Berisha kritikon Bashën: Gaboi më 17 maj

January 26, 2018 21:34

Berisha kritikon Bashën: Gaboi më 17 maj

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në “Zonë e Lirë” në Tv Klan ka komentuar situatën politike në vend, po ashtu edhe për protestën që do të mbahet nesër në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Berisha u është përgjigjur disa pyetjeve në lidhje me protestën e nesërme, që nga skenari për dështim e deri tet rrëzimi i shtetit.

 

Intervista

A mund të përçahet protesta nga aleatët, asi nuk pranojnë LSI-në, pasi sipas tyre nuk ka bindje të djathta?

Nuk ka as një gjasë të përçahet, protesta do të jetë një faktor i rëndësishëm i bashkimit më shumë se opozita.

Sa gjasa ka që protesta të rrëzoj shtetin?

Aty ku drejtësia është marrë peng i takon publikut të bëj drejtësi.

A është destinuar të dështoj protesta e opozitës?

Djegia e mandateve ka qenë propozim i imi, unë pajtohem me vendimin e lidershipit të partisë.

Sa shanse ka që protesta e opozitës do të vij duke u tkurrur, pasi Rama shkarkoi Çakon?

Protesta e opozitës nuk bëhet për Çakon për super Çakon.

Sa shanse ka që protesta e opozitës të kthejë një 17 maj të dytë?

Asnjë shanse është mësuar nga gabimi.

 

January 26, 2018 21:34
Komento

1 Koment

  1. Xha Teme January 26, 21:55

    Salushe Qoftelargu ti kerkon mish per top sic bere me kater viktimat e 2 Prillit ne Shkoder qe i vrave me njerezit e tu dhe me gjakun e tyre doje te vije ne pushtet. Po Xen Sypeshkaqenin ku e ke apo ka shkuar ne ishujt Maldive te relaksohet te breket e KARMINES. Kane ndryshuar kohet e malok i pagdhendur. Shqiptaret ne shumice e kane bere zgjedhjen e tyre. Ti duhet te japesh llogari per te gjitha krimet e tua dhe te shpurres tende kriminale.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*