Berisha lexon raportin e ILDKP: Ku i gjeti Rama sarajet e Surrelit?

December 20, 2018 19:33

Berisha lexon raportin e ILDKP: Ku i gjeti Rama sarajet e Surrelit?

Ish-kryeministri Sali Berisha, nga foltorja e Kuvenit, hodhi akuza për korrupsion ndaj kryeministrit Edi Rama. Berisha, teksa iu referua “raportit të ILDKPI”, tha se deri në vitin 2006, Rama nuk ka deklaruar asnjë qindarkë në llogaritë bankare dhe as prona.

Ligjin për Arsimin e Lartë, Berisha e cilësi një dramë të madhe dhe aktin më korruptiv i Arsimit të Lartë.

Pjesë nga fjala e Berishës

Përshëndes nga zemra studentët e Vlorës, që i dhanë mashtruesit leksionin e së vërtetës. I treguan se cili është debati dhe thelbi i tij. Përshëndes nga zemra studentet e Elbasanit që i thanë ‘s’ka vend për të’. Përshëndes nga zemra studentet e mjekësisë që i mbyllën dyert. Përshëndes nga zemra ata qindra mijëra studentët që janë në grevën më të madhe që nga viti 1991 në kohën e grevën më të madhe të Shqipërisë. Mjerë ju, ku do shkoni? Jeni vetëm në fillim, asgjë s’mund të ndalë uraganin rinor të studentëve shqiptarë. Përballe kësaj pranvere qëndrojnë krye të korruptuar që janë përgjegjës për dramën e arsimit shqiptar. Thuaji studentëve ministrie si e ndërtove vilën brenda 2 viteve.  Thirrje të vi këtu Gramoz. E dëgjuat kur i tha Landi guximtari e kam fituar nga puna në një organizat I-phone-in. Pastaj e pyeti: Po ti ku i gjete Sarajet e Surrelit. I dashur studente ti jap unë të dhënat që ka deklaruar beu i sarajeve te Surrelit, krye-mafiozi i Shqipërisë ILDKPI.

Në 2004 s’ka asnjë konto bankare Anastas! S’ka deklaruar asnjë qindarkë kesh.

Në 2005 asnjë konto bankarë, asnjë qindarkë kesh. S’ka gjë, as banesë.

Në 2006 nuk deklaron asnjë as kurime as dhurata, as prona. Do ta marrësh Paulin (dokumentin) se po më shesh me çudi. Prisni o zotëri prisni, se ky u del para studentëve. Nëse janë të falsifikuara marr çdo regjësi këtu.

Në 2008 llogari bankare, ne Kredins 40 mijë e 983 lekë, 2937 euro. ja ku e keni pronarin e sarajeve të Surrelit.

Na i han miu lekët në 2009, llogaria rrjedhëse në Kredins mbeten 1344 euro.

Këtu i ka të gjitha e din që e pret ajo që meriton. Se i tha studentit: mos dëgjo Saliun.

v.l/ Dita

December 20, 2018 19:33
Komento

1 Koment

  1. FORSTER December 20, 22:40

    O DORDOLEC po ajo Argita jote ku I gjeti paret per ate vilen te gjiri I LALZIT?Tu be qefi qe studentet u ngriten ne greve,por ata u ngriten per te drejtat e tyre ,u ngriten kunder asaj turi-majmunkes qe ke pjelle zotrote ,kunder Kryemadhes qe te mban uturakun kur ti shkon ne hale,kunder atyre qe moren doktoraturen tek ai uiniversiteti kristali ,te cilet qellojne me veze ne parlament se ate kulture kane.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim