Berisha e Basha kundër ndërkombëtarëve, Patozi: Paskemi ndryshuar mendje

July 13, 2016 13:21

Berisha e Basha kundër ndërkombëtarëve, Patozi: Paskemi ndryshuar mendje

Mbledhja e grupit parlamentar të Partisë Demokratike u shoqërua me njëfarë tensioni, pasi të gjitha mediat raportuan se ata po dalin kundër vullnetit të ndërkombëtarëve për reformën në drejtësi.

Ndër të parët që nxitoi të fliste në mbledhjen e grupit ishte ish-kryeministri Sali Berisha.

Ai ishte i prerë kur deklaroi se ndërkombëtarët nuk duhet të kenë rol vendimmarrës në çështjet e drejtësisë.

Sipas tij, ndërkombëtarët mund të jenë vëzhgues, por jo vendimmarrës.

Edhe kreu i PD, Lulzim Basha përsëriti të njëjtën gjë.

Por deputeti Astrit Patozi tha se PD po del kundër vetes.

“Ne kemi kërkuar vetë si PD që ndërkombëtarët të jenë të pranishëm në proces si garanci, tani duket sikur kemi ndryshuar mendim,” tha Patozi.

July 13, 2016 13:21
Komento

8 Komente

 1. Setki Jashari July 13, 13:49

  Jane mesuat te hane jashteqitjen e vet prandaj dhe veprimeve te tyre u vjen ere qelbesire…

  Reply to this comment
 2. perkthyesi July 13, 13:53

  Duket qarte se ketyre u ka hyre frika ne palce! Nuk kane faj, sepse me ato gjera qe kane bere, do ta pesojne keq! Ky ishte momenti qe i gjithe populli mezi po e pret! E drejta vonon, por kurre nuk harron!

  Reply to this comment
 3. TRIBALET E PD-se July 13, 17:42

  Eshte shpellari qe jep vijen e imponohet kategorikisht . Per kete arsye , ai flet i pari ,kurse te tjereve u kerkohet vetem te ngrene doren . Ja, kjo eshte “demokracia” ne Partine “Demokratike” !
  Nuk mund te lejoje Beogradi , qe te behet shtet , si gjithe te tjeret , edhe Shqiperia ! Pas tij , vjen cakalli i
  Athines , qe na kercenon , se rruga per ne Europe , kaloka permes shtetit ISIS-Ortodoks te mesjetareve te
  Athines, te cilet , nuk mund te japin pelqimin e tyre, pa
  iu dhene , se paku , gjysmen e kesaj Shqiperia qe na ka mbetur dhe po e mbllacit shtaza vicidolase .

  Reply to this comment
 4. niki July 13, 19:46

  Por kur je spiun i nderkombetareve ,( serbeve ) perse valle éshte diçka e mire per ju zoti Berisha.

  Reply to this comment
 5. Nje qytetar July 13, 20:18

  Sali Berisha ! – Ti , je qenia me e ndyre qe ka dhjere toka shqiptare !
  Nuk krahasohet asnje bukeshkale ne Historine e Shqiperise me ty ; as Hamza Kastrioti , as Esat Toptani , as edhe spiunet me te urryer te nazi-fashizmit .
  Mund te mburresh or shpellar i pa bese , mund te mburresh se, bere vend ne Histori , por e bere si Hitler , Pinocet ; Pol Pot , e bere si nje keqberes te Shqiperise ! Sepse ti , ndyresire , nuk je shqiptar ! E pohove vete ne parlament gjate nje deliri, nga ato qe kalon here pas here . Te paret e mij – the -, e rruanin koken e linin vec nje tufe flokesh ne maje , me qellim qe po te binin ne dore te armikut e t´ja prisnin koken ; te mos ja mbanin koken duke i futur gishtat ne flegrat e hundes , por ta mbanin nga tufa e flokeve ne cacke te saj !
  E pra , mor gjak-dhjere , Shqiptaret nuk e kane patur kete Zakon qethjeje !
  Kete e kane patur Mongolet , tartaret , me nje fjale barbaret e stepave aziatike qe u dynden ketyre tokave te bukura te Iliriades !
  E pohove vete prejardhjen tende kafsherore mor shtaze !

  Reply to this comment
 6. Nje qytetar July 13, 20:19

  Sali Berisha ! – Ti , je qenia me e ndyre qe ka dhjere toka shqiptare !
  Nuk krahasohet asnje bukeshkale ne Historine e Shqiperise me ty ; as Hamza Kastrioti , as Esat Toptani , as edhe spiunet me te urryer te nazi-fashizmit .
  Mund te mburresh or shpellar i pa bese , mund te mburresh se, bere vend ne Histori , por e bere si Hitler , Pinocet ; Pol Pot , e bere si nje keqberes te Shqiperise ! Sepse ti , ndyresire , nuk je shqiptar !
  E pohove vete ne parlament gjate nje deliri, nga ato qe kalon here pas here .
  Te paret e mij – the -, e rruanin koken e linin vec nje tufe flokesh ne maje , me qellim qe po te binin ne dore te armikut e t´ja prisnin koken ; te mos ja mbanin koken duke i futur gishtat ne flegrat e hundes , por ta mbanin nga tufa e flokeve ne cacke te saj !
  E pra , mor gjak-dhjere , Shqiptaret nuk e kane patur kete Zakon qethjeje !
  Kete e kane patur Mongolet , tartaret , me nje fjale barbaret e stepave aziatike qe u dynden ketyre tokave te bukura te Iliriades !
  E pohove vete prejardhjen tende kafsherore mor shtaze !

  Reply to this comment
 7. ARIU July 13, 20:45

  Po ti kerkove ekspertize nderkombetare per 5 pemet e prera tek liqeni,o kellire?

  Reply to this comment
 8. alphade July 13, 22:21

  Zaporozhjet pertej Danupit benin te njejten gje . Ju kuj-
  tohet letra e zaporozheve drejtuar sulltanit te Turqise??
  Ata e rruanin koken dhe linin vetem nje xhunge ne krye,
  idem si fisi i kryekriminelit te Shqiperise Sali Berishovici.
  Kjo tregon shume qarte qe fisi berisha ka ardhur pertej
  Danubit dhe kete e verteton vete Berisha .Ai eshte thjeshte nje sllav siberian, nje fis barbar qe vrau ne Puke
  edhe priftin e fshatit dhe u debua nga populli pukjan per
  ne Gjakove e Vicidol. Mallkuar ne shekuj fisi i tij dhe
  ai vete e familja e tij !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim