Berisha bën thirrje për protestë: Në shesh kundër regjimit kleptokratik

Redaksia Online November 10, 2013 10:31

Berisha bën thirrje për protestë: Në shesh kundër regjimit kleptokratik

Ish-kryeministri fton qytetarët në protestë. Nëpërmjet një statusi në Facebook, deputeti Berisha njofton për protestën që pritet të mbajë PD nesër, lidhur me atë që e ka cilësuar “blerje e votave të Korçës”.

“MIQ! T PROTESTOJMË TË GJITHË PËR VOTËN E LIRË !

Të dashur miq, e hënën nis protesta mbarë popullore kundër regjimit kleptokratik të Edi Ramës, poshtërimit që ai, me aktin e rëndë kriminal të blerjes së votave i bëri jo vetëm Korçës por edhe Shqipërisë dhe shqiptarëve, lirisë dhe dinjitetit të tyre.

Pjesëmarrja në këtë protestë ëshë përgjegjësi dhe detyrim madhor i çdo qytetari shqiptar, i cili pavaresisht nga bindjet partiake beson tek vota e lirë si vlerë themelore, pa të cilën liria dhe demokracia nuk egzistojnë. Protesta për votën e lirë e thirrur nga Partia Demokratike është protestë për lirinë, dinjitetin dhe të ardhmen tonë europiane.

Le të marrim të gjithë pjesë në protestën qytetare për votën e lirë ditën e hënë!! Sb”, shkruan Berisha.

Redaksia Online November 10, 2013 10:31
Komento

19 Komente

 1. era November 10, 10:41

  Po sadija,xeni ,argita,malltezi , liria do te vijne o shtrembaluq?Ky maskara kujton se jemi aq budallenj sikur nuk e dime perse behet kjo proteste.Shemtire ty dhe gjithe sojit tend te degjeneruar nuk i behet vone per Shqiperine ,sepse per ju Shqiperia eshte dhe ka qene nje lope te cilen ju vetem e keni mjele per perfitime personale pa menduar kure per Shqipetaret e thjeshte. Me kete proteste juve kerkoni te mbroni vetem vjedhjet dhe parate tuaja te pista dhe asgje me shume.Do ta shohesh neser o malok se sa te do ai popull.

  Reply to this comment
  • raimond vlonjati November 11, 03:53

   Te gjithe te shkojme ne proteste qe ta sjellim prape Salen ne pushtet qe te pasurohet mire, se nuk ka bere tamam leket

   Ndaj sic ben thirje Sala te gjithe ne proteste qe te ….pasurohet Gita me Zenin te behen Miliardere , se deri tani jane milionere

   Ik ore Sale , qendro aty ne opozite, dhe ngulu mire qe te mos levizesh nga ai vend
   dhe PD-ja te mos vije me ne pushtet

   Biles duhet nxjerre jashte ligjit , sepse gjate mbreterimit te saj NA KA GENJYER TE GJITHEVE per cdo gje qe ka thene dhe ka vendos themelet e shkaterrimit te Industrise Shqiptare, te bujqesise, te shendetsise te Ushtrise, ., shkateroi pyje, te mbjella palntacionet me agrume, dhe drure frutore –Ishte nje baterdi mbreterimi i asaj partie …

   Nje parti qe ka ne trashegimin e saj histroike vetem shakterime – i duhet bere nje gjyq moral dhe te xniret jashte ligjit ….se ajo eshte si trashegimtare e Neronit …

   Reply to this comment
 2. ermir November 10, 11:00

  KUR HAJDUTI BERTET KAPENI HAJDUTIN KY ESHTE KULMI,BERISHA NJERIU QE ME SHUM SE AI NUK KA VJEDHUR NJERI ESHTE AQ I PAFYTYRE SA DEL ME KETO DEKLARATA TE TILLA.JAM SHUME KURIOZ TE SHOH A DO TE DALE NJERI NE SHESH PERKRAH TIJE DHE NE QOFTE SE PO ATEHERE KY POPULL ESHTE PA VLERA KUR PERKRAH NJE PERSONAZH SI S.BERISHA QE SKA LENE GJE PA BERE BASHKE ME KLANIN DHE FAMILJEN E TIJE NE KURRIZ TE POPULLIT SHQIPTARE.

  Reply to this comment
 3. Santana November 10, 11:03

  Shkove per qepe edhe ti or taj or Sal !

  Reply to this comment
 4. populli November 10, 11:05

  Ne facebook lene vetem komentet pro idjotit, ndersa fshihen gjithe komentet e tjera (e di qe nuk eshte e panjohur kjo gje), ketij krimineli eshte per tja kthyer mbrapsh keto ftesa, qytetaret duhet te ftohen per te kerkuar denimin e tij, sepse me sa duket pensionin nuk e dashka………………

  Reply to this comment
 5. gozhda November 10, 11:09

  rri rehat o kokrra k…. se nuk te perkrah njeri ty thote nje shprehje HAJDUTI THOTE KAPENI HAJDUTIN.nuk te mbulon pislleqet qe ke bere asnje veprim ti e ke vendin ne BURG mor zagar se ketij populli edhe nderin ja ke marre,mor kanibal.neser ne proteste merr nipa mbesa esoj e sorollopin tend se nuk te perkrah njeri.

  Reply to this comment
 6. teuta November 10, 11:22

  O funderine e funderinave ,o shpirt i shprtit te gjithe ligesive qe ka kjo bote,kur do t’na zhdukesh,te jemi krenar perpara botes si shqiptare dhe jo koke ulur si na ke fundosur o i pa udhe.

  Reply to this comment
 7. cuci November 10, 11:26

  ftoje te marr pjese dhe aleatin tend strategjik damir fazllic or njeri me fytyre te piste e me shpirt te ndyre fto dhe te gjth vrasesit e 21 janarit ne proteste por ti duhet te dalesh para drejtesise si organizator bandash e kriminelesh ti duhet te dalesh para drejtesise per te gjith ket masaker urbane dhe mjedisore je arkitekti i gjithe poshtersive qe kane ndodhur ne kte vend dhe tani do te mbrosh voten e lire jazek kesaj qeverie po qe nuk e diskretitojne ne burg ate dhe te tijet me radhe

  Reply to this comment
 8. emi November 10, 11:28

  E po se vinka nje dite qe kryehajduti ben thirrje per ndershmeri e vjedhje votash,vetem ne shqiperi ndodh,ik o sali ik me te mire

  Reply to this comment
 9. Tani November 10, 11:49

  Nuk e kuptoj pse duhet te merremi me fb e ketij funderrine .C fare po behet per ta arrestuar ky perben lajm.

  Reply to this comment
 10. aro November 10, 13:08

  bravo ore kriminel si tia bejme kur gazi dibra kur doli te fiksi me fasule oriz miell vaj bej thirie te gjith popullit te dalin ne protest dhe tia edhin sales fasulet miellin orizin vez vaj ne surat sales poloqes jozes lulushit halimt dhe bylybashit keta jane te tere HALE ??????

  Reply to this comment
 11. andrea November 10, 13:28

  Filloi te dale djalli nga shishja!!!

  Reply to this comment
 12. ra ta si November 10, 13:44

  Gjeja me e sakte qe mund te bejme ,eshte te shperfillim cdo gje qe thote ose ben sala,luli ndjekesit dhe puthadoret e tyre,Bile edhe televizionet qe e perkrahin per interesat e tyre monetare dhe jo tonat , ish kryeministrin autokrat berisha dhe hajdutin e zgjedhjeve te bashkise lulin ,me injorimin e programeve te tyre le ti leme ne vallen e hajduterise dhe genjeshtres.Nga njerezit e ndershem meritojne vetem perbuzje.

  Reply to this comment
 13. TJ November 10, 13:48

  KUSH SHKON NESER NE MITING ESHTE I POSHTER,HAJDUT DHE KRIMINEL,ESHTE LLUMI I SHOQERISE SHQIPTARE SIC ESHTE E GJITHE PARTIA DEMOKRATIKE.

  Reply to this comment
 14. Kopani November 10, 14:52

  Do besh mire jo te besh thirje , por te dalesh ne shesh o Dordoleli i dale boje tashme o Sahli . o monstra e politikes se ketij vendi . Sipas shume te thenash nga qyteraret e thjeshte te ketij vendi, aresyeja e shqetesimi i ketij bastardi , nuk eshte halli i votes as i kimikateve te Sirise te Bashar Alasadit , por eshte halli i lakut qe po miraton kjo mazhorance qeverise vec te tjerash edhe per konfiskimin e pasurise e parave te Krye kriminelit , Krye banditit e Krye Mafjozit Sahli Shejtanit , per te cilin gojet e liga thone se pasuria qe pritet ti konfiskohet kapen shumen maramendese prej 2 dy Miljarde $ $ Dollare , pasuri prallore e grumbulluar nga shitja e pasurive tokesore , nentokesore , drejt kolonizimit te krejt ketij populli e vendi qe si duket shume shpejt ky Krye bandit me banden e tij , do pergjigjet deri ne nje dhe do tregoje e dorzoje deri ne nje pasurine e shqiptareve ky shpirt zi , ky katil , Ha – sa – na baraban. Pa voten e Korces e cila shpreson te behet vertet Zonje , e di ti djalli qe nuk ke lidhje ti agjenti i sigurimit te rregjimit Penicilina dhe kelyshi tend Kopjativi Bode .Thone se parullat e pankartat e sigurisht e britmat e rrugeceve qe pritet te shohim ne proteste te dirigjuar e paguar do gertasin ” Dum baben , dum baben … ” o shtigu , o hijena o djall vafsh ne Ferr. .

  Reply to this comment
 15. Kalaja shkodrane November 10, 15:16

  Prapë e nxorët këtë zog gomari? Po ky bani i pari batërditë e vjedhjeve!Hajni ma i madh asht tuj thirr kapni hajnat! Askush në proteste se duhet me mbijetu karaduzi dhe i KLONUARI i tij Basha! Lani familjen me protestu dhe hajnat e vertet! Jan tuj dek e bajnë marrina! Hajna që keni pru hajninë, Largohuni!…

  Reply to this comment
 16. ANALISTI ZVICER. November 10, 15:55

  pershendes inciativen tuaje shoku ish kryeminister SALIH BERISHA ku vetem ne munges kohe te lire se me deshire kisha participuar ket PROTESTE.akoma si ka 3 muaje ne qeveri deleri RAMA me bolobaratorin e betuar te serbise ILIRE META dhe ne kta 3 muaje i dhane GRUSHTA te rende fetyres SHTETIT SHQIPTAR e dhe veren BARRIERA te HEKURTA STOPIMIT te avancimit te shqiprise drejet B-E-se.1)edi kokaina beri poshtrime,nenqmime me popullin shqiptare dhe me miliona VIKTIMA SHQIPTARE nga masakrruseit TURQ kure quane ERDOGANI VLLA dhe beri qellimishte viziten e pare ne turqi qe ti tregoje ambasadorve te huaje ne shqiperi e UNIONIN EVROPIAN se qeveria RAMA refuzone unionin evropian dhe destinacion ka unionin ANADOLLAK.2) erdi rama nderhuri dhe bene manipulime tipike te STILIT SERBO-TURKE kure shkone ne kohen e zgjedhjeve ne kosove dhe motiovon se bashku me erdoganini njfture nderkometarishte si islamisto-salafiste pro-al-kaides duke abuzuar me kushtetuten e kosoves ku motivuan 30000 TURQ te prizerenit qe ta votojen partin e H.THAQIT i njoftur si nje bire QERKEZI AZIATIK.3)tani EDI RAMA ka kaluar ne STILINE e atakut KOBRA ku bene vizita e marrveshje edhe me SERBINE,kure dihet se serbija disa here ka kerkuar te bisedoje me SHQIPERIN per KOSOVEN,a edi rame me kliken e tije ne qeveri MASKON e TRANSFORMON ket vizit kinse po shkone ne serbi per marrveshje ekonomike,a ne realitet pet marrveshje SEKRETE me SERBIN per ta SAKATOSUR KOSOVEN.erdi rama eshte ahmet zogu i 2 te.

  Reply to this comment
 17. erald November 10, 17:00

  dalim ne protesta po nqs bejne thirje ambientalistet , nuk dalin me shqiptaret kur bejne thirje politikanet, se kan frik se mos vriten apo jo xhaxhi sali ?apo harova une ti sje me ne qeveri ska arsye pse te vriten njerez ne protesta. o sal je ber per gjynaf po takserat mer ato shpirt mbesa e protesto ti shohim edhe ne se thone qe i ke seksi ah mer edhe ristanin me vete ste ka pesh fjala o parazit a se kupton ket gje ? leqe po ta kuptoje sbeje ato qe bere kur ishe ne qeveri nejse do e merni pushtetin por kur te behet edi rama 80 vjec

  Reply to this comment
 18. korcari November 10, 20:15

  te shohim tani se sa protestues do te kesh qe je ne opozite,sepse kur kishe pushtetin i detyroje.nuk besoj te kesh shume sepse shumica e militanteve i ke te punesuar ne administrate dhe nuk te vijne. neser vetem do shohesh realitetin me sy.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*