Berisha: Kur po vija këtu më erdhi ndërmend djegia e mandatit

July 2, 2015 13:05

Berisha: Kur po vija këtu më erdhi ndërmend djegia e mandatit

Sali Berisha ka kërcënuar me djegien e mandatit të deputetit para parlamentit në fjalën e parë të mbajtur në parlament pas zgjedhjeve lokale të 21 qershorit.

“Duke ardhur në Parlament mendova se cili veprim do të ishte më i përsheshmi…, më erdhi për herë  të parë ndërmend djegia e këtij mandati që unë kam në xhep si deputet”, deklaroi Berisha.

“Sepse po hyjmë këtu në këtë sallë për një funeral. Po hyjmë në këtë sallë në seancën e funeralit të seancës së lirë, në funeralin e zgjedhjet. Një klikë i shkatërroi ato në mënyrë përfundimtarë. Preku dhe rrënoi me të gjithë mekanizmat e shtetit mafioz, e mafies shtetërore, e krimit shtetëror çdo parim të zgjedhjeve të lira dhe të ndershme”, vijoi ish-kryeministri.

Berisha duke bërë autoreferencë citoi deklaratën e tij të bërë pas mbylljes së procesit të votimit duke thënë se qëndrimi i tij për zgjedhje të manipuluara është shprehur para rezultatit.

“Jam i vetëdijshëm se krenarëve që u dhanë edhe goditje e fundit demokracisë kjo nuk u pëlqen. Por kur është mbyll kutia e fundit, si ish-kryeministër, si ish-president kam bërë një deklaratë. Nuk dija asnjë rezultat. Në këtë deklaratë kam theksuar se përfundoi procesi i votimit, farsa elektorale më e shëmtuar më pështirë për zgjedhësin e ndershme në të tërë historinë pluralisite të vendit”, tha ai.

July 2, 2015 13:05
Komento

38 Komente

 1. ... pse vjen Z. MERKEL ? July 2, 13:06

  -Bravo Z.Rama,
  vertete duket shtet dhe jo si qeveria veriore-injorante e SALI KRIMINELIT, qe vetem priste shirrita dhe bente koncerte me parat e pista te DROGES dhe LAZARATIT.

  -MERKELI i premtoi Z.Rma se do vij, dhe ja e mbajti fjalen, se beson dhe shpreson tek Z.Rama, kur Ceta-Verore PD e shan dhe urren me fjale te pista Z.Rama si kriminel, vrases …. etj.

  -PYETJE:
  Si mund te vij Z.MERKEL tek nje person kriminel ?

  -Ju lumte Z.Rama, i pari politikan qe po nderron SHQIPERINE.

  Reply to this comment
  • Pilo Lala July 2, 14:11

   Mos u bej merak, se do ta heqin Mandatin ne Shtator or Sal Brek-Dhjeri.
   Ne burg e ke vendin. Deri tani te ka mbajt Jar-Mustaqja, por edhe ai iken ne Janar 2016.

   Reply to this comment
   • Dedalo July 2, 18:13

    Digj Veten z.Berisha.Ne kete menyre mesazhi jot i protestes do zgjoje popullin dhe do bucase edhe me i forte….Populli do zgjohet nga gjumi dhe do festoje.Do ja mari kenges dhe do hedhi valle ne funeralin tend.

    Reply to this comment
  • fatja July 3, 12:27

   pirdh,bace,pirdh…………….

   Reply to this comment
 2. po July 2, 13:25

  eshte kriminal tolerimi I PS-LSI qe me vota cudiberese 2013-2015 dhe kane frike nga nje superkriminal

  eshte krimnal qendrimi I ca ambadoreve qe jo vetem nuk fusin ne listat e krimit kete monster por kan dale hapur

  eshte kriminal qendrimi mediave,intelektualeve dhe te perndjekurve politike qe rrine kaq pasive

  1-puci shtetit 2 prill 1991
  2-lufta veri-jug 1997
  3-kater mije te vrare ne 1997
  4-urdheri per sulm kimik 1997
  5-remzi hoxha
  6-fshehja e kumbaros
  7-kosta trebicka
  8-fatmir xhindi
  9-oficeri shikut
  10 gjyqtari konomi
  11-viktimat e gerdecit
  12-protestuesit e 21 janarit
  13-akuzoi PS per vrasje nga mbrapa
  14-manipuloi mjeket e spitalit ushtarak
  15-ktheu k/m ne spital fushor
  16-refuzoi dorzimin e gardisteve
  17-terrorizoi presidentin si horr bulevardi
  18-perdhosi k/prokuroren di lavire
  19-ofendoi k/shikasin si pucist
  20-kercenoi ramen me egzekutim
  21-akuzoi dhe kercenoi 4 gazetare
  23-u fshine filmimet
  24-u ndrruan tytat e armeve
  25-u dekorua burri shtetit
  26-u dekorua ylli ne ngjitje
  27-u menderosen ekpertizat e FBI
  28-u zevendesua presidenti
  29-u zevendesua k/prokurri
  30-u zevendesua k/bashkiaku
  31-u zevendesua k/shiku
  32-u terrorizuan gazetare
  33-u tha se do ja u bej prape si ne 21 janar
  34-liroi vrasesit nga burgu ne shkurt 2012
  35-genocid fisit haklajve
  36-tritol te varezat e haklajve
  37-bulldozer te shtepia e haklajve
  38-vrasja mafjoze e Mirush Matit
  39-thika pas shpine Bujar Kaloshit
  40-vrasja e Aleks Kekes
  41-masakrimi Edi Rames
  42-masakrimi Zamir Dules
  43-masakrimi Bardhok Lales
  44-vrasja Florian Viles
  45-egzekutimi Anton Gjergjit
  46-egzekutimi Vaid.Lames
  47-perndjekja e Zef Brozit
  48-perndjekja e gjen.Luan hoxha
  49-perndjekja e Shinasi Rames
  50-terrorizimi Eduart Sallamit
  51-terrorizimi Arben Dukes
  52-rrahja e Paskal Milos ne Bruksel
  53-burgosjae e A.Frangajt
  54-burgosja e A.Ristanit
  55-vdekja misterioze P.Arbnorit
  56-vdekja misterioze Safet zhulalit
  57-vdekja misterioze Ali Spahia
  58-vdekja misterioze Besnik jacellit
  60-vdekja misterioze Gezim Dibra
  61-egzekutimi ahmet krasniqit
  62-egzekutimi ilir koloshevcit
  63-vdekja misterioze xhavit hana (prokurori gerdecit)
  64-eleminimi misterioz i L.Ihsanit (sekretarja berishes 13 vjet)
  65-vdekja misterioze Bashkim Gazidede
  66-vdekja misterioze Ferit R.Hoti
  67-vdekja misterioze Tani Topit
  68-vdekja misterioze Gramoz Pashkos
  68-Eleminimi Gani Malushit
  69-nxjerrja ne prite e azemhajdarit
  70-vrasja e 10 komisareve te policise
  71-vrasja e mbi 500 policeve ne detyre
  72-ngujimi i 3110 familjeve ose jane gjak
  73-…1800 te vrare me kanun
  74-prishjen e qeverise stabilitetit 91′
  75-fronezimi i janullatusit
  76-aderimi ne konferencen islamike pa referedum
  77-sabotimi i levizjeve per pamvaresi ne kosove
  78-furnizimi me nafte i milloshevicit
  79-vjedhjen e votimeve 96′
  80-rrahja masive e demonstrueve ne sheshin Skenderbej
  81-rrezimin e shtetit dhe vellavrasja ne 97′
  82-grushti i shtetit shtator 98′
  83-impikimi familjarisht i tij ne holokaustin e gerdecit
  84-miratimi i varrezave te ushtareve greke
  85-injorimi total i ceshtjes came
  86-shitja e detit jon
  87-implikimi me ligjin e plehrave
  88-vjedhje e votimeve ne 2009
  89-prishja klasave sportive
  90-prishja e rrjeteve kulluese
  91-tallja me shkollene plepave
  92-masakra e 21 janarit
  93-vjedhja e votimeve 2011
  94-perdhosja e luftes N.CL
  95-glorifikimi i satrapit zog
  96-deklarata qe kemi gjak turku.
  97-Shitja e resurseve strategjike
  98-lidhja me mafiozet e podestes
  99-parlameti i ri
  100-stadiumi i ri
  101-xhamia e re
  102-rruga e Arberit
  103-rrethrrotullimi ne unaze
  104-h/c skavices
  105-h/c devollit
  106-mullinjte e eres ne karaburun
  107-centrale atomike per tu bere superfuqi
  108-hekurudha tirane-pekin
  109-superfuqi arroresh
  110-mbjellja e 10 miljon rrenje ullinj
  111-kalimi borxhit jashtem 66% (falimentim)
  112-mos pagimi 500 miljon investitoreve
  113-demi me “Cez-in” rreth i miljard dollare
  114-Krimi me TEC Vlore mbi 200 miljon dollare
  115-qindra miljone me pronaret e tokave (strasburgu)
  116- mashtrimi i te perndjekurve politike ne pagesa
  117-mashtrimi kriminal me legalizimet
  118-deshtimi i censusit
  119-vjedhja e 300 miljon dolarev te rruga kombit
  120-shitja e hidrocentraleve
  121-shitja mafjoze e armatimeve
  122-shitja e reparteve ushtarake + shqup-in
  123-deshtimi i shitjes albetrolit dhe armos
  124-linja e tramvajit Lulit ne tirane
  125-shqiperia 1-euro
  126-denoncimi i Hysen Shoshorit
  127-enoncimi i Margarira Kostaqit
  128-tjetersimi mafjoz i Shqup-it
  129-tjetersimi mafjoz i ambasades kineze
  130-tjetersimi mafjoz i sh.o. Fier
  131-ri-aprovim i ardhjes milionave ton plehrave
  132-tejkalimi borxhit public mbi 65%
  133-borxhi ndaj biznesit 1 miljard dollare
  134-borxhi stratosphere me Cezin
  135-cmenduria me emrin e bjeshkeve te nemuna.
  136-perdhosja e eshtrave te A.Hajdarit dhe VK.
  137-lejimi i rajersonit ne fushate elektorale 1992
  138-mos hapja e dosjes se sigurimit shtetit
  140-poshtrimi i Jon Withersit
  141-poshtrimi i Arvizuse
  142-loja me LHL
  143-komplloti Sokol Olldashit
  144-loja me lazaratin
  145-helmimi Ferdinant Ponit
  146-pagesa e vrasjes se Santos
  147-teatri qe po luan me Fullanin
  148-uzurpimi bsh
  149-uzurpimi i bankes Santos
  150-“Dasma” per kapjen e nipit enverit
  151-‘Nxjerrja” e kalibruar e videos Metes
  152-Nxjerrja” e kalibruar e kamikazit Doshi
  153-Perdorimi i Dritan Priftit si Video Master Spy
  154-Neni naziskin 24/1 i 1992 (shpartallimi shtetit)
  156-komisjoni varrim –zhvarrimeve
  157-kanibalizmi ne varrezate kombit 3 maj 1992
  158-shkarkimi illegal i maks haxhise 1998
  159-mos kallzimi I krimit te doshit 3 muaj
  160-paisja e familjes & fisit me pashaporta dipllomatike
  161-paisja e 10 terroristev islamike me pashaporte shqiptare 93’
  162-enigma e goditjes dhe vdekjes Agim Shukes
  163-ultimatumi drejtuar Qazim Gjonajt per gjyqin e 2 prillit
  164-presioni mbi Prele martinin per gjyqin e 2 prillit
  165-enigma e arit londres (1993 me rajersonin)
  166-enigma e kaparit te albetrolit 2012 (mbi 85 milon $)
  167-enigma e pallateve nga malajzi a ne laprake
  168-emrimi I gazidedes ne shik (master spy)
  169-takimi sekret me milloshevin (1995)
  170- takimi sekret me gjeneralin Boban te vila nr 4
  171-takim I fshehte me Ivanovicin ne Kras Montana
  172-reabilitimi I kriminelit Gazidede 2005
  173-reabilitimi I kriminelit Agim Shehu 2005
  174-shkaterrimi dhe demtimi I hekurudhave
  175-prishja e hekurudhes milot rreshen klos
  176-zhdukja e stacionit trenit Tirane
  177-ofendimi I NY TIMES leter higjenike
  178-shkon ne USA 1992 me ndihmen e nje big-shefi te Cia-s
  179-skandali Levan-Fier( fari balliu-alpine)
  180-Debimi I Mustafajt para vizites Bushit
  180-ngritja e permendores bushit si bythlepires I tij
  181-skandali nipi berishes ne hotel dajti (koburja e dritanit)
  182-250.000 euro Jean Paul Carteron ilegalisht ne 2006
  183-urdherohet qe kontrata me JPC te mbahet teper secret
  184-skandali kombetar me shkollen greke Omiros ne korce
  185-denimi Top Channel me 13 milion euro
  186-Trafik I madh armesh me Armenine
  187-Skandal dipllomatik me azerbajxhanin per keto arme
  188-digjet policia gjirokastres nga lazaratasit-shtator 2007
  189-i falen Tom Ridges 500.000 $ per 2 seminare (9/2007)
  190-Damir Fazllic ne kasafortat e sigurise kombetare me T.Ridge
  191-shkarkohet prokurori Sallaku per aresye banale si ndonje fshesaxhi
  192-Argita B. fshin biznesin e saj nga regjistri kombetar (shkurt 08’)
  193-pagesa ilegale Vatres-usa per 100 vjetorin (sa fukarenj ne usa)
  194-Spoti turistik n CNN-300 000 $ kater here me shtrejt se normalja
  195-Kapet 1 kg heroine te makina ambasdorit ne Itali , Lesh Kola
  196- Prangoset shoferi A.Selmanllari si drog-diller-mik personal i Xenit Sales
  197-Autobote te qeverise kapen duke ujitur drogen e Lazaratit
  198-Debohet ne shtator 2008 nga shqiperia FMN
  199-Debohet k/hetuesi Shtylla (kishte gerdecin dhe rrugen e kombit ne process)
  200-Skandali plazhi gjeneralit- mbrapa qendron dyshja malltezi-patozi
  201-Super Skandali Jales -del kollovari J.malltezi si mafje e tokave
  202-Skandali ne Porto Romano-Argita –Fazllic
  203-Gold-Argita” i lyp “Zafar Ansarit 3 miljon dollare rushfet
  204-Jamgjarper Malltezi gllabron ish klubin Partizani
  205-Karaosmania e Nishanit gllaberon ish seline e PD
  206-Urdherohet pergjimi ambasadave dhe opozites nga SH.I.U
  207-Transferohen nga zyrtare vendas 1.3 miljard dollare raporton G.F.I.
  208-Shkarkimi I disa gjeneraleve rebele dhe zevendesohen me beadle
  209-Nuk hapen kutite per 2009,dhe digjen fletet e votimit para afatit
  210-Hapen kutite per 2011 dhe ndryshohet rezultati (po mengeperveshuri ?)
  211-Ortakja e Argita B. Flutra Kola blen Croën te Fazllicit 2 miljon $
  212-Gazidede takon Arkanin ne Durres 6/94 me miratim te Berishes per naften
  213-Themelohet kompania Shqiponja me “boss” Tritan Preshin.
  214-Berisha posedon disa zyra perandorake private te pa raportuara..
  215-Argita zoteron vila multi milioneshe te pa justifikuara-lalez etj..
  216-Shkelzeni zoteron vila sheikesh ne garden,farke,mullet .L.A.etj.
  217-Akuza ndaj Hajdarit si spiun i SS dhe organizator i 2 prillit 1992
  218-Ngritja e lapidarit per “spiunin dhe vrasesin “e Shkodres
  219-Dekorata dhe honorari 1,6 miljon dollare per Nicola Arsidin
  220-Trafikimi naftes ‘Virxhin-Kulicaj” fitimi 75 miljon dollare
  221-Blerja e nje super benzi BUNKER-700 miljon leke.
  222- Porosit helikopter superlluksoz VIP ne France (eurocopter)
  223-Porosit nje veprim terrorist me helicopter mbi shtepine e Bamir Topit
  224- Mban gjithmene rrotull nje “polici secrete civilesh ” 50- 100 vetash
  225-Fimohet vila Rames ne 13 shkurt 2013 me helicopter me urdher te SB
  227-Urdherohet ne 97’ nga SB sulmi mbi amb. amerikane ( Izet Haxhia)
  228-Sulmohet me urdher te tij kontigjenti gjerman (ka filmime)
  229-Kurdiset nga SB truku I bombes te Vefa ne 96’ me Anton Gjergjin
  230-Bomba u “kurdis” per te akuzuar “Hakmarrjen per drejtesi”
  231-Largohet FMN se sinjalizoi rrezikun per fajdet 96’
  232-Kercenohet Kristaq Luniku per mos mbylljen e firmave
  233-SB deklaron se VEFA+ Gjalica = dallendyshet e kapitalizmit
  234-SB deklaron ;Parate e shqiptareve ne firma me te pastrat ne bote
  235-kercenohet me jete Izet Haxhia pas intervistave nga Gestapo SB
  236-Akuzohet Xeni Lirijes si drog diller nga Izet haxhia
  237-Miratimi I devijimi I rruges Egnatia nga Durrsi ne Igumenice
  238-Investime serioze ne Tropoje nga qeveria Pedere-afer zeros
  239-Abandonon shtepine ne Vicidol-kthehet haur lopesh e gomeresh
  240-I fal oborrtareve mbi 100 licensa h/centralesh ,miniera e hidrokarburesh
  241-Trafik me Libine –Lul Basha takon Kadafin personalisht “tet a tet”
  242-Lirohen te burgosur vrases per votimet e 2009 me urdher te SB-LB
  243-Menaxhohet direkt nga SB kolumbianizimi-prodhimi droges- 5 miljard $
  244-permbytja e pare e shkodres ndodh 1 here ne 100 vjet (tallje )
  245- permbytja e dyte e shkodres ndodh 1 here ne 1000 vjet (tallje funebre)
  245-Gerdeci I dyte ne Dhemblan Tepelene-maskohen vrasjet dhe krimi qeveritar
  246-Burgosja e Nanos si terrorist per kavanoza receli t ndihmave
  247-KURSE Lul Berisha vjedh gjysem miliardi ne RR.K dhe mbete yll ne ngjitje
  249-SB deponon ilegalisht ne amb.amerikane per 14 shtatorin 1998
  250-Ve mafjozin Hajdin Sejdia keshilltar te pare ekonomik ne qeverine e 1992
  251-Largon Leka Zogun si qen ne 20 nendor 1993
  252-prag skandali armatosur ne hotel dajti me LZ
  253-Nga trajtimi LZ si qen I ngre permendore si karadyzen
  254-SB me keto krime eshte diskretituesi me I madh I USA-s
  255- SB me keto krime eshte djalli I Lugut te zit e tropojes qe po
  ri-ngre Enver Hoxhes lavdine sin je nga Kolloset me te medhenj qe ka nxjerre njerzimi
  kur shikon sot kete popull qe eshte shpefyteruar,kete klase politike antishqiptare,keta ish te perndjekur politike akoma me gaveta neper duar,keta intelektuale te sklerozizuar,keto medium dhe gazetare tevet-censuruar,ate vend qe eshte kthyer ne nje kombinat gjigand prodhimi dhe tranziti droge me vlera kozmike,ku krimi ,droga,prostitucjoni,tradhetia , kurvelliku politik dhe hipokrizia unlimited e nderkombetare automatikisht “pa deshiren” tone e vene Enver Hoxhen Burrin me te madh qe ka nxjerre kombi shqiptar ne nivel me gjergj kastriotin

  I vetmi ngushellim: lavdi legjendarit Enver Hoxha…ja kam bere hallall te gjitha

  Reply to this comment
  • Nik July 3, 05:46

   Arkivi juaj qenka fantastik!
   Urime per durimin per t’i numeruar dhe shkruar te gjitha.
   Ju do te ishit prokurori me i perkushtuar per bemat e Sali Pykes.

   Nik

   Reply to this comment
  • koco July 3, 10:59

   Mirnjohje per zotin me pseudonjimin Po . Ky eshte nje sherbim shume i madh qe i beni ju organeve te Prokurise se Pergjitheshme dhe Gjykatave te ketij vendi , qe ne nje kohe relativisht shume te afert , Akt – Akuza e K / Kriminelit me te madh te te gjitha koheve , pjelles me te shemtuar qe ka nxjere ky vend te jete saktesisht e perpiluar dhe drejtesia te rivendose drejtesine ne kete vend .

   Reply to this comment
 3. shqipja July 2, 13:36

  beric krimineli e tradhetari do te beje mire te digjne veten .veri benzin do te mbahesh mend te pakten.

  Reply to this comment
 4. Arber July 2, 13:38

  Po pse s’e djeg mandatin? Ty te duhet se me ate mandate mbrohesh nga krimet qe ke bere.
  Fatkeqesi e madhe po e dogje mandatin, do te ngelet parlamenti pa qenefin me te ndyre te kombit…

  Reply to this comment
 5. Pensionistja July 2, 13:55

  Tani e kuptoi se eshte kal I ngordhur dhe na hiqet si Gandist…lere mandatin se e ke marre mandaten e vdekjes nga populli o I urryer
  Largohu shporru o te humbte fara e soji

  Reply to this comment
 6. Ervisi July 2, 14:12

  Funeralin tend o Sali Monstra,o kriminel I ndyre.

  Reply to this comment
 7. Elena July 2, 14:14

  Ky popull Monstra te tilla si Saliu e Basha nuk ka per ti votuar kurre.

  Reply to this comment
 8. Lira July 2, 14:17

  U djegsh ti monster megjithe mandate.

  Reply to this comment
 9. Moza July 2, 14:38

  Pse nuk e dogje mandatin o Sali mostra? Te dalin horlleqet.Nuk jane 255 sa shkruan komentuesi,por 10 e 100 fish me shume.I pranishem ne shtepite e shqiptareve me te keqijat qe iu solle.U djegsh edhe vet per se gjalli!

  Reply to this comment
 10. Ardenica July 2, 15:25

  Po te ishe burre malsie duhet t’a kishe djegur . T’a kishe djegur qe te shpetonim nga ti,o letyre qe s’te ha as derri. Po nuk e ben dot se ku do shkosh pastaj? Do flesh perjashta se ne shtepi nuk te qas Sllobodanka. O vtetem qe te ka futur nder shale,po ke edhe nje kular ne qafe qe nuk leviz dot…….. Beje po t’a mbajti bytha e fishkur ,o letyre e ketij kombi……..

  Reply to this comment
 11. peci July 2, 15:32

  dikush kishte radhitur krimet e sali berishes me siper jane me se te verteta po si e lene akoma pa e denuar kete kafshe historike

  Reply to this comment
 12. enri July 2, 16:59

  Beje edhe ti Sali nje gje te mire ne kete jete, do futueshe ne librin “Gines”, si njeriu qe i ka shkaktuar me shume dhimbje popullit te vet, por me ne fund i shleu duke djegur veten. Ne se ke nevoje per shkrepse te ndihmoje une.

  Reply to this comment
 13. shqiptari July 2, 17:42

  antishqiptari me i madhe ne historine e kombite shqiptare qe bene si trime per poshtersite qe i beri tokes shqiptare dhe ngaqe ka mbrojtje antishqiptare dhe amerikane del e nuk njeh populline shqiptare qe nuk e do se ka dashure dhe sdo ta doje kete dhe ata qe jane pase ketije po i lumte qe e mbone nje poshtersi si amerika dhe europa te pabeset

  Reply to this comment
 14. Mark .uk July 2, 18:13

  Po:Nuk e kan trimerin tane ata.Puna jote Eshte te ruajsh dhit
  Se ke ke gjetur te ndihmoj e tash e pare boto brrockulla

  Reply to this comment
 15. Pipi July 2, 18:28

  Sa mire do besh, o plakaruq i rrjedhur, qe ta djegesh mandatin. Lajmero se kur do ta besh kete gje, se do te jap nje shkrepse speciale, qe ben nje flake te madhe qe do te te perfshije edhe ty vete. Keshtu shpeton njehere e mire Shqiperia nga ty, o monster prehistorike…

  Reply to this comment
 16. edi July 2, 18:47

  po ta djegesh mandatin,e hengre zogu…ose zogjt(bashke me zenin)

  Reply to this comment
 17. ladi July 2, 18:57

  Te ka vajtur mendja mire. Dorezoje ! Po nuk je nga ata burra ti. Je frikacak. Ai imunitet te ka shpetuar.

  Reply to this comment
  • ladi July 2, 19:04

   Do shpetonim te enjteve. Nuk do te degjonim duke share mbare e prape. Ate di te besh dhe te intrigosh
   Dorezimi i mandatit do jete e para gje se do bush per se mbari

   Reply to this comment
 18. Jimi July 2, 20:37

  Duke lexuar ato qe ka deklaruar qoftlargu, sec mu kujtua parathenia e shkruar tek libri i Julius Fucik . Reportazh i shkruem me litar ne fyt.
  C’eshte hipokrizia?
  Nderi qe i ben vesi virtytit.
  I tillel eshte kjo monster, qe per 25 vjete nuk u lodh se intriguari ne kuriz te ketij populli. Percudnimi qe ky me shpuren e vete i beri demokracise ne kete vend eshte i pashembullt.
  Sote pasi u sigurua se nuk ben vaki te kthehet koha e sundimit te tij, ze e rrefehet si per te lare mekatet , a thua po na ben per te qare!? Ashtu sic qau Erla e kompani kur ky popull i dha dajakun e pare, pasi e shporri nga pushteti. Megjithese populli i dha edhe dajakun e dyte duket qe se ka mbledhur mendjen tamam! Krimineli vazhdon te bej viktimen!
  Kujton ky i marre se po iku ky nga parlamenti mileti do te bjer permbys dhe do te thone :Obobo… po cna bere mor Sali, si do te bejme ne paty!?
  Ti jo qe duhet te ikesh nga parlamenti! por ti nuk duhej te ishe ne parlament! madje jo te ikesh por ti duhesh debuar me dhune nga ai institucion qe edhe sote e kesaj dite vazhdon ta dhunosh!

  Reply to this comment
 19. lena July 2, 21:23

  Digje, digje, digje po je grua…

  Reply to this comment
 20. Mark .uk July 2, 21:52

  Berisha do kosher bêre mire at mandat te mos e mirrje fare.

  Reply to this comment
 21. KOSOVARI July 2, 22:54

  O GAZETA DITA PSE E NDYNI GAZETEN ME KETE FYTYR MUT PSE E NXIRNI KETE MUT MUTI

  Reply to this comment
 22. doktori July 2, 23:10

  aaaaaaaaaaaaaaaaaaaahaaaaaaaaaaa digju dhe vet oooooooooooooooooooooooooooooooh sa me pelqeve

  Reply to this comment
 23. grazi July 2, 23:13

  mos na e be ate hata, se na more ne qafe, te kemi si syte e b…….

  Reply to this comment
 24. . July 2, 23:32

  Te pashe ne kete derexhe,mer malok

  Reply to this comment
 25. Lleshi July 3, 00:45

  Ta djegesh mandatin
  pa e heq nga xhepi
  bashke me te behesh
  shkrumb si do lezeti

  Kur flaka te perpije
  dhe te percelloje
  askush mos te tundet
  dhe te te ndihmoje

  Te kujtosh Lirakun
  qe ndryshe nga ty
  Ishte me i ndershem
  dhe kishte arsy

  Por t’i digju shkrumb
  per kenaqesine tone
  bashke me mandatin
  se s’na behet vone

  Nje kriminel me pak
  mbi trollin arberor
  Antishqiptar i terbuar
  me shpirt djallezor !

  Reply to this comment
 26. "BALASHI" July 3, 02:20

  Ti je ajo lloj pjellje monster qe kete deklarate mund ta beje jo vetem ne fund sic thua, por qe ne fillim te zgjedhjeve se te ka emigruar truri. Ti je ai tip qe te hedh bemat e tua te poshtra persiper. Po mire more delenxhi, a te kujtohet se ç’ ke bere ne zgjedhjet e 1996?
  Ti je thjesht nje bandit qe do ti paguash te gjitha sa te ka rreshtuar ai i nderuari “PO” atje me siper.
  Ne 1996, sikur te mos mjaftonte vjedhja e grabitja prej kusari i votave, dhe urdher tend, ne tere qytetet e Shqiperise, sa u mbyll kutia e fundit, u be nje demostrim nga militantet, nga llumi i shoqerise shqiptare qe afrove ne PD, per te patur jetegjatesi. Vershuan mijra makina, me flamur, me fishek zjarre, me bori, me te shtena armesh, duke tmerruar njerezit, tamam demonstrim tip ARTURO-UI.
  Çdo poshtersi ne kete vend eshte mjelle nga ty. Tere ç’ ka the sot ne parlament ti i ke bere vet e tani do t’ ua hedhesh te tjereve. Ke perdorur administraten, shkollat, spitalet, policine, shikun e gjitheçka.
  Dil njehere nga rruga e re qe te çon tek TEG-u. Nuk te vjen turp qe eshte shkruar ne balline te nmje mbikalimi” “Rruge e ndertuar nga Partia Demokratike”. Ti nuk ke lene gje pa i bere ketij vendi. Ti, pra ke bere gjitheçka. Ti vetem nje gje nuk ke bere dot akoma. Vetem qe te pjellesh si grua.

  Reply to this comment
 27. grameno July 3, 02:59

  I vetmi vendim me i menquri nga ti do sihte,ta djegeje mandatin,,qysh prej vitit 1991,do gezohej e tere shqiperia,nuk do dexhonim me ato fyrje,ato fjale,nuk di aka njeri ne ket bote qe flet pislleqe qflet ti,beje te pakten nje vendim ne jeten tende me vend,ky do ishte nje vendim pozitiv,do ta pershendesin tane shqipenia,

  Reply to this comment
 28. eni.puk July 3, 05:16

  Vdeksh or bastard vucidoli,vdeksh o spiun udb je,vdeksh o vrases,vdeksh or hajdut zgjedhjesh,vdeksh or hajdut dhe vrases i drejtesise,dhe se fundi vdekshi ti me sojin e sorollopin tend familjar e jo familjar,e ata qe te ndjekin akoma ty,qe vodhe e shkaterrove shqiperine,qe e shite dhe percave,vdeksh e tu shoft nami e nishani.

  Reply to this comment
 29. pro dhe kunder July 3, 06:05

  .-.Po te ishe burre …po!

  Reply to this comment
 30. Kaninioti July 3, 07:03

  Po ty s’ta ka dhënë urdhëruar Serbia qysh da lësh mandatin???!!!
  O nastradin ,o malok e di ça më vjen keq ;
  Për shkodranët që janë një popull me kulturë dhe të votojnë ,ti nën ujë i lë e ata prapë të votojnë ,qënkan më malok se tropojanët

  Reply to this comment
 31. Cen Durimmadhi July 3, 07:48

  Jam dakort me parafolsin “PO”

  Reply to this comment
 32. Ceço Selimi July 3, 08:42

  te ! Mire do te beje ta digjje para Parlamentit pasi do te shkoje ne funeralin e PD-se ! Po trushkulur mbete gjithnje , o derezi ! Si nuk vure pak mend ! Duhet te dish nje gje : Per derisa te jeshTi gjalle dhe te nxjerresh keto xhevaire nga goja , PD-ja eshte karte e djegur ! Vetem burgu yt , e shpeton dhe rilind PD-ne !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*