“Berisha, kryekrimineli i Gërdecit që bëri edhe sot pis Kuvendin”

March 17, 2016 12:23

“Berisha, kryekrimineli i Gërdecit që bëri edhe sot pis Kuvendin”

Seanca parlamentare e kësaj të enjteje është hapur me kryetarin e grupit parlamentar të PD, Edi Paloka, që ka akuzuar direkt kryeministrin Edi Rama për “promovim të krimit” në politikë.

Edhe ish-kryeministri Sali Berisha do të akuzonte krerët e shtetit se, përveç se kanë promovuar krimin, kanë përvetësuar pasuritë publike të vendit.

Kaq ka mjaftuar që pas replikave nga vendi, akuzave të Berishës t’i përgjigjej nënkryetari I grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i cili e akuzoi Berishën si përgjegjësin kryesor të tragjedisë së Gërdecit.

“Ik Sali, merri me vete të gjithë, sepse arsyeja është e njëjtë. Përsa kohë nuk bëhet reforma në drejtësi, kryekusari Sali Berisha ka shumë të drejtë të shpifë e të hedhë baltë pa fund. Ti je kryekrimineli që bëri sot pis edhe Kuvendin e Shqipërisë”, tha Balla.

Gjatë fjalimit të tij, Balla ka treguar edhe disa dokumenta të publikuara sipas tij në media e që tregojnë përfshirjen e Berishës dhe familjarëve të tij në këtë ngjarje.

“Publikut i janë vënë në dispozicion nga mediat dokumente që e lidhnin këtë kriminel me biznesin vrasës të Gërdecit. Këtu kam gjithë dokumentacionin e plotë të vendimit të Këshillit të Ministrave, të procesverbaleve të KM, me të cilat Berisha ushqente fabrikën e vdekjes”, tha Balla. /H.M/ Dita

March 17, 2016 12:23
Komento

14 Komente

 1. maks March 17, 13:38

  kur keni kaq shum dekumenta per saliun dhe familjen dhe banden e tij pse nuk i coni per gjykim dhe sa koh do te presim apo nuk u len te huajt coni besimin e popullit deri ne fund ose do te quheni dhe ju bashkfajtore ne kriminalizimin e vendi

  Reply to this comment
 2. Mark uk March 17, 14:13

  Dukesh se cfar burri jeni kur perseri flet per Berishen.Derisa te nxierrish nderin per fjalet qe ju ka thene.

  Reply to this comment
 3. intelektuali March 17, 14:23

  NJE PARLAMENT FAQEZI ENVERIST QE I KA ZENE VENDIN PROKURORISE

  Kjo eshte o milet politika jone kombetare qe la pas Partia e Punes per ta mbajtur Vatanin si nje CIFLIG feudal te Mafies me Pushtet. Shikoni si Kryetari i Grupit Socialist Balla e perdor Parlamentin sikur te ishte prona e tij private dhe shikoni si e perdor PUBLIKUN sikur te ishte nje prokuror i Enver Hoxhes ne Gjyqet e Popullit per te ndeshkuar ARMIKUN e Kllases.

  prandaj:

  Nese Saliu eshte bere si GJELI MAJE PLEHUT per kete gje eshte fajtor vetem Edi Rama me politiken e tij enveriste:

  “QENTE LE TE LEHIN KARVANI TE SHKOJE PERPARA”

  sepse:

  Ndryshe a nuk e pate si Edi Rama beri mareveshje ne terrin e nates me Sali Berishen per te shpetuar Kusarin e Thesarit te Shtetit, Ardian Fullani nga lincimi popullor duke i premtuar:

  “AMAN MOS E HAP GOJEN PER DALLAVERAT TONA ME LEKAT E POPULLIT SE NA KE PAS!”

  prandaj:

  O milet dru me pre mos i besoni mashtrimeve ordinere te Taulant Balles qe diten shan Saliun dhe naten darkon me BOSIN e kokaines te Librazhdit dhe nipin e mesuesit te Saliut, Ermal Hoxhen.

  MOS I BESONI MASHTRIMEVE TE MAFIES SE KUQE ME PUSHTET QE LA PAS ENVERI ME NEXHMIJEN!

  Reply to this comment
 4. l ri March 17, 15:02

  O mark,,! Ore kaq budalla je ,kur një populli tërë zien për krimet e pafund që ka bërë e po bën benjamin yt Sali,ti akoma e mbron,,,,! Akoma i del në krah,si specie e vetme endemike, që e ke për simbiozë 24 orëshe,,,! Po të pëlqeu mere me vete ,çoje në shtëpi ,puthe e lëpijnë sa të duash ,vetëm të qërohet prej këtu ,sa pa e djegur fare ketë vënd.Nga këto që lexoj nuk kam gjetur në jetën time njeri më fanatik e më të sëmurë se ti.Të dy ju jeni ferri dhe djalli,,,Ai shkatërroi e mban peng një vend të tërë vetëm se ka nga fara jote që I shkojnë pas verbërisht.Mallkuar qofshi,,!

  Reply to this comment
  • Shahisti March 17, 15:57

   Or ti i grupit te te Rinjve, ti e ke shume mire, po a s’me thua kur ky Saliu qenka sic thua ti, apo sic thote Taullahu, perse nuk e cojne per gjykim, or zoteri se me duket se te gjithe luajne thiatro ne kete parlamentin tone te dhjere.

   Reply to this comment
 5. l ri March 17, 15:21

  Përse nuk e botoni kom.tim

  Reply to this comment
 6. nikoll March 17, 15:21

  Mark Uk- ham-ham! Intelektuali -gam-gam !
  Trajnuar ne shqup….

  Reply to this comment
 7. * March 17, 18:23

  maks!

  I cojne per gjykim po gjithe pushtetin defakto e ka ne dore Berisha.Keto kane pushtet dejure per te tundur lulet dhe per te ebtuziazmuar fasaden.Ngjyrat i kane pakzimin emrin ia u ka vendos Berisha “Autobuzi Mavi”.

  Reply to this comment
 8. Mark uk March 17, 21:25

  nikoll:Ka humbur nje qen mashkull me emrer si i joti.Ju lutem shkoni te shoket tuaj qe jan te selia e PiS.

  Reply to this comment
 9. Mark uk March 17, 21:29

  i ri:Pse gjall jeni more te hangert ujku ne vend te gomarit!

  Reply to this comment
 10. aqo March 18, 04:39

  Or Mark….ai qeni qe thua ti e ka emir “Qen Berisha…or taj malok I pagdhendur.

  Reply to this comment
 11. l ri March 22, 20:28

  Uk Mark maloku,,,!Vlera jote është sa një qime e b,,,,s time,po nuk është faji im se ata që të bënë ty ,kanë bërë një mut me xhufkë.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?