Berisha tani mbron të varfërit. U rikthehet akuzave për shtëpinë e Ramës dhe dasmën e Veliajt

May 14, 2015 11:00

Berisha tani mbron të varfërit. U rikthehet akuzave për shtëpinë e Ramës dhe dasmën e Veliajt

Sali Berisha ka sulmuar qeverinë për reformat në pensione, në arsim dhe shëndetësi gjatë fjalimit të tij të mbajtur seancën e sotme plenare.

Berisha tha se këto nuk janë reforma, por janë antireforma që varfërojnë popullin dhe pasurojnë pushtetarët, duke iu referuar edhe shtëpisë së kryeministrit Rama në Surrel, që Berisha e quajti si fshatin e Don Corleones.

Ju e dini se qindra e mijëra burra kanë punuar në kooperative si skllevër dhe ju tani i thoni atyre do punoni edhe dy vite me tepër për të marrë pension. Qeveria e dështimeve totale. Po pse po ikin këta njerëz? A e dini se nga 40 mijë shqiptarë në mjerim, sot janë 200 mijë. Mjerim do të thotë se nuk plotëson dot 3 vakte…dhe ju flisni për reforma. Po pasuroheni në mënyrën më të papërmbajtur. 

Eksodi është shpërbërje e kombit, dhe ju këtu këndoni.

Po cfarë reformash bëtë ju që ja latë prodhimet fermerëve të Korcës dhe Myzeqesë ti kalbeshin, cfarë reformash më thoni? Kur sot shqiptarët marrin 10% më pak, pa llogaritur heqjen e shpërblimit të vitit, këto janë reforma? Po ju sa merrni? 5 herë më shumë…shkoni në surrel 1.5 mln euro. Është bërë Surreli sikur me qen fshati i Don Korleones.

Dasmën ma ka bërë mamaja, thotë ai, ndërsa nga ana tjetër ble vila miliona euro”, tha Berisha.

May 14, 2015 11:00
Komento

33 Komente

 1. lila May 14, 11:01

  yyyyyyyyyyyyyy, vrases.. 21 janari, gerdeci, 1997.. ti plere

  Reply to this comment
  • Urani May 14, 11:16

   TI PLAK MATUF QE SHKATERROVE VENDIN KE AKOMA TE DREJTE FJALE.. KY ESHTE KRIMI I EDI RAMES..
   PER TE TJERAT BRAVO I QOFTE.. TE VAZHDOJE T BEJE SHTET E TE RENKONI JU KRIMINELET

   Reply to this comment
   • elvisa May 14, 11:19

    Une besoj te edi rama sepse jane reformat qe duhet te ishin ber ne 91.. Si mendoni ju, te mos paguash dritat eshte rrruga drejt BE? Te mos respektosh policine eshte rruga drejt BE?
    te marresh ndihme sociale e KEMP te pamerituar eshet rruga drejt BE?
    Te blesh diploma me para ne universitete Piramida eshte rruga drejt BE?
    te besh monopol gjithcka eshte rruga drejt BE?
    Te ndertosh vend e pavend eshte rruga drejt BE?

    JO! Keto jane reforma jetike per te shkuar ne BE, per te progresuar e zhviluar sic duhet..

    Reply to this comment
    • info analitike May 14, 12:01

     Ja po te pergjigjem une elvisa.
     Jo te mos paguash dritat nuk eshte rruga e drejte, pr as t’i falesh pagesat milionereve nuk eshte rruga e drejte e as te fusesh ne burg ato qe kane nevoje jetike apo te pushosh nga puna ato qe kane pagesa te prapambetura eshte rruga e drejte
     Te mos respektosh policine nuk eshte rruga e drejte por edhe qe policia dhe vete ministri brendshem, Kryeministri dhe Kreu i Kuvendit te vihen ne sherbim te bandave kriminale apo te mbulojne lidhjet e deputeteve me rekorde kriminale eshte rruga e duhur.
     Nuk eshte e drejte te marresh Kemp te pamerituar po nuk eshte e drejte as t’ia heqesh ne menyre arbitrare edhe atyre qe e meritojne.
     Nuk eshte e drejte tregetia e diplomave por ama as te mbyllesh nje sy per UET-in kur eshte ne shkelje flagrante me kriteret, duke e akredituar. Cfare eshte me keq te bllokosh doktoraturat tek Universiteti Sheteror per t’i dhene perparesi doktoratura te paguara shtrenjte te UET-it. Nuk eshte e drejte as qe MAS te kthehet ne sherbim te Henri Cilit ne dem te universitetit shteteror.
     Ne fakt kjo e monopoleve eshte nje ceshtje qe po perfshin ministrat aktuale dhe deputetet.
     http://www.lapsi.al/ide/2015/05/12/pse-taulant-balla-propozon-nj%C3%AB-%E2%80%9Cgrusht-shteti%E2%80%9D-mediatik#.VVR_Y5MXf2w
     Te ndertosh vend e pavend nuk te con drejt BE-se por per kete eshte me mire t’i drejtohesh naltmadhnise se tij Edi Rama qe nuk la park e oborr shkolle pa cementifikuar duke bere milionere djemte e Valentina Leskajt, Sadri Abazin, Koco Kokedhimen etj.
     Per te ecur perpara e zhvilluar sic duhet duhet te heqim qafe ato qe na penguan e ketu futen te gjithe politikanet PS-PD-LSI, mjaftiste, sorosiane. Kemi nevoje per njerez te pergatitur qe nuk shiten per nje dore leke e qe te kene per zemer te miren e ketij vendi.

     Reply to this comment
     • besnik May 14, 13:12

      @info analitike

      Nuk e di se nga i gjen gjithe qe thua por nuk jam dakort fare. Une nuk merrem me politike por ndryshimin arrij qe ta bej. Kur ishte saliu ne pushtet merrnin ndihme ekonomike drejtoret dhe gjithe ata qe ishin ne pune ne administrate. Dilnin ne kemp njerez qe ishin si kokrra e molles. Abuzimet kane qe nga me te turpshmet. Por ama kjo qeveria ka bere nje reforme shume te thelle dhe te gjithe keta qe deri dje perfitonin ne kurriz te tjereve sot ju eshte hequr dicka qe atyre nuk ju takonte. Prandaj jam i mendimit qe kjo qeveri po ben nje pune te mire.

     • roberto May 14, 18:46

      Ke te drejte,o info ANAL-itike!
      Te shesesh DETIN JON Greqise nuk eshte vetem TRADHETI,por edhe Drejtesine e kemi te SHITUR E TE BLERE NGA Berisha,po per kete a ke ndonje mendim?
      Te vrasesh 26 vete ne Gerdec dhe 4 protestues ne 21 janar NUK ESHTE VETEM KRIM SHTETEROR,por deri tani nuk eshte denuar asnje nga organizatoret!
      Te fshish gjurmet e krimit nga Serveret e kryeministrise apo te mos zbatosh urdherin e KRYEPROKURORES per arrestimin e drejtuesve te Gardes,nuk eshte vetem KRIM,por edhe te pa ndeshkuar deri tani!!
      Di gje per kete ti info???
      Te LULEZOSH DROGEN ne Lazarat per disa vjet rresht nuk eshte vetem KRIM,por edhe ka dale ne mbrojtje te tyre Berisha!
      Te vjedhesh votat duke mbushur kutite plot e perplot sa dolen edhe teper,dihet qe eshte KRIM,por ti me siguri do kesh ndonje mendim,apo jo!!!
      TI DO VETEM NJE PLUMB BALLIT,o KERME E BERISHES,qe na derdellit si ZOG GOMARI KETU!!!

  • Shqiptar May 14, 12:15

   erion veliaj drejtimi i duhur per tiranen

   Reply to this comment
  • beratsi May 14, 15:42

   kur ke goje dhe ti te hapesh qe ti duhet te ishe ne burg per 97

   Reply to this comment
  • roberto May 14, 18:38

   O Sali KRIMINELI!
   O Sali SERBI!
   O Sali SPIUNI!
   O Sali ANTI SHQIPTARI!
   O NJERIU ME I URRYER I KOMBIT SHQIPTAR!!!
   Po ku ke goje ti dhe llap si qwen per te varferit,o KERME e ndyre!
   Ti shkaterrove nje KOMB te tere per t’i sherbyer ARMIQVE te Shqiperise!
   Per cfare te varferish e ke fjalen,o BANDIT I ZGJEBOSUR???
   Ne ish ushtarakeve na ke trajtuar si ARMIQ duke na e ulur pensionin 7-% dhe per 3 vjet rresht:1996-1998 nuk na dhe asnje lek pension!
   Na mashtrove duke na i grabitur leket ne piramidat,na grabite SHTEITE etj ,ndersa sot pergjerohesh per te varferit!
   Po GJAK-MARRJEN Ne Veri pse nuk e ke luftuar??
   Po pronat pse nuk ua ke dhene pronareve?
   Po parate e burgut PSE NUK UA DHE TE PERNDJEKURVE??
   Po detin JOn pse ia fale Greqise??
   Po naftewn pse ia shite Serbise per TANKET qe te gjakosnin kosovaret? etj,etj!!!
   TI DUHESH VARUR NE MES TE TIRANES qe te hane qente e mizat,o KERME E NDYRE!!!

   Reply to this comment
 2. solora May 14, 11:12

  Saliu si Tano Caridi i mafias siciliane del sot e flet sikur vete eshte i kulluar, ka harruar cka bere me sa duket, por drejtesia o Sali vonon, por nuk harron. Do te zene gjynahet e shqiptareve.

  Reply to this comment
  • ylmi May 14, 11:14

   Po c’ke me surrelin more i shkrete, merru me vilat e tua te gjiri i lalzit, te uji i ftohte ne vlore, ne sarande e gjithandej.

   Reply to this comment
   • lexuesi May 14, 11:18

    Eshte bere e frikshme te hapesh televizorin, se te del saliu dhe na tremb femijet me psikopatine qe e ka kapur. Edhe goca ime 2 vjec, thote o mami o mami, nderroje televizorin se ka dale prape gogoli.

    Reply to this comment
    • tonin May 14, 11:21

     Meshire o Zot per plakun e cmendur, meshire edhe per familjen e tij qe nuk gjejne dot forcen per ta cuar per ta kuruar dhe per ta mbyllur brenda, se vazhdon te cmende tere dynjane. Ky njeri vazhdon te marre peng politiken shqiptare, dhe opoziten, sa te jete ky s’ka per te bere hajer najhere PD-ja as parlamenti.

     Reply to this comment
     • lumila May 14, 11:23

      Saliut i intereson Shqiperia rrumpalle, shqiperia pa rregulla, pa ligje, Shqiperia kandahar, se keshtu mund te zaptoje dhe sundoje kollaj, keshtu mund t’i mashtroje shqiptaret kollaj, por jo, kjo kohe ka marre fund, Shqiperia eshte ne rrugen e duhur per te ngritur nje shtet ligjor, demokratik e europian, te pelqen ose s’te pelqen ty, Shqiperia do te behet.

 3. kalikri May 14, 11:24

  eshte bere si syte qe te dalin e te rrjedhin ty , problemi eshte qe ti me shume i papergjegjshem se duhet . ti as qe ja ke idene se cfare eshte zhvillimi i nje vendi apo ndermarrja e reformave se per vitet qe ishe ne pushtet u nubdove veten te pasuroje veten e femijet e tani na del si i bukuri shejtan dhe brockullit si di te behs vetem ti.

  Reply to this comment
 4. opozitar i sfilitur May 14, 11:25

  Sham kooperativat e Enverit ti mut Serbie?
  Veprat e Enverit qe vazhdoni privatizoni po ju mbajne akoma o klase politike tradhtare dhe e paafte.
  Po mos ishte ai burre ti nuk do ishte aot aty ku je o qelbesire plak.
  Po mo ishin.politikat e tj ti do ishte nje plak qe ruante lopet ne Vicidol sot i kerme qe qelb dynjane

  Reply to this comment
 5. derivat May 14, 11:26

  Ndonjeher harroj qe esht e enjte.
  Pastaj m vjen si era gjell e prishur.
  Kujtohem qe ka seanc parlamenti.

  Reply to this comment
 6. halil tr May 14, 11:27

  Problemi me akuzat politike esht qe keta e teprojn aq shume sa cdo gje relativizohet.
  Berisha i pari.
  Sepse me sa duket ktij i intereson.me shum relativizimi se ky ka ber me shume krime qe duhen mbuluar.

  Reply to this comment
 7. asteri May 14, 11:28

  ky i cmendur nuk di cfare flete kjo varferi erdhi keto 18 muaj te rames apo ishe politika e ndekur prej tij ghate 8 viteve ne pushtet,mos mendo se njerzit jane budallenj ore mashtrus, per sa i perket pasurive te rames dhe veliajt gjykatat punojne ne shqiperi,punojne keq por te pakten punojne, prandaj me mire bej denoncim ne prokurori sesa te behesh i pa vlere per ato qe shpif ore i shpifur.

  Reply to this comment
 8. une May 14, 11:28

  Kendo o bilbil Saliu kendo.
  Ke pederaste perball nuk ke burra

  Reply to this comment
 9. emigranti May 14, 11:30

  Zoti Rama kryetar i grupit Rilindja para disa ditesh tha qe fatin e Saliut e vendos populli jo drejtesia.
  Ky ishte mesazhi qe Saliu nuk preket as kete here.
  Prandaj tani cdo gje qe thote Saliu ka vlefshmeri publike njesoj sa ajo qe thote Rama.
  Besa bukur.

  Reply to this comment
 10. beni May 14, 11:33

  Po te kishe mbetur edhe 4vjet akoma kryeminister o sali do ja kishim kaluar edhe amerikes,se gjermanise ja kaluam.Cna bere o sali se tani do kishim emigrante nga gjithe bota,te punonin per ne..

  Reply to this comment
 11. Emigrant May 14, 12:15

  Nuk kini te drejte te flisni ju as per reforma dhe as per korupsion dhe as per fermeret Nuk kini bere gjate gjithe kohes asnje reforme ne ate vend E vetmja reforme qe kini bere kur kini ardhur ne pushtet ka qene heqja e njerzve nga puna dhe zevendesimin e tyre me njerezit e tu Gjithmon me leket e njerzve ke bere gjera per tu dukur dhe per te mare vota dhe kini futur vendin ne borxhe dhe ne kolaps ekonomik Sa per fermeret gjithmon ne kohen tende dhe te Bodes fermeret e Korces i kane derdhur prodhimet ne lumin devoll shkak per kete kane qene politikat e tua Ndersa sa per korupsion nuk besoj se do te kete ndonje qe te flase me mire per te jeni ju Ne ate vend ku ka ndertuar Rama para tij jane me dhjetra qeveritare te tu qe kane shtepi dhe troje eshte ne ate vend edhe vajza juaj qe ka nje truall Po per vilen e vilat dhe trojet e vajzes dhe te djalit tuaj pse nuk flet maskara.

  Reply to this comment
 12. anto May 14, 12:34

  Mbasi te kete kaluar pak kohe atehere do shikoni kontributin e Sales ne keto vite!

  Reply to this comment
 13. Votuesi May 14, 13:59

  Eshte aq i korruptuar ai Vin Krsitaqi sa mos e zente dita, mos e zente sahati.Ai shpenzon parate e shtetit qe te martohet Erioni ne kalane e qytetit duke kujtuar vendorigjinen dhe nuk kurseu parate e vjedhura si Sal-ari-uku ne dasmen e Xenit me kusheriren.Ka te drejte Sal-ari-uku qe shprehet gjithe mellef e urrejtje kur sheh tek te tjeret ndonje prapesi se te gjitha poshtersite i don per vete.Ai urren per vdekje edhe “besnikun”e tij Meta sepse ia di milionat Sal-ari-ukut neper banka,neper xhepa, qe i ka vjedhur dhe dridhet kur kujton se duhet te tregoje ku i ka fshehur.Ai mban syte nga Surreli,jo nga vilat, bisneset, llogarite qe kane Gita e Xeni,dhe duke kujtuar pasurite e Bodes i duket se eshte ne fshatin e don Karleones, por nuk e di ai duken pasurite e mafiozit Sal-Xen-Gita shpellarit si pasurite e Eskobarit.Eshte merzitur Sal-ari-uk shpellari, nuk pushon se qari, sepse kundershtari e ka liruar nga kapistra e litari dhe e ka lene te lire te pellase si gomari deri sa ta çojne ne shpelle tek mali..

  Reply to this comment
 14. Mark uk May 14, 15:07

  Nuk duhet permendet dasma dy serish e Erjon Velis sipas disa idiotve.Persa i perket shtepis se Rames e ka bere me para borc,se ne bank kishte vetem 2500 euro dhe te mos flitet fare.

  Reply to this comment
 15. Agim May 14, 15:08

  Sali nuk te rrihet ty, here pas here kerkon te te peremendet psudonimi sikur te qarkullon mire gjaku..kur te kujtohetr vendi dhe ora e takimit..
  Burimi njofton se …..Ah mor Sale do mbetesh ne historine e zbulimeve nderkombetare si dippio roli me i rrezikshem… ne bote.Ske faj UDBa ne veprim….

  Reply to this comment
 16. Luli o lulezo May 14, 16:17

  Berisha, krimineli me i madh i koheve moderne nder shqiptare. Votoni perseri per te o te mjere, qe Argita e Xeni te privatizojne gjithe Shqiperine se gjysman e kane privatizuar.

  Reply to this comment
  • nasi May 14, 19:08

   Ashtu osht o “luli o lulezo” per Berishen dhe sakt e ke. Po dhe keta “rilindasit” nuk po ja len mangut vjedhjes. Hajt pra per hajer i qofte te tanve se ne shqipot keta jina.

   Reply to this comment
 17. Leo england May 14, 20:34

  O ndyresir qe nuk le njeri pa pergojuar. Ptu Kryekriominel serbo taleban. Ne ka ANTISHQIPTAR me te madhe se ti , 92 VRASJA e te rinjve ne Shkoder, 96 Vjedhja makabre e votave. 97 Shkaterrimi shtetit SHQIPTAR, nuk mbeti polici ne kembe, 98 Grushti Shtetit kur u suklmua KRYEMINISTRIA, u rrembyen tanket e GARDES dhe u rrethua me to selia e PD., GERDECI, 21Janari, Shitja e Detit tek GREKET, Kontrabanda e Naftes me MILLOSHIN, e ku kane te mbaruara krimet eketij NDYRESIRE qe duhet vertet TE VARET TEK PALMA E MESILES NGA KEMBET QE TI DALE SHPIRTI NGA BYTHA HALESE.

  Reply to this comment
 18. koco May 14, 23:49

  Ky bastard pjella e te keqes , njeriu i piramidave , njeriu i vjedhjeve e vrastar i poshter .

  Reply to this comment
 19. fiku May 15, 01:47

  VJEDHJET E TUA NUK LLOGARITEN AS ME MAKINE LLOGARITESE OR HITLER QE E COVE ATE POPULL NE FERR.

  Reply to this comment
 20. fteri May 15, 07:07

  *****…Tani u kujtove te mbrosh te varfrit o’Sali krimineli ! .Je ti qe shkatrrove fabrika uzina ,repartee ofiqina ,punishte me qindara ne menyre qe te varferosh shqiptaret dhe e late popullin pa pune ,sot ajo nuk ka asnje shprese per punsim endet rrugve ne varferi te plote.Vetem po lulezoin hapja e gjamive dhe varferia nga vjedhjet tuaja o’Sali krimineli ju duhet te jeni ne pranga dhe te sekuestrojme pasurin qe ke vjedhur.~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin