Berisha: Ja pse nuk e uroj Edi Ramën për fitoren në zgjedhje

June 29, 2017 19:13

Berisha: Ja pse nuk e uroj Edi Ramën për fitoren në zgjedhje

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar sot arsyet se përse nuk e ka uruar kryeministrin Edi Rama për fitoren e mandatit të dytë për të qeverisur vendin.

Në fakt bëhet fjalë për një lloj tjetër formati që Berisha ka aplikuar kësaj radhe në “Facebook”, duke iu përgjigjur një komentues/i/eje me emrin “Trendy Alb”, për të cilin thotë se shkruan shpesh në mbrojtje të Ramës.

Bërisha thotë se një nga arsyet që nuk e ka uruar kryeministrin Rama është bojkoti nga 78% e shqiptarëve.

Satusi i plotë:
Përgjigje z/znj Trendy Alb!
Përshëndetje Trendy! Lidhur me pyetjen tuaj “pse nuk e kam uruar Edi Ramën?”, përgjigja ime është kjo:
Unë nuk e kam uruar Ramën sepse nuk mund ta uroj dot për arsyet që vijojnë.

Së pari, sepse fitoren e tij e ndëshkuan me votë ose me bojkot 78% e shqiptarëve. Kjo nuk është fitore e bekuar por është e përçmuar nga 54% e shqiptarëve, që zgjodhën bojkotin për të shprehur zemërimin dhe për të votuar kundër tij. Po t’u shtosh këtyre edhe 48% të atyre që shkuan tek kutitë e votimit dhe votuan kundër tij, del se kjo është fitorja më e gjymtuar që kur është votuar për herë të parë në zgjedhje pluraliste në Shqipëri.

Pra, a mund të uroj unë qeverisjen e 4/5 të shqiptareve nga 1/5 e tyre?! Kurrë jo. Natyrisht ka dhe një seri shkaqesh të tjera te njohura botërisht, por, unë e di se si ithtar i pakorrigjueshëm i Ramës, ti nuk i pranon ato (miq, Trendy ndërhyn shpesh në rrjetin tonë me komentet e tij në mbrojtje të Ramës por në tërësi ruan etiken), ndaj dhe unë të rendita vetëm njërin që nuk besoj se mund të kundërshtosh. Me respekt, sb!

 

June 29, 2017 19:13
Komento

14 Komente

 1. enverdjali June 29, 19:22

  Po ku ka nevoje ai GJIGANDI qe ta urosh ti more plak i felliqur qe nuk ke lene njeri pa share e pa shantazhuar. Ik e vdis o malok m..i.

  Reply to this comment
 2. aty June 29, 19:22

  Po sikur rezultati te ißhte ne favor te PD do ishte fitore per te megjithe bojkotin e 78% te shqiptareve.Padyshim qe do ishte nje fitore historike, prandaj o hale mos fol fare, rri si muti ne shi e mos u ndiej.

  Reply to this comment
 3. Po.Po June 29, 19:26

  Nuk humbas kohe me kriminele si ty , se gjithkush e di se kush je ti plehre ! Ti , si egersire qe je , nuk mund te pajtohesh me asnjeri qe ka logjike normale.Ty te dhembin syte ,ne se shikon qe gjerat kane filluar te ecin per mire. Me zemer, ti je antikombetari me i urryer i ketij vendi . Ashtu sikurse shqetesohen seriozisht Athina dhe Beogradi , ne se fillon te stabilizohet gjendja ne Shqiperi , ashtu do te veproje edhe rrjeti i spiunazhit te ngritur masivisht prej tyre, ne te gjithe vendin !
  Ky vend , dhe mbare shqiptaret , prej teje nuk kane pare asgje te mire deri me sot , pervec krimit ,mjerimit e injorances dhe nuk do te shohin kurre , sa te jesh ti , dhe sa te kene fuqi pjella jote fole gjarperinjsh !

  Reply to this comment
 4. "NAIVI" June 29, 19:34

  Mund te uroje vetem nje njeri me kulture e qyteterim, por jo egersira si ty ,qe kane dale nga shpella ne moshen 20 vjecare dhe u futen ne turmat e qytetit ! Qe te urosh kundershtarin, sic veprohet ne cdo vend te botes , duhet te njohesh e respektosh rregullat me elementare te etikes e te qyteterimit ! Ty , nuk te mungon nje tjegull , por krejt catia ! Komplet idjot !

  Reply to this comment
 5. BABAGHYSHI June 29, 19:59

  Kujt i plasi prapanica , se cfar mendon ti ?! Tashme , ti je askushi , edhe pse vuan prej kohesh nga deliri i madheshtise ,si shume te semure te tjere ! A e sheh , se nga do t`ia filloje “punes” ai idjoti yt ne Kavaje ?! Ashtu sikurse pjella jote , L.Basha , me kallepet e tritolit,kur mori (vodhi) bashkine e Tiranes ! A ka kafshllek me te madh ?! Pse nuk beni dicka tjeter me te mire dhe vendoseni prane simbolit kuq e zi dhe le ta vleresoje populli ?! Juve u dhembin syte nga cdo gje e mire , qe mund te krijohet ne kete vend ! Derra hesapi !
  Ne unison te plote me Beogradin dhe Athinen !

  Reply to this comment
 6. XXXL June 29, 20:03

  Per Edi Ramen dhe shqiptaret do te ishte ofendim t’a uronte krimineli dhe antishqiptari Sali.
  Edin e kane uruar mbi 700 mije votues shqiptare dhe te gjithe shafat e qeverive te vendeve te BE dhe shume te tjere, mos kerko te na krijosh lajm me idiotesite e tua o Sali Kulla.

  Reply to this comment
 7. Rrema June 29, 20:04

  Uro bashen qe bllokoi tre muaj bulevardin dh e morì pergjigjen

  Reply to this comment
 8. Gjin Musa June 29, 20:06

  Po kushe e do urimin tane o Sali Berisha,askushe ne bote.
  URIMET TUAJA JANE HELM,TI KENAQESHE PER FATEKESIT,ARRITJET TE GROPOSIN.
  RAMA TE VORROSI PER S’GJADHI

  Reply to this comment
 9. optimizem per vendin June 29, 20:11

  Ne radhe te pare per te kuptuar te gjithe: Sali Berisha genjen si gjithenje. Pjesmarrja e shqiptareve nuk ishte ne perqindje qe thote ai por ishte mbi 70%. Ajo perqindje qe del zyrtare eshte mbi bazen e listave qe jane te regjistruar te gjithe shqiptaret edhe ata qe nuk jetojne ne Shqiperi. Fakt jam une me shume te tjere ketu ku banoj qe nuk mundja te shkoja te votoja, jo se s’desha. Le te na krijoje kushtet Shqiperia dhe do shikoje Sali Berisha se perqind e shqiptareve votojne ne qoftese do te jete gjalle. E dyta, per te mos u zgjatur megjithese kam shume per te thene, si mund te presesh urime nga nje kriminel, hajdut, tradhetar dhe genjeshtar ?! Eshte e papranueshme ne çdo rrethane e ne çdo kusht.Edhe sikur te bente nje urim formal, gjithe njerezit, perveç gardes tij, do qeshnin me Sali Berishen, per te mos thene se eshte banale, do pshurreshin me te. Ku ka norma, rregulla, nder, respekt, kulture nje i marrosur si ai.

  Reply to this comment
 10. popjulli po June 29, 20:17

  Fajin qe ky monster eshte akoma gjalle, me gjithe ato te zeza e i ka sjelle vendit dhe popullit shqiptar e ka Amerka dhe BE qe ja kane krehur shume bishtin. Po me siguri qe edhe ky e ka nje fund te pashmanshem dhe katastrofik.

  Reply to this comment
 11. N.VJOSA June 29, 23:21

  Nuk thone kot:
  BACA I KRIMIT D
  DY HERE FLET,
  TRE HERË G E N J E N !….
  O Mashtrus,
  Ajo qe llogarit ti , jane vota inekzistente, mund te votonin per Ramen , mund te votonin per ty, mund te votonin per dikë tjeter!
  O Mashtrus,
  NUK BEHET HISTORIA ME “SIKUR” !!!!!….
  Votat qe mori PS, jane vota te ligjshme dhe perkthehen si
  VULLNETI I POPULLIT SHQIPTAR….!
  Po ti kishe ti ato vota do beje Namin , o Mashtrus mitoman…!
  Edhe Dhelpra , kur nuk e arrin dot Rrushin, thote eshtë aguridhe…!
  Mjere Shqiperia qe ka nje Plehrë si ty Berishë Krimineli!
  Do te vije radha edhe ty,
  ti zere se ne burg je, se nuk leviz dot lirshem si cdo qytetar, se ndryshe te masakrojne ata qe i ke masakruar!…!

  Reply to this comment
 12. N.VJOSA June 29, 23:23

  Nuk thone kot:
  BACA I KRIMIT DY
  DY HERE FLET,
  TRE HERË G E N J E N !….
  O Mashtrus,
  Ajo qe llogarit ti , jane vota inekzistente, mund te votonin per Ramen , mund te votonin per ty, mund te votonin per dikë tjeter!
  O Mashtrus,
  NUK BEHET HISTORIA ME “SIKUR” !!!!!….
  Votat qe mori PS, jane vota te ligjshme dhe perkthehen si
  VULLNETI I POPULLIT SHQIPTAR….!
  Po ti kishe ti ato vota do beje Namin , o Mashtrus mitoman…!
  Edhe Dhelpra , kur nuk e arrin dot Rrushin, thote eshtë aguridhe…!
  Mjere Shqiperia qe ka nje Plehrë si ty Berishë Krimineli!
  Do te vije radha edhe ty,
  ti zere se ne burg je, se nuk leviz dot lirshem si cdo qytetar, se ndryshe te masakrojne ata qe i ke masakruar!…!

  Reply to this comment
 13. Z/K June 30, 02:20

  Po sikur te kishte fituar Basha.A do e kishe uruar apo do i beshe te njejten vrejtje.
  Me sa ma siper qe shkruan ligjerimin e mendjes tende ne adrese te fituesit Rama, tregon se je ma i paket ne mend se nji foshnje filloreje.Dhe e mban veten burre dhe politikan i forte.
  Ne fakt ty tu injektue politika mbi bazen e hapjes se dosjeve te cdo kundershtari si brenda dhe jasht partise tende.Nji politikan i mirfillet tutori.

  Reply to this comment
 14. Lili June 30, 11:29

  AH jo,
  54% te shqiptareve nuk votuan kunder Rames po kunder marreveshjes me horra si ju qe Rama per Hir te Shqiperise deshti prape me i fut ne qeveri.
  Ka nje dallimin te madhe
  Se po te mos kishte ba kete marreveshje jam e sigurt se edhe ma shume vota kishte fituar Rama, timen sa per fillim!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*