Berisha kërcënon me “zgjidhje përfundimtare”. Ç’ju kujton kjo?

March 3, 2016 12:18

Berisha kërcënon me “zgjidhje përfundimtare”. Ç’ju kujton kjo?

Sali Berisha ka folur në Kuvend për konflikt të hapur fizik dhe përplasje përfundimtare.

Ai tha se mazhoranca ka provokuar opozitën seancën e kaluar, me anë të Armando Prengës.

“Seanca e kaluar mund të çonte në një konflikt të hapur.

Ju na provokuat duke sjellë një vrasës në Kuvend.

Çdo deputet i opozitës është duke menduar për një zgjidhje përfundimtare”, tha Berisha.

“Provokimi i ulët që i bëtë opozitës duke i sjellë vrasësit në Parlament për të votuar për ministrat tuaj është një akt që detyron çdo deputet të opozitës të mendojë për një zgjidhje finale dhe përfundimtare.

Cila është ajo, është tjetër punë.

Por akte të tilla, pas dy vitesh debat kryesor krimi dhe vetëm krimi, krimi dhe dekriminalizimi janë aktet më të shëmtuara në të cilën një mbështetës krimi kryesor që është Edi Rama me dy tre gjykatës marrin përsipër të zhysin vendin qoftë dhe në konflikt të hapur civil me mungesën totale të përgjegjësisë.

Ju adaptoni doktrinën e krimit të dobishëm, kurse ne e konsiderojmë të shëmtuar“, tha ai.

Hera e fundit që opinioni publik botëror ka dëgjuar termin “Zgjidhje përfundimtare”, ishte plani famëkeq nazist për shfarosjen e hebrenjve.

March 3, 2016 12:18
Komento

30 Komente

 1. Sala ne burg. March 3, 12:31

  S,ka faj kur nuk e futin ne burg te kalbet ,mbase meson dhe sapunin vrasesi.

  Reply to this comment
 2. kris 1 March 3, 12:40

  nje vrases me shume ne kuvend prish balancen .Boll i kemi keta qe kemi.

  Reply to this comment
 3. teuta March 3, 12:41

  Une kujtova se ne fund do thoshte qe : “Urdheroni mandatin e deputetit se nuk e meritoj ,pasi kam vrare e shkaterruar kete vend. Pa per dhune qe mendoni e dime se e kini ne gjak e jeni partia qe kini vrare me shume jo vetem popullin per edhe shoket tuaj,,,,,,, Te vrisni naten e beni sikur qani diten…. Zhdukuni ju nga parlamenti .pa le te behet c’te behet……

  Reply to this comment
 4. TJ March 3, 13:03

  Eshte “kenga e vdekjes” Berisha! Nuk i kam deshiruar njeriu apo edhe kafsheve nje fund te keq! Por per ty o Sal do te deshiroja nje fund pa nder! Nje tmer pa fund!

  Reply to this comment
 5. Sali qelbesi March 3, 13:04

  Ky çdo te enjte ha nga nje pjate me m… dhe iken i qete. E do edhe te bute se i kane rene dhembet.. Plak m…

  Reply to this comment
 6. l ri March 3, 13:10

  Zgjidhja përfundimtare është vetëm një ,,,plumbin në prapanicë këtij balozi budalla të krimit.Shpëton Shqipëria,,,!

  Reply to this comment
 7. LILOLABJA March 3, 13:16

  Bej kakerdhi o kriminel bej !
  Ti e di shmire qe as ai popull e as ata qe kane marre pushtetin nuk te prekin qimen dhe çdo te enjte ju rezervon deleve nga nje show .
  Mortja qe se ha ate popull qe duron akoma karshillekun tend ,po nje shesh ta haje dreqi te kishin pushtuar per te kerkuar arrestimin tend o armik i kombit!!!!!!!!!!!!
  Mos luani vendit se ata qe pushtojne sheshe kane kauza te forta ju nuk keni kauze e vetmja kauze e juaja jane telenovelat turke .
  Mire ua ben ,njerez pa seder, i marshi te keqen vellezerve kosovar qe kane shume me shume here kulture demokratike se ju .
  Ju sjellin Iranianet, muhaxhedinet dhe ju skeni asnje arsye te protestoni pamvaresisht se vellezerit tuaj i perzene si dele te zeza nga do ku shkojne per te kerkuar nje azil ,o copa mishi me dy sy,qe s’hiqni dore nga perulja .Poshte diktatura e injoranteve !!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 8. alphade March 3, 13:26

  Berisha dhe banda e tij perbejne hitlerizmin shqiptar !!
  Kete nuk e kuptojne ose nuk duhet ta kuptojne aleatet
  tane SHBA dhe BE !!!

  Reply to this comment
 9. shurrat e shqupit March 3, 13:31

  sa te jete gjalle MADE IN LOBIM PODESTA keshtu do sillet kriomineli neper kembe

  Reply to this comment
 10. populli March 3, 13:47

  Ky eshte kriminel i lindur. Fatkeqesi per kete vend qe pati ne krye nje kriminel perbindesh per 25 vjet. Mallkuar qofte kush na e la peshqesh. O Lu hap syte se ke te besh me nje kriminel profesionist.

  Reply to this comment
 11. perla March 3, 14:14

  Sa here qe le pushtetin ne shqeperi ka trazira se nuk mud te ri pa pushtet familja berisha forcen ky njeri dhe mbeshtetjen e ka te shba nuk mund te arohet 97 e shtsts 98 teta etj qe eshte nje male te keqijat qe ka sjedhur ky njeri kombit shqipetar

  Reply to this comment
 12. N.VJOSA March 3, 14:29

  KUR DO SHPETOJE SHQIPERIA NGA TY SALI?!…
  -Në vend të Komentit-

  O i zhgabërryer, i urryer, i zhytur ne Gjak,
  Gjithnje po duket qart e s’ka dyshim,
  Marrezia jote nuk nje kufi dhe cak,
  Nga nje tumor si ty Atdheu nuk paska shpetim!…
  ***
  Një i marë po çmend një Popull të tërë,
  Shpif, vjell vrer, hedh Baltë, o i pëgërë,
  Plaku Dritero ka thënë: lereni të flasë
  Lereni të flasë , sa të pëlcasë!…
  ***
  po ti nuk plaske , o i mbaruar,
  Mallkuar qofsh o Fytyrë e zvetnuar
  Sebepe kërkon dhe atje ku s’ka,
  Shpif e shpif e Qimen e bën Tra…!
  ***
  Çudi që ndodh vetëm në Shqiperi,
  Krimineli flet si te behet Drejtesi
  I paskrupullt, mashtrus e debil,
  Dashke perplasje e konflikt te hapur civil?!…
  ***
  O i i zhgabërryer, i urryer , i zhytur ne Gjak,
  Vrave e preve e plumbin e ke hak
  Por Marrezia jote nuk njohka Cak,
  Ti varjen në Litar dhe e ke pak…!

  Reply to this comment
 13. vasili March 3, 14:45

  Dhe thone pastaj qe e ka fajin ky kryekriminel,ky kryeshpifes ,ky islamik malinj mesjetar,ky komunist katundar i dale nga kulla erresire Vicidolit,qe po e mban ne nje terror te ndyre kete vend dhe nuk e paskan fajin ata qe vazhdojne ta bejne sehir kete monster,duke filluar nga folku tallava i kafeneve,Likja i kuvendit,alter egua e Saliut,i cili vazhdon ti shohe punet e tij te nentokes me´´dashuri dhe qetesi´´.Dhe vete e humbet fare kete qetesi dhe i hakerrohet skraparce,gazetares se Zerit te Amerikes,kur ajo qete po i drejtonte pyetje mbi te kaluaren e tij.
  Dhe mbi te gjitha. faji bije mbi Ramen,qe se bashku me njerezit e tij, qe mbasi i dha bandes se Saliut,jo pak vende si kryetare komisionesh(kur ai i trajtonte si skllever,kur i vodhi pushtetet)i mbajne ison deri ne neveri,bemave dhe ndyresilleqeve te pafundme qe nxjerre Saliu nga vrima e siperme.
  Po keshtu Rama dhe njerzit e tij vazhdojne te bejne sehir gjate flirtet personale te Lus me Saliun,qe sabatojne te ardhmen e ketij vendi.
  Rama duhet tja thote te verteten LU-s qe ta degjojne te gjithe.
  Rama duhet te mos harroje qe Saliu me sajesa dhe shpifje beri qe qeveria amerikane te nxjerre ne pension nje ambasador amerikan.
  Dhe Rama qe ka te verteten ne krah,perse nuk ja perplas ne sy kete Lu-s.
  Nuk eshte gje tjeter vecse nje ngathesi dhe nje frike e Rames,qe po vazhdon gjate dhe qe po e gryen pushtetin dhe shtetin.

  Reply to this comment
 14. Aleks March 3, 15:13

  Mire e ke ti or Sali. Ty bravo te qofte kur gjen shesh e ben pershesh. Kur ska burra ky vend te te tregojne vendin ty vazhdo perpara ti se mire e ke.

  Reply to this comment
 15. MeteH March 3, 15:49

  Dhe Saliu foli,foli perseri,
  Ne foltoren e Kuvendit,siç di AI,
  Me gjuhen zeher,plot vrer,
  Na goja i del shkume,si perhere.
  Ai tallet me ne,me nje popull te tere,
  Dhe syri s’ja ben hiç terr,
  Se ka mik dajo-kalin,qe ne e dim,
  Por jemi te vegjel,e nuk ja kemi fuqine.
  Ne ka perendi,neve na degjofte,
  Qe ky njeri-kafshe nje dite cofte,
  E te shpetoi shqiperia perhere,
  Se na helmoi,na beri vrere…!

  Reply to this comment
 16. vjola March 3, 16:03

  Perse nuk nuk i kopsitin mire te gjithe gjemat qe kane bere keta kriminela sala dhe luli Kaq e veshtire eshte. Perse ja u dhame votat qe te justifikoheni qe po na pengojne?

  Reply to this comment
 17. LLL March 3, 16:22

  Saliu është hakmarrja që u bën historia shqipëtarëve !Historikisht , ne kemi zakonin e poshtër të gënjejmë veten me beteja imagjinare e zgjuarsi gjeniale .
  Por s’të lë historia , ajo është e pamëshirshme , ajo të jep atë që të takon !
  Të nxjerr një Sali që të tregon sa të vlen lëkura , ty o popull .

  Reply to this comment
 18. enter"" March 3, 16:57

  Kot e ka, sepse ai e di shume mire qe nese ben ate “perplasjen” perfundimtare, do perfundoje ne burg.

  Kjo eshte e garantuar.

  Reply to this comment
 19. Troch fare nga ky kingu March 3, 17:21

  ME FALNI NUK ESHTE KOMENTI IM. E SOLLA SA PER KUJTIM. KY ESHTE REALITETI….SE KUR DUHET TE IKI SALA E DI VETEM MILETI

  

martin lutter king (albanian version)
KRYE Mashtruesi me I madh ne kete rast eshte Edi Rama
Jo vetem mashtrues por dhe tradhetar kozmik pasi shperdoroi ne menyren me te ndyre te mundeshme votat cudiberese qe I mori trehere dhe ne vend te merrej me krimet e bandes 2B..HAPI BUNKARET E ENVERIT SI KANIBAL……..i kujtojme kanibalit edi rama se Obama do shkoi per vizite te shoku I armeve te Enverit ne Kube…pr apse shqiptaret me palloshin 2 metrosh edirama duhet te tregohen akoma NEKROFAGE
Nqs lexon intervisten e ambasdorit te pare gjerman ne 20 vjetorin e rremujes ambasadave ai e deklaron hapur fare qe isha me shume nje fare agjenti potencial per te rrezuar “komunizmin” qe ne ditet e sotme tingellon ‘Dirty Job” e euroatllantikasve .
Te njejten ndjesi krijon dhe kur lexon intervisten e Will Rajersonit dhene Eduart Zaloshjes ku genjen fare hapur kur thote shprehimisht qe [ kur isha ne Beograd para 1990 nuk dija ku binte Shqiperia.].pasi me vone ka dale se ai dinted he me sa sheqer e pinte kafen Ramiz Alia……por shqiptareve ja u ben mire Luja qe I perdhos se nuk pyesin: PSE NE 1993 KUR DENOHEJ FATOS NANO SI SUPERKRIMINEL per 100 dollare qe kishte “ vjedhur” nga ndihmat italiane..ai me Berishen kane cuar ne drejtim te paditur FLORIRIN E LONDRES..KU SHKOI ?
pse vrasesi tradhetari dhe ‘YLLI NE NGJITJE” I arvizuse Lyl Basha me disa hajdute me kollare te adriatikut dhe atllantikut vodhen mbi gjysem miljardi dollare te rruga kombit….[QE ESHTE E DOKUMENTUAR] akoma mbahet si partner I Donald Luse per dekriminalizim ?!
***
Pse eshte Sali Bisha ambasadorofag (ambasadorongrenes)
Nuk ka dyshim se është e vërtetë ajo që kanë thënë të gjithë ambasadorët amerikanë në Shqipëri se ata në veprimet dhe deklaratat e tyre përfaqësojnë qëndrimin zyrtar të qeverisë amerikane. Por, duke e marrë këtë premisë si të vërtetë, ka diçka që nuk shkon, se nëse qëndrimi i qeverisë amerikane do të kishte qenë ai që kanë shprehur ambasadorët amerikanë, atëherë karriera politike e Berishës do të kishte marrë fund me kohë, më tepër se një herë. Në ekuacionin e marrëdhënieve Berisha-SHBA ka një të panjohur, e cila mbetet e tillë që prej 22 vitesh.
Është e qartë se marrëdhënia e ndërlikuar e Sali Berishës me SHBA nuk mund të shpjegohet me kategoritë normale të analizës së politikës dhe të marrëdhënieve ndërkombëtare. Ekuacioni i marrëdhënieve SHBA-Berisha, ka një të panjohur ende të pazbuluar. Sipas kategorive normale të analizës, ky ekuacion duhet të ishte zgjidhur prej kohësh me largimin e Berishës nga politika, në një mënyrë apo në një tjetër.
Gjatë karrierës së tij politike 23 vjeçare, Berisha ka pasur disa konflikte serioze me SHBA, përkatësisht me qendrat zyrtare të politikëbërjes amerikane.
Sipas këtyre kategorive analitike Berisha duhet të ishte larguar nga Shqipëria në mars 1997,
e nëse nuk ndodhte kështu duhet të ishte larguar nga politika pasi dha dorëheqjen si President i Republikës në korrik 1997,
dhe të mos kishte marrë përsëri postin e kryetarit të PD, në tetor 1997, pasiqë kjo parti kishte dalë në opozitë. E nëse nuk ndodhte kështu duhet të ishte burgosur në 1998 apo 2000, si rivali i tij Fatos Nano.
E nëse nuk ndodhte kështu duhet të kishte dhënë dorëheqjen e detyruar nga posti i kryetarit të PD pasiqë humbi zgjedhjet parlamentare të vitit 2001.
E nëse nuk ndodhi kështu nuk duhet të kishte fituar zgjedhjet e vitit 2005 dhe aq më tepër të rikthehej në pushtet si kryeministër.
E nëse nuk ndodhi kështu, duhet të kishte dhënë dorëheqjen pas shpërthimit të Gërdecit. E nëse nuk ndodhi kështu nuk duhet t’ i ishte njohur fitorja e zgjedhjeve të vitit 2009.
E nëse nuk ndodhi kështu duhet të ishte detyruar që të jepte dorëheqjen pas 21 janarit. E nëse nuk ndodhi kështu duhet të ishte detyruar të largohej pasiqë përmbysi rezultatin e zgjedhjeve në Bashkinë e Tiranës.
Por nuk ka ndodhur kështu dhe Berisha është përsëri në lojë, në konfliktin e radhës me ambasadorin amerikan të radhës. Cili është shpjegimi për këtë paradoks?
I vetmi shpjegim i logjikshëm është se politikëbërja ndërkombëtare amerikane është më e thellë se institucionet amerikane që e bëjnë atë zyrtarisht. Që prej pikënisjes që është mbledhja e të dhënave, fakteve, dhe deri te vendimmarrja.
Ish ambasadori amerikan në Tiranë Arvizu e pohoi këtë gjë në intervistën e tij të fundit në “Hale Opinion” në Tv Klan, kur tha se Washingtoni mbështetet në raportet që dërgon ambasada nga Tirana, por Washingtoni merr të dhëna dhe nga burime të tjera.
Ambasadori amerikan mund të kishte shtuar se Washingtoni e bën vlerësimin e fakteve të mbledhura ashtu siç shfaqen të përthyera nën prizmin e konstanteve gjeopolitike dhe gjeostrategjike të përpunuara, për të cilat në ambasadën e Tiranës nuk janë gjithmonë në dijeni. Në rastin e marrëdhënieve të Berishës me ambasadorët amerikanë në Shqipëri, me kohë është krijuar një lloj sugjestionimi i ambasadorëve amerikanë nga Berisha. Ambasadorët amerikanë që vinë në Shqipëri janë njerëz shumë inteligjentë, të cilët nuk mund të mos e perceptojnë saktë atë që tashmë është kthyer në një fenomen: Ambasadorët vinë dhe ikin, luftojnë me Berishën, duket sikur e djegin, por Berisha mbetet gjithmonë në lojë triumfues, një feniks i vërtetë politik. Madje për disa nga ambasadorët amerikanë në Shqipëri, si Lino, Limprecht, Withers,Arvizu. mund të thuhet se Berisha ka qenë një ambasadorofag (ambasadorngrënës) në raport me ta.
Shumëkush pyet se ku qëndron fuqia sekrete e Berishës që e ka bërë të triumfojë në këto duele me ambasadorët amerikanë. Sekreti qëndron te mënyra se si e perceptojnë amerikanët rolin e tyre në Shqipëri pra si protektor-arbitër. Amerikanët kërkojnë që t’ i tregojnë Europës se janë të domosdoshëm për të mbajtur stabilitetin në Ballkanin ku veprojnë forca që mund ta futin regjionin në kaos. Kjo logjikë vlen dhe për Shqipërinë. Amerikanët e kanë kuptuar se Berisha është i vetmi njeri që mund të mbajë një parti të madhe në politikën shqiptare, përballë PS-së ..
***
Me ka zene lemeria qe kur ne Shqiperi honorable Donad Lu shpiku reformen per drejtesi,pas dekrinializimit te famshem,ku me I humburi doli Edi Rama dhe votuesit e 23 qershorit..me I fituari ..ylli ne ngjitje.
Gjithe shtypi shqiptar ( edhe gazeta Dita) jane verbuar dhe nuk shikojne qe kjo eshte nje manover tip “kale troje” po behet per te reabilituar pergjithmone krimet e kupoles 2B dhe per te vendosur K/M ne 2017 gjarperin Lul Basha I cili do kujdeset me pas per mosprekjen e SRB-it dhe ne rast te ngordhejs se tij natyrale ti beje nje varrim madheshtor si DEMON kratit tjeter te tropojes mender me thene A.Hajdarit.
Me e vogla qe mund te mendojme eshte se miqte tane po na konsiderojne si te Ferma e Kafsheve te George Orwellit…PSE
***
Berisha nuk eshte se ka kryer krime.JO..Ai eshte treguar
PERBINDESH
KANIBAL
MONSTER
TERRORIST
TRADHETAR
DJALL…etj etj
Dhe miqte tane e tolerojne se gjoja hodhi komunizmin qe eshte ne vetvete nje genjeshter kriminale qe nuk eshte vendi dhe koha ta argumentojme.Por le te analizojme disa krime te kesaj drakule te viqidolit qe nuk ka zog kurve ne bote ta shpetoje apo ta amistoje:
1-Ky MONSTER nuk duhet te falet kur drejtesia e Enverit denoi Hysen Shoshorin ne burg kurse ky kerkoi varjen ne litar.
2-Ky PERBINDESH nuk duhet te perdhoste PERSONALISHT me dinamit varrin e Enver Hoxhes ne nje kohe qe I ka pire kafen dhe I ka ndenjur te oxhaku..e deri te varkat..Nuk duhet te shkelte zakonin e malsorit
3-Ky DJALL nuk duhet te beje rolin e te “shtypurit nga diktatura” kur ajo I dha mundesine te kuronte jashte vajzen e tij me operacjone kozmetike…dhe deri ti fshinte bythen Andi Bushatit nipit te H.Kapos si BABY SITERES
4-Ky DEVIL per here te pare ne historine e Shqiperise jep urdher luftarak me Shik-un qe VERIU te pushtonte ushtarakisht JUGUN
5-Ky DEMON urdheron perdorimin e lendeve kimike luftarake (si Sadami ) ne Vlore-Gjirokaster..ku per fat dy pilotet atdhetare devijuan avjonet.
7-Ky FRANKESHTEIN MONSTER shkaterroi me themel ushtrine & shtetin ne 1997 ku si pasoje u vrane mbi 4000 shqiptare…dhe u pushtuam “miqesisht” nga te huajt
8-Ky QELBESIRE me xhenazen e Hajdarit,shpertheu K/M dhe pushtoi institucjonet dhe duhej ose burgim I perjetshem ose egzekutim ne rrethana renduese ( ah keto amerikanet qe e falen)
9-Ky MASKARA kreu nje genocid cnjerzor kunder fisit Haklajve duke perdhosur varrezat,duke vrare femije e pleq dhe duke I rrafshuar shtepite me dinamit
10-Kjo BISHE GJAKATARE urdheroi zhdukjen pa gjurme te Remzi Hoxhes se raportoi takimin TOP SEKRET ne Shen Naum me Milloshevicin dhe Grigorovin ( me dijenine e miqve)
11-Kjo NDYRESIRE lejoi dhe urdheroi personalisht furnizmin me nafte te Milloshevicit me kompanine Shqiponja me tritan shehu,gazidede dhe “shenjetorin “ Aleksander Meksi
12-Ky ESAT PASHE JUNIOR shiti me DEVILIN LUL pjese nevralgjike te detit Jon,ku Karamalisi e konsideroi fitoren me te madhe dipllomatike pas L2B
13-Ky MEGA TRADHETAR lejoi personalisht ndertimin e varrezave te ushtareve greke brenda territorit shqiptar egzakt sipas vijes se vorio epirit,kurse nga ana tjeter varrosi ceshtjen came
14-Ky NAZISKIN heq tabelen e masakres 4 Shkurtit dhe e zevendeson me figure filo XHAFERR DEVISTE
15-Ky I PABESE ndersa I vuri pinjollit te Zogut kallashnikovin ne 1993,kurse pas dy dekadash ketij tradhetari I ngriti lapidarin
16-Ky SHQIPTAROFAGOS ne nendor 2012 me agresivitetin dhe nga provokimet e tij u be e mundur te digjen dy greviste te urise te te perndjekurve politike ( kujtojme qe I gjori Arvizu dhe I shkreti Nishani I vizituan nga dy here ata)
17-Ky MOBSTER NDERKOMBETAR dogji me biznesin e tij kriminal ne Gerdec 26 skllever..dhe pas kritikave dhe akuzave..i thote NY-TIME-it leter higjenike..dhe asnje amerikan nuk reagoi
18-Ky NEO FASHIST vrau 4 veta ne bulevard ne 21 janar 2011…dhe cuditerisht fshiu bythen me ca ekpertiza profesinale te FBI…prape heshten miqte amerikane..biles Arvizu e quajti burre shteti
19-Ky NEKROFAG me gestapon e tij private egzekuton Kosta Trebicken dhe e ndihmojne ca miq te tij ne Virxhinia qe te gjeje nje ekspert per ta mbuluar kete akt mafjoz.
20-Ky MAFJOZ nderkombetar se bashku me DEVILIN LUL grabisin dhe me ca mafjoze te huaj me kollare rreth gjysem miljardi dollare ne Rrugen e Kombit qe mbahet rruga me shtrenjte ne bote…fatkeqeisht ne vendi me te varfer te Europes
21-Ky KRYHAJDUT ka bere dhe shume krime ekonomike si tejkalimi I borxhit publik,shitje hidrocentralesh,1 miljard borxhi I biznesit,aferat me CEZ-in.ALBETROLIN,ARMON etj etj qe jane te panumurta
***
Nga sa me siper del konkluzion se SALI BISHA eshte kriminel shumedimensinal por jo fajtor.
Fajtori nr 1 per sot per sot eshte nenpunsi Donald Lu qe ka numrin e syzeve ekstra ekstra LARGE
Fajtori nr 2 per sot per sot eshte EDI RAMA qe ka tradhetuar 21 janarin dhe 23 qershorin se e kane tredhur..plotesisht
Fajtori nr 3 jane mediat shqiptare ku perfshihet dhe gazeta Dita qe per ti thene nje te vertete..i bien nga Kina
***
Pas mos ndeshkimit te Monstres Berishe per disa kryekrimet e tij..sidomos per masakren HITLERIANE te 21 janarit me keqardhje kemi drejte te mendojme se:
Amerikanet po bejne gabimin e turqeve para 500 vjeteve ku I kane ndare shqiptaret ne armiq te betuar ne socialiste dhe demokrate (turqit na ndane ne myslymane dhe te krishtere)..dhe ne vend te ballaban pashes dhe hamza kastriotit shohim berishen dhe bashen….dhe analoge eshte enverhoxha ne rolin e Skenderbeut

  Reply to this comment
 20. Mark uk March 3, 18:41

  Pse ju more idioter jeni dakort qe nje vrases si Prenga te ju drejtoj.

  Reply to this comment
  • Cane March 3, 21:30

   O i mencur.Nuk jam dakord qe te me drejtoje nje vrases si Prenga.Por nuk jam dakord qe kunder deshires sime te me drejtoje nje kriminel dhe psikopat si Sala.Te shkojne qe te dy ne p….. te nenave.

   Reply to this comment
 21. alphade March 3, 18:57

  Vrasesi dhe kusari Sali Berisha nuk i mjaftojne as 1000
  vjet burg , me qe nuk ekziston ligji i denimit kapital .
  Mostra e Vicidolit duhet pa tjeter izoluar fizikisht . Bota
  duhet ta kuptoje se sa dem i ka sjelle ky kryekriminel
  Shqiperise dhe kombit shqiptar …!!!

  Reply to this comment
 22. gjermani i fundit March 3, 19:00

  e ka fjalen per fjalekryqin ne gazete, se mblidhen tere debudedet e PD dhe nuk e zgjidhin dot. >Nuk u mesuat me kete koqe kandari ju? Ai ate pune ka kur eshte ne opozite, hekuros lesh dhie

  Reply to this comment
 23. LLL March 3, 19:18

  Si s’u vjen turp juve , të ashtuquajturve socialistë. E dhiet edhe votën milionëshe . Ku e gjetët këtë Edvin legenin , këtë burrë pa burrëri ?!
  Nano , Majko , Meta , Rama , njëri më i huaj se tjetri ndaj idealit socialist . Njerëz të gjendur rrugës , spontanë , pa ideale …..ky pretendenti Blush , ëshë fare skandaloz !
  Socialistë që tradhëtuat popullin , turpi iu mbuloftë !

  Reply to this comment
 24. alphade March 3, 20:24

  Te flasi Berisha per dekriminalizimin eshte njesoj sikur
  te flase ish-presidenti i Panamas ,Noriega per luften
  kunder droges. me nje ndryshim ndersa Noriega ka 25
  vjet ne burg ne SHBA dhe vazhdon burgun ne France ,
  kryekrimineli dhe kryemafiozi i Shqiperise, mbrojtesi i
  droges , vrasesi i qytetareve te pafajshem, ende vazh-
  don te kercenoje dhe te qelbe ambientin e Shqiperise !!
  SHBA dhe BE me sa duket nuk duan t’i ndeshkojne kri-
  minelet e vertete ne kupolen e parlamentit ,banden e
  Berishes …!!???

  Reply to this comment
 25. Shkerdheni i Saliut March 3, 23:42

  Cdo te enjete Parlamenti kthehet ne WC ku vine dhe hane paramilitaret e SHQUP-it dhe ne korr shfryjne me jashteqitje nga GOJA. Kriminele te lire qe dalin ne foltoren e Parlamentit dhe jane te pandeshkuar ka vetem ne Shqiperi, keta jane monstra, kriminele e bajga si Adojf Berisha & CO, te lindur nga incesti brenda familjes.

  Reply to this comment
 26. mano mano March 6, 03:39

  Berisha ka te drejte. Duhet nje zgjidhje perfundimtare. Po cila eshte kjo zgjidhje ? T’i futet nje kokes se Saliut. Pastaj, kur te ngrihet banda e gangstereve per te protestuar dhe per te marre me force pushtetin sic e mori Berisha per 5 ore ne 1998, ta hane edhe nja 10-20 te tjere kokes. Pastaj fashitet gjithcka. pastaj eshte arritur zgjidhja perfundimtare sepse edhe mark Ukat heshtin, nuk jane aq trima sa shiten prapa ferres. ferra e Mark Ukave eshte ekrani i kompjuterit ku nuk i njeh kush dhe lehin per dite si qent ne mbrojtje te kriminelit Sali. Personalisht i urrej tipat si Prenga por askush nuk mund ta quaj vrases Prengen akoma pa u gjykuar. kryevrasesi dhe kryekrimineli Sali nuk mund te rrije ne Parlament me ” vrasesin ” prenga sepse per Kapot e krimit eshte ulje te rrine ne nje vend me ca legene qe s’kane arritur te vrasin te pakten nje njeri. Apo jo ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*