Berisha: Marrëveshja e detit, copëtim i trojeve shqiptare

June 22, 2018 17:14

Berisha: Marrëveshja e detit, copëtim i trojeve shqiptare

 

Lufta kundër krimit e korrupsioni, Reforma në Drejtësi, si dhe ajo Zgjedhore, sipas ish-kryeministrit Sali Berisha janë pengesat për hapjen e negociatave me Shqipërinë, teksa një javë na ndan nga vendimi i Brukselit.

“Gjermania ka vendosur një dekalog kushtesh për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Parlamenti holandez me një term ushtarak urdhëron qeverinë e tij që të bllokojë hapjen e negociatave me Shqipërinë. Franca është absolutisht e prerë me qëndrimin e saj, është kundër hapjes së negociatave“, thotë ai për Tv Klan.

I prerë është edhe për çështjen e emigrantëve, pas të cilës thotë se fshihen interesa të mafias në trafikun e qenieve njerëzore.

Shqiptarët nuk mund të pranojnë që të shndërrojnë vendin e tyre në një arenë krimi ndërkombëtar gjigand ku flotiljet e mafias shqiptare prej 300 gjerë në 500 anijesh të shpejta, të fillojnë transportin dhe mbytjen e tyre në det për qëllime pasurimi. Kjo është e vërteta, por unë kam besim se udhëheqësit europianë nuk kanë harruar premtimin e Edi Ramës për armët kimike. Të njëjtin fat do ketë”.

Më së shumti e shqetëson marrëveshja e detit me Greqinë, të cilën e sheh si copëtimin e dytë që i bëhet trojeve shqiptare.

“Kjo që po gatuan Edi Rama me ditëzi Bushatin është një copëtim i ri i trojeve shqiptare, e cila mund të ndezë flakët e një konflikti ballkanik po u ec në këtë mënyrë”.

a.s/dita

June 22, 2018 17:14
Komento

11 Komente

 1. Xha Teme June 22, 17:35

  Mbylle halene o shpirtqen, o krijesa me e kriminalizuar e ketij dheu. Krimet dhe monstruozitetet e tua nuk i lan ujet e oqeaneve. Kur do vije ajo dite qe Shqiperia te marre fryme lirisht dhe te shohe ty dhe familjen tende ne ferr.

  Reply to this comment
 2. hik mer putane islamike ,shko e vdis .se vetem ashtu i sherben shqiptareve June 22, 17:36

  dil e hidhu nga dritarja e halese
  e bjen poshte kembeve te shqiptareve ,
  atje eshte nderi jot , i shtypur nga kepucet e qytetareve ,dikush ndonji demokrate i paedukate ,
  mundet ta tperoje e te bej shurren ne koke ,
  por ne fund te fundit kjo eshte Demokracia ,

  opra bej nji sherbim shqiptareve qen islamut ,
  i vetmi shnac qe te ka ngelur .

  Hidhu sonte ,te nderosh shqiperine

  Reply to this comment
 3. ukujot June 22, 17:47

  Po ti more qen mezi po pret qe te ndizet nje zjarr ne shqiperi qe ti qelbesire te ngrohesh ne te, po jo nuk ke me fuqi te ndezesh nje ’97 tjeter. Por ruaju se po te digjet bytha nga drejtesia dhe hapja e dosjes se azemit. Kesaj ruaju ti more qen se do te perfundosh ne burg.

  Reply to this comment
 4. Boledashi June 22, 17:53

  Ik o kokeloqe, o matuf I gjalle, o fatkeqesi e ketij kombi, mallkuar sperma qe te mbolli dhe mitra qe te mbajti. Ik ore hale se ty ti thyen humdet shqiptaret e medhenj, general Pashaj dhe ambassador Kristafi, qe me atdhedashurine e tyre, te bene lecke ne syte e shqiptareve dhe ti shkaterruan planet e tua mizore. Ik o leen, mbylle, qepe ate hale.

  Reply to this comment
 5. Fat man June 22, 19:18

  O Sali ha mut o serb, o idit, o i semeure mendor, je i kopili i Zeheres i ngjizur nga Vuk Kar-axhic.
  Gojen e ke me te ndyre se bythen, ke nevoje poer pampers posht edhe lart.

  Reply to this comment
 6. Fidel Kastro June 22, 22:55

  O rilindas te shpelare nga trute. nese iken ne te semes Saliu dhe askujt i behet vone , mo me gllaberimin e detit nga Greqia si i behet?

  Reply to this comment
 7. Kaçi i zi June 22, 23:09

  Foli Kasandra. Ndjellakeqi shpirtzi.

  Reply to this comment
 8. OPGJ June 23, 05:15

  O Berish Mavria mblidh mendjen se te presin ngjarje me te rendesishme per ty se hallet e shqiptareve .Sa per dieni do teansferohesh me banim afer shtepise se vjeter tek rrguga Mine Peza.Eshte fiksuar edhe dhoma dhe paisjet e saj.Ben mire qe kesaj radhe te mendosh per hallet etua se je dhe i moshuar.

  Reply to this comment
 9. Milan June 23, 06:56

  O qen i zgjebosur kur do vdesesh qe te shurojm tek varri

  Reply to this comment
 10. Mala June 23, 09:30

  Genjeshtra recidive,krimi e dhuna,tashme kane licencen e tyre per Shqiperine,Ajo eshte “Made in Sali Berisha”.kane vendburimin”Zyra e salihut” dhe “prodhimin serik recvidivqe me cikle bene paraqitje ne madiat shqiptare.Ky eshte turpi i njeriut-klanit te paturpshem,shemtise se te shemtuareve, te cilet paturpsisht ushqehen ne kurriz te ketij populli e shteti kunder te cilit veprojne me gjithe qenien e tyre materiale e shpirterore,Mallkimi i kesaj toke te djegur e ketij populli te ndjekur dhe historise shqiptare,duhet t’ju bije mbi kurrizin e tyre dhe familjareve te tyre.

  Reply to this comment
 11. MH June 23, 14:21

  Ty tu coptofte shtati si bagetise ne dore te kasapit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*