Berisha mbron publikisht drejtorin e akuzuar për fshirjen e serverit të Tatimeve

Redaksia Online December 4, 2013 15:55

Berisha mbron publikisht drejtorin e akuzuar për fshirjen e serverit të Tatimeve

Ish-kryeministri Berisha ka marre ne mbrojtje publikisht nje person qe akuzohet se ka fshire te dhenat nga serveri i Tatimeve. Drejtori i IT në Drejtorinë e Tatimeve, Renald Riska u arrestua nga policia pasi u denoncua nga drejtuesja e re e Tatimeve,  Briseida Shehaj, e cila deklaroi se e pikasi teksa fshinte nga server të dhënat e katër viteve të fundit për deklarimet dhe detyrimet e bizneseve në gjithë vendin.

Dy ditë më pas, gjykata e quajti të paligjshëm arrestimin e tij nga policia dhe i caktoi atij masën e sigurisë “Detyrim paraqitjeje”. Ish-kryeministri Sali Berisha doli në një konferencë për media me Riskën.

“Persona zyrtarë në dhunim flagrant të çdo ligji të vendit kanë shtrirë dorën e zezë të tyre mbi të dhënat, mbi deklaratat fiskale të bizneseve dhe qytetarëve dhe kanë zhdukur në drejtim të panjohur jo më pak se 4.3 milionë deklarata. Të dhënat janë rrëmbyer në mënyrën me antiligjore. Ky operacion i kryer me urdhër të kryekreut, kryehetuesit kryeprokurorit Edi Rama”- tha ai.

 

Redaksia Online December 4, 2013 15:55
Komento

9 Komente

 1. avdulla nano December 4, 18:52

  po ik mor kafshe e ndyre

  Reply to this comment
 2. Samiu December 4, 19:32

  Dhe kush del e kerkon drejtesi per ndrhyrje ne server …ai qe urdheroi fshirjen nga serveri i kryeministrise per krimet e 21 janarit… edhe sikur te drejte , eshte njeriu me i gabuar nga PD… Ka surrat ky njeri te dale e te kerkoje “shkelje” te tilla? Mjere PD ke ka zgjedhe kryetar dhe kush komandon akoma?

  Reply to this comment
 3. I riu December 4, 22:59

  Po shkruaj shume i nervozuar e me vjen keq qe mediat e shtypi i japin kaq rendesi mendjes se semure te psiko -kriminelit SALBISHA .Ai tani s’eshte kurkushi ,nje anetar i thjeshte e PD , si shume te tjere .Mos i jepni me mundesi te flase ajo goje e qelbur e te shkruaje me doren e tij gjakatare.

  Reply to this comment
 4. miri December 4, 23:14

  sa tshkoka dollapi……….o cun tirone.

  Reply to this comment
 5. Marin December 5, 00:38

  Kur une i terhiqja vemendjen Mero Bazes qe te mos i publikonte brockullat e Ali Baba Saliut dhe 40 hajduteve e klrimineleve te tij ne Facebook, ai me bllokoi komentet. Tani priteni monstren e Vicidolit kur te dale ne krye te PD -se dhe Opozites “Demokratike”, pasi oraganizmat nderkombetare po kerkojne arrestimin e tij dhe te bashkepuntoreve ne vjedhje e krime. I vetmi shpetim i situates eshte korigjimi i nderhyrjeve te Sali Berishes ne Kushtetuten e RSH , me anen e te cilave ai krijoi korracen e kupoles me te larte te shtetit me ish ministrin e Puneve te Brendshme ne kohen e vrasjes se Kosta Trebickes, Bujar Nishani ne krye.

  Reply to this comment
 6. Oliver December 5, 01:40

  I erdhi dita ketij katilit me duket,

  Reply to this comment
 7. Arber December 5, 06:39

  Po ky kriminel edhe sikuuur te ket te drejt ne ato qe thot nuk e beson kush.

  Reply to this comment
 8. tirona December 5, 08:35

  Berisha sapo deklaroj krimin e rradhes qe ka bere…. Kujt do ti interesonte me teper se atij per te zhdukur te gjitha databases e kompanive fantazem mbas lajmeve per gjykim te instancave te larta te ish qeverise..

  Reply to this comment
 9. sopiqoti December 5, 08:59

  O qirio Sali !Po mjafte me me konferenca shtypi.Meru me jeten familjare dhe lerua te rinjve te meren me politike dhe me ato probleme qe te shqetesojne ty nga qe me sa duket perfshijne zullumet qe ka bere qeverisja tende.Kur nuk e mbrojte veten me 23 Qershor mos bej perpjekje qe ta besh tani.Ska vlere.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim