Berisha: T’i jepet ndëshkimi i merituar Sadamit të ri që vrau të pafajshëm

Redaksia Online August 31, 2013 13:09

Berisha: T’i jepet ndëshkimi i merituar Sadamit të ri që vrau të pafajshëm

Kryeministri në detyrë, Sali Berisha, mbështet sulmin e mundshëm të SHBA-së mbi Sirinë. Në një postim në Facebook, Berisha shkruan se SHBA dhe vendet e tjera kanë të drejtë t’i japing ndëshkimin e merituar regjimit të Asadit, për vrasjen e civilëve të pafajshëm.

“Të dashur miq, deri sa të përdoret veto në Këshillin e Sigurimit për të mbrojtur regjime kasapësh ndaj kombeve të tyre, rruga e vetme për të mbrojtur OKB-në dhe Kartën e saj universale është tejkalimi i vetos së KS, ndëshkimi shembullor i atyre që kryejnë krime kundër njerëzimit, genocide me armë të shfarosjes në masë apo mjete të tjera.

Siç faktojnë prova shumë të qarta, diktatori sirian al-Asad, ka përdorur gazin nervin dhe ka helmuar për vdekje mbi 1400 fëmijë, gra, burra, civile të pambrojtur në lagjet e Damaskut. Në mungesë të ndëshkimit të tij, OKB me Këshillin e Sigurimit të saj do te shndërrohej në mburojë botërore të regjimeve mizore diktatoriale.

Prandaj ne besojmë se SHBA, si vendi me përgjegjësi kryesore për paqen dhe sigurinë në botë, por edhe vendet e tjera të lira, kanë të drejtë dhe duhet të vendosin vlerat universale të mishëruara në Kushtetutat e tyre dhe Kartën universale të OKB-së mbi veton arbitrare të KS dhe t’i japin vendosmërisht ndëshkimin e merituar regjimit të Sadamit të ri që përdori gazin kundër qytetarëve të vet. Sb”, shkruan ai në Facebook.

Redaksia Online August 31, 2013 13:09
Komento

15 Komente

 1. Dike Mullai thote- August 31, 13:39

  “Prandaj ne besojme se ShBA, si vendi me pergjegjesi krysore…t’i japin vendosmerisht ndeshkimin e merituar regjimit te Sadamit te ri…” shprehet AL-SALI-SADAMI (?!) Harron VAMPIRI B…ISHA, qe ne Mars ’97 nisi dy avion me (LHL) drejt Jugut te Shqiperise? Ishin Pilotet ATDHETARE, qe i hodhen ne lartesit e maleve per t’i asgjesuar! Me avionet ata i u drejtuan nje Aeroporti Ushtarak ne ITALI !!! Kujtoni kronikat e RAI-1 te asaj Kohe!

  Reply to this comment
  • Dielli mbi KORAB August 31, 15:11

   o Sali qi pllet kot si Gomari ne Gusht.
   Po ti se ke mandatin me fol mor Vrases.
   Po ty ta pren gjuhen shqiptaret me 23 Qershor more HAJDUT_Gjakatar.
   Ti tani mundesh me i sherby vetem Asadit more Plak Vampir.
   Tregoi Asadit,djalit tat shpirtnor si ti zhduki provat dhe videot e bombes kimike qi ka vra qindra njerez te pafajshem ne Siri,ashtu siç bone dhe ti more KRIMINEL duke zhduk pa nam e nishan videot e instaluara ne Kryeministri qe tregonin se si vrave ne tragjedin e 21 Janarit ne Tirane.
   Pfui Zagar i ndyr, qe po kerkon tu sherbesh amerikonve veç per t’shpetu lekuren dhe duart e tua te pergjakura.

   Reply to this comment
  • Fatmir September 1, 02:43

   se mos ka bo ndonje gabim dhe ka shit ndonje arme kimike me ato pazaret e felliqura ai SHKERDHENI jot dhe atehere gjeni vrime te futeni me gjithe sorollop!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
 2. sali August 31, 13:46

  hahahahahahaha

  Reply to this comment
 3. sali August 31, 13:46

  ik ore ASAD

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi August 31, 13:56

  Kur te jep dhe ky mend s’të vjen tjeter mendim ne koke veç atij “o tempora o mores”. Ky eshte kunder nderhyrjes ne siri por e bén mbështetjen thjesht nisur nga morali i servilit. Nje servil i papare qe ka per parim ate “behu gjithnje me më te fortin”. Sikur amerika te heqe dore dhe ky heq. Sikur amerika te thote nuk jane kushtet tani edhe saliu keshtu do thote. Sikur… Sikur… Sikur -ky sipas variantit te ri te sikurit shkon. E vini re diktatori sirian thone amerikanet thote po keshtu thote dhe diktatori yne shejtan budalla!? Sikur amerikanet ta quajne asadin komunist me antikomunist shfaqet “zymbyli ” yne. Por ama sikur t’ju shkasin pak kembet amerikaneve saliu fap si gjithe servilet e tjere te ben gropen. Ptu qénie e pështirë?!

  Reply to this comment
 5. christjan August 31, 15:15

  Po ti more sali nuk je më i mir se Sadami dhe Asadi.ti je dhe akoma më i keq që shite teritorin e shqipëris.ata skan shitur gjë nga vëndi i tyre.

  Reply to this comment
 6. toni August 31, 15:46

  S-K-I-Z-O-F-R-E-N hesapi krimineli serb sali rom serbisha mundohet te etiketoje te jeret duke harruar veten se ka vrare e ka vjedhur sa ka rene shi,po ti more klysh udb-je sa nene gra dhe motra shqiptare ke veshur me te zeza or psiqik i kalbur,ti je nje zhgenjim dhe nje fatkeqesi per kombin tone,kur nuk u gjind nje person adat per lider te se djathtes por gjeten kete pjelle serbije nje komunist i felliqur i semure mendor ….

  Reply to this comment
 7. Fatso August 31, 18:28

  E Besoni akoma kete bastard, doni te dini te verteten ai e admiron asadin dhe enderon te ishte ne te nje jeten situate e do te bristle akoma me teper

  Reply to this comment
 8. mitro August 31, 19:49

  Do beje mire t’a mbyllje ate hale qe bie ere gjithandej.Ti je me i keq se te dy bashke.

  Reply to this comment
 9. nastradini August 31, 20:30

  A ESHTE VRASES SALI BERISHA SI ASADI I SIRISE?

  Po te shikosh si ben apele NDESHKIMI per Asadin e Sirise thua se eshte ENGJELLI qe ka dale ne horizontin shqyptar per te vendosur Drejtesi ne Bote. Por po te kujtosh vrasjet e iniciuara prej tij ne 97-n te popullsise civile, te viktimave te Gerdecit, likuidimin mafioz te Remzi Hoxhes dhe Kosta Trebickes dhe te protestuesve te 21 janarit nuk te mbetet pike dyshimi qe Sali Berisha eshte nje kopje e Asadit te Sirise dhe njesoj me mesuesin e tij Enver Hoxha.

  Reply to this comment
 10. Gramoz August 31, 20:58

  pse nuk te mbulon dheri e te mos dukesh ne faqe te botes ,.po ke fytyre ti o xhahil te flasesh per hasad ..o i pa fytyre ,ky deklarim i yti eshte nje prove qe drejtesia neser te ta nxjere si prove ,,pyetja qe te beje ty vrases,te jete …po ju si e konsideroni veten tuaj qe vrate kater veta me duar ne xhepa,,duke mos trazuar asnjeri ,,nuk me thua vrases si do ti pergjigjesh ,..qe ketu hapet sipari i drejtesise per te futur ne qeli ,,drejtesija kashume per ty te shohim do dale ndonje hunde lesh qe te ti beje brinjet nje nga nje

  Reply to this comment
 11. Vëzhguesi F. August 31, 21:43

  Gelbaza ne surrat eshte pak per ty mor qen i ndyre. Hipokrizia jote nuk sherben as per ne wc, mor palaço kriminel. Ti meriton po aq sa ka merituar Ghedafi, Sadami dhe Asadi. Ti mor kriminel qe nise maloket e tu ne 1997-ten te armatosur per te vrarte demonstruesit ne jug. Po ku ke surrat ti mor pleh stalle te flasesh per sivellezrit e tu plehra dhe per me teper te kerkosh ndeshkimin e tyre. Nese nuk ndeshkohesh ti per krimet qe ke bere, kjo qeveri qe mori mandatin e shqiptareve per qeverisje do te kete mallkimin e te gjithe te vrareve te Shqiperise keto 22 vjet demoleshsalikracie.

  Reply to this comment
 12. eli September 1, 01:09

  Ty të parit se dhe ty o sali nuk të është tharë gjaku nga duart

  Reply to this comment
 13. dru me pre September 1, 08:11

  Mbylle gojen o qen pallosh,ti i vrave me duar ne xhepa o kriminel djemte e nenave dhe mezi pres sa te te shke…ashtu si ti ke bere me kete popull,plehre!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim