Zgjedhjet, Basha takohet me Berishën dhe Nishanin

Redaksia Online June 25, 2013 13:20

Zgjedhjet, Basha takohet me Berishën dhe Nishanin

Shfaqet për herë të parë pas humbjes kryeministri Berisha. Sipas TCH, kryetari i partisë që humbi zgjedhjet ka shkuar sot në presidencë, për një takim 30 minutësh me presidentin Nishani.

Ende nuk dihet se cilat kanë qenë temat e këtij takimi të kryeministrit, ndërkohë që demokratët po presin me ankth një qëndrim të Berishës.

Pasi është takuar me presidentin Bujar Nishani, kryeministri Berisha ka pritur në zyrën e vet Lulzim Bashën, që shihet edhe si zëvendësuesi i mundshëm i tij në PD.

Basha më pas, nga zyra e Berishës është nisur drejt asaj të presidentit Nishani, ku ka qwndruar për disa minuta.

Pas këtyre takimeve, sipas burimeve, pritet që Berisha të dalë në një konferencë shtypi dhe të pranojë humbjen e PD-së.

Përveç kësaj, ai pritet që të paraqesë edhe dorëheqjen tek presidenti Nishani.

Megjithatë, ende nuk ka asgjë të konfirmuar.

 

 

Redaksia Online June 25, 2013 13:20
Komento

15 Komente

 1. flora June 25, 10:27

  Saliu i ka bere gati doreheqjen Nishanit , dhe po i mban doren qe ta firmosi.

  Reply to this comment
 2. lini June 25, 10:54

  Shpellari po i thote lamtumiren e fundit mustaqe Zogut se ka bere plaçkat gati e niset per nlere e udhetim atje ku ka sherbyer prej mese 36 vjetesh si agjent.Ai po largohet si qyqe e ka te thena se as doreheqje nuk do te jape,por do t’ja lere ta publikoje Ahmet Zogu i dyte.Turp per shpellarin e Ahmet Zogun e dyte se bashku.

  Reply to this comment
  • Beso June 25, 17:39

   Qenkan bere tre qelbesira bashke, le te ikin te tre se bashku nuk na mbetet hatri. te marrin me vete dhe ca te tjere si puna e tyre te pastrohet pak ajri se boll te ndotur e kemi. Edi Rama qe nxorri ne pension Saliun do ti heqi me radhe te gjithe Nishanin, Bashen, Lefterijen, Totozanin dhe ca spiune te tjere.

   Reply to this comment
 3. Fleks June 25, 11:39

  Arsyeja e humbjes eshte:
  E majta perdori sistemin URIRTH!
  Qe do te thote,hodhi ne votime reth 300 mije votues me shume,se cdo here tjeter
  E kish kuptuar se nuk fitonte dot kurre,bazuar ne perkushtimin e maxhorances per shtetin dhe qytetarin ne 8 vite
  E dinte,se te dyja forcat kishin votues potencial sejcila 1.600.000 veta
  Dinte,se votonin reth 40% te tyre,nga te dyja palet
  Atehere ne heshtje,beri thirjen dere me dere:
  Cdo familje e majte,pa asnje perjashtim,te votojne te gjithe pjestaret
  Me tekniken URITH,nga reth 1.600.000 x 40%=640.000 votues.
  Hodhi ne votime 23 Qershor 1.600.000 x 60%=960.000 votues.
  Pra reth 320.000 votues me shume.,kur e dinin se te djathtet,aq dalin ne votime reth 40%.
  Ja nga e dinte Meta se do fitonte me mbi 200 mije vota.
  Ja nga e dinte Meta me Ramen,se do mernin mbi 80 deputete.
  Ata ishin keshilluar,nga keshilltaret x,y,z se nuk ka rendesi sa punon maxhoranca!
  Rendesi ka:
  TE NXJERESH TERE PJESTARET E FAMILJEVE TE MAJTA PA ASNJE PERJASHTIM,te fusin fleten ne kuti
  Pra cdo shtepi e majte,jo me 1 apo 2 vota,por 3-4 vota.Pa asnje perjashtim,te gjithe ne votime.
  Dhe ashtu ndodhi.
  E per ta kompletuar pyetja:
  Si ka mundesi qe partia e akuzuar me shume nga shqiptaret,pra LSI,na qenka votuar 300% me shume nga populli?
  Pergjigje:Sepse ndroi mjaltin(voten) e bleteve(votuesve) me sheqerin ne koshere.I futi sheqerin i mori mjaltin.
  Ose gjeni ju nje pergjigje tjeter

  Pra korrupsioni u rrit ne parlament me 300%

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA June 25, 11:49

  MEDET, O SALI MEDET…

  – Në vend te Komentit –

  Sali, s’besoja vërtete,
  Se do ikje per ibret,
  Se do ikje me tërmet
  Medet, o Sali, medet!….

  Shaka na bëre me ngjalë,
  Shave, sa na le pa fjalë,
  Na ike me bisht nder shalë
  Oh, ç’ma hëngre atë Ngjalë!…

  Ngjalën ta futi Vatani
  Thelle ta futi Sal’Katrani,
  S’ta nxjerr dot as Nishani…
  Pallë të rëndë ka Sovrani!…

  Reply to this comment
 5. lezha June 25, 13:31

  me ne fund humben terroristet e rrugeve te shqyera dhe fitoi shpresa per shqip..eu..

  Reply to this comment
 6. Fredi June 25, 13:33

  Pse besoni qe do japi dorheqjen nga PD!!!!!! Nuk i a le vendin e Kryetarit as Gites e as Shkerdhenit

  Reply to this comment
 7. shqipfolësi June 25, 13:53

  …@Fleksit

  Shko lexo romanin “Ata kërkonin mandatin e tretë” në facebook…

  Reply to this comment
 8. brigi mondi June 25, 13:54

  ne radhe te pare me vjen keq qe nuk shkruhet shqip edhe nuk merret vesh se c thuhet (si puna e ketij linit qe si kuptohet asnje llaf).sigurisht qe zgjedhjet u pa qe i fitoi e majta dhe natyrisht qe do e pranoje edhe Berisha humbjen dhe do jape doreheqjen.por e dini ju mo te mjere se sa rritet niveli i korrupsionit?e dini ju qe PS-LSI nuk do ta kene te gjate me njera tjetren? LSI do jete e detyruar qe te trokase perseri ne deren e PD-se.do trokase sepse sa ishte me berishen beri c deshi me 4 ministrite me te rendesishme.ndersa edi nuk do ta lere.keshtu qe ne vend qe ti gezoheni fitores,filloni te qani per korrupsionin qe do behet rreth tre fish ne kurrizin tone.mjere ne qe e lame SHQIPERINE te bjere ne duart e EDI RAMES nje njeriu qe nuk di se cfare eshte familja e jo me te qeverise nje popull.

  Reply to this comment
 9. juli June 25, 13:55

  thjesht drejtesia u vu ne vend,pasi humbja e PD ishte parashkruar qysh ne zgjedhjet per Bashki ku Basha grabiti votat,tani mbas 2 vjetesh te njejtin fat do ket dhe Basha ne bashki.

  Reply to this comment
 10. Tani June 25, 14:21

  Ky takim tresh paksa erotik tregon qe pas disa kohesh do te takohen bashke poshte ures se lanes apo prapa pallatit te kultures.

  Reply to this comment
 11. cakalli June 25, 14:29

  iku qeni mori fund 23 vjet hushunjeza i piu gjakun popullit serbisti i qelbur,vendin e ka pas hekurave tani ai bashke me femijet e tij.

  Reply to this comment
 12. fat man June 25, 17:24

  Mire Saliu shkon tek Nishanlliu dhe i dorezon ” Doreheqjen ” , po Lullzimja cfare do tek Mustaqe Perci ? Jane ne panik ne PD, kane ngelur vetem mediokrit, plus qe u shtuan edhe me spiunat e PS, nuk ka me keq. Saliun e bekoji edhe Kryemyftiu i Stambollit dhe nuk i eci nuska qe i beri per te fituar zgjedhjet. Tani pensionisti Sali, te pije ilacet rregullisht se do te perballet me drjtesine per c’ka i ka bere ketij populli.

  Reply to this comment
 13. enea June 25, 17:27

  Kujdes nga pucet!!!

  Reply to this comment
 14. geg hyseni June 25, 18:17

  Jemi ne nje demokraci tejet te deformuar.Eshte dicka normale qe te behet rotacioni.Levizja eshte zhvillim. Ne kuptimin e gjere te fjales nga ky proces s’ka te humbur. Vetem mendesit komuniste betonoine mentalitetin e perjetesise ne pushtet. Per fat te keq ket model politikani kemi patur gjithe keto vite ne krye te shtetit tone. Duhet nje analize e thelle dhe e gjithaneshme nga te gjithe faktoret e politikes shqiptare qe te hidhet prapa kjo e keqe qe perjetuam.Individi ka shume rendesi, por trashgimia qe mund te lere pas eshte nje problem shume me i thelle.Duhet ta konsideroime nje enderr te keqe gjithe ket tranzicion dhe te kapim trenin e kohes se zhvillimeve normale si e gjithe bota e qyteteruar. Humbesit te ruajne qetesine, te riorganizohen per betejat e reja.Fitimtaret duhet te kuptojne qe poulli me shume ka votuar kunder atyre qe e masakruan me keqeqeverisjen e ketyre viteve se sa per programin e fjalet e bukura te fushates qe sapo lame pas.Populli, ky oqean mendimi dhe urtie po pret te shohi ndryshimin e enderruar!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim