FAKSIMILE: Berisha i bën montazh EUROPOL-it, heq Shqipërinë nga deklarata origjinale

May 19, 2016 15:20

FAKSIMILE: Berisha i bën montazh EUROPOL-it, heq Shqipërinë nga deklarata origjinale

Ish-kryeministri Berisha nuk mund të ndalet kur vjen fjala për sulme. Por këtë herë ka kaluar caqet,duke bërë një montazh që nuk i ka hije një ish-kryeministri, por që do i shkonte për shtat një fëmije në hapat e parë të lundrimit në internet.

Berisha i ka bërë montazh një deklarate të EUROPOL-it, duke hequr emrin e Shqipërisë nga lista e vendeve që kanë dhënë mbështetje për finalizimin e një operacioni shumë të rëndësishëm kundër krimit të organizuar dhe antidrogë.

Ja ç’shkruan Berisha pak pasi kryeministri Rama i dha të printuar deklaratëne Europol:

Miq! Ja si mashtron Edi Rama per komunikaten e Europolit.
Komunikata e meposhtme e dates 13 Maj, e para e Europolit, ne asnje fjale e ne asnje rrjesht nuk i referohet Shqiperise apo policise shqiptare?? sb

Foto e montuar: berisha

Ndërkohë që secili mund të hyjë të lexojë vetë në linkun (https://www.europol.europa.eu/content/17-detained-operation-against-albanian-greek-drug-traffickers) ku shkruhet qartë roli i Shqipërisë në këtë operacion./lexo.al

May 19, 2016 15:20
Komento

13 Komente

 1. Nikolla May 19, 16:48

  E pa imagjinueshme. Si eshte e mundur te bjeri njeriu deri ketu”?

  Cfar do bejne keta pas letres se sotme te Drejtorit te Pergjithshem te Policise Italiane? Si asht e mundur te kete qene ne krye te Ninistrise se Brenshme nje i tille si ai Noka dhe ai i pafytyri tjeter qe ka qene deputet i PS-se dhe qe ka qene dikur ne radhet e Policise!

  Sinqerisht sot po me dhimset Saimir Tahiri, i cili per shkak te detyres po sulmohet ne menyren me shtazarake te mundshme dhe po me vjen mire per ate qe nuk munden ta gjunjezojne. Une kam femijet ne moshe te Saimirit dhe sinqerisht qe ndjej nje keqardhje se cfar bishash i turren per ta shqye sa here godet krimin.

  Urime Policise se Shtetit.

  Saimirit modestesisht mund ti them ec para me shoket, kjo te ka ra ne hise por, je ne krye te nje ministrie te randsishme dhe duhet tu qendrosh ne koke punes bashke me Drejtorin Cako qe te mos i jepni asnji shkak ketyre kermave qe tu sulmojne.

  Reply to this comment
  • shefqet.Peci May 19, 17:53

   Ke shume te drejt z.Nikolla por mos harro se ky eshte tipari i shqiptarve te shitur.Cmund te beje nje tradhetar kombi me shume .Ne e dime qe nga 93 se kush eshte.Skemi rreshtur dhe nuk rreshtim ti cjerrim masken ketij lugati qe ju be bajge ne kembet e shqiptarve .Rron se burrat shqiptare kane vdekur ti tredhin koqet .Ka dhe nje fatkeqsi ky popull .Nuk behet ne nje mendje per tradhetaret .I terhequr, nga politikat toleruese te Aleatve, nuk guxon te ngrihet kunder se keqes .Sa behemi gati ta godasim dalin furca per merita te medhaja te kermes ne keto 25 vjete demokraci .Keshtu ka qene dhe do mbetet i pacipe e i peshtire sa te ngordhi .
   Pse e sulmojne Tahirin dhe policine e shtetit.Arsyeja eshte nje .Nuk duan nga keta djem qe punojne per te ardhmen e vendit e popullit te tij.Duan tipa te Ristanit e Nokes qe ushqehen me jashqitjet e Mbretit te shpallur. Do cuba qe presin vetem urdhera per poshtersia sic ka bere dhe bene edhe sot .Do burreca qe te hane pas shpine sic ka ngrene e do haje deri sa kjo vemje te jetoje .
   Habitem me shqiptare qe i marin ere kesaje kerme.Po na qelbe anemban botes dinjitetin e popullit shqiptare. U kthyem ne piken zero me disa deklarata qe i bejne elozhe portretit te tij si politikane . Shqiptaret u carmatosen qe kurre skane per ta marre veten me konceptin per mos denimin e kalbesirave te kombit .

   Reply to this comment
 2. nari May 19, 17:32

  Nuk ka asge te papritur nga Saliu.
  Tashme ai ka kohe qe eshte afirmuar si nje antishqiptar dhe antikombetar i cmendur.
  Kush nuk e ka marre vesh akoma i ka ikur truri per lesh.

  Reply to this comment
 3. info analitike May 19, 17:44

  Mos ia fusni kot Dita sepse lajmi eshte modifikuar pas skandalit qe plasi. Disa dite me pare ne ate lajm nuk figuronte aspak Shqiperia. Me sa duket Berisha po i detyron rilindesit te luajne ne mbrojtje aty ku munden e te dalin zbuluar si ne rastin e Arben Frrokut e te Balilit.

  Reply to this comment
  • Arturi May 19, 22:03

   Hahaha … vetem mbetjet ANALitike mund te besojne tek virgjeria politike dhe kriminale e Salikomikut.
   Vazhdoni se ne fakt vetem kjo ju ka mbetur: te kenaqeni me jashteqitjet e tij! 🙁
   I thoni Salikomikut se ka vetem dy mundesi:
   a) te mos pengoje miratimin e reformes dhe te zbythet njehere e mire nga politika (ndoshta edhe nga vendi), ose pastaj
   b) te gjeje nje sapun te mire Rrogozhine [e dini vete ju se perse 😉 ]

   Reply to this comment
   • info analitike May 19, 22:44

    Ore ti si rilindjot je mesuar ti japesh me shume llapes se mendja te ka lene me kohe daj ju terheq per hunde nje psikopat qe nuk eshte i afte per asgje as si kryeminister e as si piktor. Vazhdo merru me studime anale se me halet jeni mesuar mire.

    Reply to this comment
  • miri May 19, 22:41

   me vjen keq qe po replikoj por ky berishovici e polli hashashin ne lazarat dhe gjithandej shqiperis apo mos do te thuash qe ishte sajmiri qe i merrte paret nga lazaratsit

   Reply to this comment
   • info analitike May 20, 00:48

    Jo more miri Saimiri mbylli Lazaratin dhe hapi mbjelljen e hashashit ne te gjihe Shqiperine. Ne zonat e jugut edhe nen kujdesin e policise.

    Reply to this comment
 4. informatori May 19, 22:39

  Neqoftese POSHTERSIA , do te kishte nje sinonim , me siguri , sinonimi do te quhej INFOANALITIKE . Po une , more zagar berishian , linkun e Europolit e kam perpara syve , ne gjuhen ingleze dhe Shqiperia figuron ne listen e policive qe morren pjese ne kete aksion te gjere antidroge . S’kam ç’te te them tjeter , more mbeturine e pinjoll i peshtire i tradhetareve te Kombit , qe shkruan e derdh vrer ne forrumet e gazetave te majta , me nick-name INFOANALILESHI .

  Reply to this comment
 5. Durresi May 20, 02:03

  Nuk eshte aspak e vertete DITA. Faktet jane kokeforta. Rezulton qe eshte Rama juaj qe ka manipuluar ne bashkpunim me shefin e interforza tekstin e shperndare publikisht per shtyp nga europol. Por nese nje mik i interforzes ne europol ka arritur te ndryshoje tekstin e faqes web, kete nuk mund ta beje dot ne te gjithe internetin. Poshte keni linkun qe ka shperndare vet europol. Botoheni po qe se keni kellqe:
  http://www.publicnow.com/view/EB5295DDB67D5325D03A00E6F76460FE3C0FABEC?2016-05-13-09%3A31%3A04+01%3A00-xxx8911

  Reply to this comment
 6. Shqipe May 20, 13:11

  Kur shikon këtë manipulim te llahtarshem edhe te dokumentave te institucioneve europiane(EUROPOL-it), habitesh se si “standardet” e hipokrizizë te ketij ”mostre” nuk paskan kufi…….. . Edhe ”diktatori me i eger i europes” duket amator ne kete ”art i piset”, krahasuar me kete ”manjak paranojak dhe delenxhi”, i cili eshte edhe ”shqiptari(?)”-MË ANTISHQIPTAR I TË GJITHA KOHËRAVE.

  Per ata qe skane as sy, as veshe dhe as tru:

  -Së pari, njeriu që u përdor si “mishi i dhisë” në lëvizjen studentore dhe më pas në partine demokratike, u kthye më pas në “ustai i mishit të dhise” në demokracinë shqiptare, ka një ngjashmëri të çuditëshme me personazhin më negativ të Charles Dickens-it në novelën e tij David Copperfield(1849)-Uriah Heep, të cilin “mishi i dhisë” duhet ta këtë lexuar, si tifoz i letërsisë që prezantohet sa herë ka rast.

  Uriah Heep – Është Arkitipi i hipokritit, fillimisht një njeri i përkushtuar deri në pështirosje, si sekretari i Z.Wickfield dhe dalë nga dalë ortak i tij, ai gradualisht zbulon karakterin e tij të dobet dhe të dyfishtë të një njeriu të paskrupullt, arrogant dhe shpirtzi, deri sa mbasi falsifikon dokumentat, përvetëson pasurinë e tij dhe familjes së tij. Përfundimi? Shumë i thjeshtë. Mbasi zbulohen fallsifikimet, ai përfundon në burg.

  -Së dyti këtu është me vend referimi tek një pasazh nga nga fjalimi i Fan Nolit për moralin dhe patriotizmin, në Parlamentin e Shqipërisë(1923):

  Anarkia morale: Këtu qeni nuk e njeh të zonë, këtu karakteret dobësohen, qullosen dhe ndërrojnë formë e ngjyrë dita me ditë si në kaleidoskop. Këtu ambicjet janë pa fre e pa kufi, këtu i padituri i di të gjitha dhe i pazoti është i zoti për të gjitha.

  Anarkia patriotike: Këtu brenda një dite si me magji tradhëtori bëhet patriot dhe patrioti tradhëtor. Këtu shohim përpara syve tanë të kapërdisen si patriotë të mëdhej ata që kanë luftuar për harfet dhe për flamurin e babës, që kanë djegur Shqipërinë e Mesme ose ata që janë puthur me andartet e i kanë ndihmuar te shenjtërojnë anë e mbanë Toskërinë. Këtu si më thoshte një mik është më mirë që njeriu të jetë tradhëtore të shikojë interesat e tij sepse kështu do të jetë i sigurtë që të nesërmen do të prokllamohet patriot i madh.

  -Së treti, me “bëmat” e tij, “qëni që të ha tinës”, justifikon edhe përcaktimin e Fan Nolit(1924), dhe eshte perfaqesuesi tipik i pjeses me te padenje te asaj krahine, sikurse ndodh ne çdo krahine tjeter :
  A të duhen sharlatanë,
  Që të lëpihen në çdo anë,
  Që të përçajnë vatanë,
  Ke sa të duash Tropojanë.

  Noli kete percaktim nuk e ka per te gjithe tropojanet(por vetem per bastardet), mbasi ai ka shkruar edhe Elegji per Tropojanin Bajram Curri, Dragoin e Dragobise-trim tribun i vegjelise, qe u vra nga forcat zogiste dhe agjentet serbe te prire nga Ceno beg Kryeziu, ne vitin 1925 ne Dragobi.

  Litari po mblidhet, ngadale-ngadale por pa ndaluar. Drejtesia vonon por nuk harron. Minjte po dalin nga “galeria”. I uroj “mareshallit antishqiptar” te jetoje sa me gjate qe te provoje 313.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim