Berisha: Burrat që ndërrojnë emrat, janë transvestitë (mos e ka edhe me Bashën)

May 21, 2016 20:05

Berisha: Burrat që ndërrojnë emrat, janë transvestitë (mos e ka edhe me Bashën)

Sali Berisha ka shtuar gjithnjë e më shumë akuzat me sfond erotik. Së fundmi, ai shkruan se ata që kanë ndërruar emrat, janë transvestitë.

Neveri, neveri, neveri! Burra qe nderrojne emrat jo nga deshira por se kane frike dhe turp nga bemat e tyre me emrin qe kishin. Travestite, jo ne kuptimin erotik, me ne krye Edvinin”, shkruan Berisha.

Ai përmend vetëm Ramën, por edhe kryetari i partisë së tij e ka ndërruar emrin. S’besojmë se e ka pasur edhe për të!

May 21, 2016 20:05
Komento

5 Komente

 1. Shqipe May 22, 09:27

  Kur shikon këtë manipulues te llahtarshem shqipfoles, por edhe te dokumentave te institucioneve europiane(EUROPOL-it), habitesh se si “standardet” e hipokrizizë te ketij ”mostre” nuk paskan kufi…….. . Edhe ”diktatori me i eger i Europes” duket amator ne kete ”art i piset”, krahasuar me kete ”manjak paranojak dhe delenxhi”, i cili eshte edhe ”shqiptari(?)”-MË ANTISHQIPTAR I TË GJITHA KOHËRAVE.

  Per ata qe skane as sy, as veshe dhe as tru:

  -Së pari, njeriu që u përdor si “mishi i dhisë” në lëvizjen studentore dhe më pas në partine demokratike, u kthye më pas në “ustai i mishit të dhise” në demokracinë shqiptare, ka një ngjashmëri të çuditëshme me personazhin më negativ të Charles Dickens-it në novelën e tij David Copperfield(1849)-Uriah Heep, të cilin “mishi i dhisë” duhet ta këtë lexuar, si tifoz i letërsisë që prezantohet sa herë ka rast.

  Uriah Heep – Është Arkitipi i hipokritit, fillimisht një njeri i përkushtuar deri në pështirosje, si sekretari i Z.Wickfield dhe dalë nga dalë ortak i tij, ai gradualisht zbulon karakterin e tij të dobet dhe të dyfishtë të një njeriu të paskrupullt, arrogant dhe shpirtzi, deri sa mbasi falsifikon dokumentat, përvetëson pasurinë e tij dhe familjes së tij. Përfundimi? Shumë i thjeshtë. Mbasi zbulohen fallsifikimet, ai përfundon në burg.

  -Së dyti këtu është me vend referimi tek një pasazh nga nga fjalimi i Fan Nolit për moralin dhe patriotizmin, në Parlamentin e Shqipërisë(1923):

  Anarkia morale: Këtu qeni nuk e njeh të zonë, këtu karakteret dobësohen, qullosen dhe ndërrojnë formë e ngjyrë dita me ditë si në kaleidoskop. Këtu ambicjet janë pa fre e pa kufi, këtu i padituri i di të gjitha dhe i pazoti është i zoti për të gjitha.

  Anarkia patriotike: Këtu brenda një dite si me magji tradhëtori bëhet patriot dhe patrioti tradhëtor. Këtu shohim përpara syve tanë të kapërdisen si patriotë të mëdhej ata që kanë luftuar për harfet dhe për flamurin e babës, që kanë djegur Shqipërinë e Mesme ose ata që janë puthur me andartet e i kanë ndihmuar te shenjtërojnë anë e mbanë Toskërinë. Këtu si më thoshte një mik është më mirë që njeriu të jetë tradhëtore të shikojë interesat e tij sepse kështu do të jetë i sigurtë që të nesërmen do të prokllamohet patriot i madh.

  -Së treti, me “bëmat” e tij, “qëni që të ha tinës”, justifikon edhe përcaktimin e Fan Nolit(1924), dhe eshte perfaqesuesi tipik i pjeses me te padenje te asaj krahine, sikurse ndodh ne çdo krahine tjeter :
  A të duhen sharlatanë,
  Që të lëpihen në çdo anë,
  Që të përçajnë vatanë,
  Ke sa të duash Tropojanë.

  Noli kete percaktim nuk e ka per te gjithe tropojanet(por vetem per bastardet), mbasi ai ka shkruar edhe Elegji per Tropojanin Bajram Curri, Dragoin e Dragobise-trim tribun i vegjelise, qe u vra nga forcat zogiste dhe agjentet serbe te prire nga Ceno beg Kryeziu, ne vitin 1925 ne Dragobi.

  Litari po mblidhet, ngadale-ngadale por pa ndaluar. Drejtesia vonon por nuk harron. Minjte po dalin nga “galeria”. I uroj “mareshallit antishqiptar” te jetoje sa me gjate qe te provoje 313.

  Reply to this comment
 2. Vezhguesi May 22, 12:03

  Ata burra qe kane ndryshuar datelindjet jane BYTHELEPIRESA.. apo jo ,o Sali ?

  Reply to this comment
 3. tan_tironci May 22, 14:14

  Emri i Bill Clintonit, eshte William. Cfare , edhe ai travesti?

  Reply to this comment
 4. ALBAN DEGA May 22, 15:45

  FALEMINDERIT PROFESOR DOKTOR MULTITRANSVESTITI SALI BERISHA !

  – Me mesove se jam 12 fish, nje here me shume se ti transvestit… Jo transversite si is fut ti kodra mbas bregut…
  …. Jo vetem une… edhe 8 milione shiptare….gati nje e dhjeta e njerezimit

  – Nga Alban Dega . Nju Jork

  Edhe une e kam ndryshuar emrin… Jo njehere… 12 here! E kam nderruar vet … Ma kane nderruar te tjeret. Jo ne nje gjuhe ne disa gjuhe. Shtate i di mire… Te tjerat jo!
  Nje here e kam nderruar vete me vetdije dhe vullnet te plote timin dhe te nenes sime !
  Emri im fillestar ka qene Hamdi.. Nena qe me ka bere koken nuk e kishte dashur. Nuk e kishte pyetur kush!
  As mua… nuk kam degjuar deri sot te linde nje foshnje qe flet e shkruan!
  ” Emrat e burrave i vene burrat, emrat e grave i vene grate” i kishte thene i Zoti i Shpise qe kishte nen hyqem mbi 40 fryme te nje Dege te Degajve, rapsodi i mkreullueshem dhe burri nderuar e skofnar Miftar Zenuni…
  Histori e gjate qe e kam botuar ne dhjetra gazeta te Shqiperise, Kosoves, Maqedonise e Malesise ketu e gati mbi 15 vjet me pare nen titullin ” Emri im shqiptar me ep emrin shqiptar… Alban apo Hamdi … Shqiptar apo turk ….”
  Si e degjova nenen time filozofe me kater klase fillore qe e para ne boten shqiptare e shpiku fjalen ” Sociafikja” qysh diku nga fillimi i viteve 70 ne Bajram Curri, ” profesoreshen autodidakte te zemres e Diabetit “, sic e quan kardiologu me i mire shqiptar ne Nju Jork e mbare Ameriken, Kujtim Balidemaj.
  Jo vetem filozofe e profesoreshe, por edhe shume besnike. E mbajti besen e tri motrave, bija te denja te Imamit te nderuar e te paharruar te Berishes, Elez Hoxha. Heren e pare nuk e pyeti as degjoi kush. Emrin e beses ia vuri vellait e shokut tim me te mire Agimit.
  Si I zbatova Kushtetutat dhe ligjet e mbi 200 shteteve demokratike apo jo te te Botes, perfshi Shqiperine qe e kane te sanksionuar me ligj te drejten elementare njerezore te ndryshimit te emrit. Eshte pika e trete ne Kerkesen per Shtetesi Amerikane N-400!
  “A doni te ndryshoni emrin tuaj!?” … Pagesa 00.00. Agimin ma kishte zene vellai. Albani ishte i lire.
  Ah cfare gabimi kam bere!?
  Nuk prita zbulimin me te madh te shkences boterore te Profesor Doktor Sali Berishes D.V. se “personat qe ndryshojne emrin apo mbiemrin jane transversite”!
  Sapo ta marre vesh kete zbulim Instituti Mbreteror Suedez me siguri Doktor Profesor Sali Berisha e ka te siguruar Cmimin Nobel per mjekesi, psikologji… Ah Sali Berisha, Sali Berisha si e mbajte kaq gjate kete sekret boteror!
  Ne cdo vend te botes ndryshimi i nje germe ne nje emer apo mbiemer e ben njeriun nje person tjeter, nje njeri tjeter… Edhe ne majat e teknologjise dhe internetit Google, Microsoft, Windows, Intagram, Facebook…ajo e tjeterson ate…
  Qe kur mbaj mend si femija e pare qe ishja e kam degjuar nga goja e gjyshit e gjyshes, babait e nenes, xhaxhallareve e hallave, tezeve e dajeve …. ne te pakten dhjete menyra te ndryshme… Hamdi, Hamdia, Hamdiu, Hamdine, Hamdise, O Hamdi, prej Hamdise….
  Qe kur kam filluar te flas edhe une e kam bere te njejten gje me emrat e tyre
  Diten e pare qe shkova ne Kine si student ne Nentorin e vitit 1974 perkthyesi kinez ne Institutin e Gjuhes se Pekinit” shoku Lin, vjen e me thote se kishte dy variante per emrin dhe mbiemrin tim ne kinezce Han Di ( Perandori i Haneve ) ose Ha Mu Di, si emri i ish- Presidentit te Jemenit Verior ne ate kohe.
  – Ketij te dytit i vjen era e keqe ne shqip, i them une duke qeshur. Ai u shkri ne gaz. Me dhene te drejte. Keshtu e vetezgjodha emrin pa ere… e aq me teper nje emer gjigand Perandori i Haneve, qyteterimit dhe kultures me te lashte ne Bote. ” Ke nje emer shume te bukur” me thoshte cdo kinez qe kam takuar jo vetem ne Kine, por edhe ne Spanje, Ameriken Latine… por sidomos ketu ne SHBA, ku kinezet jane komuniteti me i madh e me emrin me te mire midis te gjitha kombesive te tjera.
  E kurre nuk u bera as Perandor e as President shteti. Nuk e ben emri njeriun, por njeriu emrin!
  Jo vetem une por edhe mbi 8 milione shqiptare qe flasim e shkruajme ne shqip, perfshi edhe Profesor Doktor Sali Berishen, qindra milione ruse, polake, ceke, serbe, maqedonas… qe kemi lakimin e emrave te pergjithshem apo te pervecem jemi prej 4 e deri ne 12 here transvestite sipas zbulimit te Sales!
  Nuk i ve faj! E kane kapur ethet e Reformes ne Drejtesi, agonia e impunitetit qe i ka dhuruar jo vetem vetes, por edhe krejt “Bandes se tij te Gangstereve politike, familjare dhe mediatike.
  – Sheroje veten Doktor, thone spaniollet per te demure si puna jote ! Sa me pare aq me mire!
  E di qe e ke veshtire… Ke nje cerek shekulli qe iu largove bluzes se bardhe te doktorit .
  Hoqe bluzen e bardhe te doktorit dhe shkelqeve …
  Veshe parzmoren e hekurt te diktatorit e gjithcka dhjeve!

  Sent from my iPhone

  Reply to this comment
 5. ALBAN DEGA May 22, 19:29

  FALEMINDERIT PROFESOR DOKTOR MULTITRANSVESTITI SALI BERISHA !

  – Me mesove se jam 12 fish, nje here me shume se ti transvestit…
  …. Jo vetem une… edhe 8 milione shiptare….gati nje e dhjeta e njerezimit

  – Nga Alban Dega . Nju Jork

  Edhe une e kam ndryshuar emrin… Jo njehere… 12 here! E kam nderruar vet … Ma kane nderruar te tjeret. Jo ne nje gjuhe ne disa gjuhe. Shtate i di mire… Te tjerat jo!
  Nje here e kam nderruar vete me vetdije dhe vullnet te plote timin dhe te nenes sime !
  Emri im fillestar ka qene Hamdi.. Nena qe me ka bere koken nuk e kishte dashur. Nuk e kishte pyetur kush!
  As mua… nuk kam degjuar deri sot te linde nje foshnje qe flet e shkruan!
  ” Emrat e burrave i vene burrat, emrat e grave i vene grate” i kishte thene i Zoti i Shpise qe kishte nen hyqem mbi 40 fryme te nje Dege te Degajve, rapsodi i mkreullueshem dhe burri nderuar e skofnar Miftar Zenuni…
  Histori e gjate qe e kam botuar ne dhjetra gazeta te Shqiperise, Kosoves, Maqedonise e Malesise ketu e gati mbi 15 vjet me pare nen titullin ” Emri im shqiptar me ep emrin shqiptar… Alban apo Hamdi … Shqiptar apo turk ….”
  Si e degjova nenen time filozofe me kater klase fillore qe para ne boten shqiptare e shpiku fjalen ” Sociafikja” qysh diku nga fillimi i viteve 70 ne Bajram Curri, ” profesoreshen autodidakte te zemres e Diabetit “, sic e quan kardiologu me i mire shqiptar ne Nju Jork e mbare Ameriken, Kujtim Balidemaj.
  Jo vetem filozofe e profesoreshe, por edhe shume besnike. E mbajti besen e tri motrave, bija te denja te Imamit te nderuar e te paharruar te Berishes, Elez Hoxha. Heren e pare nuk e pyeti as degjoi kush. Emrin e beses ia vuri vellait e shokut tim me te mire Agimit.
  Si e zbatova Kushtetutat dhe ligjet e mbi 200 shteteve demokratike apo jo te te Botes, perfshi Shqiperine qe e kane te sanksionuar me ligj te drejten elementare njerezore te ndryshimit te emrit. Eshte pika e trete ne Kerkesen per Shtetesi Amerikane N-400!
  “A doni te ndryshoni emrin tuaj!?” … Pagesa 00.00. Agimin ma kishte zene vellai. Albani ishte i lire.
  Ah cfare gabimi kam bere!?
  Nuk prita zbulimin me te madh te shkences boterore te Profesor Doktor Sali Berishes D.V. se “personat qe ndryshojne emrin apo mbiemrin jane transvestite”!
  Sapo ta marre vesh kete zbulim Instituti Mbreteror Suedez me siguri Doktor Profesor Sali Berisha e ka te siguruar Cmimin Nobel per mjekesi, psikologji… Ah Sali Berisha, Sali Berisha si e mbajte kaq gjate kete sekret boteror!
  Ne cdo vend te botes ndryshimi i nje germe ne nje emer apo mbiemer e ben njeriun nje person tjeter, nje njeri tjeter… Edhe ne majat e teknologjise dhe internetit Google, Facebook, Microsoftr, Instagram,Twiter, ajo e tjeterson ate…
  Qe kur mbaj mend si femija e pare qe ishja e kam degjuar nga goja e gjyshit e gjyshes, babait e nenes, xhaxhallareve e hallave, tezeve e dajeve ne te pakten dhjete menyra te ndryshme… Hamdi, Hamdia, Hamdiu, Hamdine, Hamdise, O Hamdi, prej Hamdise….
  Qe kur kam filluar te flas edhe une e kam bere te njejten gje me emrat e tyre
  Diten e pare qe shkova ne Kine si student ne Nentorin e vitit 1974 perkthyesi kinez ne Institutin e Gjuhes se Pekinit” shoku Lin, vjen e me thote kiisha dy variante per emrin dhe mbiemrin tim Han di ( Perandori i Haneve ) ose Ha mu di, si emri i ish- Presidentit te Jemenit Verior ne ate kohe.
  – Ketij te dytit i vjen era e keqe ne shqip, i them une duke qeshur. Ai u shkri ne gaz. Me dhene te drejte. Keshtu e vetezgjodha emrin pa ere… e aq me teper nje emer gjigand Perandori i Haneve, qyteterimit dhe kultures me te lashte ne Bote. ” Ke nje emer shume te bukur” me thoshte cdo kinez qe kam takuar jo vetem ne Kine, por edhe ne Spanje, Ameriken Latine… por sidomos ketu ne SHBA, ku kinezet jane komuniteti me i madh e me emrin me te mire midis te gjitha kombesive te tjera.
  Jo vetem une por edhe mbi 8 milione shqiptare qe flasim e shkruajme ne shqip, perfshi edhe Profesor Doktor Sali Berishen, qindra milione ruse, polake, ceke, serbe, maqedonas… qe kemi lakimin e emrave te pergjithshem apo te pervecem jemi prej 4 e deri ne 12 here transvestite sipas zbulimit te Sales!
  Nuk i ve faj! E kane kapur ethet e Reformes ne Drejtesi, agonia e impunitetit qe i ka dhuruar jo vetem vetes, por edhe krejt “Bandes se tij te Gangstereve politike, familjare dhe mediatike.
  – Sheroje veten Doktor, thone spaniollet per te demure si puna jote ! Sa me pare aq me mire!
  E di qe e ke veshtire… Ke nje cerek shekulli qe iu largove bluzes se bardhe te doktorit .
  Hoqe bluzen e bardhe te doktorit e shkelqeve …
  Veshe parzmoren e hekurt te diktatorit e gjithcka dhjeve!

  Sent from my iPhone

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim