Berisha: Ishte protesta më e madhe mbarëpopullore që nga vitet ’90

November 23, 2014 12:10

Berisha: Ishte protesta më e madhe mbarëpopullore që nga vitet ’90

Ish-Kryeministri Sali Berisha vijon ta konsiderojë protestën e zhvilluar nga opozita në Bulevardin Dëshmorët e Kombit mesditën e së shtunës si më të madhen mbarëpopullore që nga viti 1990.

“Shqipëria përjetoi protestën më të madhe mbarëpopullore pra të të rinjve të rejave, qytetarëve,fshatarëve, demokratë, socialistë ,të paparti që nga vitet 90 gjer sot. Me këtë protestë ata së bashku dhanë mesazhin e madhe të vendosur dhe të qytetëruar se Edi Rama nuk mund të përdorë pushtetin policor për të dëmtuar rrënuar me energjinë e tijë negative prej të sëmuri psiqik për t’ju  bërë keq nga mëngjesi deri në darkë qytetarëve të këtij vendi ata i thanë këtij njeriu shpirtkatran se ai nuk mund të rrënojë servisin e emigrantit socialist në Fratar dhe të mbrojë rezidencën e Kocos 20 m2 nga buzë ujë në Qiparo.

Dje qindra mijëra qytetarë të zemëruar i thanë Edi Ramës se po rriti taksat do ta shporrin në momentin më të parë Ata më fuqishëm se kurrë i thanë dje jo varfërimit dhe papunësisë vjedhjeve dhe grabitjeve dasmave dhe ahengjeve të qeveritarëve me parat e publikut. Kryefjala e tyre ishte Edi Rama Shporru, Shporru,Shporru!!!”, shkruan Berisha në rrjetin social Facebook.

November 23, 2014 12:10
Komento

42 Komente

 1. lavdosh September 19, 19:52

  Do ju lutem juve te Dites qe te mos publikojne me postimet ne facebook.
  Ato nuk perbejne lajme
  Kush do ta ndjeki Berishen ne facebook mund te shkoj atje
  Per mua postimet e facebook nuk jane lajme
  Na lini rehat, ne thame shyqur qe na u zhduk nga qeveria

  Reply to this comment
  • Devolliu September 19, 23:23

   IK OR Q E L B Ë S I R Ë, KRIMINEL GJAKATAR, VRASËS I SHQIPTARËVE, TRADHTAR I KOMBIT

   Reply to this comment
   • toni14 November 23, 17:34

    Po shporru ti ooh mbeturina e kombit shqiptar Edi Rama ka ardh me voten e popullit ne krye te Qeveris ndersa ti je msu me ardhë duke derdh gjakun e shqiptarve apo ke urdhera nga shkiet per tu hakmerr kunder edi rames e mira s‘mires do ishte te shporresh ti nga tokat shqiptare Spiun i qelbur do kesh gjithmon vendin ne mbeturinat e historis shqiptare.shqiptaret nuk duhet te lejojnë qe ju ti qoni tubimev me autobus siq i qonte shkiet millosheviqi ku ne fond jav theu qafen e fanilia ti jetojn si miliardera ne rusi

    Reply to this comment
    • spartaku November 23, 17:34

     Mjere ti o Sali Berisha per mendjen e keqe qe ke.Mendja jote i ka sjell shum te keqija ketij vendi ì,ke vrare sa te ka dashur qejfi dhe ke vjedhur sa te ka dashur qejfi.Ke te drejte se ne shqiperi nuk ka drejtesi.Ki parasyshe HAKLAJT e tropojes temde,Azem Hajdarin arìe e vrave si rival,Fatmir Xhindi Kosta trebicken,Gedecin “! janarine shume e shume te zeza qe i ke sjell ketij populli.Edhe pse i ka bere gjitheketo,ti persewri vazhdon te lehesh si qen sepse nuk ka drejtesi.Reforma ne drejtesi eshte urgjente.

     Reply to this comment
     • keni November 23, 17:34

      po ti qka bere tash shqiperia po e merr ate qe ti e punove gjithmone ti ishe dhe je kanceri i shqiperise por edhe shume here te thashese ase ne enderr nuk do te ulesh me ne ate karrige dhe te tuboshe krejt kriminelet tuaj nuk do beheshe kuuuuuuurrrreee me udheheqes i te kqijave ne kete shtet

     • preng pjetri November 23, 17:35

      Per aq sa kohë ju zoti Berisha dhe Luli juaj nuk do kerkoni falje publike per 4 viktimat e 21 janarit 26 te viktimat e Gerdecit. Dhe miljona eurat e vjedhuara e djathta ska te drejtë morale te therrasi apo ti prij protestueseve Shkoni nje here para drejtesise o zoteri.

 2. ... po te vjen September 19, 19:53

  Populli pret vdekjen tende brenda 2014-tes ….. dita po te afrohet.

  Reply to this comment
 3. agron September 19, 19:54

  qen bir qeni ,tradetar i ndyre ke dhe goje e flet ??

  Reply to this comment
  • DOKLEATI November 23, 17:35

   TE LUMTE ZOTI SALI BERISHA. KURR NUK KE FOLE FJALE ME TE URTE NE JETEN TENDE. ME I KEQ NXENSI SESA PROFESORI.

   PRAPSEPRAP TROPOJA KURR NUK KISHTE DHENE PROFESOR TE NJOHUR. ISHE EKSPERT-KADROVIK I PARTISE/ PA ASNJE ARTIKUUL TE BOTUAR JASHTE SHQIPERIE. KESI LIDERESH I NEVOITEN SHQIPTARISE.

   Reply to this comment
   • Sokol Kolonja November 23, 17:36

    Ky eshte nje i shkare dhe asgje me shume!

    Reply to this comment
    • labinot November 23, 17:36

     Mire keq, kaq hajdute,zaptues trojesh,perfitues pronash,vjedhes energjie,vjedhes votash,kriminele rrugesh ,pushtetare te korruptuar,katunare toke e zanun,i ka Shqiperia.Te gjithe kane dale dje ne shesh per te protestuar kunder qytetarise.Prape jane pak,o Sali!

     Reply to this comment
 4. toni September 19, 20:01

  car rekordesh thua more hund krrabe po ikore i mbaruar skizofren katragjysh mer ato tespiat dhe bjer ne shehedet nga krimet dhe vrasjet qe i ke bere kombit tone shqiptare more serbo-malazez,per mavi ke lulin mavi pink i hollandes ngaqe te rrine pas allateve lul hollandezi tu ka bere fiksim edhe mavi ti ke mbaruar ore kerme,vec popullit tone shqiptare hap syte se mos keshe ndonje vizite nga haklajt ose nga te afermit e remzi hoxhes cdo dite dhe me shume te te shtohen armiqte ty more filoserb…

  Reply to this comment
 5. Labi Vlore September 19, 20:10

  Pellit si gomar dhe disa kohe.Jam i bindur se te pret nje fund i tmerrshem.Ose burgosje ne Bence,ne ndonje qeli te erret dhe te lagesht,ose hakmarrje gjaku,per viktimat e tua te panumerta.Gjaku lahet me gjak.Familjaret e viktimave nuk kane per te ta falur.

  Reply to this comment
 6. Pëllumb zaimi September 19, 20:15

  Po le ti postoje o njerëz! Pse duhet te merziteni? Unë vetëm qesh me gomarllekun,me idiotizmin,me skizofrenine ,me shpellarine… Estrada nuk kemi,teatro nuk kemi,mitingje nuk kemi…atehere pse nuk na lini te shohin shpellar-shoun? I kini nervat e acaruara pa nuk duroni,ndersa une kenaqem kur del gomari i tropojes dhe pellet! Mos na i hiqni ju lutem shfaqjen e vetme publike te humorit ne shqiperi. Aman sali? Dil cdo ditë e bej hi- ha hi- ha,hi-ha se nuk rrime dot pa melodite gomareske ne re minor!?

  Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi September 19, 20:17

  VR!!! Po le ti postoje o njerëz! Pse duhet te merziteni? Unë vetëm qesh me gomarllekun,me idiotizmin,me skizofrenine ,me shpellarine… Estrada nuk kemi,teatro nuk kemi,mitingje nuk kemi…atehere pse nuk na lini te shohin shpellar-shoun? I kini nervat e acaruara pa nuk duroni,ndersa une kenaqem kur del gomari i tropojes dhe pellet! Mos na i hiqni ju lutem shfaqjen e vetme publike te humorit ne shqiperi. Aman sali? Dil cdo ditë e bej hi- ha hi- ha,hi-ha se nuk rrime dot pa melodite gomareske ne re minor!?

  Reply to this comment
 8. liri a vdekje September 19, 20:30

  ik mor qelpsin na ler rehat se si plas kujt cfar mendon ti

  Reply to this comment
 9. baca September 19, 20:44

  O njeri i madh sa Bjeshket e Namuna..!! fol o mos te pushofte goja…!!
  Ciftelia e lahuta me kemboret e dhive e lopeve kane me shoqnue per jete te jeteve fjalet tuaja…
  Sa keq qe njerez si ti do te vdesin nje dite…!!
  ( ate dite ne te gjallet do te bejme Hallve )

  Reply to this comment
 10. Lëvizje!Une jam,po ti ku je?... September 19, 21:09

  Hiqeni këtë njeriun e zi,ish shpellarin Berisha! Le të bëjë gam-gam,në koliben e tij të qenit S.B…Dikur bënte cfarë i thoshte shpella,nuk ju kujtohet?Hiq kryeprokuror,vër president,vra shqiptarë,shit detin…Ketij njeriu të zi, dhe partise që ende drejton,Sovrani u tregoi vendin dhe duhet të vazhdojme luftën me këtë vrasës gjer në shkaterrim të plotë politik! Partia e tij kriminale me dy NJESHA vrasës shqiptarësh, nuk është varrosur totalisht! Bëhet rrezik kombëtar,nëse nuk luftohet jo nga pozita që duhet monitoruar,por nga Sovrani! Pas 300 diteve kjo bandë dhe ky bandit qe shkaterroi mijra vende pune dhe ekonomine shqiptare që rikonstruktohej me Gjermanine,SHBA duhen të mbeten të vetëm!Sovrani nuk e ka mbaruar luftën me këtë bandë antikombetare,ndaj duhet luftë me LEVIZJE, për ti varrosur edhe si të korruptuar dhe mashtrues! Lëreni në Lugun e tij të Zi, njeriun e zi të Ramizit! Sovrani ka kohën e vet për të ndryshuar,pa njesha dhe shpenzime partiake;me demokraci të drejtperdrejtë,Shqiperinë!

  Reply to this comment
 11. iliriPermet September 19, 21:12

  Boll me, me kete hajvan. Bllokojani FB o gazetar. Harrojeni kete qen te zgjebosur. Ai sot eshte ASKUSHI. Na ishte njehere ……….

  Reply to this comment
 12. mergimtari fv September 19, 21:36

  Ligjero bilbili yne se nga ty e kemi syne dhe manallin , o te hensha dreken sa me shpejt .

  Reply to this comment
 13. plaku September 19, 21:43

  kapeni more per zhelesh e nxhirreni perjashta kete bastard!

  Reply to this comment
 14. studenti September 19, 22:02

  Eshte i kote çdo koment i marrezive tuaja,ju keni lindur te beni pikerisht ate qe nuk duhet te beni, sepse ju nuk dini ate qe dini, dhe dini ate qe nuk e dini sepse brenda jush shkrihen ne nje Donkishoti, Shvejku, Tartarini.Shpirtin tuaj e ka mbushur trishtimi sepse ju vetem shpifni dhe fyeni.Keni qene sherbetori dhe spiuni me i zellshem i tiranise,rekordet e poshtersive vetem ju i arrini sepse lepini aty ku peshtyni dhe nga frika prej vetevetes, ngerdhesheni e ulerini.

  Reply to this comment
 15. ena September 19, 22:06

  Sali Karabushi!
  si nuk te vjen zot qe del proteston atje ku vrave?
  si ja del valle kesaj lloj hipokrizie?

  Reply to this comment
 16. Amant September 19, 22:20

  Sali ; Me me kujdes o burr i dheut. Tregohu me vigjilent dhe llogaritja mire. Gabimi i sEdi Rames eshte se ai akoma nuk ka çuar para gjykates dosjet e zullumqareve te partise suaj ne pushtet, se bashku me dosjen tende per 21 Janarin. Mos i a fal dhe mos e mba me hater. Thjeshte me kurajo denoncoje qe nuk po e mban premtimin dhe ate qe duan dhe presin sot shqiptaret nga ai.

  Reply to this comment
 17. Reparti Riedukimit Nr.313 September 20, 02:28

  Shoku Kriminel Sali Ver Llapa, na thuaj pse nuk e mbajte llafin si i “Beses” qe je, nuk na e solle ne Parlament Fazllicin, se ne shtepi e dime qe e ke strehuar, se vete e ke deklaruar. TOC.

  Reply to this comment
 18. lexuesi. September 20, 07:43

  o Sali protestaxhiu
  ik o legen serbie, o sperme beogradi qe shef ne enderr 250 mije protestuesit e ktij timit
  1-Ju nuk kishit numrin e ministrave me te madh se Gjermania,Italia, Spanja, Franca,por sistemin me te mire ekonomik dhe mireqenien me te mire se ato te katra.
  2-Ju kishit ndaj opozites qendrime te buta e fjale te urta duke ia ngrire buzeqeshjen e duke ia bere fytyren si kepuca.
  3-Ju kishit injoruar jo vetem Rugoven e Kosoven, por tere boten kur Milosheviçit ia mbushnit me nafte kutroven.
  4-Ju i keni hequr vatanit siperfaqen e detit qe eshte milona here me e madhe se fotoja e presidentit.
  5-Ju keni bere transparencen e ferrit sepse keni qene komunist i zellshem dhe spiun i bunkerit dhe nje zorraxhi ne familjen e Enverit.
  6-Ju i keni zgjidhur te gjitha problemet me fqinjet me Janullatosin e naziskinet, me zhvarrim-varrimet e menxyres miratuat monumentin e Kelcyres.
  Me genjeshtrat tuaja gjithato marrezi jane tjerrur, me ngerdheshje mburravece dhe shpifje pushteti juaj eshte qelbur.

  Reply to this comment
 19. Kopani September 20, 08:53

  Po ky S . By… thua s’ka pune e meret me cic micet e tija si intrigant e hipokrit i damkosur te cilin shqiptaret e votuan per ne kosh te plehrave kete plehre me rezikshmeri te larte . po ky gjiriz e faqe zi i eshte ngjiturketij vendi si ai pas kepuces dhe kerkon te buturose pa fund kete vend dhe njerzit e vlefshem e te perkushtuar te ketij vendi, duke bere rolin e kukuvajkes ky qen i pa skrupull, ky perbindesh faqe zi . Kam mendimin dhe besoj se ky do hyje ne histori si fytyra me i uryet i ketij populli , te cilit nuk i takon te kete varr ne kete toke te shenjte . per te mos u mare me varrosje e ç’ varrosje te ketij monstere . Ketij katili mos i pafte syri mire , ku djall kerkon vetem te beje pune te zeza , ky vampir kerkon vetem gjakderdhje e trazira , Zoti qofte me shqiptaret deri sa te vendoset drejtesia nepermjet ligjit ne kete vend

  Reply to this comment
 20. shamikuqja September 20, 09:16

  sikur edi rama te thyente edhe rekordin per burgosjen e lulit dhe sales do ishte perfekt vrases e rrugaq

  Reply to this comment
 21. malo September 20, 09:31

  Saliu po behet gazi i botes. Po pusho more mjeran se na vjen turp qe te kemi pasur kryeminiter. Sa i amrre ke qene, ate vjen turp as nga mbesat.

  Reply to this comment
 22. lexuesi. September 20, 10:57

  Lexoni ç’thone shpellaret per kete njeri te lajthitur qe kete vend e ka ndritur, siper çatise ka vene traret dhe ka mbledhur rreth vetes gjithe zagaret, hajdutet,drogaxhinjte dhe vrastaret.

  Te gjithe bastarde-shpellaret jane mbledhur/huqet e tyre tek Salariu i kane derdhur/sepse ai e kishte harruar lopen ne pyll/donte te ngjitej ne qiell, te behej yll.
  Arriti ne maje te kuples duke iu dridhur shtati/ky bastard- shpellari-komunist-demokrati/qe sundoi me genjeshtra duke palle si veshgjati/duke u ngerdheshur e hekerryer nga inati.
  Komunist-shpellari yne nuk desh njeri te gjalle mbi toke/prandaj qe thare, qe boshatisur, qe bere troke/sepse i dukej i vetja i forte, i ditur, i mençur/nuk e kuptoi se ishte gjalle, i vdekur.
  Ky shihte tek te tjeret vogelsira sa nje fije bari/nuk shihte mekatet e prapesite e tij sa mullari/ ky hidhte mbi te tjeret shkembinj e shkarpa/nga frika se do ta vrisnin me çadra e stilolapsa.
  Ky qe shperfytyrimi aventuresk i prijesit/qe sheh boten i fshehur prapa gishtit/akuzon te tjeret per baballaret e tyre bllokmene/pasi qe bere sahanlepires legen me legen.
  Ky komunisti i eger qe bente lufte klasash/i ndotur gjer ne gryke prej bajgash e glasash/ nderroi masken dhe uleriti pere liri-demokraci/sundoi duke sjelle mjerim, ndasi,fatkeqesi.

  Njerezit jane trembur nga ky perbindesh i zi/ psheretijne duke pare njeri-tjetrin ne sy/dhe thone “U shofte kudo qe mbine fara e tij!”

  Reply to this comment
 23. Albani September 20, 13:04

  Na rrofsh b…n o “Burri i Shtetit”, qe je kthyer ne kavje, nje mi i ndyre dhe rrezikshem per mjedisin shqiptar. Degjo cfare te thone tropojanet, ata malsore te vertete: “Ka ardhur koha qe te fshihesh, se mjaft e ke perdhosur emrin e tropojanit. Na ke turperuar kur ke qene ne krye te vendit, dhe po vazhdon edhe tani qe nuk je asgje. Ik, ik! Ne kohen e komunizmit, kur nje tropojan qellonte te shkonte ne zyrat e shtetit, kur nepunesi mesonte se personi qe nga Tropoja, ngrihej me kembe dhe e nderonte dhe e respektonte, por tani?! Tani me shohin me urrejtje, dhe kjo per shkakun tend qe shkaterrove Shqiperine dhe shqiptaret. Ik!”
  Ja keto jane fjalet e nje tropopjani te thjeshte dhe te ndershem. (Koha per t’u zgjuar, News 24).

  Reply to this comment
 24. Besniku September 20, 13:12

  Akoma gjalle eshte ky njeri? Thone se ka vdekur, moralisht dhe fizikisht, tani ben si i forte qe ta degjojne konet e tij dhe te marren zemer edhe ata dhe mos ta braktisin sic e braktisi i gjithe populli.

  Edhe une do t’i thosha: “Prit, prit sa te shthuret sistemi i korrupsionit dhe i mafies qe ndertove, pastaj ta shohesh. Eshte teper heret per te thene se cfare mund te ndodhe me kete perbindesh.

  Sa here qe e degjoj dhe e shoh kete njeri me kujtohet filmi: Kanibali, pra Perbindeshi.

  I lutem Zotit qe te na shpetoje nga ky njeri sa me shpejt te jete e mundur, se prania e tij eshte teper e rrezikshme per te tere shoqerine shqiptare, sa per PD, e ka marre lumi prej kohesh. Per lesh do te shkoje bashke me kete dhe me Jozin e tij.

  Reply to this comment
 25. Sali Viku, nga e majta November 23, 20:23

  Po si nuk e mori vesh ky njeri, qe duhet te sillet si Njeri,
  se paku pas 23 qershorit, do duhej te vriste pak mendjen e te hiqej menjane, te hapte rrugeb per te tjeret…
  Fakti qe shqiptareve u duhet te mblidhen serish per te njejtat gjera, edhe pas 25 vjetesh te tjere pas ’90-es,

  eshte Faji dhe krimi i Tij, i Sali Berishes…

  Pas gjoja doreheqjes qe beri nje vit me pare, tha se Ligji per Token, 7501, ka qene gabim i madh.

  Por pse nuk tha se jane vrare rreth 8500 fryme njerezore, direkt per faj te ketij ligji?
  Pse nuk tha se kapitalistet e sotem, te majte e te djathte, jane bere te tille, me pronen e te tjereve, te cileve nuk ju kthye kurre prona?
  Pse nuk shkoi te paraqitej vete ne Prokurori dhe te kerkonte ndeshkim ligjor per Fajin e ketij ligji gabim te madh?
  Pse, asnje gazete ne Tirane, as e majte e as e djathte, nuk hapi rubrike e debat per kete ndjese te tij?
  Si ka mundesi qe, megjithate, Viku i Malajve akuzon Saliun per te Djathte?!

  Reply to this comment
 26. avrizuja November 23, 22:48

  KUSH JE TI ZOTI BERISHA?

  Sepse vetem i djathte nuk mund te quhesh nga menyra si kerkon ulje cmimesh dhe taksash per proletariatin qe pret vetem kushtrimin me qitje AURORASH per t’i hedhur ne mesymje kunder Kryeministrise si ne vitin 1998. Si mund te ulet cmimi i energjise elektrike kur talebanet e tu jo vetem qe familemntuan CEZ-in por edhe vazhdojne te mos paguajne dritat si ne asnje vend te Botes. Vjedhja e energjise elektrike ne Shqypni eshte 70 % sa per dijenine tende o Sali Berisha ne Hindi vjedhja kap shifren 20 %.

  Edi Rama mund te kete shume te keqia dhe nastradini ka qene nje nga kriticienet me te hershem te tij duke filluar qe nga taksa famoze PROGRESIVE me premtime si “qiqra ne hell” nga pas qe mund t’i bejne vetem artistet mendjelehte. Edi Rama nuk duhet te binte ne gracken e Likes Floririt dhe do te ishte me mire qe t’ju thonte shqyptareve te VERTETEN per ekonomine mjerane qe la pas ti o Sali Berisha me megalomanine e tende prej te marri dhe lakmine per t’u pasuruar si nje Rockfeler Amerike.
  Por Edi Rama nuk ka vrare njerez te pafajshem sic beri ne 21 janar Lulzim Basha dhe kjo gje nuk eshte dallim i vogel ne vendet e BE-se apo te Botes Demokratike ku don te shkoje Shqypnia. Edhe sikur te mos te flasim per vjedhjet makaber te rruges Durres-Kukes nga ky Kryetar Opozite i hedhur me parashyte ne kete post me katapulten tende o Sali Berisha, mjafton qe ta degjosh dhe shikosh si hedh parrullat e tij bolshevike per ulje taksash dhe cmimesh qe te bindesh se Lulzim Bashes i mungon vetem qitja e Aurores qe te sulmoje serish Kryeministrine sic beri ne vitin 1998 tutori i tij Sali Berisha. Ketu duhet te bejme nje pyetje personale ty o komunisti i pandrqshem Sali Berisha:

  CFARE E LIDH LUL BASHEN ME TE DJATHTEN SHQYPTARE?

  sepse me shume duket si nje pinjoll i Enver Hoxhes nga xhestet dhe mimiken qe perdor, por edhe ne pamjen e jashtme te tij dhe na behet te besojme se Luli ka lidhje direkte gjenesh me ANTIRISHTIN shqyptar kur e degjojme te mashtroje miletin e urritur dhe te babezitur me parrulla tejet te majta qe do te gezonin edhe BABA Marksin. Prandaj edhe ketu lind pyetja llogjike:

  CILI ESHTE PROGRAMI I DREJTIMIT TE SHTETIT I PD-se DHE I LUL BASHES?

  seose nga keto qe degjojme ne mitingje me shume ngjan si programi ekonomik i Kimit te Korese se Veriut qe kerkon te mashtroje mjeranet sesa si programi i nje LIDERI te djathte qe mendon per biznesin kombetar dhe si te shtoje prodhimin vendas.

  Reply to this comment
 27. Laveri November 24, 08:53

  Kanceri i Shqiperise foli perseri

  Reply to this comment
 28. monce vlonjati November 24, 09:32

  O oooooo
  backalloma e shekullit.! Mezi po pres te te ha janin tende.ore po si nuk pati guximin njeri ti fuste nje kepuce kokes ketij urithi.zoti te denofte deri tek qeliza e fundit

  Reply to this comment
 29. iri November 24, 09:48

  Sali kadavra qe s’pushon se ndoturi gjithe kombin, pa merak ha e ha e s’ka te ngopur,,,!

  Reply to this comment
 30. era November 24, 10:32

  Ti pish shurren Ilir Floririt se sot ti bajge duhet te ishe ne kaush.

  Reply to this comment
 31. gjoli November 24, 10:39

  Ti je i fituar Sali.Per ty dhe shtresen tende,familjen tende dhe miqte e tu te kamur e pasuruar nga grabitjet e djerses e gjakut te shqiptareve,NUK U ZBATUA LIGJI THEMELOR I HISTORISE: ” KUNDERSHTARIN E KE MUNDUR DHE E KE DETYRUAR TE HAJE DHE,KUR E KE ZHVESHUR NGA FUQIA EKONOMIKE” Ketu je superior,se ke pasuri,ke prona,ke miliarda qe i ke grabitur ketij populli dhe do kesh mundesine pas ketyre muajve te kunderpergjigjesh.
  Edi Rama,do apo nuk do qe te ta heqe fuqine ekonomike nuk e di,por shpejt do kujtohet se revolucioni i heshtur i popullit shqiptar do te kethehet ne te kundert.Votat i tij ishin per kete ligj,per kete aksiome te vertetuar nga historia e shume kombeve qe sot jane udheheqes te lirise dhe demokracise. POR EDHE KETE HERE KY POPULL BERI EKSPERIMENT ME VETEN E TIJ.

  Reply to this comment
 32. labinot November 24, 10:48

  Protesta berishes eshte si miza e mu..qe pjell shumesi vemjesh.

  Reply to this comment
 33. alfons November 24, 18:19

  Ta mori kalane Rama sali ste pine uje as as kombinati i baltes as akuzat bajate qe ngrite si per nanon ashtu dhe per Ramen te dolen flluska sapuni sali kishe tere fuqine pare pa llogari nuk e baltose dot tani esht von sali quje si te duash esht ai kryeminister sali dhe duket shum e shum me i respektuari ne shqiperi e ne gjith ruzullin tokesor ty te duket i cmendur i semure psiqik nderkoh qe ai te mer maj bilbilit ty ristanet halimet din njerzit din evropjanet ti cmojne psiqiket mjaft sali me akuza e cpifje se na i cpife leri deputetet te bejn punen ne parlamend se po shkatron keq p.d.ene E din te gjith se si i organizon protestat te dala boje jane me mijra qe kan mar pare per mitingjet e tua kaq nuk e kupton e din te gjith qe me vjedhje votash ke mbajtur pushtet kujton se nuk e dine ti din sali ti dime me zor me mashtrime me shpifje me vjedhje me vrasje me drogra me trafikante nuk mundesh me te vish ne pushtet lerja ne dore rinise te shkolluar te bejne shqiperine qe ti e katranose mos fut hundet me jo per gje po po e demton rende opoziten po e mban peng ne dem te shqiperise e shqipetarve behu te pakten nje her i llogjikshem qe peshtyma jote te mos te te bjere ne fytyre prap ty mund te kritikosh sa te duash qeverine kryeministrin per te miren e vendit atje ku gabojne por mos fyej kot mos cpif me se shumica po te thot ty i semur psiqik se ne fakt Rama nuk paraqitet i tille se dhe mosha ben te veten thon o Z.ISH KRYMINISTER!

  Reply to this comment
 34. s.. September 18, 19:42

  *****Sali tradhtari,Je ti qe dhe nafte makinerise vrastare Milosheviçit ne kosove ,shite teritorin detar grekut,ngrite vorrezat e kosines per interes te vorjoepirit ,Sali hajduti i 230 milon eureo te rruges kuksit,Sali vrasesi qe vrave kater njerez ne bulevard dhe 26 ne gerdec ,3000 te vrare dhe te zhdukur ne vitin e mbrapsht te piramidave 1997 ,te gr/shtetit 1998 ne mars te vitit 1997 .Dhe urdher per te sulmuar jugun me arme kimike ,shkatrrove depot e ushtrise shqiptare .U sule nderseve turmat per shkatrrimin e te gjitha fabrikave dhe uzinave ne shqiperi perfshi dhe uzinat modere ushtarake nga jugu ne veri qe te rrenoje me çdo kusht vendin ,sulmove bazat ushtarake me hordhite tuaja ,bazat ushtaarke te gjadrit,te qytetit Stalin,uzinen e mjeksit dhe me radhe depot ushtarake strategjike nuk nderyre te ndaloje kete shkatrrim barbare si kryeminister por i nxite turmat i shite, shkatrrove dhe asgjesove armatimin e ushtrise sa mundesi kishe .Ti Sali je turpi i botes, armiku numer nje i shqiptarve nuk po ti permendi te gjitha se krimet tuaja , jan rrethe 250 dhe vendi juaj eshte te kalbesh perjete ne burg.~~~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*