Berisha mobilizon militantët: Duhet të jemi gati!

Redaksia Online August 18, 2013 17:21

Berisha mobilizon militantët: Duhet të jemi gati!

Kryeministri në largim, Sali Berisha, ka akuzuar opozitën e djeshme dhe mazhorancën e ardhshme, se po sulmon atë vetë dhe Partinë Demokratike. Ai u ka bërë thirrje militantëve të vetë të jenë gati se vendin e pret një rrezik nga neobllokmenët.

Mesazhi i Berishës në Facebook:

Piktori me neobllokmenet e tij vetem urrejtje ndaj kundershtarit.
Te dashur miq, prej mese dy javesh Piktori dhe neobllokmenet e tij, mediat qe ata kontrollojne, jane versulur me urrejtje dhe terbim njelloj si eterit e tyre kunder forces politike kundershtare. Si pretekst per keto sulme primitive ka sherbyer vendimi i qeverise per ti dhene ne perdorim si seli PD-se nje godine te ushtrise, e cila ne 12 vitet e fundit kishte humbur funksionet e veta dhe perdoret me shume se per çdo gje tjeter per dasma, zijafete dhe ceremoni mortore.
Piktori, neobllokmenet e tjere dhe mediat e tyre me zhurmen dhe urrejtjen qe shperndajne kunder partise kundershtare deshmojne mentalitetin e eterve te tyre mizore dhe perpiqen te mbulojne vjedhjen e votave te shqiptareve me premtime anti-globaliste, dhune dhe para te pista. Qytetare, duhet te jemi gati se keta qe e nisin me urrejtje jane rrezik i madh kombetar! sb

Redaksia Online August 18, 2013 17:21
Komento

35 Komente

 1. Lulo Basha August 18, 17:35

  Jane more jane por ty tu shofte fara.

  Reply to this comment
  • fl August 18, 18:15

   As Morsi i Egjiptit nuk flet me kete gjuhe te shthurrur prej talebani. Si gjithmone vetem gjuhe shkaterrimi dhe vdekjeje do te prodhoj kjo Monster. S;ka asnje vizion, asnje ide. Fatmirsisht sot nuk ka me as mbeshtetes, pervec nje grushti shpellaresh dhe shkelsish ligji.

   Pas Shtatorit barbaret do te kuptojne se nuk behet shaka me ligjin

   Reply to this comment
  • fidai August 19, 11:02

   Po, more Sali Berisha, e vertetove me nefund se je antishqiptari me i pashoq ne historine komeare tonen. Besoj se ehe me injoranti ne radhet ePD dhe ne radhet e simpatianteve te saj e kane kuptuar me ne fund se Sali Berisha dhe tropojanet e tjere politikane kane qene dhe jane e o te jne armiqte me te medhenj te kmbit. Ai qe nukm e sheh, eshte qorr, ai qe nuk e kupton ehte idjot.

   Reply to this comment
 2. Babai i vertete i Dardanit August 18, 17:48

  Gjyshi i bastardeve dhe njeriu i serbeve ne Tirane.

  Reply to this comment
 3. Raca qe copton vet veten jan shqiptaret August 18, 18:07

  Ajde o kriminel se umesove me trazira ti qe do te mbulosh krimet etua. Po provoje ta shikoni pithin e kurves .se nuk do ket nevoj per polici .do jem un vetm qe do ju sharoj ne mes te bulevardit o kurva o kriminel .na ke sjell shpirtin ne maj te hundes o krimb.

  Reply to this comment
  • kuq e zi August 18, 18:53

   hajde o sali rom serbisha hajde provoje ate gopin e satome megjithe te liries te te shohim se sa serb palaco je me bthq-ri UDB-je,ti dhjaks more kriminel i popullit shqiptare,ti je nje tiran i cmendur nje i semure mendor SKIZOFREN hesapi ….hajde provoje…BARBAR..

   Reply to this comment
 4. shamikuqja August 18, 19:00

  provoje se do tju shkerdhejme para e mrapa o psikopat

  Reply to this comment
 5. KRESHNIKU August 18, 19:12

  Ai qe nuk kecenon eshte I vertet dhe I zoti.Mos flisni keshtu se e pate Egjyptin .Se sa ka Saliu pastaj shifet si te ndizen gjakrat te semes do gjejne te dy palet por kurbanet jane mbuluar ne dhe ca nga PS e ca nga PD .LSI KURVA DO BEJ SEHIR.Do vihen gjithnje ne dijeni bota se cfare ndodh ne vendin tone sigurisht do mobilizohen duke sensibilizuar ambasadat boten per padrejtesit ashtu sic beri PS kur ishte ne opzite.Tani PD ISTET JANE NE OPZITE DO SHIHNI TE MIZES SHPEJT SE KJO MAXHORANCE ESHTE E KORRUPTUAR .

  Reply to this comment
 6. Reparti i Riedukimit Nr. 313 August 18, 19:20

  Salin ndodhi njehe\re ne ’97,por nuk ka ndermend njeri te ndjeki nje Psiqik dhe Idiot , kafshe e rastsishme qe zbrite nga mali, beje prove se me arkivol para Kryeministrise do te te dalesh, si ai horri tjeter , qe e vrave para PD-s. Je i tmerruar nga ndeshkimi si plehre e historise qe te beri populli me 23 qershor, tani ije ne kllapi dhe i tremesh gjykimit ku do te ekzekutohesh si Kadafi me nje plumb pas koke nga ndonje 15 vjecar shqiptar prej. Plehre e Historise se ZEZE e Shqiperise.

  Reply to this comment
 7. nastradini August 18, 19:50

  EDI RAMA ME MIRE TA RASE NE BURG SALIUN SE DO TE GEZOHET BOTA.

  Sa me shume hesht Edi Rama per NDESHKIMIN e VRASTAREVE dhe KUSAREVE te Sali Berishes dhe bandes se tij mafioze, aq me agresiv behet vete Saliu sepse e ha miza nen kesule. A do ta MESHIROJE valle dhe a do t’i FALE Edi Rama krimet monstruoze te pushtetit te tij? Sic e meshiroi Fatos Nano ne vitin 1997? Kur i kishte vene zjarrin Vatanit dhe kishte falimentuar ekonomine me PIRAMIDAT e tij financiare?
  Ne fillim per te mesuar qellimet e kundershtarit fitimtar, kishte vene si sekser te besuar Sokol Ballen e Top STORY-it per te hulumtuar dhe zhbiriluar qellimet e kundershtarit, sepse helbete Blendi Fevziu e tradhetoi menjehere pas humbjes. Atehere Edi Rama qetesoi gjakrat me deklaraten e tij kontraverse te premtimeve elektorale, qe cuditi miletin dhe Boten me fjalet: “Nuk ma ha mendja te hakmerrem!” Kjo deklarate e qetesoi per pak kohe Saliun, qe kishte bere gadi valixhet per te gjetur strehe ne ndonje ishull te oqeanit, ku te mos ta gjente interpoli. Por ja qe Edi Rama u zhduk nga dritat e medias ne ditet me zhegen e veres dhe nuk po e qeteson me Saliun me deklaratat e tij meshiruese si Jezu Krishti albanez. Dhe kjo pasiguri per fatin e familjes e ben Saliun shume nervoz dhe agresiv. Prandaj edhe nastradini mendon qe:

  EDI RAMA ME MIRE TA RASE NE BURG SALIUN SE DO TE GEZOHET BOTA.

  Reply to this comment
 8. Silva August 18, 20:02

  SHQUP-i u be tashme Stalingradi i perballjes se Shqiperise Europiane me Shqiperine Talebane.Stalingradi nuk kishte ndonje rendesi strategjike per nazistet por ishte simboli sovjetik qe duhej mposhtur me cdo kusht.Ruset e kuptuan domethenien dhe e kapen sfiden e kesaj beteje,mobilizuan te gjitha forcat,fituan Stalingradin per te fituar te gjithe luften.
  Saliu nuk mund tu thote shqiptareve se betejen e vertete e ka qe te shpetoje vehten dhe femijet nga burgu per krimet dhe abuzimet e tmerrshme qe kane bere ne pushtet.Nuk mund tu thote se e ka hallin qe femijet e tij te gezojne brez pas brezi miliardat e korrupsionit dhe pronat e grabitura qe kane anekend Shqiperise.
  Hitleri yne sulmon SHQUP-in dhe e ben cdo dite publike betejen me kercenime alla mafioze ne emer te nje grushti banditesh nga fshati i tij te cilet po kerkojne vrime ku te fshihen per vete prej krimeve qe kane kryer.E di se po fitoi SHQUP-in,e fitoi betejen per te mbajtur Nishanin president,per te mbajtur nen kontroll prokurorine e gjykatat,pra per te shpetuar Argiten,Shkelzenin dhe miliardat.Po fitoi keto beteja e ka te fituar edhe luften,pasi me Nishanin dhe cfare varet nga pushteti i Nishanit e ka te lehte te bllokoje cdo reforme te qeverise dhe ta degdise Edi Ramen si nje dordolec ne syte e atyre qe e votuan.Keshtu qe rikthimi i shpejte ne pushtet i familjes me kollovarin ne krye behet vetem nje formalitet sepse rruga eshte e gjitha e shtruar.
  Hitleri e humbi Stalingradin e pas tij edhe luften.Edi Rama e ka shume me te lehte betejen me Hitlerin tone sepse ka me vete nje ushtri popullore qe i dha voten per ta shporrur nje here e mire te keqen nga ky vend.Varet gjithcka nga mencuria,karakteri dhe vendosmeria e tij.

  Reply to this comment
 9. pelivan August 18, 20:44

  … Thuajma sa s ‘ ta kam thene,
  o dobicmadhja qe sefte…
  Per cka bere dhe po bene ,
  i pac syfete per vete!

  Pa te thash a mira spore
  qe asnje nuk te vjen prapa!
  edhe te zgjedhurit me dore,
  nga ty u eshte kallur data!

  Tash e dime qe s’do parane
  s’do me as pushtetin,kurre!
  Por do lufte nga qe s’ta mbane,
  te dorezohesh si cdo burre.

  Ja pra pse ti e do kreun,
  qofte dhe me puc ushtarak!
  Se ke vrare dhe ke vjedhur,
  i ke hyre Zotit ne hak!

  Dhe kete ti do e besh
  Se s’je pjelle e kesaj toke!
  Ta kane gjet’ anen o Lemsh.
  kjo do jet’ dhe gropa jote.

  Mut-stermuti,s’di sa breza…
  (S’ka pare vendi burr me bushter!),
  Tatuazh,te mbeti dregza,
  o hajdut me mac e kucer…

  Reply to this comment
 10. Vëzhguesi F. August 18, 21:20

  Ike plaku Mere, ike me gjithe tespie e Tosun Baç. Sa me shume ta ngresh zerin, sa me shume te rrisesh shantazhin dhe kercenimin, aq me afer eshte fundi yt mor hale e shkuar halese. Ke qene dikur mjek, se tani je vetem nje skizofren dhe e di mire se çdo te thote perpelitje e te semurit ne agonine e vdekjes. Ja ashtu je bere ti mor pjelle e satanait. Vetem burgu, ai mund te shpetoje te pakten si njeri, ty mor pleh stalle. Militantet e tu te deshen per aq kohe sa i paguaje por jo nje byrek dhe nje shishe dhalle, por me miliona dhe pasuri te palujtshme. Tani nuk do qe tia dije me njeri per ty o relike e ndryshkur, se nuk e ka njeri koken te tepert, o kriminel hajvan.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA August 19, 07:13

   Po ky Krimineli dhe Hajduti yne, per çfare ben thirrje : Duhet të jemi gati!?….
   I ka hyre frika në palcë!…
   Kerkon me çdo kusht nje incident te perseris 14 Shtatorin!…
   Jo o Baca i Krimit!
   Per krimet qe ke bere mbi Popullin Shqiptar, P R O K U R O R I
   dhe vetem P r o k u r o r i,
   Duhet te pregatis A k t a k u z e n….!
   Dhe ti te dalesh para gjyqit!
   Per vrasjet e 21 Janarit!
   Per Hiroshimen e Gerdecit!
   Per vrasjet e Haklajve!
   Per zhdukjen pa gjurme te Remzi Hoxhes!
   Per dhjetra e qindra vrasje qe te ngarkohen ty o Kriminel, direkt dhe indirekt!
   Per perkrahjen dhe lidhjet e tua te fshehta me Serbine!
   Per nenshkrimin e shitjes se 354 kilometra katrore siperfaqe detare, duke anashkaluar Parlamentin dhe Presidentin!…
   Per vjedhjet dhe spekullimet duke shitur nendore pasurit e shqiptareve….
   Nje grup Prokuroresh duhet te formuloje AKTAKUZEN TENDE,…
   Por me pare te krefet drejtesia shqiptare nga mititantet e tu!
   Me pare duhet te funksionoje shteti ligjor qe te akuzoje Ty me fakte dhe jo me akuza politike!
   Në se do mundohesh te krijosh precedente primitive si ajo e grabitjes se Shtepise Qendrore te Oficereve, ti do ndeshkohesh edhe per destabilitetin e shtetit shqiptar!
   Ai militant qe do te vij ty pas, po e ka koken e tepert, le te ndjek pas!…
   SHQIPERIA DO SILLET ME TY KRIMINELI DHE HAJDUTI SALI RAM BERISHA,
   SIÇ U SOLL KROACIA ME KRYEMINISTRIN E SAJ TE KORRUPTUAR!…
   Dhe pikë !…
   Boll i trazove shqiptaret ti Kriminelhajdutskicofrenmashtrusprimitiv!
   Ti je vetem Doktorr Rrumpallë M o r t j a !…
   Ora e së vertetes per shqiptaret do te vije shume shpejt!
   Por ti Rrumpalle mashtrus ordiner, po e shpejton
   OREN
   E

   V Ë R T E T Ë S !…

   Reply to this comment
  • N.VJOSA August 19, 07:23

   I nderuari miku im Vezhguesi F,
   Nje jave te tere nuk i kam ndjegur fare lajmet nga Shqiperia.
   Nje jave pushim “absolut”, ne bregdetin kroat ishte gje e bukur.
   Mbreme sa u ktheva, pashe “Dita”-n dhe domosdo, lexova komentin tend dhe komente te tjera.
   Tosun Baçi, me gjithe tespie, po e pregatit vet fundin e tij….
   Respekte i nderuar.

   Reply to this comment
   • Vëzhguesi F. August 19, 11:38

    Qenke mrekulluar mik im! Nuk kam patur as rastin por dhe as mundesine pe ta vizituar ate perle te natyres, por jo se nuk ka informacion dhe njohje. Lamet nga Shqiperia?! Hahaha! Kliko ne fb, Sali Berisha dhe lajmet i ke aty. Kushedi se ç’heq Liri mavria me ate psikopat ne kete vere te nxehte, megjithese ne plazh eshte dhe ngeli gjithe diten ne uje me ipod ne dore me keq se femijet qe luajn me lojrat e tyre. Nderimet e mia.

    Reply to this comment
 11. gozhda August 18, 21:29

  nuk ke cfar te besh me mor bajge se trecereku i shqiptareve te futen hurin mu ne bythe dhe nuk te pergjigjet njeri edhe militantet tuaj rri rehat o bole se me duket te eshte per gatitur nje gozhde 22 dhe do ta fusin mu ne byth mor katran

  Reply to this comment
 12. iliripermet August 18, 21:40

  Te gjitha keto idjotlleqe i ben se cdo dite fantazon burgun dhe fundin i tij te tmerrshem familjar. Nuk e imagjinoj qe ka idjot ti veje pas ketij krimineli.

  Reply to this comment
 13. tradita August 18, 21:44

  Berisha nuk po sulmon . ai vetem po mbrohet. Dhe kush mbrohet eshte i fuqishem. Ne opozite berisha eshte i pamposhtur .Mesojeni kete vertete te hidhur per ju.

  Reply to this comment
 14. keli August 18, 21:44

  Nese ti nuk shkon para drejtesise, qeveria me mire te jape doreheqjen.

  Reply to this comment
 15. Tani August 18, 21:58

  Nuk perben me lajm ky qen.Ne shtator vetem nje furgon policie poshte pallatit dhe do te dhjesi ne breke.Surrati ketij duhet te dale vetem ke 313.Nuk duhet ti jepet me as dhe nje rresht per lajm.Jemi ne 2013 surrati ketij te ben KAPS.

  Reply to this comment
 16. Tirana August 18, 22:04

  Zoti Berisha nuk na genjen dote me rri rehat per nja tete vjet se nuk te djekim me prapa si te verber se ti nuk je burre i mire je i pabes te vij turp per imazhin qe i krijove shqiperise lidhur me korrupsionin vrasjet e shume te tjera.

  Reply to this comment
 17. qelbesira ne litar August 18, 22:16

  o SALI protopapa Bej nje nder Te lutemi Ajde na i lepij kete ullukun ketu mbrapa pa bere banje QELBESIRE AKOMA SKE NGORDHUR ?

  Reply to this comment
 18. vilajet qyrku August 18, 22:22

  ju komentuesve plera..do ja u bejme fytyren si kepuca mor komunista te qelbur..rrofte sali berisha,.

  Reply to this comment
  • Raca qe copton vet veten jan shqiptaret August 19, 11:48

   O qyryk qyryk sa per komunista me komunist se sekretari i partis komuniste sali berisha nuk ka.edhe ti je ndonje kopil e gjak komunisti jotem ty te ka ngjisur ne ndonje zyr te sekretarit partis qe ti ben sikur e huren kaq shum .ik opler nga te gjidh komentet ti je ivetm kundra te gjidhve.shi ne 23 qershor. Provojeni e njeher ta shikosh pithin e sat motre o shkerdgat komunisti qe u shoft fara jote me soj e sorollop .

   Reply to this comment
 19. Luciano29 August 18, 22:42

  Do ta fusim plumbinn ne lulee te ballit o kriminel !!!

  Reply to this comment
 20. urim gjata August 18, 22:51

  Boll me militantet z Berisha.
  Zeni u rrit u be burre,ja nxirre njehere ne shesh ate dhe dhenderrin(pishtarin e Demokracise)per te protestuar.Sepse ne si militante nuk po dime as nuk po marrim vesh perse duhet te protestojme.Ne pushtet akoma je ti.Pra kunder teje? Qeveria e re e majte akoma nuk ka filluar pune.Perse? per pasurite e Argites dhe Shkelzen Berishes? Per Fatmir Gerdecin?Ridvan Doganen?
  Ne militantet boll na perzjeve ne punet dhe pazaret tende te ndyra.Zgjidhi vete ato.Zeni tu rrit,nxirre ne balle te protestave.Ate,dhenderrin,fare e fis.Te gjithe ju qe keni vjedhur dhe e kini frike drejtesine.
  Militantet te solle ne pushtet.Por ti i hodhe,i tradhetove,i mashtrove,sepse nuk te duheshin me.
  Por dhe ti sot nuk ju duhesh me militanteve,ata kane jeten e tyre.Larg mendimeve dhe veprimeve tuaja te erreta.

  Reply to this comment
 21. kasandra August 18, 23:26

  Fati yt o Hitler,o pjelle e ligesise , kriminel i kamufluar , turpi i mbare kombit shqiptar , eshte parashikuar qekur ke lindur ne shpellen e humbesires , do vdesesh ne menyren me makabre.

  Reply to this comment
 22. malua i malit me bore jo malo dasma August 19, 02:21

  Ky e kerkon plumbin me qiri .
  mire o sali beje prove dhe njehere si nje here o te ardhte mandata ne dere .
  mobilizoji dhe njehere ata pak shpellare qe te kane ngelur dhe pastaj do ta shikosh se ku do perfundosh .

  Reply to this comment
 23. shamikuqja August 19, 06:37

  po teme do ta mobilizosh o shpellar i ore qelbesire

  Reply to this comment
 24. Gjin Musa August 19, 10:35

  C’do qe shpike ky njeri i papergjeshem nuke bene lajme.
  Lajme do jete kure drejtesia ti veri prangat ne dore ketije gjakatari se bashku me oborrtaret e tije.

  Reply to this comment
 25. Kreshniku i Partise August 19, 12:05

  Nuk kam koment me te mire se sa N.Vjosa.Jam plotesisht dakort me komentin e tij.No coment.

  Reply to this comment
 26. Landi August 20, 00:22

  Cfar do te thote “militante” te jeni gAti,mos do te thuash E do gjesh akoma psikopate qe do te degjojne fjalen……mendova se ja ke lene lulit pd ne dore.po ik o salih se ske ba hajer deri tAni,sdo besh hajer me kurre

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim