Berisha: Në 2009 nëse Meta nuk do pranonte, do i kërkoja Ramës koalicion

January 31, 2018 21:13

Berisha: Në 2009 nëse Meta nuk do pranonte, do i kërkoja Ramës koalicion

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për koalicionin PD-LSI të vitit 2009-të në një intervistë në Abcnews.

Berisha u shpreh se nuk është penduar për koalicionin e bërë në atë periudhë, madje nëse Meta nuk do të pranonte do të kërkonte një bashkëpunim nga Edi Rama.

“Nëse Ilir Meta nuk do të pranonte në 2009-ën, unë do t’i ofroja bashkëpunim Edi Ramës. Kam deklaruar se nuk shkoj në zgjedhje për kapriço. Se kjo do të thotë se për një mendim të disa liderëve të shkojmë në zgjedhje. Unë nuk mund të bëhem kapriçoz në asnjë rast”, tha Sali Berisha.

Ndërsa kur u pyet lidhur me mundësinë e një koalicioni PS-PD në të ardhmen, Berisha nuk e përjashtoi.

“I pandryshueshëm mendimi im. Nëse mesazhi i sovranit është se vetëm koalicioni do të më qeverisi dhe unë atë do të bëj. Unë do ta quaja një fatkeqësi të madhe, por unë nuk do ta quaja një gjë të pamundur”, – tha Sali Berisha.

o.j/Dita

 

January 31, 2018 21:13
Komento

6 Komente

 1. "brigada rosa" January 31, 21:19

  C’JAN KTO IDIOTIZMA O MEDIE IDIOTE !
  KUJT PO I INTERRESO SOT
  SE CFAR DERDELLIT NJI KRIMINEL
  QE PRITET NGA DITA NE DITE TE ARRESTOHET !

  Reply to this comment
 2. republika fuckambasadoriale e SALBANISE January 31, 21:23

  FOL MONSTER FOL…

  SA HERE TE SHIKOJ
  TY O PERBINDESH JASHTE HEKURAVE
  MENDOJ SE NUK KA ME VLERESIM KOZMIK QE I KA BERE AMERIKA..BE..TE PERDHIMIT POLITIK DHE ISMAILKARDARRENJTE ENVER HOXHES:

  Të shajnë të tutë,

  o shoku Enver,
  vetëm gjysmë dite,
  dil edhe një herë!

  Vetëm gjysmë ore,
  dil e luaj fenë,
  në Shtëpinë Qendrore,
  ta pimë kafenë!

  Në Shtëpinë Qendrore,
  more Komandant,
  ku tani i parë,
  është një intrigant!

  Ty – ky shkretëtirë,
  as të shkon në mëndje,
  i ligu të ligjve,
  në partinë tënde!

  Ç’djall të tha në kokë,
  nga shpella ta nxirrje,
  të ngjiste ca shkallë,
  veç me bythëlëpirje!

  Në hatër s’të bie,
  ty mender Saliu,
  sa të ta ndjejë erën,
  do fshihet si miu!

  Rri veç pak sekonda,
  jo një gjysmë ore,
  ta çlirosh nga bandat,
  Shtëpinë Qendrore!

  Dhe mos shko aspak,
  në të tjera vënde,
  sepse një besnik,
  ke në zyrën tënde!

  Ai ta ka mbajtur,
  emrin të florinjtë,
  se ti mbi të gjithë,
  i ke skraparllinjtë!

  Ai ngjan nga ty,
  shoku Komandant,
  ndaj me të pushtetin,
  e kemi garant!

  Në zyrën e madhe,
  të shokut Mehmet,
  është djalë i Kristaqit,
  që qe deputet!

  Ai ndonjëherë,
  bën sikur të shan,
  po nga ana jote,
  kandarin e mban!

  Eh, edhe në zyrën,
  e shokut Haxhi,
  ësht’ një oficer,
  pak mustaqeli!

  Vetëm pak mustaqe,
  siç i kish Haxhiu,
  dhe për këtë punë,
  i hoqi i ziu!

  Kaq – o Komandant,
  s’kemi më ç’të themi,
  se pushtetin tënd,
  neve prapë e kemi!

  Se do të humbiste,
  kot mendoi shpellari,
  kur në mes të natës,
  të krreu nga varri!

  Tani ik i qetë,
  dhe nuk ke pse vuan,
  se këtu shumica,
  akoma të duan!

  Ka dhe që të shajnë,
  e të hedhin gurë,
  për inat të tyre,
  unë të mburr – o burrë!

  Unë të mburr – o burrë,
  se jam realist,
  se s’jam njohur kurrë,
  si një enverist!

  E KA THENE NJE KOMENTUES KETU:

  SA TE KETE NE AMERIKE
  BERISHI ELEZSERBIBERIN
  TE TAN SHQIPTARET
  KANE ME JA PA SHERRIN

  Reply to this comment
 3. ndodhet nen efektin e mostrationeve rrospia sb January 31, 22:21

  Sot s’duhet me ja marr seriozishte cfar thot Putanes Kombetare sepse eshte fundi muajit e kuptohet
  eshte me “Ato”

  Reply to this comment
 4. betixho February 1, 00:14

  E MORET VESH PRA!
  S’KA PAK DITË QË K/M RAMA NË PËRPJEKJE PËR T Ë ZBUTUR KLIMËN POLITIKE-KËRKESË URGJENTE KËJO EUROPIANE NË PRAG TË VENDIMEVE TË PRITËSHME-HODHI MENDIMIN SE”JEMI GATI TA NDAJMË SË BASHKU ME PD FITOREN E HAPJES SË NEGOCIATAVE” DHE MENJËHERË NË MËNYRË DJALLËZORE E HODHI MORTAJËN:”PO-THA- UNË NË 2009-TEN,PO TË MOS KISH PRANUAR ILIR META DO KISHA PRITUR NJË PËRGJIGJE NGA RAMA”
  ZOTI RAMA! DËGJOJE BIRINXHIUN,AI PRET VETËM NJË THIRRJE NGA JU QË TA NDANI PUSHTETIN ME PD-NE TANI PËR TA GËZUAR SË BASHKU HAPJEN E NEGOCIATAVE.
  NUK E BESOJ SE KE PASUR KËTË IDE.
  E,PO JA AS MË PAK AS MË SHUMË BERISHA ATË KËRKON,PUSHTETIN.
  I KA RËNË SI LARG QARRATAI.PO KU ËSHTË KUJTUAR.

  Reply to this comment
 5. Drejtesia do te behet,duan apo nuke duan mijte e kenateve,mizat e kalit dhe avoketerit e ligesise. February 1, 07:35

  Kjo deklarate berishovicjane nuke eshte nje deshmi e nje ljthitje te rastit nga nje vrases serial sikurse berishovici ndaj ramovicerve qe vazhdojne ti bejne avokatine.Tashme si sot dhe dje PS-PD e nje lesh e li,nuke jane gje tjeter vetem disa komunist te zinje,pra djaj me fytyre njeriu,qe per kolltuke e leke te piset shesin jo vetem buthem por dhe Shqiperine.Prandaj, o shqiptare qe jeni aty dhe ata qe shkuan,te mblidhemi ne Shqiperi dhe ti hedhim ne burg te Recit ne Shkoder si lecka te zgjebosura te erresires ku te mos kete me kthim nostalgjik per diktaturen komuniste e ballisto-zogiste.Proteto ne emer te moralit e dinjitetit njerezor,dhe beso se pa keta ujqer e cakej te politikave bastarde te Tiranes zyrtare ne dite e vite Shqiperia do te behet me e bukur, me e sigurte dhe e nderuar nga Bota.Protesto.TIK-TAK-TIK-TAK-TIK-TAK,koha hecen ajo nuke ndalet se e ka bekuar Zoti.Besoni nje here te vetme ne jete qe Zoti t’u meshiroje.

  Reply to this comment
 6. Jimi February 1, 13:52

  Mesazhi eshte teper i qarte! Qoftelargu i thote Rames, nese ti do te ngulesh kembe per zbatimin e reformes ne drekjtesi, une nuk do te le te qete qe te qeverishesh normalisht. Qe te qeverisesh i qete, prano qeveri “antimafia” dhe harroje reformen ne drejtesi!? Ky mesazh me shume se kercenim eshte nje lutje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*