Berisha: Referendumin për tre ligjet do ta mbajmë pas zgjedhjeve

Redaksia Online February 25, 2013 13:44

Berisha: Referendumin për tre ligjet do ta mbajmë pas zgjedhjeve

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, kryeministri Berisha sulmoi sërish opozitën për tre ligjet e integrimit. Ai tha se ideja për të realizuar një referendum, nëpërmjet të cilit shqiptarët të pyeten për tre ligjet, ka gjetur mbështetje të gjerë. Berisha kërkoi nisjen e punës për përgatitjen e referendumit popullor, i cili sipas tij duhet të mbahet pas zgjedhjeve të 23 qershorit. Berisha tha se statusi po mbahet peng nga opozita, e cila nuk i voton tre ligjet kyçe për integrimin e vendit. “Pas zgjedhjeve të 23 qershorit, muri i bllokimit do të rrëzohet përmes referendumit plebishitar. Statusi bllokohet nga zoti Rama dhe ligjet janë në parlament. Referendumi do të hapë në mënyrë të sigurt rrugën për votimin e tyre, natyrisht pas zgjedhjeve, pas ligjet e vendit nuk lejojnë mbajtjen e referendumit 6 muaj para zgjedhjeve. Referendumi mbetet për tu mbajtur pas zgjedhjeve”, u shpreh Berisha.

Redaksia Online February 25, 2013 13:44
Komento

2 Komente

  1. hanxhari February 25, 14:24

    Duam të dimë se kur Saliu do të bëjë Referendumin për mushkat që nuk pjellin. Dhe për dhitë që mbajnë bishtin përpjetë.

    Reply to this comment
  2. Baro Liçaj February 25, 19:48

    Avash, avash , O Sale ! E ke marre revan dhe ky revan do te thyeje koken me 23 Qershor. Tri ligjet do t’i votojne te tjeret,pa ty dhe pa zonjezen Jozepine ; atehere nuk ka nevoje te harxhojme edhe disa milione per te bere referendumin .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*