Berisha-deputetëve: Propozimi për armët personal, mos u implikoni

April 25, 2016 15:00

Berisha-deputetëve: Propozimi për armët personal, mos u implikoni

Në mbledhjen me dyer të mbyllura të grupit parlamentar të PD, Ora News mësoi se ish-kryeminstri Berisha i ka kërkuar grupit parlamentar që të mos implikohen në propozimin e tij për armatosjen e qytetarëve nëpërmjet ligjit.

Sipas tij kjo kauzë i përket  partive të djathta  ekstreme, dhe jo atyre të qendrës së djathtë siç është  PD shqiptare.

April 25, 2016 15:00
Komento

4 Komente

 1. Gjon Leka April 25, 16:16

  Mos ka në plan të kalojë me Ballin Kombëtar ky?!

  Reply to this comment
  • bureto April 26, 10:29

   Gjon! Balli Kombetar ishte Parti me program socialdemokrat, pra te qendres. Lexo “Dekalogun” e hartuar nga Mit’hat Frasheri, i biri i Abdyl Frasherit dhe nipi i Naim e Sami Frasherit.
   Saliu po pranon se sot perfaqeson ekstremin e djathte. Kjo verteton ate thenien e famshme se ” extremet puqen”. Dhe ai si komunist militant ka me afer ekstermin e djathte ndaj dhe si ‘komshi’ qe jane, ai njehsohet me te. Por kor rekemi t’i japim atijnje fytyre. Saliu eshte cdo gje qe do ai te jete, sipas kohes dhe interesave te tij: komunist, fashist, socialist, populist, ekstermist i cdo ngjyre, pra dhe ekstremist i djathte etj etj. Shkurt i pa fytyre.

   Reply to this comment
 2. Olimpia April 25, 16:52

  E tmerrëshme.Duke jetuar prej vitesh në perëndim , nuk kam parë kurrë asnjë parti të ekstremit të djathtë të flasë me gjuhën e Berishës, e cila , si në fjalor, si në veprime është gjuhë fashiste.Sot është 25 prilli dhe në tëgjithë Italinë, që nga presidenti, qeveria, politika sindikatat, organizatat e ish partizanëve janë në manifestime përkujtimore, ceremoni , ku është rinia pjesa më e madhe.Dhe , Italia , deri në 43 ishte një vend fashist.Por me guxim, pas rënies së Musolinit, hodhi tej të kaluarën dhe zhvilloi një rezistencë të admirueshme kundër nazizmit.Megjjithatë, krahasuar me numërin e popullsisë, rezistenca jonë që praktikisht nisi në 7 prill 39, është shumë herë më e madhe, më heroike , më e përgjakëshme dhe absolutisht fitimtare , e njohur zyrtarisht qè në 42 nga alearët e mëdhenj.Ndërkohë tek ne bashkëpunëtorët e fashizmit reabilitohen , nderohen, u ngrihen përmendore, e pinjollët e tyre përpiqen të na i paraqisin si heronj.Duhet të kujtojmë se krizat pjellin monstrat , të cila i kemi në hapsirën tonë politike me klithmat histerike për tu vrarë midis nesh.

  Reply to this comment
 3. andromeda April 25, 17:21

  Ky është pehlivan i pa parë. Dhe të jeshë dredharak është zotësi më vete. Jo kushdo e bën. Bravo Berisha ! Po ti e ke bërë më të fortën – nga sekretar i
  PPSH në lider të ekstremit të djathtë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*