Berisha “harron” Kryetarin Basha: Të protestojmë

September 27, 2014 13:19

Berisha “harron” Kryetarin Basha: Të protestojmë

Edhe pse ka dhënë dorëheqjen nga partia, Sali Berisha ka treguar në Kuvendin Kombëtar se është ai lideri i kësaj force.Edhe mesazhet më të forta kanë ardhur prej tij.

Ish-Kryetari i PD-së ka deklaruar se demokratët duhet të protestojnë për të larguar qeverinë.

“Të ndalojmë revanshin detyra jonë e vështirë. Të bëjmë opozitë me çdo formë demokratike, demokraci do të thotë protestë. Ka ardhur ora për liri, të përzëmë nga pushteti klikën më të rrezikshëm të Europës. Të kthehemi në një kështjellë qendresë”, shtoi Berisha.

Sipas Berishës, vendi ndodhet në një emergjencë kombëtare, prandaj demokratët duhet të protestojnë me çdo formë demokratike për të shporrur, klikën Rama-Meta siç i quajti ai kryeministrin dhe kryeparlamentarin e vendit.

“Të gjithë në një sulm në mbrojtje të të drejtave tona. Ne rast se nuk do qëndrojmë fuqishëm nuk do na besojnë. Vendi është në gjendje emergjence, pushteti qendron në duart e krimi, trafikut dhe parave të pista, klika Rama-Meta udhëheq ndërsa liria është në agoni. Ne duhet të protestojmë çdo ditë në çdo rrugë, në çdo cep pallat kudo që jemi protesta duhet të jetë motoja jonë”, tha Berisha. /E.K

September 27, 2014 13:19
Komento

11 Komente

 1. Sherbyesit e mafies se saliut September 27, 13:40

  Ky pleher, qelbesire dhe shkaterrues i Kombit, si gjithmone kerkon alibine e rradhes per te shpetuar nga mekatet dhe siç ka bere gjithmone , kerkon te hapi gjithmone varre, te perçaje popullin duke kerkuar te bej protesta vetem e vetem per t’i shpetuar drejtesise, per te shpetuar milionat qe ka pervetesuar bashke me femijet e tij dhe mafiozet qe e kane mbeshtetur…
  Ky delirant , intrigant, manipulator i paskrupullt kujton se me mbeshtetesit e tij kriminela dhe ata pak injorant qe e ndjekin do mund te perserisi tragjedite qe i ka shkatuar Kombit ne vitet e shkuara. Ta harroje sali berisha, pjellat e tij natyrale dhe plehrat qe i shkon e nga pas, sovrani nuk do ja lejoje kurre me, do digjet ne ate zjallr qe po vete do ndezi!
  I madhi Rexhep Qosja pikerisht per kancerin sali berisha ka thene: Ata qe ne pushtet mbahen me dhune, nga dhuna do vdesin!
  Vetem provoje sali krimineli dhe ke per ta pare ti dhe tere horrat e tu se si do perfundoni!

  Reply to this comment
 2. shpellari king September 27, 14:31

  Te na rruash leshte o Sali Efendi….
  Vetem me peshtyme ju hedhim ne Adriatik.
  Ndaj ”SUS”.

  Reply to this comment
 3. Studenti. September 27, 16:07

  Te lumte goja Salirambera,do ta heqim qafe klanin Rama-Meta,do te vijme pas teje te hyjme tek shpella,do ta heqim qafe klanin Meta-Rama do te vijme pas teje me tirqe e xhamadana,do ta heqim qafe oligarkine e droges,do te duartrokasim shtetin tend te çorbes,nuk do te pranojme allish-verishet e seksit,do te duertrokasim Xenin per incestin,do te fyejme e do te shpifim per Ramen e Meten,sepse me poshtersi do te rimarrim pushtetin,do te nemim e mallkojme çdo te keqe ne jete, qe gjate sundimit i kemi bere vete,do t’i shuajme neobllokmenet e ideologjise, bashke do te jemi bllokmenet e pasurise, do ta shuajme neodiktaturen, si atehere kur tiranit ti i mbaje shurren.Me ty jemi demokrate, atedhetare, prandaj kemi vjedhur, kemi vrare.Do ta bejme perseri Gerdecin qe te mos na e marrin me stilolapsa pushtetin,oligarket Rama-Meta te shohin tavanin, ne kemi Lulpalloshin dhe Uloknishanin.Do te kendojme “Kangen Maje krahut”me dy gishta prapa Salirambertrapit.

  Reply to this comment
 4. populli September 27, 16:43

  Nuk kuptojme , keta Pedeistet e Qelbesirave , mbajne Kuvendin per punen e tyre te felliqur me krime , hajdutlleqe, pislleqe . etj . etj. apo qajne hallin e qeverise qe e votoi populli ?? Perendoi koha juaj o Salista , ju jeni kanceri ne trupin e Shqiperise , qe po rilindet e duhet te zhdukeni !! Lerini te punojne per vendin , demokratet e ndershem !!

  Reply to this comment
 5. Bocari September 27, 17:14

  @student
  me kenaqe per sot. Falemnderit. Them se eshte shume e bukur per tekst kenge.

  Reply to this comment
 6. iri September 27, 17:30

  Shiheni ne foto o Shqiptare monstren me te peshtire qe ka dale nga ky komb, a nuk ingjan nje hijene te plagosur qe ka mbetur ne shkretetire, hakerren dhebet turfullon kerkon gjak , fryn e cfryn si s’po idel shpirti .!Ai shpirt I pa shpirt qe mbrohet e fshihet ne p.d. nen okelion e fjaleve te bukura , si liri demokraci, prosperitet perparim e zhvillim, thjesht per te vijuar poshtersite qe ka bere e qe na I la trashegim per shume kohe.Ka ardhur koha per liri thote shpirt grymuri , sikur nuk e pati te pakten 8 vjet , me te cilen u tall vrau e preu dogji e genjeu , vodhi e shiti si ne mall te babajt., askush nuk ja ndali doren, I pa skrupull, e I pa ngopur ne poshtersite e tij ;ngriti karieren mbi djersen e gjakun e shokeve bashkepunetore , shkaterroj perfundimisht unitetin moral te vendlindjes Tropoje, nxiti e ushqeu askush me shume se ai mercenarizmin ,sejmenizmin, duke ja kaluar edhe zogut e dajes esat,.A doli kush ti thote ne palopartine qe mban emrin demokratike, ndalu , ku shkon ? !, jo se e tille eshte ndertuar qe ne fillim kjo parti si nje turme rrumpalle si nje mjet a rruge per te bere ato qe beri.Shpresave se kete here me kalin e”ri”karroca e vjeter p.d. do te fuste frymen e re te llogaridhenjes e te nxjerjes se pergjegjesise, u shuan pa nisur mire.Pse .?Sepse te tere jane te dhjere ne krime e korrupsion prandaj nuk u lene vend e hapsire te rinjeve te pa molepsur.Prandaj u be kryetar luli si me I ngarkuari ne krim e korrupsion., me qellim qe mbrojtja kolektive ne p.d, ti ngjaje nje reparti ushtarak ku ligjin e ka xhelati I djevur per lirine .Ky eshte turpi mi rende qe po e pertypin shqiptaret si pa te keq gjate ketij shekulli Shqiptare! Ms u genjeni ,ai eshte rrezik kombetar , nuk e provuat kaq here me te , sidomos me 1997.?
  o rruge per te bere ato qe ai beri .

  Reply to this comment
 7. Toni September 27, 17:40

  pu-pu-pu sa pamje e peshire +18 kjo foto,i semure mendore qe kurohet me hloperidol..

  Reply to this comment
 8. Studenti. September 27, 22:57

  I madh e i vogel,kush eshte shpellarist,
  do t’i ngreme Saliramberes nje obelisk.
  OBELISKU
  Ta dine idhujtaret, qe duan sketerren,
  se ç’thone qytetaret per Saliramberen,
  ta dine te gjithe ndjeksit mendjeshkrete,
  se cili eshte Salirambera ne te vertete.

  Salirambera s’di tjeter, veçse mburret,
  prapa eres se keqe te kermave turret,
  insekte, brejtes,mishngrenes i afrohen,
  te fyejne te tjeret e vete te lartesohen.

  Salirambera e ndjekesit jane verbuar,
  sundojne duke vjedhur edhe trafikuar,
  ne emer te ndryshimit, duke akuzuar,
  fshehin veteveten se si jane pasuruar.

  Nuk ka si keta brenda tokes dhe detit,
  çdo gje te keqe ia shohin vetem tjetrit
  fytyre shprishur,llafazane, pa identitet,
  njerez te perdhosur ne vese,imoralitet.

  Njerez skutash, nga drita mbyllin syte,
  arkitekte per te projektuar poshtersite,
  vrases qe vjedhin me thes e me traste,
  nderin e kane si flake zjarri me kashte.

  Kupola e tyre eshte hergjelea e pelave,
  hingellima, turrje, masturbime, shkelma,
  idhujtaret jane si tufat e egra te derrave,
  qe turren pas gjahut shqopave, ferrave.

  Keta njerez banale te rrenimit, mohimit,
  cfiliten kur degjojne per diten e çlirimit,
  nentori njemijenenteqindedyzet e kater,
  qe u groposi nazifashizmin,tradhetaret.

  Pinjoj bastardesh kjo pjelle e ligesise,
  sherbyes te baballareve e tradhetise,
  qe vegjelia i shfarosi, i preu me kose,
  rreken te mbulojne diellin me shoshe.

  Medioker te universiteteve te plepave,
  luhudhiare te mbushjes se xhepave,
  genjeshtare te turmave mendjelehta,
  jane Saliramberet kunder te vertetave.

  Ne Albanistanpazar çirren keta truthare,
  “Rrofte mbreti hajdut,frikacak,tradhetar”,
  Saliramberet do te shkruajne historine,
  shpellaret do te bejne “liridemokracine”.

  Saliramberet nuk dine ç’eshte politika,
  njohin veç peruljen e njerzve nga frika,
  njohin veç hilene, ligesine,dyfytyresine,
  njohin parane e vjedhur dhe ndyresine.

  Njohin gjtheçka qe merret nen dore,
  me vjedhje, vrasje,me seks e droge,
  njohin korrupsionin made in “xen-gita”
  njohin rrenimin e sulltanit Salaribisha.

  Ketij sharlatani dhe idhujtareve te tij,
  ketyre komuniste-demokrateve te zinj
  qe shkaterruan çdo vlere dhe pasuri,
  u kushtohet obelisku i turpit ne histori.

  Reply to this comment
 9. Studenti. September 28, 08:17

  Keshtu perskuqet e ngerdheshet kur flet perhere,don t’i ngjaje atit ideologjik shpirteror, bacit Enver.Kur i vene punet keq dhe i bien breket, çirret e bertet duke bere me faj te tjeret.Dyshja Meta-Rama jane dy superfuqite qe ia marrin nga goja kermat Salariut dhe ia varin ne qafe melçite.Keta jane “revizionistet e imperialistet” qe duan te shfarosin demokrate-korrupsionistet, por ideali salarist ne shekuj do te fitoje,sa here ndryshket,nxihet, ndotet do te behet me boje,sa here propaganda kunder salarizmit do te ashpesohet, me pellitjet e gomereve e hingellimat e pelave do te perballohet.Zeri salariut, i gervishtur, i mekur tregon se duke qene gjalle ka vdekur sepse nuk e pranon as varri i zi kete djall te mbytur ne vjedhje,vrasje,ne çdo poshtersi. Ky eshte “ikona” e pasardhesve te tij, e neobllokmeneve te bllokut te ri te mbytyr ne korrupsion e pasuri.Ky eshte “drakula” qe ngul ne hunj te gjithe kundershtaret e tij, ua pi gjakun me epsh e kenaqesi ne sini duke qeshur kur ben ligesi, e duke qare kur sheh tek te tjeret miresi.Ky eshte kllouni dordolec i cirkut “Liri-demokraci”qe don te mashtroje njerezit ta duartrokasin per çdo marrezi ne Albanistanin qe e kishte kthyer ne bahçe te klanit dhe femijeve te tij. Ky eshte lugati,fantazma qe tremb pleq e femije qe u betua pas “doreheqjes”se do te jete perseri, ky eshte ebola qe duket kur del gjaku i zi.

  Reply to this comment
 10. Azemi September 28, 08:31

  Bravo studenti ashtu eshte,te vret naten e te qan diten Salushi

  Reply to this comment
 11. fushebardha September 28, 16:53

  o s-hale kujdes cepave te pallateve se ndodhin edhe gjera te pakendeshme aty , mir lulka e ka qejf por ty si pklak i that qe je ndoshta s’ta duron sumatricja …..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*