Berisha lë 16 deputetë jashtë listave, priten debate në radhët e demokratëve

Redaksia Online March 10, 2013 11:38

Berisha lë 16 deputetë jashtë listave, priten debate në radhët e demokratëve

Ndërsa komenton pothuajse në çdo dalje publike lëvizjet në listat e kandidatëve për deputetë të PS-së, kryeministri Berisha nuk është aq i qetë sa duket në lidhje me atë çka po ndodh në kampin e tij. Strategjia e Berishës për të “mjegulluar” me akuza ndaj opozitës, si një mënyrë për të mbuluar atë çka ndodh në gjirin e demokratëve është e njohur, por pavarësisht kësaj, duket se hyrjet e reja në lista do të shkaktojnë qejfmbetje te deputetët e mandateve të mëparshme. Kështu, sipas gazetës “Shqiptarja.com”, është tashmë i sigurt kandidim i drejtorit të Kabinetit, Oerd Bylykbashi, sekretarit të përgjithshëm të Këshillit të Ministrave, Gjergj Lezhja, dhe kandidatit për president, Artan Hoxha, në qarkun e Durrësit. Këto kandidime pritet të nxjerrin “jashtë loje” tre deputetë aktualë të PD-së.

Ndërsa në Tiranë do të kandidojë prefekti Keltis Kruja dhe zv.ministrat Eno Bozdo, Taulant Bimo dhe Edit Harxhi. Ndërsa në Kukës, Aveni Peka dhe Isuf Çela pritet të zhvendosin dy deputetë të tjerë.

Në Fier, zv.ministri Alfred Rushaj, në Elbasan botuesi Fahri Balliu dhe i rikthyeri Eduart Selami, në vlorë Arben Qirjako dhe dy këshilltarët e Berishës, Glori Hysi dhe Petraq Milo. Në Korçë, Eduart Ypi dhe Zana Guxholli, në Berat Astrit Veliaj dhe Dhori Kule janë emrat e rinj që zhvendosin jashtë listës të tjerë deputetë të PD-së. Pra, sipas përllogaritjeve, deri tani janë të paktën 16 deputetë aktualë që dalin jashtë listave të kandidatëve për një tjetër mandat.

 

Redaksia Online March 10, 2013 11:38
Komento

3 Komente

 1. Kol Tivari March 10, 12:38

  Nuk asht problem lista e PD-se. Ajo dihet,kush ka leh ma shume do mbetet deputet,ky asht kriteri i pare. Te qenit ish spiun i sigurimit te Enverit,asht kriteri i dyte.Ata qe lehin i duhen me kompletu korin e zagareve,kurse dosjet e sigurimit,i duhen Shpellarit,per ti mbajtur nen kercenim kelyshet e vet. Njelloj si me ndryshu guret e shahut me copa tulle,sepse ata do jene thjesht kurva te binduna,sic asht Zhelefina.

  Reply to this comment
 2. Ladi March 10, 15:08

  Komunistat dhe spiunat e Enverit jane udheheqesit e PD. Me vjen keq per injorantet e ndershem qe votojne akoma mbeturinat e se kaluares komuniste. Nuk e di sa poull injorant paska kene populli Shqiptar.

  Reply to this comment
 3. Mangalem March 10, 15:13

  Me ben pershtypje komunisti Dhori Kule qe do kandidoje per Berishën ne Berat!Si kaur i papergjegjshem,bythlepires i Berishës,dru do t’i japin edhe ne Kala te Beratit,ku 70 perqind voton PS!Ne marrte vetem voten e ish komunistit Pavllo Shkarpa,ka marrë shumë se Kauret(Nuko,Pali,etj)nuk ja japin,po ashtu edhe Nacet(Kozmai…)apo të tjerë!Me vjen keq per eshtrat e babait te tij,komunist i ndershëm,njeri i mire dhe mjeshter sporti ne alpinizem!Dru ka per të marrë,nuk po flas per Astrit Veliajn,kusheri i im nga babai,qe megjithse ka bere universitetin,jam i bindur se nuk fiton!Sepse eshte rreshtuar me duargjakosurin kriminel Berisha,ndaj dhe fisi im i madh ne Berat,Polican,Terpan,nuk mund ta votojë!Me vjen keq per Astritin,ne shtepi te cilit kam ngrene buke e kam fjetur qe i vogel,por nuk fiton!Zgjedhja e gabuar e tij do ndeshet edhe me mos aprovimin tone,pa ja mohuar aspak gjakun qe na lidh!…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*