Berisha me gazetarët: Rama ndihmoi Frrokun të arratisej. Pse u largua FMN-ja

August 3, 2015 13:44

Berisha me gazetarët: Rama ndihmoi Frrokun të arratisej. Pse u largua FMN-ja

Deputeti i PD-së, Sali Berisha gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët ka akuzuar kreun e Qeverisë së ka bllokuar procesin e dekriminalizimit, duke mbrojtur kështu sipas tij deputetë me të shkuar kriminale.

Berisha është ndalur edhe në raportin më të fundit të SHBA për trafikimin e personave. “Lidhjet e Ramës me krimin tashmë dihen, largoi nga vendi Arben Frrokun. Rama fshehu dosjen “Meta­Doshi”.

Madje nuk zbatoi marrëveshjen për dekriminalizimin”, tha Berisha. Më tej, ish­-kryeministri është ndalur tek largimi i FMN­-së.

“Është rekord i zi largimi i MFN nga vendi. Fondi u largua pasi klanet e klientelës qeveritare po përvetësojnë në mënyrë të papërmbajtur të ardhura nga doganat e tatimet. Deficitet më të mëdha janë në akciza”, tha Berisha.

E Duke u ndalur tek punësimi, Berisha tha se kryeministri Rama gënjen për numrin e të punësuarve në vend, duke u shprehur se ajo që ka ndryshuar tek sigurimet shoqërore është vetëm blerja e viteve për sigurime. “Rama me Gjergjin e tij, “Pinokun e statistikave” gënjejnë me numrin e të punësuarve.

Mashtroi 300 herë, pasi në sigurimet shoqërore nuk ka asnjë të punësuar shtesë, ka vetëm blerje të sigurimeve, blerje të viteve për të patur pension, dhe në gjithë këto blerje nuk ka shtesë asnjë qindarkë në Fondin e Sigurimeve. Gjithçka është imagjinatë e sëmurë”, vijoi më tej.

August 3, 2015 13:44
Komento

22 Komente

 1. leshi August 3, 13:48

  o kriminel o plak i qelbur qe bie era shurr pse nuk vdes te shpetoj ai popull

  Reply to this comment
  • tarrasi August 3, 21:53

   Eshte turp qe nje i degjeneruar si Berisha te beje kritika te drejta.

   Deri ketu eshte katandisur qeveria Rama.

   Prandaj nuk behesh kualicion me ujkun.

   Ku jane te ardhurat nga mbledhja e doganave ku jane te ardhurat nga taksat ku jane te ardhurat nga ata qe na vjedhin naften????

   Kjo eshte nje barbari e pa pare dhe Rama rri si pune bufi.

   E urrej Berishen por nuk e fal ne asnje menyre barbarine e vjedhjet qe po i behet popullit tim.

   Reply to this comment
 2. nazim August 3, 13:51

  kur flet dhe ky qen qe ka ndihmuar te arratisen te tere kriminelet qe i kane sherbyer.

  Reply to this comment
 3. Toleranti August 3, 14:00

  Duhet nje gjykate speciale ne Shqiperi per hetimin e krimeve te Kryekriminelit Sali Berishoviç.

  Reply to this comment
 4. 23 August 3, 14:18

  Cfare do gabimesh te bej Rama, perseri ketij HORRI INTRIGANTI, kurre nuk do ja kaloje me te keqijat qe ky MASKARA, KAFSHE, TRADHETAR, KRIMINEL i ka shkaktuar mbare Kombit Shqiptar.!
  kY deputet eshte i pari ne zinxhirin e kriminelve qe ka parlamenti yne, frroku, ndoka , jane pjelle e sistemit te mafies qe ky HORR ka instaluar prej me shume se dy dekadave, i pari eshte shfaur ne lokalin e tij me drejtuesit e gestapos duke i rene ciftelise, i dyti ka qene drejtor ne qeverrisjen e ketij HORRI INTRIGANT!
  Ky qelbesire deputet, sa here e ndjen se po ngushtohet rrethi, del me te vetmen taktike qe di dhe qe ka praktikuar gjithmone duke shpifur e duke mbjelle tek injorantet LIGESINE qe e karakterizon e qe e ka ne (adn) qe ka lindja!
  Ptuuuuuu fare e keqe, shpresoj qe me 102 vjetorin e pavarsise, te festojme dhe arrestimin tend, sepse atehere do mund te themi se kemi fituar mbi komunizmin dhe mbi mafien e familjes berisha!

  Reply to this comment
 5. farukaqis August 3, 14:22

  ik more zhul shqupi plak matuf psikopat idiot byth palare

  Reply to this comment
 6. kastriot August 3, 14:42

  Mire qe asnje gazetar nuk pyeti per shkrimin kryesor te G.DITA lidhur me Gerdecin,
  ,po ju si gazete perse jepni lajmin mbi kete Konf.me pseudogazetare,ose te thonit,psh.-ndersa pritej te behej pyetja mbi shkrimin ne DITA..etj.Dhe ne fund,mund te thonit-konf.shtypit mund te jete per te thene ato qe ka x politikan,por eshte dhe per ti dhene pergjigje pritshmerive te opinionit etj.Eshte vape,por puna duhet bere mire.AI nuk perton ta beje mizen buall kur do te hedhe shashka ,ndersa per 26 viktimat….u prehshin ne paqe-Sali.

  Reply to this comment
 7. Skifter Mergimi August 3, 14:58

  Cfardo te besh e te sajosh do te vije nje dite kur dikush te jape ate c’ fare meriton per gjithe ndyresite qe bere per popullin tend, dhe ne mos ty atyre qe do te lesh pas.

  Reply to this comment
 8. Tomorri August 3, 15:02

  Nuk ka faj kremineli qe flet keshtu,tani burgun e duane ata llapaqen gazetare qe merren me te,ai duhet te braktiset nga çdo gje qe te mbetet ashtu siç e meritojne kreminelat sa ti vije dita e burgut.
  Shikojeni se çfar llape ka ,kaluare atij qenit me te shpifur,ky njeri me gjak tradhetari qe te arrij ne uleritje shtazarake duhet braktisur.

  Reply to this comment
 9. gezim August 3, 15:09

  Kjo eshte shkerdhato-demokracia shqiptare flete dhe me i inkriminuari, me anti-kombetari pasi ky eshte misioni tije deri ne vdekje destabilizimi politik-ekonomik-shoqerore i shqiperise, me qellim shperndarjen e opinionit negativ per vendin dhe faforizim ne politiken nderkombetare per serbo-ruset. Por fundja le te shijoje ne liri vdekjen e mendimeve ogurzeza te btija sebashku me kumbarot e shtepise se tije faslliqat. O’ medja mos i jepni hapsire ketije ndyresire.

  Reply to this comment
 10. oo August 3, 15:16

  Nqs se USA & BE do ishin vetem 1% te sinqerte me shqiperine ky perbindesh duhej te ishte ne burg te perjetshem.

  kur shikoj kete frankeshtein monster qe ka nenshtruar kete popull pasi e vrau e grabiti dhe tani po I pshurr viktimat….kam vetem nje mendim..

  sa madheshtor ka qene enver hoxha me kete popull pa vlere dhe me kete hipokrizi te miqve tane qe na I kane lene si te kujdestari te “lul kuqet mbi mur”

  ka ardhur koha qe ketij surrat patates ti vihet litari o te kembet o te qafa se po te jete per Ramen dhe Macdonald lune aty do ta keni si president ne 2017…

  lavdi xhaxhit madherishem..

  Reply to this comment
 11. john August 3, 15:37

  perse nuk e shikoni te verteten perballe more cobane ;;; REALITETI ESHTE KESHTU SIC THOTE BERISHA …. POR EDHE BERISHA BASHA JANE TE KORRUPTUAR MORE NAIVA OSE ……. BERISHA ESHTE KRIMINEL DHE KETE E DIME TE GJITHE ….POR PERSE NUK E FUT NE BURG RAMA META ? HE HA APO JANE EDHE ATA NE MERDE DERI NE FYT . TE 4 JANE TE KORRUPTUAR PER NE BURG …. RAMA META BERISHA DHE BASHA E BENE KORRUPSION VENDIN … E KTHYEN SI MEKSIKA …SI KOLOMBIA E VITEVE 80 ….PRANDAJ PER TE MIREN E POPULLIT …QENDRONI REALISTA DHE HAPINI SYTE . MOS MBRONI AS NJE PARTI SE TANI PER TANI ASGJE NUK PO BEJNE PER SHQIPTARET … VETEM PO PASUROHEN PER VETE DHE DISA MIQ TE TYRE … MERCI

  Reply to this comment
 12. TJ August 3, 15:43

  Shikoni Berishen! Nje njeri i shperfytyruar krejt?!A keni besim te dashur PD iste tek ky njeri qe e besuam e votuam,e beme kryeminister e president?! Ky njeri ka nevoje te kurohet!Jam shume i indinjuar nga mediat qe shkojne ne keto konferenca shtypi,qe organizon ky njeri i dale doret!

  Reply to this comment
 13. Guri August 3, 16:35

  Unë jam për një revolucion. Por, të ulur para Prokurorisë së Përgjithshme deri në arrestimin e Sali Berishës, Fatmir Gërdecit, Lulush 21-Janar Bashës, Ritvan Boles, Genc rulit, e co.

  Reply to this comment
 14. Dardhari August 3, 19:30

  Jo duhen vetem disa Avni Rustemer se per drejtesi as mos prisni

  Reply to this comment
 15. bato August 3, 20:17

  O SAli trapi!
  Po a nuk ishe ti qe e perzure FMN kur more pushtetin? Tani qan se iku? O kerbythje, kur do flasesh e do mabash se ti flet, dhjet dhe ha ate qe dhjet!

  Reply to this comment
 16. semanjaku August 3, 20:52

  O BO BO prap ky satrapi kriminel,,,o gazetar mos ja varni ketij shemtires,,mos e nzirni ne ekrane e foto se trembet femijet dhe na shtaret televizorin,,,po ky vete ndoqi FMNne,,,lejoi drogen,,,futi korrupsionin ne cdo qelize te jetes,,,shkaterroi policin ,,arsimin,,,bujqesin…shendetesin,,,industrin,,,naften,,,,sigurin kombetare,,,pyjet,,,faunen,,,,ngaterroi dhe femijet per tu pasuruar,,,dhe tani ka fytyr te flasi,,,,mire tha nje komentues me larte ,,,perderisa drejtesia eshte e kalbur nga rrenjet deri ne dege duhet nje Avni Rustem,,,ndryshe nuk shpetojme nga kjo monster.

  Reply to this comment
 17. demokrati August 3, 21:13

  O zot! Shpetoje Shqiperine nga kjo qenie gjakatare qe per pushtet dhe vetem per pushtet endron dite e nate?! Nje monster qe mund te perseritet nje here ne 1000 Vjet!?!?

  Reply to this comment
 18. lato August 4, 04:05

  Cdo qender e ka nje skicofren.Ky eshte dhe i djallezuar. Uroni o shqipo,qe nuk u be mbret me te drejte trashegimie

  Reply to this comment
 19. Pensionistja August 4, 06:28

  O Zot kur do shpetojme nga kjo ndyresire qe per nje cerek shekulli na ka cmendur?
  Ju lutemi shume sa me pak ose aspak me kete njeri qe te lexojme te qete gazetar tuaja.
  Ju ndoshta e beni se doni te mbushni faqet e gaztave, por ju lutemi shume pa kete hale.

  Reply to this comment
 20. SYPESHKAQENI HAHAHAHA August 4, 09:55

  sa here qe mediat e huaja permendin kopilin e sales maloku del me gazetaret e dashuruar e jep konferenca koqesh qe asnjeri nuk ja var koqet

  Reply to this comment
 21. Anita Zhoga August 4, 15:29

  KA SHUME TE DREJTE 23 NUK I HEQ ASNJE PRESJE KY NJERI I CMENDUR KA MARRE PENG SHQIPERINE A THUA SE E KA PRONE….ZOTERI TE KA ARDHUR KOHA TE JAPESH LLOGARI PARA DREJTESISE, SHQIPERIA KA PLOT AVNI RUSTEMA POR DUHET TE VEPROJE DREJTESIA AJO NE DEMOKRACI DUHET TE BEJE DREJTESI.
  KY NJERI QE CORODITI,DHUNOI,BERI GERDECIN VRAU TE PAFAJSHEM NE BULEVARD,LENDON NJEREZIT NE PARLAMENT ME GOJEN E TIJ TE CTHURUR PREJ INJORANTI NUK ESHTE PRONARI I SHQIPTAREVE.
  POPULLI NQS JO DREJTESIA DO TJA JAPI PERGJIGJEN TA COJE NE BURG TE JAPI LLOGARI PER PASURITE QE I KA VJEDHUR KETIJ POPULLI.
  PYETENI KU VAJTEN VALIXHET ME PARA QE NGARKOI NE AEROPORTIN SHQIPTAR DHE PASTAJ TE MBLEDHE CA KALAMAJ GAZETARUCE QE ZGERDHIHET SI I DALE NGA SPITALI PSIHIATRIK …….NUK DO TE ARRIJE TE MBROHET KUR TE SHKOJE PARA DREJTESISE DO TA PESOJE SI GEDAFI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*