Berisha i lidh gruan me drogën, Sokoli e quan “buçe plakë”

May 31, 2014 10:18

Berisha i lidh gruan me drogën, Sokoli e quan “buçe plakë”

Prania e Edi Ramës në emisionin “Top Story” është përcjellë me një status në Facebook nga Berisha ku e shan gazetarin nga.. gruaja:) Më saktë, nga vendi i punës i gruas.

Shkruan Berisha: “Rama kërkon strehim tek Balla! Të dashur miq, Top Story mbrëmë ishte një “Love Story” e vërtetë. Rama kishte zgjedhur Sokol Ballën, bashkëshortin e Belinda Ballukut që dogji zyrën juridike 15 minuta pasi ra rrota e Riformatos në Divjakë, për t’u betuar para Ballës dhe telespektatorëve se Ai dhe Belinda nuk kishin lidhje me rilindasin ajror Riformato. Sipas disa burimeve, persona që duan të mbeten anonim dhe që punojnë në Aviacionin Civil, ka edhe të dhëna të tjera që faktojnë funksionimin e trekëndëshit Rama- Belinda- Riformato”, shkroi Berisha në Facebook.

Pak minuta më vonë, gazetari i kanalit TCH nuk ngurroi t’i jepte një përgjigje po aq të ashpër ish-kryeministrit, duke marrë hakun për emrin e bashkëshortes: “Buçja plakë lehu nga Facebook sot! Ham ham ham ham! Rroftë Liria”, shkruan gazetari Balla.

Balla dhe Berisha janë një njohje e vjetër e njëri-tjetrit, pasi në kohën e presidencës, Berisha e ka pasur zëdhënës shtypi gazetarin. Po kur vjen puna te gratë, aha… Nuk të fal njeri sot 🙂

sokol Balla sokol Balla

 

May 31, 2014 10:18
Komento

67 Komente

 1. Vëzhguesi F May 31, 10:25

  Kesaj i thone “Festen (kapelen) sipas kokes”! Sakte Sokol! Shkurt dhe qarte.

  Reply to this comment
  • Lara May 31, 12:04

   Ke filluar te komentosh
   me nofka te tjera per tu fshehur si mi i hales qe ke qene dhe vazhdon te jesh.

   Reply to this comment
   • Vëzhguesi F May 31, 15:05

    O Larush apo larushe, nuk ndryshon gje prape qen ose buçe mbetesh. Kush je ti mor bir (bije) bushtre qe me gjykon mua? Une do te dal sa here te dua, si te dua dhe pederasteve te llojit tend do t’u jap kurdohere ate qe meritojne.Grope fekalesh.

    Reply to this comment
    • Lara May 31, 15:20

     O pleha e gjirizit te kisha shkruar me shume akoma,por
     e pastruan komentin shoket e tu te Dites ,nuk na prish
     shume pune qenija tende o i shkerdhieri komunist skllavi.
     Ne do vazhdojme tju shtipim si gjithmone si krimba.

     Reply to this comment
     • rrot k..ri je. May 31, 17:15

      lara larushi kush ta mbushi moj buce ose bushtrak i saliut ju hengert mortja ju hengert pler.

     • Komit naganti May 31, 22:22

      Ver emrin “lara” skërbythja dhe e sheh sesi i shtip si krimba komunistët? T’a lërojnë siç ja bënë hitlerit idhullit tënd. Provoje miushe halesh? Ne hale ke lindur ,si mi haleje fshihesh akoma!? Ju vret sitë drita e diellit. Prandaj zgjidhni errësirën!? Kanalin e ujrave te halesë,shtepise tënde desha te thosha ?

    • Tartufi May 31, 17:46

     @ Vezhguesi i bythes
     Na ka ngelur te bejme gallat me ti vezguesi i trapit me
     keta komentatore qe po te japin ate qe te takon tamam ti.
     Me vjen shum keq ,per Pellumb Zaimin,qe nuk i takon ky
     provokim . Pellumbi nuk eshte shoku tend ne te gjitha
     kuptimet { opinioni tim si jo nje i majte }

     Reply to this comment
     • Vëzhguesi F May 31, 22:59

      Hahah! Dole dhe ti …si te kane pagezuar, ah po, Kartuf. Degjo o gomar e gjysem, nuk nxirret gozhda qe te ka ngelur ne sume, duke u aktivizuar si larushe, thartushe, kartushe, por me logjike dhe argumente ne kundershtite tua. Por me ke bisedoj une, ti je jo rr.k, por me keq akoma, ti je sinonim i asaj gropes se halese qe i referohesh. Te befsha topin ne krahun qe mbron dhe perfaqson, idiot me daulle.

  • Amant May 31, 23:19

   Shkaku qe Saliu merret me grate duke i bere kryefjale te “ligjerimit te tij” ka te beje thjeshte me nje fakt aspak trondites qe trondit meshkujt. Impotenca. Me sa duket berisha ka qene viktime e hershme e saj ndaj zakonisht meshkujt ne kete periudhe e semundje dallohen gjithmone ne veshtrimin e shaleve te femrave, dhe pergojosja e tyre.Kjo semundje shoqerohet edhe me siptoma paranoje, shperqendrimi e nervozismi pa asnje shkak dhe problemi qe krijojne vazhdimisht ne ambjentin rrethues e ne grupet shoqerore ku vegjetojne. Tani qe nuk eshte kryeminister i rekomandoj pacientit si nje mjek ne profesion te niset e te vij urgjent ketu ne Boston ku eshte nje nga klinikat me te mira te seksologjise boterore dhe ku specialistet, jo si ata shqiptare qe te rekomandojne viagren dhe testosteronin e injektuar ne krah punojne ne seanca me aparat lazer per te te rrisjelle ne rinine e hershme. Ky eshte mjeti dhe rruga nga ku tropojani i marosur qe trazon tash dy dekada e ca ate popull atje duke e mbajtur peng te çmendurive dhe haluçinacioneve perverse si askush ne historine e gjate kombetare. Shpetojen impotentin Sali.

   Reply to this comment
   • Nje qytetar June 1, 07:51

    Sakte ! Dhe jo vetem kaq ; ky individ edhe ne rinine e hershme te tij , ka demonstruar nje perversitet te theksuar si,marredheniet seksuale me bagetite e shtepise dhe per me teper ,ajo qe eshte me e neveritshme ,terheqja seksuale ndaj incestit . Ne nje shkrim te Mero Bazes ,( i cili e njeh me mire se kushdo monstren Berish’),i titulluar “Incesti”,aludohet teper qarte se cfare vemje perverse eshte Sali Berisha .

    Reply to this comment
  • mira June 1, 08:45

   e ke duruar shume SOKOL,ai meriton me shume.megjitheate,te lumte.

   Reply to this comment
 2. Sony May 31, 11:05

  Vaj me det thuaj, ca gjeti

  Reply to this comment
 3. moxart May 31, 11:22

  Bravo KOLI. Kur do te zgjohen intelektualet e vertete te ketij kombi siq u zgjua populli hqipetar me 23 qershor do te zhduken te gjitha fosilet e krimit e korrupsioni nga ky truall i lashte . Servileve e kamaleoneve do te ju vije fundi .RROFTE POPULLI I ZGJUAR SHQIPETARE ,RROFSHIN PARAROJA E NDRITUR E TIJ ,INTELEKTUALET E VERTETE

  Reply to this comment
 4. edi May 31, 11:36

  O SALOVIC KRRICOVIC, kush eshte ky burimi i te dhenave te Tua, ajo GOJA jote e mbushur me mutin qe i ke lepire ENVERIT per vite te tera.

  Reply to this comment
 5. gjermani i fundit May 31, 11:41

  ehe.ka humbur me kohe burreria.Sot ka dy kategori burrash,ata qe thone se ne shtepi vendos gruaja dhe ata qe thone se do vendosin pasi te pyesin gruan.Berisha e di mire qe me nje rrote avioni nuk rrezohet qeveria,se i bie me kosto shume te lire e do vendoste rekord boteror,por me mire sesa te mos thote asgje e trazon pak nga pak kete m..t per ti inkurajuar opozitaret e plevitosur.

  Reply to this comment
 6. llaf dibre May 31, 12:20

  Fjala ka dy porta, thone ne Diber: del nga mendte e kokes dhe nga mendte e trupit (instikteve). Ai qe flet me mendte e trupit i ka vene rripin kokes dhe quhet rrip nga mendte. Soji rrip nga mendte, ka si vella mendjeushkurin. Mendjeushkuri sheh brez e poshte dhe po brez e poshte shan burrat dhe grate, prandaj quhet edhe mendjeushkur soji rrip nga mendte. Mos te rrafte ne fis nje soj i tille, thone ne Diber. ç’e do se. Na ka zene mallkimi te gjitheve. “Bismilaih”, sa gdhihemi, mendjeushkuri si lugat para syve.

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi May 31, 12:32

  Tani ka dalë një lloj trimi tjetër nga ai i kohëve te shkuara! Ky është “trimi i facebook-ut”? Koha e trimave ballëpërballë ka perënduar!? Facebook-u shërben edhe për të ngrënë m….t ?

  Reply to this comment
 8. Pëllumb zaimi May 31, 12:34

  @@@ Tani ka dalë një lloj trimi tjetër nga ai i kohëve te shkuara! Ky është “trimi i facebook-ut”? Koha e trimave ballëpërballë ka perënduar!? Facebook-u shërben edhe për të ngrënë m….t ?

  Reply to this comment
  • Lara May 31, 15:27

   Eshte histori kapterash si ti o i pjerdhur nga trute ,o veterani leshko nga
   Zaimet e Libohoves se Gjirokastres se dhier.Bjeri legenit o legen kapteri

   Reply to this comment
   • Horri i Bulevardit May 31, 18:12

    Cupke, ne qofte se te ka hyre thelle dhe ndien dhimbje, trego moj e uruar, se ta terheqim pak, por jo keshtu si ben sikur te kane futur specin djegs ne bithe!.
    E kujt ane je moj, e Argites apo e Shkerdhenit, qe te dime se cfare dialekti te japim, nga myzeqeja zakonisht japim prasin, per tu kruajtur, nga jugu andej ngaveshte gjyshi i Shkerdhenit, japim kastravecin, sipas madhesise qe kerkon, po ishe nga ana Argites, ta japim origjinal, caruc te klasit te pare.

    Reply to this comment
    • Pëllumb zaimi May 31, 21:56

     Miqtë e mij,horr merkel dhe vezhguesi f ? Mos u merrni me bushtrat e saliut si kjo lara ? Injorojini. Me kujtohen fjalet e nje mendjeje te ndritur te njerezimit kur i thane se “bushtra x, po ju kafshon”. E dini si u pergjigj ? “Mos po me kërkoni dhe mua te behem si ajo dhe të kthehem dhe unë ta kafshoj”? Injorojini! Mos u merni me injorantet. S’ka psikiater dhe filozof ne botë qe ja ka dale me injorantet!? Ju perqafoj! PS/horr ke munguar ca si shume? Tartuf? Edhe juve ju pershendes qe hyni jo njehere ne rrugen e objektivitetit. Por mendoj se kesaj radhe e kini tepruar me vëzhguesin f. Nderime!

     Reply to this comment
     • Vëzhguesi F May 31, 23:15

      Miku im! Buçet dhe larot qe dalin ketu jane akoma ne dalldisjen e festes se tyre, si pederaste qe jane.
      Ne fakt keta sojsezer, pa pike logjike dhe dopjo injorante duan te shantazhojne qe te mos i japim ate qe i takon idhullit te tyre. Madje kerkojne te bejne dhe te zgjuarin si ky qe del me nofken Tartuf, duke u perpjekur te beje diversion idiotesh, motamo si babai i tyre i perbashket, malokari berishe.
      Me vjen keq qe nuk mund te ndaj te njejtin opinion me ju per kete spurdhiakun e pagezuar nga disa komentues si “Kartuf”.
      Ne fakt nuk e kam ne natyre t’i kthej pergjigje budallenjeve dhe putanave qe zhgarravisin virtualisht por keta jane provokatore te ndyre, natyrisht pa kurrfare bagazhi, por qe jane leshuar si qente per te mbrojtur padronin e tyre. Ndaj nuk ua kursej shkopin bytheve.

     • Horri i Bulevardit May 31, 23:49

      Pershendetje zoti Zaimi.
      Pergjigja ishte e merituar, se me fjalor dinjitoz, kjo lloj rrace shpellaresh, ste kuptojne dhe ta marrin per dobesi.
      Kjo eshte rraca qe i thonin babe Enverit, mbasi ishin te bindur se Enveri ja u kishte Q..e nenat.
      Mos u befaso kur brenda disa diteve, te cingeroje celulari, per te me dhene kafene me bisht, ishalla, sje ne ate moment ne rolin e bebisisterit.
      Por besoj se do ta gjesh kohen, per ta pire nje kafe bashke.
      Brenda 15 diteve jam ne Tirane.
      Per kohen e munguar, jam ne valen e punes, kur ti tregoj gojarisht, do te me japesh te drejte.
      Miku im Vezhguesi F, mos e ver ujtin ne zjarr, per kalbesirat berishiane, ata jane ne grahmat e fundit.

   • Zagari me lara June 1, 00:12

    Sa miligram shkollë ke moj “lara pa fara”? Ti moj salushe as qe e ke kuptuar fare idenë e komentit te komentuesit zaimi? Nxir deftesen ose mos dil më se le nam? Edhe unë zagari larush ta kaloj. Bej ham ham me mire se ty. Pusho bithepalare!

    Reply to this comment
   • Avni Rustemi! June 1, 00:18

    I qenkan sulur nahijes time të trimave “Larat”!!? Mbille gojen hanëme se te erdha ti besh te fala esat toptanit dhe satëme. Mbille të thaç!

    Reply to this comment
 9. AGJENTI I UDB-SE May 31, 12:36

  LARGOHUNI NGA BUÇJA PLAK TE GJITHE DHE JU QE I KENI SHERBYER DIKUR.
  DHE TI TREGONI SHQIPTAREVE SE KUSH ESHTE BUÇJA PLAKE NE TE VERTET .
  EDHE SOKOLIT DIKUR I KA PELQYER SALIU , DHE KA DISA SHENJA TE VOGLA QE I REFLEKTON NE RASTE TE VEÇANTA.KUSH I KA SHERBYER QELBESIRES DUHET TE BEJ LAVAZH ME SOLUCIONE SE ERA I MBETET.

  Reply to this comment
 10. psy May 31, 12:53

  Nuk arrij te kuptoj se si bini ne kurthin e Saliut duke j’u pergjigjur.Provojeni ore njerez t’a injoroni dhe do shikoni se si do vrase veten!Ushqimi i tij jane grackat qe ju ngre dhe ju ben te bini brenda,sidomos kur i pergjigjeni me te njejten gjuhe.Ju te medias mos e ndiqni nese vertet jeni ndryshe nga ai.Mjaft kohe harxhuat,ndersa ai tani ka kohe per te gjithe ju sebashku,nuk lodhet dhe nuk fyhet Sala,energjite e paranojakut jane pa fund,pasi nuk kane censure.

  Reply to this comment
 11. miri May 31, 12:57

  S’ka lene burre pa e share ose mbajtur neper goje grate. Ky monster eshte jashte cdo norme njerezore .Si nuk ka turp e nuk mendon se ka edhe vete grua vajze ,mbesa?

  Reply to this comment
 12. ZARELI May 31, 13:42

  BUCJA PLAKE LEHU ” PERGJIGJE ME TE SAKTE DHE ME TE QARTE S’KE KU GJENE BRAVO SOKOL

  Reply to this comment
 13. Manoli qe e nx...ri May 31, 14:18

  Nuk eshte thjesht buce,por shume here me shume se lavire a prostitute….nuk e di.nuk gjeje dote fjale per kete Saliqenzagar gjak prishes,qe ska as dinjitet e as moral,mekat qe ky kafshe te kete familje.

  Reply to this comment
 14. Bujari May 31, 14:59

  Zoti Balla Berisha ta tregon qefin mire….

  Reply to this comment
 15. Albani May 31, 15:05

  Turp per Ty Sokol dhe per komentuesit qe perdorin fjalor te till,gjith ashtu turp edhe per gazeten DITA qe nuk I cenzuron komentet fyese,moj SHQIPRI e mjera Shqiperi mos qendro me kok ne hi.

  Reply to this comment
 16. kujjtimi itali May 31, 15:10

  berisha na eshte bere me te vertete si karakurve plake qe nuk le njeri pa mare per gojesh ky trecekkafshe dhe njecerek i cmendur nuk le gje pa the dhe sajuar. ky njeri ka nevoje per nje vizite te imtesishme ne tru sepse ka dale komplet jashte kontrollit.dhe jo vetem por po behet
  problem edhe per ceshtje nderkombetare. ky shikon endrra naten dhe kane filluar ti duken realitet.dhe te nesrmen i shkruan si te verteta. nje shprehje e bukur thote:ME BUDALLAIN MOS DEBATO, NE FILLIM TE ZBRET NE NIVELIN E TIJ DHE PASTAJ TE SULMON ME PROFESIONALZMIN E BUDALLAIT.KY ESHTE BERISHA JONE , QE KUR KA HUMBUR PUSHTETIN ESHTE DEGRADUAR NE NJ VERME E PESHTIRE, QE NUK DEGJOHET SE TE VJEN PESHTIRE DHE NUK SHIKOHET SE TE VJEN GJYNAH NE CFARE GJENDJE ESHTE KATANDISUR…..

  Reply to this comment
 17. kujjtimi itali May 31, 15:12

  berisha na eshte bere me te vertete si karakurve plake qe nuk le njeri pa mare per gojesh ky trecekkafshe dhe njecerek i cmendur nuk le gje pa the dhe sajuar. ky njeri ka nevoje per nje vizite te imtesishme ne tru sepse ka dale komplet jashte kontrollit.dhe jo vetem por po behet
  problem edhe per ceshtje nderkombetare. ky shikon endrra naten dhe kane filluar ti duken realitet.dhe te nesrmen i shkruan si te verteta. nje shprehje e bukur thote:ME BUDALLAIN MOS DEBATO, NE FILLIM TE ZBRET NE NIVELIN E TIJ DHE PASTAJ TE SULMON ME PROFESIONALZMIN E BUDALLAIT.KY ESHTE BERISHA JONE , QE KUR KA HUMBUR PUSHTETIN ESHTE DEGRADUAR NE NJ VERME E PESHTIRE, QE NUK DEGJOHET SE TE VJEN PESHTIRE DHE NUK SHIKOHET SE TE VJEN GJYNAH NE CFARE GJENDJE ESHTE KATANDISUR…. KOMPLIMENTI SOKOL BALLES PER PERGJIGJEN E DHENE. KESHTU I DON MUSHKA DRUTE..

  Reply to this comment
 18. MARKO May 31, 15:32

  Po kjo Buçja Plake, ka ende dhembe?. Kur i bien Buçes.. dhembet se qimet i nderrohen so ujku..Po kazaneve te plehrave shkon Buçja apo vetem nuhat gjirizeve?

  Reply to this comment
 19. emi May 31, 15:49

  O sokol po pse lodhesh me nje te pa moralshem,qe e di mir vete qe nuk i ekziston ne shtepine e vet,pse me kot e mori dhenderrushin dhe beri kryetsr pas vetes se tij,povero sali,speriamo che si piglia un paralizi o sali merdosa e putancha me te gjith sorollopin e tij.merda muori merda sali.

  Reply to this comment
 20. kotfare May 31, 16:33

  Ky Sokoli esht fare i pafytyre, njeri qe nuk njeh dinjitet dhe i pabese. Pervec se i paafte, sepse statusi i gazetarit nuk lejon qe te perfshihet ne sharje me politikane. Me duket se ka studiuar ne Angli ky dhe ka studjuar per gazetari. Pika per gazetare qe kemi, si nuk doli nje i hajrit.

  Reply to this comment
  • shpellari king May 31, 16:55

   Shoku….Sokoli ka punuar per rrjetin gjigant informatik “BBC”, e jo si Malsori Sali qe shkruante artikuj te Zeri I Popullit…..Bashkangjitur me fort shkelqesine e tij F.BALLIU..MMM

   Reply to this comment
  • @sokol balla May 31, 21:52

   Sokoli vazhdon të perdore ofendime vend e pa vend… Kjo tregon mangesi të tuat, të cilat dihen, por me shume i di dhe i vuan jot shoqe.
   Jeni një cift rrugacesh, imorale, të paepur ndaj milionave dhe pazareve.
   Sokol, në fakt ti bucet i njeh mire, se e ke në shtëpi dhe fatkeqesisht e kane dhe shumë njerez të tjerë të ndershem, në pune.
   Dhe mos e trash zerin në emision :))
   Tregohu burre gjetke :))))

   Reply to this comment
 21. mario May 31, 17:47

  Bravo Sokol, mire ja bera bushtres.

  Reply to this comment
 22. nini May 31, 17:49

  po ca merreni me at mut,, ai ka pjerdhe ,, nje fakt.. te ejten ne parlament—BERISHA per RAMEN.. KE VDEKE TE BEHESH DHENDERRI I ENVERIT—-FAKTI—-EDI RAMA ESHTE 15 ME I VOGEL SE PRANVERA HOXHA DHE KA QENE 7 VJEC KUR PRANVERA ESHTE MARTUAR,, Te tila maskaralleqe ka ngjerre nga goja ky palo burre mashtrus, hajdut e kriminel

  Reply to this comment
 23. lili May 31, 19:07

  Ni ni,
  Ai berisha tregon cka vete ka deshiruar per vêti…

  Reply to this comment
 24. Ti May 31, 19:36

  Buces shkeli bishtin se ike me te nen shale

  Reply to this comment
 25. Ben May 31, 19:56

  Komenti me objektiv i ” psy “

  Reply to this comment
 26. Aranit Pojani May 31, 20:05

  Sali I biri Sheqeres
  Shan prapa fecbok penxheres
  Nuk po le njeri pa share
  Gati dy miljon shqiptar
  Si te vdekur e te gjalle.
  Goja jote gryke qenefi
  Leh e leh si ta ka qejfi
  Ta dish mire mor plak i rrjedhur
  Qe Enveri te ka tredhur
  Ti qe vrave per te vjedhur
  Mos kujto se ja ke hedhur
  Ca ke marr ke per ti vjellur.
  ty mik te Fazlic Druzhes
  Te ka nem Dervishi i Luzhes
  Te ka dhene gjuhe e zagarit
  Je bere si Veri Pazarit

  Reply to this comment
 27. nikaja May 31, 20:13

  ketij njeriu nga 9 kokerra qe duhet te kete i mungojn 11
  ku edhe sikur te thot ndonje te vertet si beson me njeri

  Reply to this comment
 28. andrea May 31, 20:36

  Po SALES ia kane shkerdhyer LIRINE edhe kinezet. E keni pare si i ka syte ZENI i SALES tamam si kinez, do te kete qene ndonje nga inxhinieret kinez qe vinin ne ato kohe.

  Reply to this comment
 29. SADIKU May 31, 21:41

  FATKEQESIA E KETIJ VENDI ESHTE SALI BERISHA, PRESIDENTI DHE DREJTESIA.

  Reply to this comment
 30. Pac May 31, 21:44

  Mos e shani , njeriun qe shau dhe shpifi per 23 vjet njeriun qe e mori nga shpedhat dhe e beri doktor ,

  Reply to this comment
 31. zizu May 31, 22:36

  Ore po edhe me grate merret ky maskarai. Ky Mut muti do enverin ta tredhi NGA …..

  Reply to this comment
 32. geni May 31, 22:39

  Bucja plak…..k…plake,e degjeneruara deri ne palce,fis incesti,race barbaresh,gojeshthurrur,vrases te pabese,hajdute ordinere,hipokrite te papare.Balla te lumte pena,,ore djale.

  Reply to this comment
 33. bobi May 31, 22:53

  Ne vendin tim ne vendin tend nje i cmendur gjithe popullin cmend,keto dy vargje te arta te Driteroit te madh shprehin gjithcka mund te thuhet ne menyren me koncize per Saliun dhe te gjithe ne populli,politikanet,gazetaret,individe te pergojuar direkt apo te papergojuar por te irrituar nga shpella e qelbesit Berisha nuk bejme gje tjeter vecse biem ne gjirizin ku gjallon e nga sulmon ky lloj frymori qe infekton gjithcka,cdokend qe prej 24 vjetesh.Lereni idiotin ne idiotizmin e tij,vetem duke e injoruar do katandiset ne poziten e te cmendurit qe e quante veten kokerr misri dhe kur i tha doktori tani je sheruar nuk je me koker misri ju pergjigj pa pula e di qe nuk jam me koker misri??????

  Reply to this comment
 34. Nunuja nGA Cepani May 31, 23:33

  Ha…….ha ……ha,,,,, bucja plake, ha……ha ,,,,,,,ha .bucja plake . O cu kenaqem !
  Emer me te sakte se i pershtatet nuk gjen……. ha…..ha…..ha po ku te vajti mendja ,more i uruari Sokol !? tamam bucja plake qe leh edhe ne henez……..

  Reply to this comment
 35. beni May 31, 23:42

  Bravo balla. Po me ashper me pleren e pleres

  Reply to this comment
 36. turi June 1, 00:25

  Po mire ja u bene ai ju,kur them ju,them per gjithe gazetaret.Se ju kur flete ai per na 1 kolegun tuaj mblidheni dhe shtrydheni sikur foli zoti dhe jo 1 qen rugesh.Prandaj mos e kurseni ate qen,ai e do dhembe per dhemb,ai nuk do len te mare fryme se ashu terbohet ai qene,qe engerte koken e ti ishallaaaaaa aminnn

  Reply to this comment
 37. Aldo June 1, 01:32

  4 fenersho qe sot e tutje mos leviz naten e sigurisht mos shko e per gjah se ndodhin gjera te cuditshme !

  Reply to this comment
 38. tarafanaj June 1, 05:08

  Po ky zoteria, “ishi yne” llafazan nga i ka keto te dhena, sepse te krijon idene sikur per cdo person ka skede personale., sikur per te ka punuar dhe punon sherbimi inteligjent, jo ai zyrtari, por ai qe s’ka asnje bordero shteterore.Nje sentense e njohur thote “cdo te edhesh, do te presesh”Si do te te vije po te te kujtojne ato qe ka shkruar shtypi per ty qe:
  Qe nuk je djali i Ram Berishes, por i muratorit nga Lekbibaj
  Qe Shkelzeni nuk eshte djali yt biollogjik, bile te kujtonin dhe te ftonin per ti bere ADN.
  Mos u nxe po ti lexosh. Nuk jane artikulime te mijat. Jane te shkruara dhe te botuara ne shtypin e shkruar.E rende vertet. E dhimbeshme eshte edhe per ata qe i sulmon nga grate.

  Reply to this comment
 39. shqip hesapi June 1, 06:31

  Do te lehe bucja plak se ndryshe e hane te tjeret se eshte i vjter tani,

  Reply to this comment
 40. lumi June 1, 09:47

  Sokol ju dhe Mero Baze nuk keni goje te flisni, Berisha ju perdori sa deshi pastaj ju hodhi si prezervativ, ju jeni majtas te detyruar nga Berisha jo se e keni zgjedhur kete.

  Reply to this comment
 41. ARBER RADOMI June 1, 12:32

  Ne funksion te Shefit te gjithehershem te gruas se tij , Balla ( Taulant apo Sokol , njelloj jane ) e ka shndrruar TOP STORY-n e tij te TELERAMA , ne nje prej emisioneve me servile ndaj pronarit te rradhes se nderteses ( qe vazhdon te rinovohet apo rivonohet pa fund , pa rilindur kurre ) te Qeverise , aq sa , me te drejte , shume njerez mendojne se ka ardhur casti qe kete emission ta drejtoje Edi dhe po kaq shpesh te therrase Ballen e Ballukes !!! Bashkeshortja ” inteligjente ” e Balles , pra Ballukja , do te mbetet proverbiale me superskandalin e fteses per takim te Rames me Ramushin ( Haradinajn ) ne Prishtine , kur ky i fundit , kishte vite qe ndodhej ne Hage!!! Megakorrupsion me tendera te Albkontrolli ( ish ANTA ) , Ballukja zgjodhi te behet drejtoreshe pikerisht dhe fare rastesisht aty !!! Edskobari bllokon per ore te tera Bulevardin e Madh te Kryeqytetit , qe ti dale , ashtu si e kane skenarizuar bashke nje speciale te sterzgjatur te 21 Janarit , sikur te jene padrone te Tiranes ( se padrino dihet se jane ) , e u a kane lene baballaret. Ky rast unikal ne llojin e vet , vetem sa verteton se c’fije te fshehta i lidhin te dy ! Ne fund , edhe dy fjale : Enver Hoxha , pasi e poshteroi boterisht gjyshin Beqir , te kesaj Ballukes , teksa e quajti edhe nje m.. m…( edhe pse e beri vete Zv/KM te pare e Minister te Mbrojtjes , anetar te Politbyrose per te pakten 20 vite) , ne fund , e pushkatoi pak !!! Tani per t’ia shperblyer ” nderin ” asaj Partie , 99% e anetareve te se ciles jane te EDI , mbesa e Beqirit dhe bashkeshortja e Balles , pra Ballukja junior , me keto sherbime , tregon mirenjohjen e saj te thelle per ata qe i a pushkatuan dhe lane pa varr gjyshin e saj ( me ne fund Demokracia u a gjeti varrin ne Vranisht te Vlores , ku dhe i kishin hedhur si qen !!!) S’eshte cudi qe , nje dite, edhe EDVERI , ky ENVER I ri , si ia kerkon tradita e hershme e Partise, te shpalle armiq Belinden dhe Sokolin , e pse jo , edhe ti ” pushkatoje ” pak”, madje ti hedhe , sipas te vetmit stil qe njohin , ne nje varr te perbashket , ku kesaj rradhe , mund te mos kete bir kurve qe t’iu a u gjeje eshtrat ! Edhe keta Balluket qe i pushkatoi , torturoi, poshteroi , burgosi e internoi Partia dhe Enveri , ashtu si shumica derrmuese e ish bllokmeneve te goditur , ku hyjne dhe nuset e dhendurret e tyre , ne kulmin e MOSMIRENJOHJES ndaj DEMOKRACISE , pasi i thirri kushtrimi i te pareve, u semuren nga SINDROMI I STOKHOLMIT , ndaj dhe jane viktima qe bien ne dashuri me xhelatet e tyre. Kete do te bente mire gazetari i oborreve te pushtetit te rradhes , ” demokrati ” i pa epur i oreve te para , Sokoli i Balles dhe i Ballukes , ta paraqiste , ne nje nga ato ” specialet ” e gjata te tij ne TOP STORY, per te na vertetuar sadopak se , ka raste, kur edhe i sheh DREJTE ( pa strabizmin politik te tij ) te vertetat ne sy , gje te cilen , per arsye qe i di vetem i PLOTFUQISHMI , mesa duket nuk do ta beje dot asnjehere , e pastaj ,le ti ktheje pergjigje sa vulgare , aq edhe te deshperuar , (sic rendom ndodh , kur te tradhtojne nervat me zbulimin e te vertetave te hidhura dhe fortdjegese ), ish Shefit te dikurshem te tij!!!

  Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit June 1, 13:28

   Emrin e ke marre borxh, ndersa mbiemrit futi prapashtesen Van, pra Radovani.
   Mundoheni ju plehrat e Saliut, te tregoheni serioze, por skeni aftesine ta tregoni seriozitetin deri ne fund.
   E para Radovan me emrin e sajuar Arber, 99% te ish komunisteve karieriste, (jo ata tendershmit) dhe ish spiunet, qe per ti pelqyer shefit, conin gruan apo vajzen e tyre, ne sarajet e shefave, i ke ne PD-ne e shpellarit Sali.
   E dyta, ju vertet smund te dilni nga e shkuara juaj, se akoma mendoni se mund tja beni gjyqin niperve dhe mbesave, te ish pushtetareve, kushdo qofshin keta.
   Ju keni mbetur tek lufta e klasave.
   Kur te shporrni Saliun ish spiun dhe denoncues gjyqesh politike, ish sekretar i asaj partije, hajde ketu dhe merr neper goje, niper dhe mbesa.
   Ta them kete, se ne akoma skemi shporrur, te gjallet, qe ishin pjese e sistemit diktatorial, si ishte shpellari jot.
   Apo tu prene rruget e krimeve dhe ske rrugedalje tje, ter.

   Reply to this comment
 42. Preza June 1, 14:55

  Balla si gazetar nuk me terheq, nuk ka ndonje nivel, dhe nuk mund te flitet as per talent.
  Por shprehja ” Buçja plake lehu nga Facebook-u sot. Ham ham ham. Rrofte Liria ” me duket e goditur. Ti pergjigjesh Saliut me te njejten monedhe eshte normale, dhe askush nuk mund te gjykohet per mungese edukate, apo profesioni.
  Por une dua te ndalem ne nje aspekt tjeter.
  Shikoni kush na ka drejtuar. Nuk eshte fatkeqesia se eshte Sali Ram Shiqere Berisha, se kete individ ne e njohim dhe e dime kush eshte, nga vjen, çfare prinderish ka patur, ku eshte rritur e me se eshte ushqyer, çfare familje ka sot, bemat e tyre, dhe niveli shoqeror, intele ktual e shoqeror qe ka.
  Por ky njeri i pa latuar ka qene per pese vjet president dhe per tete vite kryeminister. Eshte vertet e shemtuar te mendosh qe ky fshatar i pagdhendur nga Viçidoli, te cilin tani qe ka rene nga vakti, po e njohim perdite e me shume se çfare injoranti paranojak eshte, ka drejtuar vite te tera vendin tone.
  Lind pyetja te merremi apo te mos merremi me te? Ai nuk e meriton te merremi me te ne menyre kolektive.
  Por duhet te merremi me te ne menyre individuale. Ti nxjerrim edhe ate pak tru e kallaje qe i ka mbetur.
  Prandaj edhe pse se dua Sokol Ballen, mendoj qe ka gjtur nje shprehje te goditur te cilen duhet ta perdorim edhe ne te tjetert kur i drejtohemi Saliut.
  Buçja Plake.

  Reply to this comment
 43. alfa June 1, 20:34

  Pervec gjithe felliqesirave te pafund qe ka bere ky Berishovici, duket qe eshte edhe vakabond ,
  per vete faktin se merret me te gjitha grate e botes ! Nejse, do i ngjaje te birit tash ne pleqeri,
  por jam i bindur se pervec Lirise dhe Jozit zor se ka shanse me grate e tjera qe ky impotent
  i permend ore e cast as qurrat nuk i hedhin ketij monstre !

  Reply to this comment
 44. alfa June 1, 20:54

  Ore Beni me fal se po te bej nje vrejtje : Ju e quani Salen ,plera-plera ! Po a e dini ju se plehu
  ka shume veti ushqyese per bimet dhe perdoret ne te gjithe boten per kete qellim: shendo-
  shjenne tokes per te marre rendiment sa me te larte ne drithratbe bukes e zarzavatet,etj.etj.
  domethene plehu ka veti pozitive ,qofte ai organik apo plehu kimik !
  Ndersa Sala nuk ka keto veti qofte edhe ne kuptimin metaforik ! Sala i Vicidolit eshte monstra
  ”Drakula” shqiptare ! Ai perben fatkeqesine me te madhe te kombit shqiptar ,ketej e pertej kufi-
  rit shteteror ! Kemi te bejme me nje hajn, vrases , grabites,plackites,percares, intrigant ,mafioz’
  Kryebanditi me i madh i kombit shqiptar ,prandaj zoti Beni nuk mund te krahasohet ky mefis-
  tofel me plehun qe e cilesoni ju ne komentin tuaj ! Te keqen e plehut nje milion here ,krahasuar
  me kete ”plehun e Vicidolit”! Mallkuar qofte brez pas brezi ! Kam nje milion aresye qe e mallkoj
  kete perbindshem !

  Reply to this comment
 45. Ilirjana June 3, 16:51

  Lara!
  Nuk dua te debatoj me ty,as nuk dua te te gjykoj per mendimet e tua!
  Kam nje kerkese ,Lara!
  Emrin e ke shume te bukur,por trego pak Qytetari!
  Jo me fjale te pista!
  Ne femrat duhet te rrezatojme edukate e kulture!
  Apo Jo?
  Mos te behemi si ordineret,pavaresisht se na pelqen apo Jo nje shkrim!
  Kjo eshte demokracia,apo Jo?
  Mos perdor fjalor vulgar,kjo eshte keshille shoqerore!

  Reply to this comment
 46. Mal June 9, 18:07

  Termin buce, sidomos e thene me intonacion të lartë apo me shume inat perbrenda, nje burre e thote kur ka probleme brenda vetes.
  nuk e di pse kur shoh kete karrumin e vogël të Belinda Ballukut, gjigande në permasa, me kujton Shoqaten e homove.
  Dhe në kete rast, buce eshte Sokoli. Burri nuk shan si nje buce, sepse po si buce pendohet me vone.
  Sokol Balla njihet si cfaredo qenie e poshter, vetem per burre jo.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim