Berisha: Edi Rama i rrëmbeu Tiranës natën e Vitit të Ri, Parkun Rinia për t’ia dhënë vëllait Olsit

January 3, 2016 18:38

Berisha: Edi Rama i rrëmbeu Tiranës natën e Vitit të Ri, Parkun Rinia për t’ia dhënë vëllait Olsit

Deputeti demokrat, Sali Berisha thotë se Bashkia e Tiranës me urdhër të Edi Ramës ka dhënë me koncesion Parkun Rinia për vëllanë e kryeministrit.

Berisha thotë se konsesioni i është dhënë një firme të falimentuar për të ndërtuar dhe menaxhuar një parking gjigant nëntokësor.

“Ky vendim është në kundërshtim me të gjitha ligjet pasi firma e Besnikut të Partisë është e falimentuar dhe nen sekuestro dhe nuk mund te fitonte kurrsesi koncesionin në fjalë për 30 vite. Mediat, mjerisht, vërtet besuan se përfitues i koncesionit ishte Besniku i falimentuar i Partisë. Burime të mireinformuara njoftojnë se Besniku i Partisë në këtë rast është përdorur thjesht si gjethe fiku pasi përfituesi real, pra prapa tij qëndron fiks Olsi Rama, vetëkuptohet në përfaqësim direkt të Edi Ramës”, shkruan Berisha.

“Me këtë vendim ai i hapi rrugën marrjes nga Olsi Rama, për llogari të Edi Ramës, me koncesion për 3 dekada te Parkut Rinia. Kjo ishte një vepër tjetër e zezë e kryehajdutit të shtetit Edvin Kristaq Rama!”, shton ai. /Dita/

 

January 3, 2016 18:38
Komento

24 Komente

 1. M A R K O January 3, 18:26

  2016 qofte vit i “mbare” per ty o qen Berishe. “Mbaresi” o ne Tufine o ne Sharre.

  Reply to this comment
 2. bejeni 21 janarin feste kombetare o kanibale January 3, 18:27

  eshte turp per gazeten dita qe jep cdo diarre te ketij serial killeri

  eshte turp dhe per Edi Ramen dhe “heroin e dekriminalizimin” Donal Lu Bashen qe ne vigjiljen e 5 vjetorit te 21 janarit..ketij krimi fashist merren me keto karnavale

  dhe 18 dite edi rama,donald lu,sali bisha,lul bisha,ilir muta do marrin pjese ne festen e vrasjes se kater heronjve te kombit qe po i shurrosin sot.

  turp dhe per median

  Reply to this comment
 3. neseba January 3, 19:01

  O trap, nuk t’u prit për të hapur qenefin.

  Reply to this comment
 4. akrepi January 3, 19:15

  Po mbylle ate hale ore qelbesire se qelbe dynjane.

  Reply to this comment
 5. Sadush Cani January 3, 19:42

  Pse nuk e berie ti,mor zuzar? le ta mari kush te doi ,vetem te behet! Sigurisht cupa juaj nuk po firmos me marrje tokash e biznese…..

  Reply to this comment
 6. tekniku January 3, 19:54

  Si nuk u lodhe mor i pjerdhur nga trute,

  Reply to this comment
 7. motra jote January 3, 20:11

  ik o çifut i pa fe

  Reply to this comment
 8. info analitike January 3, 20:29

  Militantet i sulen Berishes duke harruar ceshtjen. Si ka mundesi qe te zhvillohet nje tender i tille ku te marre pjese vetem Taivani i Besnik Sules aq me teper kur ky tashme eshte i falimentuar?! Si ka mundesi qe nuk eshte percaktuar as siperfaqja qe do te shfrytezohet? Ju merruni me Berishen ndersa ky tjetri po ju vjedh me shume e me mire se Berisha. Jo po pretendojne edhe te bejne shtet Rama bashke me Erjonken. Keshtu nuk ndertohet shtet por sulltanat po nejse keta jane te zotet vetem per te vjedhur pa shtetin e bejne me llafe e reklama.

  Reply to this comment
 9. mano mano January 3, 20:34

  Si thua ti shoku Sali ?
  A duhet ndertuar parking nentokesor aty apo jo ?
  A ke pas dhene ti shoku Sali ndonje tender apo koncesion kur ishe i pari i kallaballekut ?
  Nese po, a ua pate dhene ti Bersnikeve te tu dhe te partise apo te familjes tende ?
  Po te therrasin neser ne gjykate per shpifje, a do te mund t’i vertetoje keto qe po thua apo, si gjithnjue, ti i permbahesh asaj qe ke thene vete se ” Une flas per krime qe s’ka fakte se ato qe kane fakte i ndjek prokuroria ” ?
  Dhe e fundit: Deri kur do te vazhdosh ti shoku Sali te vjedhesh vrer pa nderprere, dite jave dhe dite pushimi ? Dite te zakonshme dhe dite festash ?
  A te ka shkuar ndonjehere ndermend se mund te vije nje dite qe te mbushet thesi, madje, te derdhet thesi, dhe pastaj te gjesh belane per vargun pafundesisht te madh te shpifjeve dhe krimeve qe ke kryer ???!!!

  Reply to this comment
  • genci January 4, 21:52

   po, mor “mano mano”, po, parkingu duhet ndertuar por jo me familjaritete, pasi e denon ligji. Besnik Sula ka falimentuar, gje qe eshte e ligjeruar, dhe prapa tij rri Edi Rama ngaqe jane ortake edhe tek “Tivani”. Sali Berisha eshte ai qe eshte e qe e dime, por ti dhe militantet e tjere shihni se a eshte i sakte apo jo informacioni i tij dhe jo se cile e jep. Juve zoteri besoni dhe pranoni ata qe dashuroni apo qe keni respekt, por mos harro nje thenie filozifike: “Ai qe ti don, nuk ka asnje te mete; provo te mos e duash dhe do shohesh se ka shume te meta”. Provojeni ta shikoni Edi Ramen me syzet qe keni pare dhe shikoni Sali Berishen dhe do te shihni se jane njesoj, si vellezeit siameze ne bemat e tyre. Hiqni perden nga syte dhe do shihni realitetin.

   Reply to this comment
 10. Beni January 3, 20:39

  O Sali o loku I nanes,
  Boll u bere si qente e lanes.
  Nuk ke faj o qen i zi
  Kur nuk ka njerrez ne shqiperi.

  Reply to this comment
 11. Beni January 3, 20:41

  O Sali o loku I nanes,
  Boll u bere si qente e lanes.
  Nuk ke faj o qen i zi
  Kur nuk ka njerrez ne shqiperi.
  Tung

  Reply to this comment
 12. Timi January 3, 21:02

  Vdeksh kete vit or qen i zgjebosur!

  Reply to this comment
 13. durrsioni January 3, 21:13

  mjere ne qe besuam kete nevojtore ne vitet 90′,rrofte shume dhe vuajte shume per te keqijat qe ju ka bere shqiptareve.

  Reply to this comment
 14. nari January 3, 22:56

  Ti mer qen i ndyre e cove Shqiperine ne gremine me keq se Enver Hoxha.
  Ti mer malok i largove me keq Shqiptaret nga Shqiperia.
  Ti meriton me u var ne mes te Tiranes.

  Reply to this comment
 15. bacabill January 3, 23:08

  Po ik e ngordh o sal hijena se na e neverie dhe kete fillim viti te ri

  Reply to this comment
 16. "II" January 4, 01:47

  Jo, ti nuk je njeri… Ti je njw kerme…

  Reply to this comment
 17. SMERLAPI I SHQUPIT January 4, 07:23

  po ik o te shkerdhesha racen e degjeneruar more barban i ndyre

  Reply to this comment
 18. dajti January 4, 08:15

  A pocaqi ,pocaqi ..stu mbyll ajo kamare ….je kanceri i ketij populli ..po hidhu epirdhu akoma si dihet si do te vij fundi o ligesi

  Reply to this comment
 19. enveri January 4, 08:49

  Po ti Sale kujt do ja jepje Parkun Rinia po te ishe Kryeminister!!!???

  Reply to this comment
 20. Koco January 4, 09:17

  Ky eshte i pderqeshme ky llum i shoqerise ky inteigant i lindur e ne gjeneze ,i pa bese e djallezor cuditerisht si lejohet ti botohen vetem te pa verteta ketij monestre .

  Reply to this comment
 21. Dezenjatorja January 4, 11:15

  Mbylle halene ore MONTSTER,njeri I neveritshem ,2016 te zente ne Sharre ore kriminel.

  Reply to this comment
 22. beni January 4, 14:59

  Po Deti i Shqipetareve KUR U SHIT DITEN APO NATEN???

  Reply to this comment
 23. whittman January 5, 00:51

  Ky fytyrbytha !! Go to hell !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*