shkuar ne prokurori? Fakte, argumente, foto, vendime gjykatash, [a jo] apo dyshime te edukuara…sa te tille.
  9) demi monetar; ne rritje krimi/ ulje standart jetese; qe droga i ka sjelle Shtetit/ Popullates ne 20 vjet +. e dini kete?
  10) MJAFT folet ne AJER. S’ju paguajme rrogen – nga TAKSAT TONA – per llogje e orgji-vete-pergezimi neper kuvende e media, ju paguajme te punoni! Jeni nen minutazhin e PARAVE TE PUBLIKUT.

  Socialiste & Demokrate, na keni lodhur ne ate pike, sa SKANDALET nuk jane me skandale; e fjalet qe thoni, jo vetem s’KANE ASNJE kuptim por u ka ikur cdo vlere.

  Reply to this comment
  • LOVE March 7, 20:04

   qeveria i pergjigjet po ne fb Saliut 😛 …

   I dashur dhe i trashur popull
   ne 23 qershor ,ju na dhate voten ,dhe mire beret
   per te ndryshuar fasadat ,bunkeret dhe shtepite me gjethe
   Sigurisht per te rregulluar trotuare ,bulevarde dhe shperndare disa tapi nga ato qe u mblodhen ne 1946 .Ne fakt tani quhen 7501 ,se ato te 46 jane ne Strasburg dhe shteti po falimenton nga gjobat qe po merr …vetem kete jave 750 mije euro per vetem 2 persona ,u vleresua demi i tyre .
   Po ne te kemi mire Gjin Gjonin me 1.200 mil euro pasuri se shteti s’ka gje
   Nuk po permend ndonje bllok tjeter ,se kam frike per ndjeshmerine e Haleateve
   Drejtesia eshte nje nga reformat me te veshtira ,qe do ber me shume kujdes ,ndoshta po na besuat mandatin e trete ,sepse deri ateher shpresojme qe Saliun ta kete zene prostati dhe mos te vij me ne parlament .
   Ne nuk jemi si qeveria e meparshme ,hiqeni mendsh , qe ne do bejme prokurorin ,gjykatesin , apo ndonje send tjeter .Ne do pikturojme fasada ,
   ndonje ekspozite dhe ndonje fjalim te kopjuar nga ‘Koncert ne vitin 36″ …
   sepse puna eshte kjo :Po te sillemi mire me Ariun ose Saliun dhe ai do sillet mire me ne …do na haje me vonese .

   Ky ishte dhe rezultati i 1 mil votave …. ikin keta vijne ata ,vijne perseri ata
   Flasin ne ajer te gjithe , enderra eshte vetem pushteti ,mjerane qe i ndjekin pas sikur kushedi cfare prove duhet me teper ,nuk shikohet ne 25 vjet cfare e katandisen .Kujton ende 20 shkurtin e 91 , 97 …..toke e djegur
   pas meje kiameti

   MOSNDERSHKUESHMERIA
   kete rezultat ka ne fakt .
   DREJTESIA ESHTE GURI THEMELOR I NJE SHTETI …..
   ecim me parimin qe duan te bejne shtet ….por rezultati ja ku eshte
   jemi ende ne rotacion ….ne fakt kete votuan ,nderrim karrigesh .
   Pa asnje keqardhje dhe nqs i zbret nga karrigja .Jane njesoj !!!

   P.A.B mungonin analizat tuaja …kete gjuhe qe na shkruani nuk e njohim ,
   po do mundohemi 😛

   Reply to this comment
 21. qerosi March 7, 18:34

  o njeres mos dilni se do ju vras dhe do thot qe i vrau rama eshtme se e sigurt qe do edhi tritol mos shkoni o njeres do ju vras krimineli

  Reply to this comment
 22. Studenti March 7, 18:40

  Si mbete gjithe jeten kriminel! S’ka oqean qe i lan krimet qe ke bere ndaj popullit e kombit shqiptar o Sali Berisha!

  Reply to this comment
 23. enofieraku March 7, 18:43

  sali qelbesira 12 ajo do jete dita jote e turperimit , e poshterimit te pergjithshem, por mos harro se shqiptar jemi , dhe gjakun sta fal kush, hap syte se te afermit e atyre qe ke vrare e ke prere ti, nuk ta falin , as ai snajperi i haklajve, as djali i remzi hoxhes, asnje nuk ta fal gjakun sali kerma, hap syte , do lebetitet i madh e ivogel me masakrimin tend , te jesh i sigurt, nuk ta fal kush , dhe ne gop te sateme te fshihesh , do te gjejne djemt e nenave.

  Reply to this comment
 24. Aliu nga Selenic March 7, 18:44

  Paska ardhur Ora e Fitores.? Po ti e kish kete fitor more i zi si sterri. Po c`fare te duhet ty fitorjam more katran. Po sa budalla behen keta trapa qe akoma shkojne pas teje.(Ahe me fale u jep nga 1000 lekshe) per ket ata vij dhe gajasin me ty. Turp te vije.Leri djem te punojn se i ke marre shum kohe e flori shqiperise e ka sakatuar kete vend dhe ora jote ishall eshte per ne varr sa me shpejt te jet e mundur qe shqiperia te shpetoje njehe e mire.
  Ku u gjet ti fara me e kqe e ketije vendi. Turp te kesh qe kerkon ore.Zote kjo ore qofte fundi yte !

  Reply to this comment
  • N.VJOSA March 7, 19:23

   O zoti Ali,
   A mund te me spjegosh pak,
   ÇFARE KERKON KY MONSTER?
   Do te nxis trazira sociale?
   Do te nxise rrezimin e qeverise dhe te vije vet ne krye?
   Do te mbrojë Tom Doshin qe po e heton Prokuroria?
   Apo po i dridhen leqet e Kembes sepse pas 25 vjetesh krime te pa numurta, po paraqitet te pyetet per nje skenar qe mund ta ket nxitur vet me bandat e tij?
   Ky Don Kishot do te krijoje me çdo kusht trazira!
   Ky nuk eshte as Kryetar Partie juridikisht, ky bythko perfiton nga qe ka mashtruar nje kategori njerzish, ka bere Para dhe i perdor ato per te mashtruar Popullin!
   Nuk paska nje Nen ai Kodi Penal i Republikes shqiptare per ata qe nxisin Trazira Sociale ne shoqeri ?!…

   Reply to this comment
 25. ss March 7, 18:54

  Dy shkerdhata njeh historia e shqipris Sali protopapa dhe Sali berishen krriminel te lindur per te kryer masakra tek populli i pafajshem Nuk duhet gjygj per kete moster vetem fisheku i arte zgjidh hallet e medha qe ka ky popull.

  Reply to this comment
 26. D O K L E A T I March 7, 19:05

  ME 1997 NA PATE PRU NE LUFTE CIVILE. A DON TE BESH SHQIPERINE SE SIRIJA DHE IRAKU. O I CMENDUR. TASH NJE VIT E GJYSEM TE LARGUAN NGA PUSHTETI E PA U BERE TRE MUAJ KERKOVE PERSERI DEMOBSTRATA TE VIJSHE NE OUSHTET.

  Reply to this comment
 27. bbb March 7, 19:08

  Une them se Rama dhe PS po ben nje gafe shume te rende politike…PS duhet distancuar nga META…PS duhet fuqimisht qe te mbeshtese nismen e PDse per shkarrkimin e krimiletit Ilir Meta. Nje kriminel nuk mund te jete kryeparlamentar…Nqs PS vazhdon ta mbroje Meten, kosto ne zgjedhjet lokale 3 muaj me vone do tejete shume e rende…Rama ti veje gishtin kokes…mos te tregohet idiot.

  Reply to this comment
 28. Daniel March 7, 19:10

  Te enjten te gjithe ne nje menting te madh ne perkrahje te qeverise te votuar me shumice dhe te kerkojme arestimin e Sali Berishes per shpifje e kercenim te stabilitetit. Nje antimeting kunder “PEGIDES” qe kerkon destabilitet. Levizni qytetare , mos lejoni vendin te shkaterohet nga nje i ikur nga fiqiri.

  Reply to this comment
 29. Emigrant March 7, 19:10

  Nuk besoj se e ngatron me 14 shtatorin e 98 ku i eshove zagaret neper Tirane dhe haruat pse kishit dale ne shesh per te varosur Azemin Ai ishte arkivol prej druri thote Mero Baze ndersa ky eshte arkivol prej letre Qe te dy i ke bere ti.

  Reply to this comment
 30. Nona nga Tirona March 7, 19:26

  POPULL SHQIPTAR !

  MOS U GENJENI ME NGA HORRI I HORRAVE ! MOS U GENJENI NGA NJERIU QE SHKATERROI VENDIN. NGA NJERIU QE NUK LA DHE PEME NE KEMBE!
  MOS DEGJONI ,O PUPULL , E SIDOMOS JU QE DESHIRONI TE DJATHTEN! PD . NUK ESHTE E DJATHTE . ESHTE PARTI FASHISTE!
  SI TE BESOJME NE KETE SHARLATAN QE I BIRI VRAU 30 VET NE GERDEC.
  SI MUND TE MBESHTESIM NE KETE VRASES SE QYTETAREVE TE VET !
  JO I DASHUR POPULL , NUK KA HALLIN TON KY SHARLATAN ,GJOJA DEPUTET I THJESHTE ,POR ESHTE DREJTUESI I ASAJ PARTIE. mOS,MOS EJANI ME 12 MARS
  SHKONI E SHIKONI NDESHJE PARTIZANI- TIRANA. nUK KA ARDHUR ORA E FITORES,POR SALIU KERKON OREN E ZEZE TE KETIJ POPULLI ! A nuk e njohem ne kete moster! A nuk e njhem ne kete vegel te Serbit,qe nuk donte lirine e Kosoves? A nuk e njohem ne kete njeri qe eleminoi Remzi Hoxhen,e I zhduku edhe kockat,? A nuk eshte ky njeri qe I dha naften tankeve serbe qe te vriste popullin Kosovar ,boshnjak , kroat…….. A nuk eshte akoma ky njeri qe eleminoi Azem Hajdarin ?
  A nuk e njohem ne kete kete njeri ? A nuk po flet edhe njeriu I tij Izet Haxhia per gjemat e tij e ne duhet ta mbeshtesim! Ilir meta do largohat me nje kembe,kur ta nxieri gjykata fajtor,e jo se I do bytha saliut? A nuk ishte ky sali qe e mbrojti se donte te mbante pushtetin ? Pse u dashka t’i shkojme prapa ketij personi qe e njohim me dhembe e dhemballe? JO I DASHUR POPULL , mos shkoni prapa kesaj partie! MOS DEGJONI ME KET PERSON !

  Reply to this comment
 31. Torollaku Rilindas March 7, 19:37

  Ju te gjithe kelyshet komuniste qe shani Babain e Kombit Saliun e ndritur te Berishajve, beni mire t’i hani mutin Saliut.

  Reply to this comment
  • 23 Qershori 2013 March 7, 20:19

   Mos shaj e mos ofendo asnje komentues. Se pastaj do te thone ty kelysh i Sali Komunistit.

   Reply to this comment
  • Fuck Mark uk & Coeur March 7, 21:39

   Torollaku i Rilindjes Demokratike! Perse ben LLAM, LLAM. Mos te ofenduan gje Sali baban? Cdo gje qe shkruet per baben tend Sali, te siguroj, eshte e vertet. Por timos u merzit mor shpellar. Ty te rroj Sali MUTI e t’a kesh me jete ne boten tjeter…. Ah per pak harrova: FUCK YOU bashke me Salin, soj e sorollop….

   Reply to this comment
 32. leo March 7, 19:38

  berisha me at mendje djallzore vetem per mitingje e ka mendjen nuk mun te rrin pa pushtet,po fajin e ka prokuroria qe nuk ja hap letrat nje her se ndryshe na len te kuptojm se ai e ka prokurorin ne xhep,u ba shum bajat dhe i neveritshem me te njejtin avaz tash 24 vjet,

  Reply to this comment
 33. i ri March 7, 19:57

  Thirrje ,,,,!
  Te gjithe hajduteve krimineleve,shpellare malokeve, me dhe pa benca,drogaxhinjeve,padallim feje krahine e ideje mblidhuni rreth Sali baba Vicidolit ,,,,! Ai sot ka nevoje per ju ,se edhe ka bere per ju si kini dashur ,ai eshte garancia edhe per me von te beni si te doni ju.Dinastia e krimit eshte ne rrezik, litari po i afron ne gryke,eshte rasti ideal qe per here te trete ta bejme Shqiperine
  rrumpalle.Merni me vehte te gjitha mjetet e ‘qendreses’dinamit pistoleta me e pa siguresa ,thika spata,ombrella e stilolapsa me helm,helmeta ,carcafe ,batanije ,ushqime per nje greve nje muaj rresht. Ne emer te pushto- kracise,,,,,,,!
  Ne RESPEKT te revolucionit Haxhiqamilist,,,!
  Me respekt te pa kufishem ,i juaji S (ALI) Baba,ati i 400 hajduteve, ,!

  Reply to this comment
 34. Iliri March 7, 19:59

  Keto gjera ky maskara i ben qe ti shpetoje burgut. Cdo gje ka kufi. Ne asnje vend te botes kjo moster nuk do te mbijetonte.Turp per popullin shqipar qe po tregohet nen nivelin e duhur. Ne nje vend demokratik para ligjit jane te gjithe njelloj, prandaj zbatoni ligjet me perpikmeri, pa bere asnje leshim. Kur ta keni mberthyer mire me shkeljet e ligjeve qe ka bere raseni brenda qenin qe te shpetoje njerezia.

  Reply to this comment
 35. gjermani i fundit March 7, 19:59

  O PD-ista, ruani koken se ky festat dhe mitingjet i ka me kurbane. Toma te takse ndonje gje se paska shpetuar ne fill, se ne 3 muaj qe e dinte Sala shume e paska zgjatur…

  Reply to this comment
 36. skifteri March 7, 20:12

  ***… skenariste I flliqur sali berisha para 18 vitesh sulmoi jugun me ushtri ,dha urdher te goditej jugu me LHL dhe arileri,me dt 7 /3/1997 pushtoi korpusin e gjirokastres te gjithe armatimi dhe mjetet rane ne duar te rrebelve dhe te shikut ,ne kete date u shkatrrua baza detare e sarandes u sulmua aroporti tiranes dhe instituti bujqesor kamez.ky kriminel S.Berisha deshiron akoma gjak diten e ejte ka thirrur shqiptaret perseri per te bere nje puq parlamentit,nuk duhet asne shqiptar I ndershem ti shkoje mbrapa ketije mentali ,qe per karriken eshte gati ti ve zjarrin atdheut.Mjafte me me turma te verberta mbase kriminelit !Te behemi vende I qytetruar shembull ne ballkan, ne populli te jemi te pergjegjshem per vendin tone te shtrenjte. Jeten tone ne vete duhet ta bejme te lumtur,te mos presim nga politikanet qe mbushin gjepat e tyre, ju a’ hedhim fajne vetem politikanve ,kur ne vete duhet ti dalim zot fatit dhe vendit tone.*****

  Reply to this comment
 37. 23 Qershori 2013 March 7, 20:17

  HALEEEEEEEEEEEEEEE. BAJGEEEEEEEEEEEEEEEEEEE. FUNDERRINEEEEEEEEEE. KRIMINELLLLLLLLLLLLLLLLLLLL. VRASESSSSSSSSSSSSSS.

  Reply to this comment
 38. Jäger March 7, 20:40

  Per 23 vite vrave e preve,nuk mbahet mend se sa here i vure shqipetaret te grinden e te vriten me njeri-tjetrin dhe as nje here nuk u thirre ne prokurori asnjeri nga langojte e tu……. nuk arrije ta kuptoj pse asnje gjuktate nuk te denon per cfare ke bere…..

  Reply to this comment
 39. halldup March 7, 20:52

  Saliu tani tja marri kenges: Partizani ne lufte po shkonte
  se duket qe i paska hyre frika ne palce, e le ti jape ca zemer vetes.

  Reply to this comment
 40. ann March 7, 20:55

  JAM DAKORT ME DIKE ME LART…. JU LUTEM SHUME GJITHE SHQIPTAREVE,KUJDES! MOS DILNI SE DO T’JU VRAS E PASTAJ TE FAJESOJ RAMEN.KY QEN DO PERDOR CDO GJE TE ARRIJ PERSERI PUSHTETIN……. SHPORRY SALI……..PO TE DONI TE PROTESTONI SI SHOQERI CIVILE PER PROBLEME TE NDRYSHME, BEHENI,POR MOS U NGATERRONI ME TE MARRIN SALI..

  Reply to this comment
 41. Altin Gjata. March 7, 21:19

  Rropt e shtepis kush e ndjek mbrapa kete te cmendur

  Reply to this comment
 42. lame March 7, 21:45

  Lajm real.vetem populli me perleshje dhe dhumne eshte forca qe garanton lirine e sejcilit nga kjo bande kriminale dhe e pafryre.Rrofte populli liridashe, Rrofte liria dhe sakrifica njerzore shqiptare per perballje me kriminelet.Poshte gjakpiresit dhe gjaku i qelbur komunist

  Reply to this comment
 43. suloja March 7, 21:59

  perballja fyt me fyt me keta kriminelet e kuq eshte detyre e cdo patrioti, cdo atdhetari, cdo njeri qe i thote bukes buke dhe nenen nene, cdo njeri qe ne dejt e tij ka gjak shqipteri, cdo njeri qe ka vuajtur dhe eshte shfrytezuar nga diktaura komuniste ,cdo njeri qe kerkon te ndryshoje faqja e vendit,cdo student qe kerkon dije, cdo intelektual qe kerkon ti degjohet zeri, cdo punonjes qe kerkon te mos dhunohet dhe perdhunohet ne zyret e pushtetit, cdo polic qe kerkn te zbatoje ligjin,cdo regetar qe kerkon barazi ne treg,, cdo shqiptar qe do atdheun te ngrihemi kunder qelbesirav dhe te shpetojme vendin,Poshte qelbesirat dhe kucedrat qe u bejne iso qelbesirave.Sakrifica per liri eshte sakrifica me subleme, uften per liri e ndjejne dhe bejne vetem ata qe kane gjak te paster.Gjaku i qelbesirave eshte vetem gjak i qelbur qe prishtere shoqerine .ne populli te bashkuar kunder qelbesirav do ta shpetojme vendin nga keta vrases basard.

  Reply to this comment
 44. Koco March 7, 22:08

  Ky Krimineli Berishe , mendon se duhet te ngrihemi per te sjelle te keqen , kancerin , koleren , vdekjen mjerimin, per ta vene ne kolltuk kete monster a perbindesh qe duhet te shkoje para drejtesise .

  Reply to this comment
 45. Sala ne burg March 8, 00:43

  Akoma se ke pare burgun po te siguroj qe do ta shohesh dhe ke per ti lare tere gjynahet e atyre shpirterave qe ke vrare qe do te ndjekin si hije mureve te burgut o qelbesire Vicitoli.

  Reply to this comment
 46. Alphade March 8, 02:29

  Nga Elbasani thone : Filani po e krune sumenme gastare ! Edhe ky ”miku” yne po kete
  ”pune” po ben ! Kur do t’i vije koha ketij qe t’i dali gjaku nga ai vendi i jashtqitjes qe ta
  lere kete popull ,me ne fund , rehate ne punen e vet ….!?!?

  Reply to this comment
 47. lomi March 8, 04:56

  OR BAJGE SHEKULLORE ZHDUKU NGA JETA POLITIKE E ATIK POPULLI.TI JE NJE KRIMINEL GJAKPIRES DHE PO NUK E KUPTOI EDHE KETE HERE AI POPULL MU NE HALE SHKOFTE.PO KUR DO TE DALE NJE TJETER AVNI RUSTEMI TE LAJ HESAPET ME KETE QELBESIRE TRADHTAR HAJDUT BAJRAKTAR TE GJYSMES SE SHQIPERISE SI FAMILJE PER MENDIMIN TIM NUK DUHET TE JETOJ ASNJE NGA FAMILJA BERISHA DUHET ZHDUKUR SI FARE SHUME E KEQE.

  Reply to this comment
 48. Frroku March 8, 06:03

  Sa do na paguash o pallosh?

  Reply to this comment
 49. ajnel March 8, 07:59

  Ik pirdhu,or shpellar qe tuprove veriun

  Reply to this comment
 50. pro.... March 8, 09:19

  ..do zbardhesh ..ku i çove leket e piramidave,do zbardhesh kasaphanen ne vlore etj etj,pastaj flasim..nuk je pronar i shqiptareve qe ta trajtosh kete popull si skllav.duke i dhene ultimatume…

  Reply to this comment
 51. miroshi March 8, 09:33

  Thirrni mendje o shqiptare, mos shkoni mbas te cmendunit dhe kriminelit

  Reply to this comment
 52. Alphade March 8, 10:02

  Humor-Hidherimi:
  – Ketu prehet Rosinanti
  -Ish me interesanti
  -Barin qe i dha i zoti
  -Asnje here s’e kulloti
  KUSHTUAR VICIDOLASIT ME VALICE KOMPESATE DHE OPINGA LOPE ..!!!

  Reply to this comment
 53. AKILI March 8, 10:17

  Nuk ka populli arsye qe e dale ne sheshe por eshte frika se nje dite do perfundosh ne burge Nuk ka arsye populli te dale ne sheshe populli eshte ilire e ndjen friken se po te mblidhet laku o shpellar.Zullumet e tua nuk ka dete ti trese.po vure xenin ne krye te pro….. me kushte qe leket e shperblimit ti marim pa filluar pro…se mos na genjen si te permbyturit e shkodres.edhe nje kerkes te vogel na i tregon sakte sa lek kan argita dhe xeni jote ,e ku i di ti.Ti u trete per popullin.Me date 12 per lirin jo. per ty

  Reply to this comment
 54. Alphade March 8, 10:19

  Humor-hidherimi:
  -Ketu prehet Donkishoti
  -Ish aq i mire e aq i zoti
  -Boten mbrapsht desh ta kthente
  -Dhe me ushte t’a mberthente ..
  KUSHTUAR VICIDOLASIT ME VALICE KOPESATE DHE OPINGA LOPE ERDHI NE TIRANE…!!!

  Reply to this comment
 55. aaa March 8, 10:49

  E KE VENDIN NE BURG BAJG E SHQIPTARVE

  Reply to this comment
 56. Zoro March 8, 11:02

  Boll na cave trapin 25 vjet.Plak debil, ke filluar te shohesh endrra me kurora mbretrore.
  Po te kishe qene ne lindjen e mesme Shqiperia edhe mund te enderroje me talebanet e tu qe mban rreth vetes.
  Shqiperia eshte ne Europe dhe nuk te le kurkush te besh si te do qejfi, por vetem sic do vullneti i popullit, harrove qe jemi vend antare i NATO-s dhe ne Shqiperi nuk vijne me “kaskat BLU” apo “PELIKANI”, po tentove te destabilizosh vendin kesaj rradhe e ke te rezervuar vendin ne Hage ku te pergjigjesh per krime kunder njerezimit si:-“Karburanti Miloshevicit”, “Armet ne Palestine dhe Jemen”, “Gerdeci”, ” 21 janari” etj.

  Reply to this comment
 57. I.Troplini March 8, 11:02

  Qypi i baltes, shkon aq here tek burimi, deri kur bie ne toke dhe shkerrmoqet,

  Sali Berisha eshte ky qyp qe nuk ha pyke sepse nuk i ka mbetur asgje me, pervec atij “burimit”, qe e ka perdorur deri ne shterje, deri me sot.
  Per qeverine, ky hap i qypit, duhet te shihet si i mireseardhur dhe duhen marre masat e nevojshme, me qellim qe analfabetizmi dhe rrumpalla shqipfolese, qe ndjek pas kete kriminel ordiner, “te kuptoje” se ka ikur koha, kur dyert e Kryeministrise thyheshin me arkivolet e “deshmoreve te demokracise”. Koha e Saliut ne rolin e cubit te maleve, ka mbaruar.
  Ishte i pashmangshem ky zhvillim. Nese shantazhet e nje Tom Doshi, te bazuara ne genjeshtra dhe gjysem te verteta,,,moren pergjigjen e merituar me perjashtimin e tij nga radhet e PS dhe me dhenien e ceshtjes ne duart e Prokurorise,,,shantazhet e Sali Berishes kane nje nuance tjeter. Eshte nuanca e thyerjes se rendit kushtetues,,,,,e mosnjohjes se institucioneve te shtetit dhe e mosrespektimit te vendimeve te tyre.
  Shqiperia u dogj dhe u shkaterrua ne kete cerekshekullin e fundit, pikerisht sepse ky njeri, mendon se ka plotfuqishmerine mbi gjithcka ne kete vend. Eshte koha e duhur, te bindet per te kunderten, eshte koha e duhur per ti dhene te kuptoje se shqiptaret e kane lene pas me kohe. Eshte koha e duhur, per te treguar se Shqiperia eshte e shqiptareve dhe jo e sherbetoreve te interesave te Serbise. Kete gje, duhet ta kuptojne edhe ata qe vendosin ti shkojne pas Saliut,,,,,ne kete vallen e tij te fundit. Nese duan te shkojne si qeni ne rrush,,,le te vijne ta provojne cuberine.
  Qypi i krisur i Sali Berishes, nuk do marre me uje me vete, nga burimi i kaosit dhe rrumpalles, nga burimi i mjegulles dhe i krimit. Ai qyp, do bjere ne toke kete here,,,,,dhe askush nuk do vere ujin ne zjarr per mungesen e tij ne te ardhmen.
  Luften kunder Shqiperise dhe shqiptareve, Sali qypi e ka humbur me 23 qershor. Kjo e sotmja, eshte pjesa e fundit e lojes. Pas kesaj, bie sipari dhe kjo enderr e keqe merr fund.

  Reply to this comment
 58. Eri March 8, 11:05

  Ka ardhur koha te dihet nese i disponon akoma kryekrimi Sali “stilolapsin pistolete” te dhuruar nga Xh.Bushi kur beri viziten e tij ketu dhe a e disponon akoma endren e tij celularin “BlackBerry”,serine qe disponojne te paket persona dhe perse e perdor Ai?A ka patur ne Shqiperine e veriut nje “Guantanamo” te Vogel dhe drejtori i saj gjeneral Gazidede vdiq apo eshte i eleminuari deshmimtar i radhes?

  Reply to this comment
 59. arta March 8, 11:05

  Mos e hani atë kumbull e të dilni se ju vret, për nder ju vret dhe vjen ju qan…e ka vërtetuar. edhe në besoni në demokraci, demokracia nuk është ky që bën thirrje të tilla idjote, kini kujdes arsyetoni e mos i shkoni prapa këtij të sëmuri për pushtet.
  Mos prodhoni një 2 prill të dytë për interesat e një të papërgjegjshmi, 21 janar të dytë për interesat i një të sëmuri, këtë do ai, injorojeni këtë mënxyrë që ju bë tmerr shqiptarëve të vegjël e të mëdhenj.
  Popull-ji vigjilent, jo nga të huajt por nga Saliu me bandat e tij.
  Ruani njëri tjetrin, nuk jemi shumë për të humbur jetë të tjera, Shqipëria ka nevojë të jetë aty ku është dhe jo të zvogëlohet. Të duam njëri-tjetrin për tu ndjerë mirë vetë dhe për brezat që do u lëmë trashëgim Shqipërinë. Shpresoj të mbretëroja arsya edhe tek pd-istët më ekstremistë. Ju falenderoj për mirëkuptimin.

  Reply to this comment
 60. skifteri March 8, 11:18

  ***…eshte ora e fundit per ty Sali halldupi,gerdeci,rrumpalla,vrasesi,hajduti,mashtruesi,tradhtari,legeni,nuk eshte ora e fundit per qeverine eshte fillimi I vendosjes shtetit ligjore qe ti Sali e shkatrrove nga themeli .populli nuk ka dy jete ta mashtrosh e shkatrroshe ,ai te lejoi 24vjet duke thirrur si hoxha ne maje te minares jemi si gjermania etj…por ti na mashtrove e derguat kete vend ne gjendje lufte me nje varferi ekstreme.prandaj lute zotin te vjere mbrapa Zeni yte ,(se dhe ai ka shkuar tek Armina) dhe grupi I kalbur I suites se PD-se me Lulin me qe ai s’ka pune ne [email protected]@@@@

  Reply to this comment
 61. enisi March 8, 11:49

  Te vije turp ore legen po per ty eshte djeg e gjithe shqiperi do digjet prap sipas teje more idot po at pasuri qe e bere po vrasjet po njerzit e zhdukur nga ju dhe banda juaj ke harruar se qdo fillim e ka edhe fundin ky eshte fundi i dinastis millosheviqine er kriminek zhduku nga kjo faqe e dheut sepse veq te zeza i salle keti popullit shiqo shtetet tjera si kane ec veq ti na fliqe me fazlliqa dhe arkana hup e te hupt zoti ty dhe soji tuaj.

  Reply to this comment
 62. petro March 8, 12:09

  shko ne burg dhe pastaj na qaj hallin. po ti o qen i ke hak 5 burgime me 101 dhe 3 toga pushkatimi

  Reply to this comment
 63. K March 8, 12:12

  Duhet të hetohet se kush ja ka mbushur mendjen bishës së egër
  se ai duhet të rrijë vetëm në pushtet.
  Mallkimi stërmadh i një populli të tërë të ndjektë edhe në
  jetën tjetër si hija e Brankos.
  Tragjedi kontinentale.

  Reply to this comment
 64. beni March 8, 15:09

  Ik more maskara se eshte turp te protestosh per ty, sa keq te jemi per ty nuk mund te protestosh dhe kjo eshte e keqja e ketij vendi.

  Reply to this comment
 65. timo March 8, 15:48

  Nuk e kuptoj përse ata që do të marin pjesë këtë rradhë në protestë duhet të jenë trima ( me rastin e 8 marsit duhet tu bëhej thirje edhe trimëreshave)?!! Sali trimi ç’program ke? Ti si trim me siguri duhet tu prish trimave. Trimi i mirë me shokë shumë. Si e ke mendjen, do të sulmosh kuvendin? Se nuk ma ha mendja se për të marë pjesë në një protestë duhet ndonjë trimëri e Madhe. Trim mi trima njaj Sali Berisha qi nand varra(krime) n’shtat mi ka…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim