Berisha, foto në FB: Sarajet e deputetit, 20 m larg detit

September 5, 2014 13:25

Berisha, foto në FB: Sarajet e deputetit, 20 m larg detit

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar në FB foto të disa ndërtesave në breg të detit në Qeparo, duke thënë se janë sarajet e Kryeministrit Rama dhe deputetit Kokëdhima, ngritur vetëm 20 metra larg bregut të detit.

“Ja si e mbrojnë Rama – Kokëdhima mjedisin!”, shkruan Berisha në rrjetin social Facebook.

“Në Qeparo, vetëm 20 metra nga buza e ujit, sarajet e tyre zmadhohen çdo ditë! Shih foton!

Në foto keni sarajet Rama – Kokëdhima në Qeparo, njera hyrje e të cilave është vetëm 20 metra nga buza e ujit. Ky ndërtim është në kundërshtim flagrant me ligjin e mbrojtjes së mjedisit dhe atë të rezervave ujore, me ligjin e planifikimit te territorit dhe atë të vlerësimit të ndikimit në mjedis si dhe me planin rajonal të bregut të jugut dhe planin vendor të Bashkisë Himarë. Për këtë ndërtim, që lartesohet dhe zgjerohet çdo ditë, ka dy vendime për prishje nga INUK, por ai mbrohet nga Qeveria. Mbrojtja e mjedisit është mbrojtje e shëndetit dhe e jetës tonë dhe brezave që vijnë. Ndaj dhe krimet e mjedisit janë vërtetë krime të rënda, por në Shqipëri krimineli numër 1 i mjedisit është vetë Edi Rama. Të besosh se Rama mbron mjedisin, është njëlloj si t’i besosh rrethit katror!”, shkruan Berisha në rrjetin social.

Berisha: Kompania e deputetit të PS furnizon 176 institucione me internet

Pak ditë më parë, më 26 gusht  Berisha publikoi një listë me institucionet zyrtare që sipas tij furnizohen me internet nga ‘Abissnet’, kompania e deputetit socialist Koço Kokëdhima. 

Sipas Berishës, ‘Abissnet’ iu jep internet 176 institucioneve, ndërsa e quan këtë shkelje flagrante të Kushtetutës 

“Në dhunim flagrant të Kushtetutes dhe ligjeve të vendit, Rama dhe sivllau i tij Kokëdhima, po mbushin bashkarisht xhepat me paratë e shtetit me tendera që, me urdhër të Ramës, i jepen sivllaut Koço. Këto dokumenta faktojnë se kompania e sivllaut Koço, Abissnet, ka marrë ekskluzivitetin, me urdhër të Ramës, për furnizimin me internet të mbi 176 institucioneve zyrtare qendrore dhe lokale. Kjo është një shkelje flagrante e Kushtetutës së Shqipërisë… Kushtetuta në nenin 70 pika 3 përcakton se: “Deputeti nuk mund të kryejë asnjë veprimtari fitimprurese që buron nga pasuria e shtetit apo pushtetit vendor dhe as të fitoj pasuri të këtyre”. Kurse në pikën 4 ky nen i Kushtetutës përcakton heqjen e mandatit të deputetit në rast se shkelet pika 3 e tij, siç ju hoq Ilir Beqes, që duke qenë deputet fitonte së bashku me baxhanakun e Ramës, Frankun, tenderat nga bashkia e Tiranës dhe Durrësit”, shkruan Berisha në Facebook. 

September 5, 2014 13:25
Komento

36 Komente

 1. Emigrant SHBA August 26, 13:34

  Ndoshta mire e ka plaku Mere por nuk mund ta mbaje perhere djali i tij shkelzeni kete ekspluzivitet le ta marin edhe te tjeret por nqse e ndalon kushtetuta nuk besoj se keta jane kaq budallenj qe te kene shkelur ate Ashtu sic ka pasur te drejten Beiler ekspluzivitetin per te udhetuar dhe prere biletat e te gjitha rugetimeve zyrtare te administrates jashte qe e ka pasur Argita me dhendrushin Lulush etj etj Prandaj te pakten ju nuk kini te drejte te flsinin se ini i mbytur deri ne gryke me poshtersira Ke nxjere dhe djalin tjeter Malltezin te shkruaje per lejet e ndertimeve Pse vetem ju kini te drejten per te marre vjedhur dhe pervetesuar Mjaft me tani gezoini miliardat e vjedhdura Nuk do ishte me mire te largoheshit nga ai vend Nje pyetje kam per ju familje a do kete ndonje gjyq per poshtersite tuaja ne ate vend?

  Reply to this comment
  • berti August 26, 13:58

   Po ca ka mire plaku mere se ska asgje mire, hapni qkr dhe do shikoni qe koco kokedhima nuk ka as aksione ne abissnet e jo me te jete e tija si kompani, kjo eshte vetem nje shpifje e rradhes e saliut per te hequr vemendjen nga suksesis i qeverise ne konferencen ballkanike.

   Reply to this comment
   • gesti August 26, 14:00

    Kjo eshte deklarat e deshperuar e saliut per te hequr vemendjen nga suksesi i qeverise rama dhe nga konferenca ballkanike me kete lajme te rreme e me kete shpifje ku ska asgje te vertet, ky plak duhet ti drejtohet gjykatave kur ka ndonje problem me shkeljen e kushtetutes dhe jo mediave, turp.

    Reply to this comment
  • XUME PROTOPAPA August 26, 18:48

   SHERBIMI SEKRET I KOKEDHJERIT TE HIMARES

   Ne dukje te pare lajmi eshte shqetesues jo pse e publikon nje qelbesire serbo-malazeze si i biri i Shiqere Berishes, ne te cilen pa menduar cili hajdut i pasurive tona e ngre problemin, ka te drejte.
   Shkelja e neneve te Kushtetutes eshte e mirepare, konflikt interesi i piste e neverites.
   Po le ti hedhim nje sy organizmave shteterore qe ABISSNET ne pronesi te Kokedhjerit te Himares e protetorit te pedofilise ne Sarande ofron si sherbim. Perveç dhjetra bashkive e komunave ku me siguri ka interesat e tija, sherbimin ja ofron edhe Shoqatave sportive te Karatese, peshengritjes, mundjes … qe i sherbejne si trupa speciale ne hakmarrjen ndaj kujto ndonje dite te thate vere.

   Shqetesuese, pas ngjarjeve te shemtuara te korrupsionit me sherbim pedofilie ne Sarande, eshte Shtepia e Foshnjes ne Fier (befotrofi i jetimeve) dhe ajo e te moshuarve. Femijet jetime e pame per se i sherbejne, mbase me keta ne moshe te vogel mund tu gjeje edhe nje merkato shume fitimprurese, klandestine natyrisht, ndersa ajo e te moshuarve per te rjepur ata qe kane pasuri para dhe pas te shkuarit ne boten tjeter.

   Keto organizma shteterore jane pre kryesisht e mafies italiane ne shume vende perendimore, per vete profilin e larte te perfitimit kriminal qe afrojne.

   Skandaloze eshte sherbimi qe mbulon internetin e Prokurorise se Pergjitheshme te Llalles, ate te Prokurorise se Fierit dhe te Gjirokastres, ashtu si Gjykaten e Apelit te Korçes, Gjykaten e Tirones dhe Gjykaten Kushtetuese !
   Çdo shkembim @-mailesh dhe çdo telefonate ne hyrje dhe dalje kalon neper filtrat e Kokedhjerit te Himares.
   Teknika quhet ne gjuhen e IT-se “men in the middle” apo MiM, ku me ane te nje serveri regjistrohet çdo bit qe kalon mes dy objekteve komunikues!

   Andaj eshte gjithnje i azhornuar ne kohe reale Kokedhjeri i Himares, aq me teper kur kercenon TEMA-n dhe DITA-n qe do i studjoje me qetesi postimet kunder sjelljeve te ndyra te tij dhe pedofileve qe puneson.

   Kontrollon edhe Doganen e Tirones, ate te Pogradecit, Arkivat e Shtetit, Minibashkine nr.6 te Tirones, Spitalin e Kavajes (kujdes ju pushuesit e Golemit e Gjiut te Lalezit e plazheve te tjera rreth tyre – mos rrezikoni jeten duke u vizituar ne Spitalin e Kokedhjerit ne Kavaje), Avokatin e Popullit (Iglin qe bredh me parate tona edhe ne Jordani), Universitetin e Gjirokastres, dhe dy organizma qe I interesojne jashte mase: Komitetin Shteteror te Kulteve (wow) dhe Inspektoratin Qendror te Punes.

   Kokedhjeri ka ngritur nje sherbim sekret personal tejet konkurues edhe me Policine e Shtetit, Visho serbo-boshnjakun e Sherbimin e Sigurise se Mrike Vata-Kodhelit.

   Dhe se fundmi nje gje duhet thene, te gjitha keto kontrata datojne qe ne kohen e pushtit Sali Rame Shiqere Berisha.

   Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati August 26, 22:22

   Keto qe thote Sala jane te verteta , ndaj duhet qe vete depudetet socialsite te kerkojne sqarime nga Kokedhimja,
   sepse ndryshe ata te paret jane nen vezhgimin survejues te Kokedhimes ….

   Perderisa ai ka bizneset e tij qe marin para nga sherbimet ne shtet, pserse ai duhet te jete ne Kuvend –Kjo duket hapur qe eshte ne konflikt itneresi, ndaj Kokedhimja duhet te terhiqet nga depudetlleku dhe le te merret me biznes

   Reply to this comment
 2. roben August 26, 13:39

  Po sa operator interneti ke mo aman, se 5 cop jane gjithsej e nga kto 2 cop jane te hajrit, abcom e abisnet biles dhe kaq sa thua ti paska jashtzakonisht shume pak, po ti ne kohen tende me ca i kishe linjat e netit ti???

  Reply to this comment
  • gimi August 26, 13:42

   Po kur akuzon saliu eshte me te vertet kulmi, pale kur akuzon saliu per shkeljen e ligjit apo te vjedhjes, nje njeri qe ka vjedhur cte mund nga ky popull e nga ky shtet e qe e ka krimbur me themel.

   Reply to this comment
   • ridik August 26, 13:53

    Pa trego njehere se sa ke perfituar ti e pastaj fol per te tjeret, pa trego njehere sa ka marre gruaja juaj me fondacionin trego njehere sa ka marre jot bije me konsulenca, trego njehere se sa kane perfituar bizneset afer teje nga fondet publike, klan RD etj etj, fol njehere per kto.

    Reply to this comment
    • lejla August 26, 13:55

     Po mesa di un eshte aksioner dhe jo pronar ndaj nuk varet nga ai drejtimi i firmes, ndryshe nga shkelzeni dhe argita me bizneset e tyre qe perfitonin drejt per drejt nga shteti, po sa te kesh prokuror dhe gjykata te tuat mos e vrit mendjen se i paster do jesh po nuk vonon shum jo.

     Reply to this comment
     • perdorues August 26, 14:36

      Ouuu lejla, po qe aksioner nuk perfiton nga te ardhurat e kompanise (dmth po qe aksioner i thjeshte dhe jo drejtues, nuk ja vlen te diktosh ne shtet fitimin e tenderave ne favor te kompanise)??? Abissnet eshte i kocos, kete e dine mire punonjesit e shumte qe kane ikur prej andej per shkak te probleme me mosdhenien e pagave.

 3. drini August 26, 13:46

  Te degjojme palen tjeter tani, para se te bejme ndonje koment.

  Reply to this comment
 4. doni August 26, 13:58

  akoma gjall esht ky krimineli

  Reply to this comment
 5. TROJA August 26, 14:19

  Pse i bini daulles kot? Koçua,Edvini,Saliu,Meta e soi e sorollopi i gjithe kraheve te politikaneve,nuk jane nga ata NJEREZ qe shkrine pasurine,per Shqiperine,por jane ajo kavje qe do shkrine Shqiperine per pasurine?????? e kjo u vertetua ne 23 vjet e do vazhdoje edhe 23 vjet te tjera deri sa ka nga keta qe njerin sulmojne e tjetrin mbrojne.

  Reply to this comment
 6. lumi August 26, 14:53

  Nder te paktat here qe ke te drejte Sali! Shpresojme qe te mos jene te verteta ato qe po thuhen se do beje ne vjeshte ne zonen e bregut.

  Reply to this comment
 7. iri August 26, 15:08

  Kur flet Saliu irritohen edhe mizat.Paciperia e tij eshte e pa fundme , aq i djallezuar e arrivist eshte sa nuk ka te dyte. ! Ajo qe nuk del e qarte eshte se sulmon te mbrohet , apo kerkon te behet edhe nje here nuse,.!!

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati August 26, 22:26

   Nuk ka nevoje te mbrohet aspak Sala –Ne te gjitha akuzat qe thote Sala ka plotesisht te drejte
   Ndaj , vete depudetet e PS-se duhet te ngrihen dhe te kerkojne largimin nga Parlamenti te Kokedhimes ,
   dhe biles te largohet fare nga PS ,, se po e diskretiton PS-ne me metodat e tij te pista qe i aplikon ne punen e tij si depudet i zones ku eshte

   Kokedhima ka hedhur tentakulat ne te gjitha institucionet , duke bllokuar cdo gje
   Hiqeni more nga PS-ja ate bastard , se po e diskretiton PS-ne fare

   Reply to this comment
 8. Naftetar Vjeter August 26, 15:14

  Dituria ka per te triumfuar mbi injorancen sado te vonohet po kur u ben pisnezmen ca injorant qe skan mbaruar as shkollen 8 vjecare ca fet per Kocon pavarsishte te metave duhet ta pranojme eshte nga te pakte njerez qe merret me biznes i arsimuar jo me shkolla si kristali apo vitrina po me universit.

  Reply to this comment
  • GJIN GJONI,,,spys kerkend August 26, 15:54

   Njerez si ty na duhen,,,,,idiote,injorante,,,dhe debile,,pasi keshtu mbahet pusht–eti,he te keqen gjej disa, se na bejne pune…Apo nuk ka ne Shqiperi,,,,,,,,,,,me mijera

   Reply to this comment
   • Berat-Çelepias August 26, 23:35

    Gjin Gjoni jam i te njejtit mendim. Shumica e komentuesve deshiron qe te na shkerdheje EDI Rama meqenese na ka shkerdhyer Sali Berisha. Shumca e komentuesve e jep bythen per tifozllek. ME MIRË DO TE BEHET

    Reply to this comment
 9. BJORN August 26, 17:10

  Vetem per abuzime mos flit ti,se nuk ke lene gje pa bere,si ne toke,nentoke e det deri dhe banken e ke vjedhur.Shyqyr qe shpetuam nga kolera jote e babezise.

  Reply to this comment
 10. PALOQJA IPD-SE August 26, 17:16

  ik o pusht vuçidoli prap jeton ti po vajza jote

  Reply to this comment
 11. latifond August 26, 17:39

  Asaman,ore Sali,merr pushtetin dhe njehere,ta gezosh bashke me Leftere.!Ti je aq i zi o Sali,ti ja aq i zi,sa po te shash ti,Kocua do na behet shenjteruar si nene Tereza.

  Reply to this comment
 12. P August 26, 18:00

  MBYLLJA DEREN HALES SE QELBE EVROPEN.

  Reply to this comment
 13. . August 26, 18:06

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Z.Rama,

  i vetmi kryeminister i modelit Europian i shkelqyer qe

  po nderon dhe mbron autoritetin e Shqiperise ne rajon dhe bote.

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Reply to this comment
  • . August 27, 07:23

   xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

   Z.Rama,

   i vetmi kryeminister i modelit te shkelqyer te psikopatit ballkanik qe
   po vjedh e po tallet me Shqiperine dhe shqipetaret nderkohe qe xhepat po i fryhen dita dites.

   xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

   Reply to this comment
 14. Po,Po August 26, 18:14

  Edhe “xhevahire” te nxjerresh nga goja ti monstra e shqiptareve,nuk te beson me askush.Keto jane pjese e derdellitjeve te tua shumevjecare,qe edhe ne se ka ndonje te vertete mes tyre,humbet ne malin e mekateve te tua.

  Reply to this comment
 15. zekthi August 26, 18:19

  Ju lumte bytha qe e furnizon !
  Ç’te keqe ka ketu ?
  Fukarenj i do njerzit Ti zoti kryetari historik i PD-se? Do beje edhe Ai 5 para per pleqeri, se ju qas e shkreta.
  Apo do qeveritar e deputet qe t’u bien breket zotrote
  A te kujtohet çfar u ke thene ne parlament kur te akuzonin Argiten per pasuri ?
  ” Pse mos e doni furara ju vajzen time ”
  Hë pra ! Edhe keta nuk do te rrine fukarenj se tani e kane zogun ne dore.
  Prandaj më me sportivitet shoku Sali ! Jo kaq i eger me Qeverine dhe bolsheviket(shumices ). Merre me shtruar zoti Sali kryetar i menshevikeve( pakices ) .
  Ku do te hane ata, te dalin maleve si ujku ?

  Reply to this comment
 16. Argita August 26, 19:03

  O Bab, pse nuk e mbyll gojen. Une, Xeni, ti, goca ime, burri im, dashnori im (lulushi nese e njeh), jemi mbushur me para. Pse flet pa hesap, apo do te na prishesh pune te hapin letrat keto te pushtetit? Te lutem babi mos shkruaj me ne Face byth…, shume po te bejne mbret i shqiperise, i pavdekshmi i liries, baba e argites, qe une nuk dua te ma thone per biografine e keqe qe ke lene…dhe femijet e mij do ngelin pa martu…mbylle ate te shkret hale…bab te kam por kur vjen puna me mbrojt pasurine time te ndeshkoj, per njat aty lart …te ndeshkoj…ste fal me more vesh. Shko pleqero tani se te shpija e pleqve do te coj po se mbylle ate halen e shkrete…

  Reply to this comment
 17. daku August 26, 20:47

  Fatkeqesi per nje popull e vend se kush e ka drejtuar per mese 23 vjete!Ky profil nga te dhenat e te thenat mund e duhej te bente karriere deri ne kryetar i SHISH-it se ky eshte edhe profilizimi qe ka marre!Ai ne kasaforte nuk ka asnje shifer,asnje plan,asnje kulture vetem emra njerezish,pergjime,armiqesira,me the e te tashe e asgje me teper!

  Reply to this comment
 18. kubani August 26, 21:41

  eshte thene e sterthene ku ka ze s’eshte pa gje,pavaresisht se saliu e qelbi per vete,duhet perkrahur inisiativa e denoncimeve te abuzuesve me pushtetin.Duhet perkrahur sidomos dhe inisiativa kurajoze e gazetave “DITA”e “TEMA”qe botojne keto denoncime,te pakten i c’kurajon
  abuzuesit dhe ata qe i mbeshtesin.Opozita te shkoje ne parlament dhe aty te kerkoje hesap
  per abuzimin me parate e taksapaguesve,ky do te ishte sherbimi me i mire ndaj popullit,si ne rastin e Ilir Beqjes,te cilin e kemi perseri pilaf ne qeveri.

  Reply to this comment
 19. pro dhe kunder August 27, 01:13

  -Jeta eshte produkt qe lind dhe bashkejeton me interesin..,mirepo njerezit te cilet gjate jetes maten rekordet e aftesive te tyre te ligesise apo miresise,vjen nje moment qe stafeten e dorezojne … edhe pasurine{se s’do ta marrin ne varr}, jeta ka limite ,ligje te pashkruara qe duhet t’i respektojme,Une nuk kuptoj..,ky zoteri a ja ka lene stafeten e kashtes Lulit,apo?..dhe ae kupton se nderhyrjet e tij,po selektojne autoritetine opozites,po e kthejne inegzistente…mendimi i lig vret jeten thone,vret te nesermen..dhe pas ikjes nga pd zotnia po mbjell ferren….
  -Kushtetuta nuk eshte prone familjare,prandaj dine ta lexojne te gjithe..por me duket se je perdorur shume nga familja,pa meshire,sepse sido qe te ishte nuk duhet ta meritoje kete fund,, jo per fajin tone.-..

  Reply to this comment
 20. kukuvajkat e partise demokratike August 27, 06:53

  rroft familja jaber berisha dhe argita basha -malltezi *al ansari parti sali merr e mos ven se lul basha asht legen

  Reply to this comment
 21. Mark uk September 6, 17:58

  Interesant me jo militarucat e PS.Vetem pak me ta fute Pd hellni vicla,po jua futi Deri ne fund vetem tundini bishtin.Fikni dritat dhe beni gati gjeneratort si ne 2005.Nuk keni pa gja akoma.Mbani se i keni te forta…….en.

  Reply to this comment
 22. Mark uk September 6, 18:03

  Interesant me jo militarucat e PS.Vetem pak me ta fute Pd hellni vicla,po jua futi Deri ne fund vetem tundini bishtin.Fikni dritat dhe beni gati gjeneratort si ne 2005.Nuk keni pa gja akoma.Mbani se i keni te forta…….et.

  Reply to this comment
 23. imer demokrati September 7, 10:37

  nqs Koqo u bo politikan nga se ishte binismen dhe i ka munsit me ndertu saraje, po hajde e shifi sarajet e h ysen gashit e sadik llulles tuj qen kryetar komunash te miratume prej teje, o sali trapi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*