Berisha: Është koha të mendojmë për sigurinë e jetës së fëmijëve tanë

March 1, 2014 16:09

Berisha: Është koha të mendojmë për sigurinë e jetës së fëmijëve tanë

Sali Berisha ka drejtuar një tjetër thirrje përmes facebook për protesta, ndërsa shkruan se Shqipërinë po e merr krimi. “Në dy ditë, tre biznesmene të vrare, 5 tritole, 7 grabitje me maska, 20 ton droge të nisura drejt Italisë. Ky është bilanci më dramatik i revanshit të krimit ndaj një shoqërie”, komenton Berisha në rrjetin social.
Shqipërinë po e merr krimi! Në dy ditë, tre biznesmene të vrarë, 5 tritole, 7 grabitje me maska, 20 ton drogë të nisura drejt Italisë.

Të dashur miq, në dy ditë, 3 biznesmenë të vrare në stilin e mafies, disa të plagosur, 5 tritole, 7 grabitje me maska, dy ngarkesa, njëra 2 tonë tjetra 18 tonë drogë e nisur nga Shqipëria dhe e kapur në Itali. Ky është bilanci me dramatik i revanshit të krimit ndaj një shoqërie.

Vendi, me qeverinë Rama-Meta të sponsorizuar nga bandat dhe krimi, po rrokulliset me shpejtësi drejt kaosit dhe greminës. Qeveritarët kanë vendosur në krye të rendit, porteve, aeroporteve, në dogana e polici, trafikantët e tyre me uniformë. Ata shkrinë policine rrugore dhe atë kriminale për ti hequr krimit ndjekjen dhe hapur drogës korridoret. Ata sollën tritolin e partisë kundër kundërshtarëve politikë dhe njeri – tjetrit.

Te dashur miq, gjendja është dramatike dhe me këtë qeveri vetëm përkeqësim do të ketë. Është koha të mendojmë në menyrën më serioze për sigurinë e jetës së fëmijëve tanë, të vetes tonë dhe vendit në tërësi. Të ngrihemi kundër shokëve të krimit neë pushtet, përndryshe pasiguria e plotë do të jetë fati ynë. sb

March 1, 2014 16:09
Komento

5 Komente

 1. dada March 1, 17:07

  Ik sali se po te vjen radha.

  Reply to this comment
 2. T March 1, 17:16

  This guy needs a one way ticket to planet Mars, please someone make him stop!

  Reply to this comment
  • LORA March 1, 19:12

   Ne po e gatisim per tek shtate penxheret lali; po e gatisim mire e mire,kadale e kadale,,,ja ashtu te kryqezuar ne facebook me te vetmen alternative,,nga nje diarre gojore te perditeshme.
   Duket se po jep rezultat te hatashem,,,me kosto zero.

   Reply to this comment
 3. BENI March 1, 19:40

  ik ore mut ,ke frike ti se je zhytur ne krim e hajduteri po populli i ndershem nuk frigohet

  Reply to this comment
 4. Titi March 1, 21:04

  O vdeksh ishalla aty para ekranit o zot! O gjysmak njeri qe le nam, o kolere modh te rafte damllaja o zot! Plac ne vend, e te shpetojme njeher e mire. Si nuk paske pas cipe more i krisur, cte paskan bere kur ke qene i vogel?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim