Berisha flet për listat e PD-së: Nuk kam gisht. I ka bërë Basha!

May 27, 2017 19:58

Berisha flet për listat e PD-së: Nuk kam gisht. I ka bërë Basha!

Pas “furtunës” së reagimeve pas publikimit të listës së Partisë Demokratike për deputetë ka ardhure dhe reagimi i ish-kryeministrit dhe ish-kryetarit të kësaj partie, Sali Berisha.

Por ai është distancuar nga listat e kandidatëve për deputetë të PD-së.

Në një mesazh të publikuar pas pyetjes së një qytetari, Berisha thotë se listat janë hartuar nga Lulzim Basha, pasi janë detyrë e tij dhe se ai nuk ka pasur asnjë rol në hartimin e tyre.

“Faleminderit per mesazhin. Me këtë rast ju siguroj se lista e kandidateve te PD është ekskluzivisht vetëm e kryetarit dhe jo e ish-kryetarit i cili pa asnjë keqardhje ka pasur zero rol ne listën e re.

Por unë mendoj se është e drejte ekskluzive e kryetarit te zgjedhe ekipin e tij. Me urimet e mia me te mira per ju, me respekt Sali Berisha”, shkruan Berisha.

May 27, 2017 19:58
Komento

4 Komente

 1. demo May 27, 22:11

  Urime Bashes,qe u be burre katundi.Hoqi nga lista gjithe ato felliqsira me ne krye Josepinmn.Dac te fitoje,dac mos fitoje,e beri si Enver Hoxha kur pushkatoi kriminelen Liri Gega me kulish ne barkut,kur pushkatoi pol-potet Koci-Xoxe,Mehmet Shehu,Kadri Hasbiu,E beri si Stalini kur pushkatoi Jezhovin,si Hrushovi,Berian,si Mao Ce Duni Lin Biaon,si Ten Hsiao Pini bushtren aktore Cian Cin dhe banden e te katerve.Nuk ka gje me te poshter ne bote se kafsheria femerore.Keto femra gjaksore qe u fshine nga lista ishin ato qe thirren te ndezura per gjak per tu vrare edhe 40 te tjere ne bulevard ne 21 janar.

  Reply to this comment
 2. Dike Mullai May 27, 22:59

  UJK i Vjeter JE ! Dopio GJASHTEN i a le Bashes !

  Reply to this comment
 3. C'a bohet kshtu May 28, 01:40

  Ku ku po flet killeri Sali kerkon te shfaqesoje veten, e kush pra nuk ka gisht ne lista….. o bo bo i ka bo Luli ne koke te vet.
  Luli mashtroi edhe “hale…te” e Cadres i perzuri dhe nuk i futi ne listat e PD, u desh nderhyrja e Killerit Sali qe disa nga emrat e ketyre Partive Satelit ti fuste brenda 1/100 e sekondes ne lista.
  Mos e beso po deshe.

  Reply to this comment
 4. intelektuali May 28, 07:28

  KESHTU SI SALIU DEKLARONTE EDHE ENVER HOXHA PER KRIMET E TIJ:

  “Te gjitha i ben Mehmeti me koke te vet, se une nuk di gje fare!”

  PO DUDUMI LULZIM BASHA EDHE KUR BEN SEKS ME GRUAN LEJEN E MERR TEK SALIU

  Kush i beson nje deklarate te tille enveriste?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim