Berisha: Ja pse ndodhi masakra e Elbasanit

February 6, 2016 19:10

Berisha: Ja pse ndodhi masakra e Elbasanit

Tashmë që media po i mëshon më shumë faktit se masakra e Elbasanit mund të mos jetë hakmarrje mes fisesh, por një përplasje për trafiqet, ish-kryeministri Sali Berisha thotë se e ka gjetur arsyen e këtij krimi.

Duke i besuar qytetarit dixhital, Berisha thotë se shkak i masakrës është eliminimi i një grupi për të kapur pistën e trafikut të drogës.

“Në vrasjen e Elbasanit ka një seri detajesh. Tre ditë para, RENEA ose Ndërhyrja e Shpejtë organizojnë një postbllok para atij lokali ku u bë vrasja, me policë që kishin të njëjtën veshje me ato që bënë vrasjen. Vendi nuk është i përshtatshëm për postbllok. Kanë qendruar rreth gjysëm ore duke bërë kontrolle dhe jane larguar.

-Postblloqet në drejtim të Librazhdit dhe Peqinit janë vendosur së paku 40 minuta pas krimit, ndërkohë drejtimet Gramsh, Cërrik, Dumre janë lënë të lira për kohë edhe më të gjatë!

-Ardhja e Tahirit në Elbasan bëri që policia të përqendrohet me sigurimin e VIP-it dhe jo me gjetjen e vrasësve.

-Është e vërtetë që dy familjet Çapja dhe Mema kanë qenë dhe janë në hasmëri, por në Elbasan masakrën nuk e lidhin dhe nuk e shohin si akt hakmarrje, por si larje hesapesh për zotërimin e pistës kryesore të drogës,” shkruan qytetari dixhital.

February 6, 2016 19:10
Komento

6 Komente

 1. LORA February 6, 20:04

  Bravo dr.tritoli,,,isha e sigurt qe shteti yt paralel,jo dixhital por me veshje uniformash policie,nen orkestrimin tend ,e ka kryer masakren ne Elbasan.
  Qyshse filloi zhurmimi me blush-nano-kurven e ndjeja se amplifikimi I zhurmes me taborrin e gebelsianeve shqup-sa,ishte per te mbuluar pergatitjet e nje krimi te nje formati te ri.

  Reply to this comment
 2. Samiu February 6, 21:23

  O po sa mire i di ky? sikur te jete vete kryetari i tyre….

  Reply to this comment
 3. Flaka e shqiponjave. February 6, 23:43

  Ah ti more kerma qe qelbe gjthe vendin o shpellar qe nuk mund te pushosh por kur do te mbyllet ajo goja jote e fellqirur qe vec helm ka nxjerre sa e njohim.Mallkuar qofte dita kur ti linde per te zezen e vendit tone.Ti dhe bandat e tua i didni mire keto prandaj dhe ke goje e komenton more maskaraburre more plak i hidhur i vicidolit, more dhender i serbit ,po ske faj ti ka faj kjo qeveri qe te le ty te llapesh e nuk ta tregon vendin ku duhet te jesh.yt rrace e ndyre njeri i peshtire deri ne fund do mbetesh per te gjithe shqipetaret qe duan kete vend.

  Reply to this comment
  • Askushi February 7, 15:26

   KUPTOJ DHIMBJE DHE ZEMERIMIN TEND PER KETE TRADHTAR DHE KRIMINEL TE SHQIPTAREVE…DO ZOTI DHE DEL NJE AVNI I RUSTEM I DYTE . KY NUK DUHET TE VDESI… PO DUHET TE PROVOJ DHIMBJEN E NENAVE QE HUMBEN BIJTE E TYRE NgA KY KRIMINEL… KY DUHET TE VISHET ME TE ZEZA… ASHTU SI U VESHEN MIJERA NENA SHQIPTATE NGA QEVERISJA E KETIJ ANTI SHQIPARI. ATEHERE DO KUPTOJ DHIMBJE E NJE FEMIJE TE HUMBUR…. TE TJERAT I KUPTONI VETE…….

   Reply to this comment
 4. MH February 7, 14:05

  Ne pergjithes dhe ne menyre absolute fallxhoret i kemi patur dhe i kemi te pa shkolluar.Sot kemi te vetmin fallxhore,pe Vicidolit,jo vetem te shkolluar me diplome te larte po dhe politikan.E kjo e fundit e ban terkuze fallin qe nxjerre nga goja me gardhe dhembesh te krimbur.

  Reply to this comment
 5. Askushi February 7, 15:13

  Ti koq..kandari..sali ram KO…e. Kjo rshte pasoja qe ti le mbrapa …trafik dhe lek i shpejte PA derdhur djerse. E mesove kete popull dhe kete rini qe te bejne trafik dhe te meren me pisdheqe dhe te strehoen ne shqiperi se nuk i gjen gje….sot qe gjerat po ndryshojne dhe uria po shtohet akoma me shume per trafiqe…jam i sigurte qe ketà familje do ishin shum te lumtur edhe me pasurine qe Kane. Do ishin shume me te lumtur me buk e djathe …. Por me familjaret e tyre gjalle dhe ne verferi… Ppra Kane deshire te kthehen ne nje familje normale PA. Prona.PA lokale.PA vila dhe llogari bankare… Por si ne 90 familje e paster dhe ne armoni…. Por asgje nik kthehet me mbrapsht se loja la filluar dhe nuk dihet rezultati… kuptoni qe kjo dhoj loje la pasoja… Te behet mesim per rinine shqiptare… Qe duhet mund dhe djerse per te arritur rezultate pasurie si keto….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin