Berishën e zë halli, kërkon të bëjë paqe me Bamir Topin

Redaksia Online April 21, 2013 11:00

Berishën e zë halli, kërkon të bëjë paqe me Bamir Topin

Kryeministri Berisha pritet të ftojë në koalicioni atë që dy vite më parë e cilësoi si puçisti i 21 janarit. Në kushtet kur rreth PS-së po mblidhen përditë e më shumë parti, Berisha e ka parë të udhës të ftojë për bashkëpunim Bamir Topin. Sipas gazetës Shqiptarja.com, në mbledhjen e djeshme me dyer të mbyllura të kryesisë së PD-së, Berisha u ka thënë anëtarëve të forumit të pushojnë të gjitha sulmet dhe akuzat në adresë të kreut të FRD-së, Topi, pasi do të dërgohet shumë shpejt një ftesë për koalicion parazgjedhor nëse ai pranon.

Shqiptarja.com shkruan se Berisha ka thënë gjatë mbledhjes se Topit do t’i dërgohet ftesa për bashkëpunim “dhe pastaj mbetet në dorën e tij nëse e pranon apo jo”. Mësohet se Berisha ka thënë të njëjtën gjë edhe në lidhje me Vangjel Dulen e PBDNJ-së, duke kërkuar që të mos komentohet “ngrirja” e përfaqësuesit të kësaj partie në KQZ.

Redaksia Online April 21, 2013 11:00
Komento

5 Komente

 1. aqifi April 21, 09:20

  Ne aparence duket si lufte per ekzistence,por per mua eshte njue loje shume e madhe qe po behet kunder PS-s.Topi eshte aktor dhe faktor ne kete loje

  Reply to this comment
 2. ivani i madh April 21, 09:45

  Po pse ju duket cudi juve ai per karige eshte gati te haje jashte qitjen e tij e te Topit e topllareve e jo te mos lepije menderen e Topit apo te ndonje tjeteri koha e ka treguar ska nevoje per komente.

  Reply to this comment
  • Lam Kreka April 21, 23:18

   Z.Ivani i Madhe! Nuk besoj te jesh aq sa e ke mbiemrin,por prapanica e madhe e Metes duhet te kete me bollek. andaj kerko nga Rama te ndaj edhe per ty, ndoshta i ka mbetur pak, e mos barazohesh me mbiemrin!

   Reply to this comment
 3. Babai i vertete i Dardanit April 21, 11:47

  Nuk behet stan me k.rva, dmth lepuj. Do bashkohen baxhellat e PD-se me te FRD-se. 😛
  Jozefina,Miesila, Majlinda, Lejlaja te PD-se me Bogdanin, Gjonin, Gumenin,Belmen. 😀
  Jozefina ka bind Belmen, Mesila Bogdanin, Majlida Gumenin. Ndersa Edlira Gjonin e ka bind Bylykbashi. 😉 ashtu eshte nje pune.

  Reply to this comment
  • Lam Kreka April 21, 23:45

   O gjysh i Dardanit!
   Stan do bejne partite e majta ,pasardhes te diktatures komuniste qe jan tubuar sot ne koalicione te udhehequr nga PS(Partia e punes) dhe qe mbajne kongrese identike me ato te Kogresit te PPSH te viteve te gjshtedhjeta dhe qe ngrisin tensione e radikalizma kunder demokracise.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

Mendoni se Shqipëria është gati për një organizim të ri përballë gjithë klasës së sotme politike?