Berisha feston 70-vjetorin: Mora dhuratë një flamur

October 14, 2014 23:26

Berisha feston 70-vjetorin: Mora dhuratë një flamur

Përmes një statusi në Facebook, ish-kryeministri Berisha ka lajmëruar se ka sot 70 vjetorin, ndërsa shton se dhuratë ka marrë një flamur nga familja.

“Të dashur miq, sapo mbusha 70 vjet! Ditëlindjet për mua janë gjithnjë një Fillim i Ri, një horizont drejt të ardhmes, por dhe një moment për të falënderuar me përulësi Krijuesin, për dritën dhe mirësinë e Tij të pakufishme ndaj meje. Të parat që më uruan ishin Amla dhe Dalila, në dhuratën e tyre dhe një flamur kombëtar!!!”, shkruan Berisha.

October 14, 2014 23:26
Komento

46 Komente

 1. lulushi October 14, 23:38

  mase te mere muaij ne te dale mos te shikojme me se je neveritur popullit o kriminel

  Reply to this comment
  • qelbanik October 15, 02:24

   ca kafshe eshte
   degjoi ket muhabetin e flamurit ne Beograd dhe do medoemos te perfitoj edhe nga kjo
   ik o sperme beogradi, race e ndyre
   ku te plas ty per flamurin ti per pushtet ke shitur flamur, det, nen e bab

   Reply to this comment
   • Open your mind October 15, 05:12

    Vazhdo o Sali tu hedhesh bar atyre 5 deleve qe te kane mbetur nga pas.Por asgje nuk e ndryshon dot faktin qe ti je fatkeqesia me e madhe qe i ka ndodhur ndonjehere Shqiperise ne shekuj. Bastard,kriminel,bandit,genjeshtar,intrigant,llum,zvarranik.

    Reply to this comment
    • Une... ti... ne te gjithe... October 15, 08:58

     Ne dhuraten e tyre edhe nje flamur kombetar” — furca furca dhe vetem furca te dashur miq. Keta njerez nuk kane flamur kombetar por vetem “flamur parane”.

     Ky qen bir qeni ka shume te drejte te falenderoje krijuesin per te mirat qe I la bere, por si fillim dihet te falemnderoje enver hoxhen qe e zbriti nga maja e pemeve dhe e beri njeri ne dukje. Pastaj le te falemnderoje ramiz aline qe e beri kryedobicin e klases kursariste, pozicion nga I cili mundi te zhvas dhe shkaterroje pa o dhene llogari kujt.

     Mos u nxito sale se zoti I ka portat e ferrit te hapura edhe per pleqe 70 e deri 110 e 150 vjetsh. Mos mendo se ja hodhe

     Reply to this comment
  • Devolliu October 15, 06:12

   Salhi Shpellari, ky KRIMINEL GJAKATAR, VRASËS I SHQIPTARËVE.

   Reply to this comment
  • lala October 15, 07:48

   O qenef, kush ta solli flamurin dhurate ty? Serbet si agjent i te cileve je?

   Reply to this comment
   • lala October 15, 08:26

    O supermashtrues, superkriminel dhe superservil, ti e ke pase datelindjen ne gusht po e korigjove me 15 tetor kur u pranove ne partine diktatoriale te diktatorit komunist qe ta kishe sa ma afer datelindjes se tij, o kelysh i enver hoxhes

    Reply to this comment
    • Toni October 15, 12:11

     oooo zike caruc me zyze komunst dhe klysh komunisti i Enver Hoxhes eshte plaky yt i SHQUP-it saliu qe kurohet me haloperidol,dhe mos harro se ka kene SEKRETARE PPSH-je ,dhe e fundit saliu yt ne mbledhje qeverie mbante FAZLLICIN si keshilltare+aksioner dhe sa here qe vinte ne Shqiperi e priste dhe e shoqeronte me SHIKUN-GARDEN+POLICINE e SHTETIT nje palaco dhe nje funderrine serbe po ku dini juve jeni verbuar si nga syte-mendja+njohuria zero..tung…

     Reply to this comment
  • Kerma e Shqiperise October 15, 10:00

   Shpresojme te marresh edhe nje ARKIVOL sot, more kriminel–vrases–hajdut– korruptuar-servil-tradhtar………….

   Reply to this comment
 2. Pëllumb zaimi October 15, 00:11

  Do t’ju dhuroja jo një flamur shqiptar por një mender o menderi i shqiptarëve? Gënjeshtar patologjik? T’u shoftë rraca!

  Reply to this comment
  • Toni October 15, 08:00

   o Pellumb Zaimi asnje pike+presje nk i heq komentit tend kundrejt ketij serbi fare e ndyre ky salici ky kriminel fiks huligan serb pale po kur ulte ne tryezen e mbledhjes se qeverise fazllicin fundi nuk ka ku te shkoje me me shoqeronte per ne aeroport me garden-shikun e vishos+me policine sikur kushedi se car ishte fazllici per Shqiperine..

   Reply to this comment
 3. myftar vl October 15, 00:25

  Çfarë flamuri grek ,apo serb siç je vetë

  Reply to this comment
 4. lac-sebaste October 15, 00:43

  flamurin serb,rus apo arab?!
  shkaterrove ushtrine,shtetin,nje komb te tere!
  O SALI O TRADHETAR,TI JE SERB, NUK JE SHQIPTAR!

  Reply to this comment
 5. fier October 15, 01:40

  Te mashtruar qe bene ore kriminel qe mos i mbushçe 70ore ishalla

  Reply to this comment
 6. jozi October 15, 01:51

  Njeriu me kriminel qe ka njohur ky komb.

  Reply to this comment
 7. Kris 1 October 15, 02:52

  Po ,ka marre dhurate nje flamur kombetar.Flamurin serb.

  Reply to this comment
 8. Korabi October 15, 02:52

  E gezofsh me shendet o SUPERSTARI shqiptar ditelindjen sepse ti dhe zemra e kombit studentet e dhejtorit u kapet fyt per fyt me bishen staliniste , dhe e nxorret shqiperine nga sketerra komniste qe na pruni vetem vuajtje gjak dhe lot per nje gjysem shekulli. Mos e caj koken fare cfar thone plehrat ruso-file qe akoma e emagjinojne nje shqiperi te roberuar ne tela te stalinizmit, te gezosh dhe nje mij ditelindje te tjera .. Pershendetje nga Kalifornia SH. B> A. as…..

  Reply to this comment
  • vaso. October 15, 03:28

   o karabi i karifronise

   i pandehuri sali haram berisha eshte margaritar qe ben te shkelqeje figura e enver e hoxhes qe e mori nga nje familje ekstrimisht analfabete dhe pisanjoze dhe e beri doktorr dhe e futi kete gjarper ne oxhakin e tij

   njihu o karabi me dosjen kriminale te perbindeshit te vicidolit qe i rafte semundje e eboles

   Veprimtaria e Sali Berishës është një dosje e zezë voluminoze, mbushur me fakte prapaskenash, mashtrimesh, aferash e krimesh, të cilët e kanë sjellë dhe e kanë mbajtur atë në politikë, në pushtet, në opozitë e përsëri në pushtet. Edhe pse ka bërë gjithçka që e etiketon ” si “kryebandit” dhe “anti-shqiptar”, Sali Berishës nuk i bëjnë përshtypje këto turpe, përkundrazi po vazhdon të shtojë hajdutëritë dhe krimet ndaj këtij populli e këtij vendi, tashmë duke përdorur bandën ne presidence.prokurori shik e gjetke per te zbatuar nje 2 prill apo 14 shtatot.

   AMORAL & TINZAR
   1. Spiunimi kundër Hysen Sheshorit, të dënuarit të diktaturës, që Sali Berisha e denoncoi në gjyq në vitin 1975, duke paraqitur një “trakt” të shkruar prej Hysen Sheshorit. Sali Berisha ka ulëritur në atë gjyq: “Ky është armik, kërkoj të dënohet me vdekje, me varje në litar”.

   2. Puçi ndaj (ar)mikut Azem Hajdari, si kryetar i Grupit Nismëtar të Themelimit të PD, pak ditë pasi SALI INTRIGA u fut në lëvizjen studentore me nofkën “misionari”.

   3. Puçi ndaj Aleksandër Meksit, duke e spostuar me intriga e prapaskena nga kryesimi i PD, duke organizuar dhe realizuar uzurpimin e kreut të kësaj partie, të cilën e sundon me intriga e prapaskena edhe pas 20 vitesh.

   4. Lëvizja vëzhguese me veturën e ish-Sigurimit të Shtetit në 20 shkurt në Sheshin “Skënderbej”, ditën kur shqiptarët po rrëzonin bustin e diktatorit, njohur për shqiptarët nga video “Berisha”.

   5. Skandali me dekoratën e akorduar për supermashtruesin Nikola Arsidi, pas të cilës qëndronin 1.6 milionë dollarë të vjedhur prej dyshes SALI-ARSID.

   6. Prapaskena puçiste ndaj Eduart Selamit, duke e spostuar nga kryetar i PD dhe nga Shqipëria, me presione e makinacione tipike “SALI INTRIGA”.

   7. Prapaskenat ndaj Azem Hajdarit, duke tentuar ta largonte nga PD me heqje imuniteti, me shpifje si “spiun e hajdut” në gazetën “RD, me presione SHIK-u, me kurthe në atentate dhe enigma “SALI” e nxjerrjes së tij nga mbledhja e kryesisë së PD, natën kur e vranë.

   8. Takimi me krye-terroristin e kryetrafikantin Arkan, kreun e krimeve dhe genocidit të regjimit të Milosheviçit kundër shqiptarëve të Kosovës, ku u planifikua trafiku mafioz i armëve e naftës.

   9. Fshehja e etnisë serbe të bashkëshortes së tij Svoboda Ramoviç, ndryshuar (përkthyer nga serbishtja) në gjendjen civile shqiptare, me emrin Liri Berisha.

   10. Publikimi i 230 fotografive, që Sali Berisha (blloku) dhe familja e tij kanë bërë me familjen e Enver Hoxhës dhe me krerët e lartë të ish-diktaturës komuniste, të cilës i ka shërbyer me devocion dhe krime nga kolegëve, si ish-bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit.

   MASHTRUES

   1. Mashtroi pronarët për kthimin e pronave, duke nxjerr ligje të qëllimshme për mos kthimin e pronave dhe grabitjen e tyre prej “pronarëve të rinj” të shpikur prej pushtetit “SALI”, të cilët ishin pjesëtarët e klaneve të Saliut.

   2. “Bashkë-vuajtësi SALI”, mashtroi ish-të përndjekurit politikë për integrimin e tyre me strehim, punësim, shkollim e dëmshpërblimin financiar të viteve të burgut, por nxori ligje, me të cilat ka 20 vjet që i mashtron e i tall.

   3. Mashtroi shqiptarët për ndarjen e barabartë të pasurive kombëtare, por i grabiti ato me klanet e tij të ardhura në pushtet, duke i shitur për “5 kacidhe” dhe duke i shkatërruar ekonominë dhe ndërmarrjet ekonomike.

   4. Mashtroi shqiptarët, se do të kryente privatizimin e ekonomisë kombëtare, duke pasur pronar të vetëm punëtorët, por hodhi në rrugë dhunshëm si skllevër afro 1.2 milion punëtorë e specialistë.

   5. Mashtroi 65% të popullsisë në fshat, se do t’i pajiste me shërbim shëndetësor, me arsim modern, me rrugë, me ujë, ndriçim e transport publik, por i zhduku dhe ato shërbime jetësore që kishin, duke detyruar banorët të braktisin dhe boshatisin afro 800 fshatra e të zbresin pa asnjë shpresë nëpër qytete.

   6. Mashtroi shqiptarët e mbetur të pastrehë pas vitit 1990, se brenda vitit 1993 do t’i strehonte, por strehoi vetëm “byronë politike të PD” dhe militantët e tij gjeografikë, ndërsa 75 mijë familje e atij viti vazhdojnë të dëgjojnë mashtruesin “SALI” prej 20 vjetësh.

   7. Mashtroi fëmijët shqiptarë (ishin nga 1-3 vjeç) për kënde lojërash në çdo qytet e lagje banimi, por shkatërroi me kioska dhe ato që ishin, ndërkohë që sot (ata janë 20-23 vjeçar) mashtruesi “SALI” po u premton përsëri kënde lojërash nëpërmjet mashtruesit LULI.

   8. Mashtroi shqiptarët me premtimin për punësim, duke u thënë se në çdo qytet do ngrihen fabrika e uzina, por i ka kthyer 27 qytete në geto mjerimi me pasoja të rënda social-ekonomike.

   9. Premtoi arsim europian për të gjithë, por për shkak të varfërisë dhe mbylljes së shkollave në zonat rurale, ka lënë afro 20 mijë fëmijë analfabetë dhe 45% të shkollave në “hangar kuajsh e stalla bagëtish”.

   10. Mashtroi shqiptarët për futjen në BE, por ka 20 vite që është bllokuar ky proces për pushtetit “SALI”, që drejtohet nga SALIU, i cili vazhdon demagogjinë e tij me pazare të pista, duke e lënë Shqipërinë larg dhe jashtë BE.

   KRIMINEL

   1. Rrëmbimi e masakrimi deri në paralizë fizike dhe hedhja në një gropë në kodrat e Liqenit Artificial të Tiranës e dy gazetarëve, Zamir Dule i “Koha Jonë” dhe Bardhok Lala i “Dita Informacion”.

   2. Rrëmbimi, torturimi dhe zhdukja fizike e biznesmenit shqiptaro-maqedonas Remzi Hoxha nëpërmjet bandës së tij “SHIK”-u, duke mbrojtur dhe graduar ekzekutorët me poste të larta në Pushtet-Bandën “SALI”.

   3. Djegia e Shqipërisë në vitin 1997, për shkak të piramidave të tij financiare hajdute zyrtare, duke shkrumbuar pronat publike, institucionet e shtetit, pronat private, me bilanc edhe vrasjen e afro 3000 shqiptarëve.

   4. Vrasje-mbytja në Otranto e 118 shqiptarëve (84 të mbetur në fund të detit) në 28 mars 1997, të cilët ikën për të shpëtuar prej luftës civile që shkaktoi pushtet-krimi “SALI”.

   5. Vrasja e 16 minatorëve në minierën e Bulqizës, për shkak të koncensioneve të pista në treg-trafikun e mineralit të kromit, duke shfrytëzuar si skllevër afro 700 minatorë me familje të uritura për bukë.

   6. Vrasja e dy ushtarakëve, plagosja e 20 banorëve dhe shkatërrimi i fshatit Dhemblan në Tepelenë, nga afera qeveritare e demontimit të municioneve

   7. Shkatërrimi i institucioneve në 14 Shtator 1998, pas sulmit të opozitës “SALI” për të marrë pushtetin me dhunë, duke kthyer edhe PD për 1 muaj në repart tankesh e topash luftarakë.

   8. Vrasja e 26 skllevërve burra, gra e fëmijë dhe shkatërrimi i 3000 bizneseve nëpërmjet aferës kriminale të pushtet-familjes “SALI”, organizuar në “fabrikën e vdekjes” në Gërdec, të ngritur prej mafies shtetërore për demontim e trafikim municionesh.

   9. Përmbytja e Qarkut të Shkodrës prej afer-krimit të import-eksportit të energjisë elektrike, duke shkatërruar 40 mijë biznese, 30 mijë familje, 200 mijë bagëti dhe mijëra hektarë të mbjella.

   10. Në bashkëpunim me ministrin e Brendshëm Lulëzim Basha, vrau 4 demonstrues e plagosi 40 të tjerë në 21 janar 2011, duke urdhëruar Gardën e Republikës për të qëlluar mbi popullin që kërkonte punë dhe bukë.

   SUPERHAJDUT

   1. Ngritja e firmave piramidale, nëpërmjet të cilave pushtet-krimi “SALI”, u zhvati 3 milion shqiptarëve financat personale, të siguruara nga shitja e pasurive dhe emigracioni, nëpërmjet parullës “Paratë janë të pastra, firmat janë banka zyrtare”.

   2. Kontrabanda e naftës dhe armëve, zhvilluar nëpërmjet firmës “SHQIPONJA-PD-SHIK”, e cila punonte në favor të sundimit gjakatar anti-shqiptar të Milosheviçit, duke shkelur embargon ndërkombëtare ndaj Serbisë.

   3. Dhëndri dhe vajza e Sali Berishës, nën maskën e projekteve të Bankës Botërore, rrafshojnë banesat dhe bizneset e banorëve të Jalës, duke përdorur me dokumente false pronësie e projektesh, policinë ndërtimore të pushtetit “SALI BABA”.

   4. Djali i Sali Berishës, urdhëron forcat e policisë të pushtetit “SALI BABA”, për të përzënë nga trojet e tyre banorët e bregut të Vlorës (Dukat-Rradhimë), duke paraqitur si pronarë legjitimë të tokave, ortakun e tij Rrahman Selmanllari.

   5. Miku-ortak i familje-pushtetit “SALI”, bosi i skandal-krimeve ekonomike të Europës Damir Fazllic, trafikanti i parave të pista dhe armëve me vendet nën embargo ndërkombëtare, merr pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, në krah të kryeministrit, me statusin si anëtar i këtij këshilli.

   6. Pas mashtrimit me 300 mijë euro për një “spot turistik shqiptar” për kanalin “CNN”, ministri i “kulturës erotike” të pushtetit “SALI”, tashmë këshilltar qeverie Ylli Pango, punëson femra në ministri, në shkëmbim të moralit.

   7. Zbulohet dokumenti zyrtar i QKR, që kishte licensuar firmën fantazmë të Damir Fazllic të quajtur “SRF-DLP”, me administrator Erjon Isufin, kunatin e ministrit Lulëzim Basha, firmë e cila shërben si “lavatriçe” e trafikut të parave të pista, me dispeçeri qendrore klan-mafien e pushtetit “SALI”.

   8. Pushtet-familja “SALI” rezultoi me dokumente zyrtare e financiare, se kishte blerë në Porto Romano nëpërmjet mik-ortakut Damir Fazlliç sipërfaqen që pushtet “SALIU” e kishte përcaktuar me vendim qeverie, si shesh ndërtimi për parkun energjetik “FAZLLIÇ-ARGITA”.

   9. Pushtet “SALIU” firmosi një marrëveshje të fshehtë me qeverinë italiane, për depozitimin e plehrave në territorin shqiptar, në shkëmbim të një afere të pisët financiare, të komanduar nga mafia italo-shqiptare e import-riciklimit të plehrave në Ballkan.

   10. Pushteti “SALI-LULI”, i strukturuar në lidhje kusarësh, vodhi 242 milion euro nga investimi i rrugës Rrëshen Kalimash, duke mos zhvilluar tender për projektin e kësaj rruge, madje duke mos deklaruar as vlerën e investimit financiar të saj.

   11. Pushteti “SALI-LULI”, nëpërmjet një akti-tradhtie kombëtare, i fali Greqisë sipërfaqen detare territoriale shqiptare, që u ndalua prej Gjykatës Kushtetuese.

   12. Ministri hajdut Genc Ruli, me firmën e pushtetit “SALI” ka dhënë në mënyrë mafioze, në kundërshtim me ligjin e konkurrencës publike, plotë 220 licensa koncensionesh për hidrocentrale, 110 prej të cilave i kanë në pronësi familjarët e kryeministrit, deputetët, ministrat, politikanët dhe familjarët e tyre, ndërsa të tjerat i kanë përfituar miqtë dhe ortakët e pushtet-krimit “SALI”.

   13. Krye-sekseri i qeverisë Shkëlzen Berisha, djali i kryeministrit SALI, rezulton si kontrollues i klanit të aferës kriminale vrasëse masive të Gërdecit dhe bashkëbisedues përcaktues në dëshminë e biznesmenit Kosta Trebicka, vrarë “në gjueti harabelash” pas publikimit të emrit të djalit të kryeministrit SALI, si i përfshirë aktiv në këtë aferë kriminale.

   14. Arrestohet në mjediset e Ambasadës të SHBA në Tiranë, sekretari i Ministrit të Jashtëm Ilir Meta (Blloku), eksponenti Almir Rrapo, i skeduar si person në kërkim prej Drejtësisë Amerikane për akte kriminale si vrasje, trafiqe droge e femrash.

   15. Ministri i super aferave të pista Genc Ruli, firmos privatizimin e Sport-Klub “Partizani”, duke i dhënë Jamarbër Malltezit dhe Argita Malltezit (Berisha) truallin ku ngrihej ky sport-klub, mbi të cilin pushtet-familja SALI po ndërton pallate.

   16. Z/kryeministri i pushtet-kusarëve “SALI”, aleat ortaku i PD “integruesi” Ilir Meta, kapet me bllok në dorë, duke bërë pazare me tendera, liçensa, koncensione, vendime gjyqi e punësime në zyrat e shtetit, ku vetëm një fletë e bllokut ishte “çek” prej 700 mijë euro!

   17. Vodhi, manipuloi dhe dogji materialet zgjedhore të votës së 28 qershorit 2009 nëpërmjet KQZ-PD, duke shkelur ligjin dhe shpërfillur të drejtën e votës, opozitën dhe ndërkombëtarët.

   18. Rezultoi se pushteti “SALI” organizonte, kontrollonte dhe mbronte trafikun dhe tregun shqiptar të naftës “VIRGIN”, rubineti i të cilës ka çuar 76 milion euro vjedhje e përfitime në xhepat e kupolës së pushtetit dhe familjes kryeministrore.

   19. Pushteti “SALI” ka organizuar dhe realizuar trafikun e armëve dhe municioneve me Libinë, duke furnizuar regjimin e Gedafit, mikut të kryeministrit Berisha dhe kandidatit Lulëzim Basha.

   20. Dhe për të rehatuar veten pas krimeve, mashtrimeve, vjedhjeve e skandaleve të pushtetit të tij të degraduar e anti-shqiptar, kryeministri Sali Berisha, po me taksat e shqiptarëve bleu një benz luksoz “sheikësh” me vlerë 700 milion lekë.

   21….nderpritet rromani I krimeve te makbethit viqidolit

   berisha me keto krime duhej te ishte ose ne burg te perjetshem ose i egzekutuar nga mijra familje qe i ka veshur me te zeza.

   tolerimi qe po i ben mazhoranca dhe hipokrizia qe po luajne perendimoret vecse cojne uje ne mullirin e enver hoxhes qe me ato qe kane ndodhur pas 1992 duhet shpallur profet i shqiptareve.

   Reply to this comment
 9. PECI LUKU October 15, 02:55

  nje foto te tille e pash kur u shkarkova ne banje ne qypi qe trimi

  Reply to this comment
 10. tirona October 15, 05:28

  Ha…Ha..Ha.. i dhan flamurin Shqipetar se kishin hall se po ngrinte ndonje flamur Serb gjat ndeshjes se futbollit … Nga qe u ngaterrua nje here ne vitet 98-99 ne vend qe ti jepte nafte Kosoves i dha Serbeve ..

  Reply to this comment
 11. dru me pre October 15, 05:54

  Natyrisht qe qe flamur serb.Sa per ditelindjen per krimet qe ke bere ndaj ketij populli te uroj mos te zente e nesermja!

  Reply to this comment
 12. MANUSHAQA October 15, 06:24

  TE GJITHA ATO QE KA PAS NE BIBLOTEK JAN TE VJEDHURA?? MOS ARIFSH MUAJIN TJETER SE NA KE CAR BYTHEN

  Reply to this comment
 13. dajti October 15, 06:51

  po ik o palaco ……ishalla qofte efundit …….po mire ti qe ke rrjedhur ,,,po ata te familjes nuk kan kaq force qe te te mbledhin …se u bere gaz i botes ……dhe flet ti per Enverin ,,,o qen …po ku i arije ti atij …….Sido qe te ishte …….sa ishte gjalle ate e respektonin dhe mizat edheut ,,…..kurse ty ………….nuk te urrejne …po te percmojne ………..je nie mut ..burr

  Reply to this comment
 14. lulzim October 15, 06:59

  Fshati digjet… kurva krihet.

  Reply to this comment
 15. Kristi October 15, 07:33

  Te falenderoje VASO TRIMI dhe te pershendes, solidarizohem me thenjet e tuaj, si sot java te shtatat Sali kriminelit.

  Reply to this comment
 16. Lleshi October 15, 07:33

  Mongolet e Azise ne fotografi ! Me qe ne Shqiperi nuk ka drejtesi , zene me gojen e ndyre flamurin kombetar te shqiptareve ! E ndjejne friken e shqiponjes zhapiket !

  Reply to this comment
 17. dajti October 15, 07:43

  Uroj te jetosh gjate qe te kalosh ca vite ne burg ku edhe te shikosh fundin tend te turpshem. Ti je NDYRESIRA me e madhe e kombit tone. Mjere ajo toke qe te polli, perbindesh me fytyre djalli.

  Reply to this comment
 18. treporti October 15, 08:04

  Per ty dhe rracen tende mos paste kurre fillime,por vetem mbarim.Ushofsh me gjithe c`ke prapa!

  Reply to this comment
 19. 21 Janari October 15, 08:16

  Viti tjetër mos të zëntë gjallë!

  Berisha: Mora dhuratë një flamur.
  Patjeter, flamuri qe ke marre si dhurate, ka qene flamuri i Serbise, sepse ti atyre u sherben. Mos e gezofsh ditelindjen, mor kriminel.
  Viti tjetër mos të zëntë gjallë! Të vraftë perëndia per krimet që ke bërë.

  Reply to this comment
 20. sopiqoti October 15, 08:20

  URIME babagjysh,urime POR aman te keqen ndalu ketu dhe mos shko me tutje ne jeten politike.Mos na u mbur se je vital nga ana fizike POR ti si mjek e di qe sa me shume kalojne vitet aq me shume rrudhet truri jo per te prodhuar me ndime te mira por per te sjelle hallakatje dhe coroditjen tende .

  Reply to this comment
 21. lulushi October 15, 08:27

  bravo vaso je i madhe me ato qe ke shkruar jane plotesishte te verteta je vertet nje atdhetar sali tradhetari e ka vendin pas hekurave me fisin e tije ka goje ai te ze flamurin krimineli i shqiperis

  Reply to this comment
 22. inf October 15, 08:30

  ka marre flamurin e tradhtise hajnise vrasjeve shkatarrimit total te nji kombi ka marre tokat e pronat e pronareve ka marre jeten e njerzeve te mjere e rrasi kombin borxh duke vjedh e masakru fondet publike .
  Nga kemisha e nailonit sot jeton si sheik si mbret me dallavere e poshtersira ky pis njeri qe nuk i ka met pik ynyre ne gjakun e tij sllav e bir shkau ky dhanderr e Derri i Serbise ky sllav e fundrrine e Shqiperise .
  Mos te zonte viti i 71 o kusar o hajvan o shkatrrimtar o sllav o kodoshi i Shqiptarizmit je ti o ARMIK I BETUM I KOMBIT TONE JE TI O LEGEN E MJERAN JE TI O PIS MILET.

  Reply to this comment
  • koco October 15, 09:26

   Je shume i sakte dhe i pergjegjeshem . mirnjohje nga gjithe shqiptaret . sepse i ke bere dhuratem me te merituar ketij perbindeshi me fytyre kafshe e ne shpirt te zi si zifti , Me siguri 71 vjetori do ta gjeje atje ne zendan te ngujuar ne shpelle kete kolere te qelbur qe kuterbon tere dynjane , ky monster i ketij vendi martir.

   Reply to this comment
 23. P October 15, 09:05

  MALLKUAR QOFTE EMRI YT NE PERJETESI.
  HARAMI NDJEKTE TE GJITHE BREZAT QE LE PAS
  E QE DO HANE GJAKUN E POPULLIT SHQIPTAR QE KE VJEDHUR.
  AMIN.

  Reply to this comment
 24. October 15, 09:08

  Edhe 100 . Por jo me ne politike.

  Reply to this comment
 25. Ericson October 15, 09:11

  Falenderoj gjithe komentuesit per vleresimin e ditllindjes se Salahudin Abdurrahman Berishes, nje homazh per figuren me fatale te Demokratllekut shqiptar,e perpos kesaj personi me I pocaqisur e allcak, domuz, zorzop e mbi te gjitha plaku kurrizdale historiak I PD se SHQUP it.

  Ky gjym I ndryshkur komunist I kallaisur me kapitalizem te pashpirt ,ska shume kohe qe ka vrare kater fshatare te varfer e te pafajshem ne nje demonstrate kunder tij ,e zullume e hajdututerira prej maloku, qe I dhente kromen e zgjeben Perendia jarebi e i vafte shpirti ne xhehnem!

  Ky plak I shpifur e shtrig goje nevojtore duhet futur ne teqe ku ti lutet Zotit qe nuk e beson hic, pavaresisht se ketu ka nje fare te drejte,se perndryshe Zoti nuk do te na bente peshqesh kete mysybet te zi!

  Reply to this comment
 26. ivani i madh October 15, 09:25

  nuk e dime se cfare flamur te dhuruan se te gjithe e kishin zemren e mendien tek flamuri shqipetar ne stadiumin e Beogradit apo si kombesim stermbesat e serbeve te sollin flamurin e dajove . te prinderve te tyre si kombesim per ate qe ndodhi ne Beograd .Se dhe Lili si shume e gezuar duket qe atyr rotull nuk duket ndonje flamur shqipetar. o HUNDE PALLE.

  Reply to this comment
 27. Lorten October 15, 09:55

  pezzo di merda!

  Reply to this comment
 28. mete October 15, 09:59

  Flamurin kombetar Serb te dhuruan kafshe

  Reply to this comment
 29. Qytetari October 15, 10:02

  Kam pasur një gomar në lagj që e quanin gomari plak. Por ai ishte gomar e gomar ngordhi. Ndersa ky esht Sali plak dhe do ngordhi kriminel.

  Reply to this comment
 30. VOTUESI October 15, 10:22

  U befsh dhe 100 per te zezen e shqiptareve,ne fakt duhej te mirrje 2 flamure nje serb dhe nje arab

  Reply to this comment
 31. kreshnik October 15, 10:24

  RK x 100000000000000000000000000000….000000000000000000000.
  Ky kryekomunisti qe s`la kishe e xhami e njerez te Zotit pa spiunuar, denoncuar publikisht e persekutuar, tani falenderoka Krijuesin….Hipokrizia me e madhe qe kam pare…..krijuesi po ti zgjat ditet qe tu jape mundesi njerezve te tallen me ty o plaku Mere…te zgjat ditet dhe ne cdo dite te merr nje pjese te trurit…per aq sa te ka mbetur or karagjoz…

  Reply to this comment
 32. Prudentino October 15, 10:31

  Mallkim nga 2 vajzat jetime te Aleks Nikes:
  Te vafte shpirti ne sketerre, bastard !

  Reply to this comment
 33. durrsaku October 15, 12:29

  flamurin SERB

  Reply to this comment
 34. iri October 15, 17:12

  E more flamurin kombetar te Serbise, ta gezosh flamurin me gjithe shkopin nga pas.Kjo date e ditedhjerjes tende duhet te shenohet dita e djallit , ose mmire Dita e zeze E DJALLIT TE VICIDOLIT,..!!

  Reply to this comment
 35. M A R K O October 15, 22:34

  Mos harro te maresh dhe kete … temin… si dhurate….

  Reply to this comment
 36. . October 16, 12:01

  Mos te zente viti tjeter o monster me fytyre njeriu, vec Zoti te ardhte hakut se njerzit spo te gjejne derman.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim