Berisha beson akuzat e Doshit: Meta i çoi xhelatin e tij në qeli, Durim Bamit

March 26, 2015 09:50

Berisha beson akuzat e Doshit: Meta i çoi xhelatin e tij në qeli, Durim Bamit

Sali Berisha iu beson akuzave të Tom Doshit, se Durim Bami është kërcënuar me vrasjen e fëmijëve për të ndryshuar dëshminë e tij.

Sipas Berishës, Ilir Meta i ka dërguar njerëz në qeli Bamit, që ta kërcënojë.

Të dashur miq, nje video e regjistruar ne mjediset e Prokurorise se Krimeve te Renda me autorizm te Gjykates, provon se Durim Bami ndryshoi deshmine sepse Rama – Meta i derguan nje xhelat ne qeli, i cili e kercenoi se nese do te fliste do ti zhduknin djalin!

Fakti qe Ilir Meta i çon xhelatin Bamit ne qeli me kercenimin se do te vrasim djalin ne rast se pranon se je porostur per te vrare deputetet Doshi dhe Fufi, fakton dhe nje here se ai eshte porositesi direkt i ekzekutimit te deputeteve Doshi dhe Fufi, dhe se i tere procesi i hetimit eshte nje diktat fund e krye i qeverise per te fshehur skenarin ogurzi te eleminimit te dy deputeteve nga Ilir Meta”, thotë Berisha.

March 26, 2015 09:50
Komento

10 Komente

 1. Festim March 26, 10:03

  Porositesi i vertet je vetem ti Sali berisha ,agjent i udb-se. Nese do kish shtet vertet ne Shqiperi ti duhej me kohe te ishe brenda hekurave, per tradheti kombtare se vrasjet as qe i logarit ti jo. Sa per vidiot e diqe je mjeshter, por thuaj nje fjale per ato qe deklarojne dodiguardet e ty, apo nuk i lexon? Dhe Prokurorin e ke vendosur me doren tende..lere ta zgjidh çeshtjen fundja edhe ne favorin tend, se kot nuk e ke vendosur. Por ti medoje se do perserisje 98 perseri!
  Por nuk ke me mikun tend perball (Fatos kumarxhiun) dhe te ka ngeluar sharra ne gozhde, Sado qe gjoja sulmon Ilirin edhe ai eshte miku yt, dhe te mos ish ai ne kualicion ndryshe do ishin gjerat, Por do vij dita qe do japin llogari te gjithe per ate se çfar i kane bere ne radhe te pare vendit te tyre.

  Reply to this comment
 2. DURI March 26, 10:13

  KY ESHTE SKENAR HOLLIVUDIAN QE TE SHKON PER SHTAT TY DHE VETEM TY OR KRYEKRIM I SHQIPERISE!PREKURORIA PO TE QE NE KRYE TE DETYRES DUHET TE POSEDONTE TABULATET E BISEDAVE TE JUAJA KETO DITE E DO TE DILTE NE PAHE I GJITHE SKENARI I PERGTITUR NGA NJE REGJIZOR QE PER TE ESHTE FILMI I 35 NE JETEN E TIJ SI SKENARIST KRIMESH!KY ME C’DO KUSHT DO TA COJE VENDIN NE DESTABILIZIM SE JO VETEM PO I NGUSHTOHET LITARI I BEMAVE NE FYTIN E TIJ POR PO I KERCENOHEN EDHE PASUESIT E TIJ QE KANE MARRE PERSIPER MOSNDESHIMIN E TIJ E TE FAMILJES SE TIJ !NDAJ KA ARDHUR KOHA QE LUFTA DUHET BERE E HAPUR DHE “REVOLUVIONI DEMOKRATIK” DUHET BERE DIREKT DUKE SHKATERUAR BLLOKQENET E RRINJ QE JANE INSTALUAR NE ZEMER TE TIRANES DUKE IU SEKUESTRUAR TE GJITHE PRONAT E PASURITE PERALLORE QE KANE PERFITUAR PADREJTESISHT ME RRUGEN E RIMIT TE VJEDHJES,TE INSKENIMEVE TE SKENAVE SI KJO E FUNDIT E TE PERGJIGJEN PER TE GJITHE GJENOCIDIN QE KANE USHTRUAR KUNDREJT KETIJ POPULLI!KA ARDHUR KOHA QE DUHET TE NGRIHEN INSTITUCIONET E SHTETIT SHQIPETAR,DUKE SHEMBUR NJEHERE E MIRE MAKETET PREJ RERE QE KA NDERTUAR SISTEMI DEMOGRAFIK BERISHJAN !

  Reply to this comment
 3. genci March 26, 10:19

  Po ti je monster more xhelat! Nuk ka kreher te te kreh! Flet ti per keto probleme! Ti duhet te mbyllesh gojen se je vrasesi me i madh i ketij vendi!

  Reply to this comment
 4. LORA March 26, 11:24

  O parlament mavria,,,keni kater jave qe ju terheq zvarre babai 24-vjecar I kaosit te Shqiperise.
  A po ju vjen mire kjo loje,,,,ju dhjefsha sojin,,,apo e keni harruar shenjeterine e verdiktit te 23 qershorit??????

  Reply to this comment
 5. Zoro March 26, 12:06

  Ky nuk duhet degjuar me, sepse flet gjithmone me bajonet ngritur.Kjo rrace e poshter e ka marre me qafe kete vend per 25-vjet dhe vazhdon te beje perseri edhe tani ne opozite.

  Reply to this comment
 6. orienti March 26, 12:06

  ..ky i di te tera.

  Reply to this comment
 7. Emigranti March 26, 12:47

  Sa mire qe i beson keto qe thote Doshi po raportin mjeksor e pranon apo jo Le qe qai djali juaj Basha ndjeti 2 vjet me raport sic mori raport edhe avokati i Mediut per procedure.

  Reply to this comment
 8. mushkonja March 26, 12:53

  o salush do perfundosh si ai kali ne kopshtin zeologjik hahahahaha

  Reply to this comment
 9. TROJA March 26, 13:04

  O njerezit e Metes qe shkruani ketu.Nuk keni perse i tureni Saliut,por PS-LSI qe s’ka mendere ta kryqezoje Saliun.E ka vendin te jetoje deri sa te vdese ne burg,por pyesni njehere perse kur ju dhane nje milion vota,dhe mashtruat kete milet se do fusnit Saliun ne burg dhe nuk e bete?
  Perse vazhdon grabitje e shqiptareve kudo ku jane nenpunesit,ministrat e LSI?etj,etj qe ky zoteria qe e ka vene kete titur materialit eshte me Meten.
  E sa per ate qe tha mbreme Tom Doshi,te gjithe shqiptaret e besuan se kane te bejne me nje shtet me te eger se ai i Saliut,qe me jeten e femijeve te detyron te thuash ato qe i interesojne mafjes.Kete e besuan se vete prokuroret, pohuan,dhe nuk reaguan fare,as kundershtuan,as hodhen poshte provat qe ngriti Doshi.Po neser kur gjykate te mare keto prova,do thoni ja ka dhene Saliu? Si do qe vijojne ngjarjet,njerezit me llogjike te ftohte e kuptuan,se ku fle lepuri,ashtu si do shperbleje Edi Ramen ne 21 Qershorin qe vjen.

  Reply to this comment
  • Dr. John March 27, 02:49

   Pse i turren Saliut??? Sepse jane te gjithe njesoj pjelle e nje nene qe dikur quhej nena Parti. Bravo Edi Rama. Lepive gelbazat qe ke peshtyre per Ilir Meten dhe e mbulove ate me turp. Por me e keqja eshte se pastrove nga krimet edhe Sali Berishen me rastin Doshi. I dhe karburant plakut Mere dhe tashti per Berishen jeni te gjithe barazim. Ate po thote dhe ai – “jeni te gjithe njesoj si une”. Shoku Rama, misioni u krye me sukses. T’ju rroje partia e kerrmave. Uroj ta ngulin bythen me nje gozhde dymbedhjeteshe tek ajo karrike per te cilen ti e shite edhe ate. E kur e shet dhe ske respekt per bythen tende, si mund te kesh respekt per kete popull ti.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim