Berisha kundër policisë: Është operacion brenda kartelit

June 17, 2014 17:25

Berisha kundër policisë: Është operacion brenda kartelit

Ish-kryeministri Berisha prononcohet më në fund për operacionin e policisë në Lazarat. Në një postim në Facebbok, Berisha shkruan se operacioni është tejet kaotik dhe i dështuar pa nisur ende. Ish-kryeministri flet për aksion selektiv të policisë, e cila sipas tij nuk ka përfshirë në listën e publikuar emrat e disa prej bosëve të zonës, me të cilët akuzon qeverinë se ka lidhje.

 

Postimi i plotë

“Stop terrorit mbi popullesine civile te Lazaratit!

Te dashur miq, prej tre ditesh ne zonen e Lazaratit grupe kriminale dhe qindra forca policore qe kane rrethuar zonen qellojne ne drejtim te njeri-tjetrit me te gjitha llojet e armeve te lehta, por thuhet dhe te renda. Nga keto te shtena jane plagosur nje efektiv i Policise dhe nje bari medites ne Lazart si dhe eshte agresuar brutalisht trupa televizive e Televizionit A1 Report. Denoj me ashpersine me te madhe plagosjen e efektivit te Policise, sulmin brutal ndaj ekipit televiziv si dhe plagosjen e bariut dhe i bej thirrje Prokurorise te nise hetimin per vendosjen para ligjit te autoreve te ketyre akteve.

Duke mbeshtetur çdo perpjekje te ligjshme te Policise se Shtetit per luften kunder trafiqeve kriminale dhe vendosjen e ligjit ne çdo skaj te vendit, theksoj se ky operacion eshte tejet kaotik dhe i deshtuar pa nisur.
Qe ne fillim Policia motivoi operacionin me nje liste prej 26 personash, qe sipas saj kishin qelluar kunder Policise, si dhe me shkuljen e bimeve narkotike ne Lazarat.

Mirepo media informoi se:

-Se pari, grupet me te cilat do merrej Policia ishin njoftuar paraprakisht per operacionin nga ortaket, serezet e tyre ne kryeministri, ministri dhe Polici. Keshtu qe ky eshte operacioni “prisni por mos kujtoni se po vijme”, pra operacioni nisi i deshtuar.

– Se dyti, ne listen prej 26 persona te bere publike nga qeveria nuk jane te perfshire emrat e asnjerit prej boseve te trafikut te hashashit te zones dhe kjo e ben operacionin krejtesisht te pabesueshem apo si nje operacion brenda kartelit. Qeveria ka perjashtuar nga lista boset e droges vetem per shkak te lidhjeve te saj me ta.

– Se treti, disa nga 26 personat e listes kishin prova te pakundershtueshme, sipas mediave, se nuk kishin qene fare ne Lazarat madje kishte prej tyre te vdekur apo ne burg prej vitesh.

– Se katerti, Policia, me nje diletantizem te pafalshem, qellon pa objektiv me te gjitha mjetet, duke rene ne lojen e grupeve kriminale te cilave iu intereson terrori ndaj popullates civile.

– Se pesti, Policia jep komunikata te cilat pergenjeshtrohen menjehere nga mediat e vendit. Viktima te kesaj gjendje pothuaj lufte dhe shtetrrethimi jane mijera femije, gra, te semure, te moshuar qe jetojne nen bresherite jo vetem te bandave kriminale por dhe te Policise se Shtetit qe duhet t’i mbroje ata”.

June 17, 2014 17:25
Komento

27 Komente

 1. indrit June 17, 17:31

  Ikore mbeturine plere serbije,kufome e qelbezuar,iku koha jote more vemje e ndyre kur policet dhe civilet vriteshin si laraska,je ne grafat e fundit mer pacient i 5-es qe kurohesh me haloperidol,mjaft me se e le toke te djegur kete komb…

  Reply to this comment
  • matteo June 17, 22:15

   Sa shume di ky soj robi! Sa vleresime origjinale dhe te pakundershtueshmer ben! Ia ka gjetur Agron Llakaj me skecin e gazetarit.

   Reply to this comment
 2. pelivan June 17, 17:57

  Ti vrave diten per diell!
  (Ate dit’ u tund dhe vendi)
  S’paska nje rrufe ky qiell,
  vec per ty,mor qen bir qeni…?!

  Mbathja sal,sa s’ka zen vapa…
  Mos u mbaj kot ne takeme!
  Askush, nuk te vjen ty prapa,
  as ata,nga soj i qene…

  Reply to this comment
 3. Enkel June 17, 18:02

  O police shqiptare. Ky shpellar ju quan falanga te krimit.Ju quan kartel droge. Ju quan vrases. Ju jep kurajo krimineleve qe te shtjene mbi ju. Cfare prisni? A kalon rrugeve te Tiranes ky dhe familja e tij? Hiqeni qafe ju para se tu heqe qafe ai.

  Reply to this comment
 4. poshte saliu June 17, 18:08

  Ç’far pritet akoma per kete krykriminelin serbogrek?

  Reply to this comment
 5. tan KAVAJA June 17, 18:35

  DITET KUR DO KALBESH NU QELI TI MOR HALE KA ME MOR FRYM LIRISHT AI POPULL .SERB RRAC QENI PTTTUUUUUUU TE QIFSHA ROBT MAR E PRAP KU I KE

  Reply to this comment
 6. mir June 17, 18:40

  PO TI KE QENE 8 VJET NE PUSHTET SI KA MUNDESI QE I KE LENE TE LIRE BOSSET, BOSS NUK BEHESH PER 1VIT. PASTAJ CFARE MENDIMI KE QE TE NDERHYET NE LAZARAT SI ….ISH QE KE QENE. MIRE HASHASHIN PO E FALIM…….MIRE KANE BERE, PO PSE LUFTOJNE ME TE GJITHA ARMET KUNDRA SHTETIT…CDO TE THOTE KJO…..ZOTI…ISH.TURP.

  Reply to this comment
 7. bledi June 17, 19:23

  te pakten fytyren mos ia nxirrni ne foto se na neverit plehra…

  Reply to this comment
 8. Jimi June 17, 19:31

  Eshte per tu pershendetur puna e policise dhe profesionalizmi i saje,ne vecanti guximi dhe kurajua e policeve ne ndeshje me personat einkriminuar te cilet jane gati te sakrifikojne cdo gje vetem te shpetojne lekuren e tyre.
  Sakrifica juaj e admirueshme!

  Reply to this comment
 9. mir June 17, 20:00

  BAC U KRY……………

  Reply to this comment
  • puntori June 17, 23:22

   mos se doti bjer infrakte se po humbet bazen e te ardhurave te mira nga droga mos ja thuaj kaqe thjeshte me dy fjal ja pershembulle thuaj na fjen keqe zoti sali se trimat e tu ne lazarat kanfidhuar ti tredhin nga koqet keshtu mbidhe mendjen dhe leri brockudhat me keto deklarat qe kur i degjojm na vjen per te vjedhe

   Reply to this comment
 10. koco June 17, 20:03

  Ky aksjon kunder mafjes se droges eshte deshmi e vendosmerise e serjozitetit te kesaj mazhorance te kesaj qeverie per te luftuar mafjen e krimin , e cila ka suport te ketij prodhimi e trafiku , Banden e Saliut te kryesuar nga Shkelzen Sal Berisha me kriminelet mbeshtetesit e tyre Ky .Sali qeni kerkon e mbeshtet mafjen dhe mercenaret e tij per te provokuar gjakderdhje per te krijuar destabilitet me objektiv per te shpetuar nga ngushtimi e dara e lakut kunder pjestareve e obortareve te familjes te Tiranit Sali , Mbase dihet se behet fjale per nje pasuri perallore te pervehtesuar nga ky Krye Bandit , Koka e mafjes te ketij vendi , te cilin e zhyti ne varferi e mjerim.e shkaterim . Mos haroni Naften ,Energjine , Kromin , Armet e Gerdecin , Bakrin , Pyjet etj , te cilat kane doren e zeze e kriminelit Sahli . .

  Reply to this comment
  • puntori June 17, 23:27

   jo se keni kuptuar ka te drejte qe thote se ne ate liste mungojen emrate e trfikantve me te medhenje po po ka te drejte pershembulle mungone erat e SALI BERISHES CENC RULIT ZENIT te tije FLAMUR NOKES ALDO BUMCI ARBEN IMAMIT ZHEZOFINA TOPALLIT ISHE AKTORIA RAJMONDA BULKU E SHUME TE TJERE

   Reply to this comment
 11. lulushja June 17, 21:15

  Tani eshte rradha jote O Sali bashke me Bashen rrace kriminelesh ,

  Reply to this comment
 12. Jozi June 17, 21:35

  OR LLAPAQEN PLAK KE TE IMPLIKUAR TE TEM DHE TE TAT PA HRUAR XENIN DHE DESAREN BUCEN E GJYSHIT

  Reply to this comment
 13. nicol June 17, 22:27

  o shkerdhate burre qe eshte.

  Reply to this comment
 14. Tusanti June 17, 23:12

  #abu imam saliu

  Reply to this comment
 15. . June 17, 23:27

  te erdhi Rradha o kriminel-psikopat i maleve.

  Reply to this comment
 16. Ti June 17, 23:54

  Po tymos nga prapa i shkreti, se shpejti do na shkoje ne moooooonnnn!

  Reply to this comment
 17. emigrantja June 18, 00:23

  Ky po ky, eshte bere si Shaban Qosja zavalli , edhe kur s’e pjerdh njeri e kru vet me qeramidhe. O per bosat e droges ka te drejte se mungon emri i tij me gjith langot . ik e shabano se na bon me vjell. fare e keqe , ushofshi me kuc e me mac.

  Reply to this comment
 18. Mazllem islami June 18, 01:58

  Mos i mbro kriminelet o Sale .E dime perse i mbron se pas tyre e ke radhen ti me shoket e tu te dashur.Mos u merzit fare.

  Reply to this comment
 19. vlora-det June 18, 06:10

  Ishallah ata nipcet e tu u befshin perdorus droge dhe keshtu e kupton sa familje ke shkaterruar me drogen qe te ka pasuruar

  Reply to this comment
 20. qytetar June 18, 08:28

  SA MODEST ESHTE ! KUR THOT SE:
  “POLICIA NUK KA PERFSHIR DISA NGA EMRAT ME TE RENDESISHEM TE DROGES”
  E KA FJALEN PER VETE
  DHE GJYSMEN E KRYESISE SE PDs

  Reply to this comment
 21. trikoleshi June 18, 08:31

  Qyteteria fiton mbi gjithça qe eshte ndertuar nga mesjeta ,pavaresisht nga sherbesat ndaj perandorive.A ka te dhena se vete kryekrimi nuk ka mbjellur bime kanabisi apo te disponoje ndonje minifabrike paketimi?Lereni Lazaratin e meruni me SALARATIN tani ,si e keqja e te gjithe te keqijave te ketij vendi!

  Reply to this comment
 22. I.Troplini June 18, 08:51

  Tek degjon vrasesit dhe pengmarresit e vendit, te flasin per “akte banditeske te policise se shtetit” gjate nderhyrjes ne fshatin Lazarat, te pershkon nga njera ane, nje ndjenje neverije dhe perbuzjeje, per ato qe te shohin syte dhe te degjojne veshet.
  Nga ana tjeter, eshte ajo ndjenja e optimizmit dhe e shpreses, se ky vend me se fundi, po hedh hapat e duhura politike, per ti treguar vetes dhe botes, se jo te gjithe shqiptaret jane perverse si Sali Berisha dhe banda e tij e eunukeve injorante si Famur Noka.
  Nje cerek shekulli, shqiptareve iu eshte dashur te perjetojne te shtangur dhe pa mundesi reagimi, banditizmin e nje njeriu qe u mundua te shkaterroi gjithcka ne kete vend. Asnje armik virtual i ketij vendi, nuk do kish mundur ti jepte kaq plage te thella, trupit te ketij kombi. Per hir te pasurimit te gruas, djalit dhe vajzes se tij,,,,,kane vdekur me qindra shqiptare dhe askush nuk eshte pergjigjur per keto krime monstruoze. Per hir te pushtetit te kesaj familjeje, Shqiperia u kthye ne nje vend ku sundon rrumpalla dhe ku peshtiresia e karakterit te njerezve te semure, u kthye ne virtyt dhe kualifikim profesional per te qene anetar i grupit te punes se familjes.
  Kur i degjon keta palaco, keta kloune, te ankohen per banditizem dhe te shtiren sikur iu intereson jeta e Lazaratasve dhe e efektiveve te policise, apo me injorancen e lindur, flasin per “mbeshtetje te policise” por jo te drejtuesve te saj, atehere nuk mund te rrish pa i uruar shqiptareve, qe aksioni i radhes i forcave speciale, te behet ne deren e Sali Berishes. Aty eshte shpella e krimit. Aty eshte autori i shperthimit te Gerdecit. Aty jane milionat e fituara me gjakun e femijeve dhe grave shtatzena, qe vdiqen per te pasuruar te birin e ketij krimineli.
  Pata degjuar diku, se punet e mira behen ngadale ngadale. Lufta kunder krimit, eshte nje e tille. Ajo po ecen ngadale, por po shkon ne drejtimin e duhur. Gate Mahmutaj i Lazaratit, e kuptoi se eshte e kote te besh te fortin me shtetin dhe u dorezua. E beri kete sepse i dhimbsej lekura dhe jo per dashamiresi.
  Gate Mahmutaj nga Vucidoli, akoma nuk eshte dorezuar. Ai vazhdon te lehe dhe te beje te fortin. Tregojin se sa i vlen lekura dhe ky vend do kete mundesine reale, te shpenzoje energjite e tij, ne nje pune me te dobishme. Eshte gjuha e vetme qe kuptojne kriminelet dhe keqberesit.!!

  Reply to this comment
 23. qytetari i shqiperis June 18, 09:12

  ky njeri eshte i semure ka nai doktor ta mori ne dorzim kte njeri apo do ta degjojm perdite me halucinacionet e ktij njeriu po i shemet toka poshte komve pranaj bertet ky

  Reply to this comment
 24. Xha Temja June 18, 09:17

  “Stop terrorit mbi popullesine civile te Lazaratit!, deklaron ai qe ka vrare diten per diell, ne Gerdec, me 21 Janar, e sa e sa të tjerë.
  Sali Berisha dhe Flamur Noka, duhet te merren te pandehur per nxitje te destabilizimit te vendit, si dhe perkrahje te krimineleve te Lazaratit.
  Sa per popullin e Lazaratit, policia e shtetit po ben me te miren. Le te japin nje opsion te tyren lideret e PD-se, se si mund te zhduket droga ne kete fshat te kriminalizuar edhe nga PD, pasi fitimet e boseve te droges se Lazaratit kane shkuar edhe ne favor te kesaj partie te inkriminuar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*