Berisha: Në ‘99 PS kërkoi të më gjykonte si Milosheviçi. Të njëjtën gjë duan të bëjnë me Bashën

April 11, 2015 09:33

Berisha: Në ‘99 PS kërkoi të më gjykonte si Milosheviçi. Të njëjtën gjë duan të bëjnë me Bashën

Sali Berisha thotë se padia ndaj Lulzim Bashës për 21 janarin, është bërë me urdhër të Edi Ramës. Ai thotë se akuza është qesharake, pasi lënda homogjene për të cilën Basha ka urdhëruar policinë ta hidhte kundër protestuesve më 21 janar, nuk është lënë toksike. Sipas Berishës, po ndodh e njëjta gjë që ndodhi me të në ’99­, kur e akuzuan se kishe kryer krime kundër njerëzimit.

“Te dashur miq, ne shtetin policor te Edvinit, SHKB e çunave te krimit çon per ndjekje penale liderin e opozites…Piktori deshtak, Sajmiri i tij dhe çunat e krimit, gangstere, trafikante, bandite te mbledhur prej tij ne SHKB, nuk dine se cfare quhet lende homogjene dhe lende heterogjene. Por ne arkivat e Partise Siciliste ka rekorde edhe me te medha zhuli ne dije.

Keshtu, ne vitin 1999 kjo parti me hoqi imunitetin me akuzen krime kunder njerezimit, tete muaj para se Gjykata e Hages te formulonte kete akuze kunder Milloshevicit. Prokurori i tyre, Rakipi, paraqiti asokohe krenarisht si prove te krimeve te mia nje shishe te mbushur me pepsi­cola, te cilen gazetaret ja zbuluan qe gjate konferences se shtypit. Kesaj radhe nuk behet fjale me per pepsi­cola per prove krimi por per lende homogjene, paçka se ne kimi quhen te tilla te gjitha lendet apo perzierjet qe perbehen nga grimca, pjeseza apo elemente te njejte, pra te te njejtit lloj! Pra miq, lenda homogjene eshte prova e krimit te Lulzim Bashes”, thotë Berisha.

April 11, 2015 09:33
Komento

10 Komente

 1. FIERAKU April 11, 09:48

  Prova e krimit eshte urdheri per ngritjen e helikopterit per te sulmuar shtetasit shqiptar, qofte edhe ashtu sic thua ti Berishe, me lende homogjene, dmth me gure nga qielli.

  Reply to this comment
 2. Fati April 11, 09:57

  I trembesh te vertetes o kriminel serb.Ti dhe banda jote jeni jashteqitja e kombit shqiptar.Je dhe do te mbetesh ,figura me e urryer ne historine tone. Te urrej, te peshtyj ne surrat , o doktorruc i nje kohe te perenduar.

  Reply to this comment
 3. Moza April 11, 09:59

  SALIU’LULI DHE MILOSHEVICI kane te perbashket se jane te tre KRIMINELE.Kane ndryshim se Miloshevici vriste shqiptare dhe ishte serb.Ndersa keta bastarde te ndyre’jane jashqitje e kombit tone;Vrane e duan te vrasin shqiptare;Ne gjyq ata dhe soj e sorollopi i tyre!

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi April 11, 10:14

  Mos ki frikë sali ? E ka me Lulin jo me ty! E ka me Lulin për shkak të zgjedhjeve të kaluara në Tiranë ndërsa për ty dhe për Jozin e deklaroi pa pikë turpi në mes të parlamentit se nuk do t’ju kallzojë por do t’ju ledhatojë! Mos ki frikë nga një kryetar partie e kryeministër që i ka bindjet politike si ty sali dhe jo si elektorati i vet! Ju dha garanci në institucionin kryesor ligjvënës,botërisht e publikisht dhe kjo nuk është pak? Mos ki frikë sali,është thjesht propagandë pederastie politike nga e cila nuk të gjen gjë edhe kur vret,edhe kur shkatërron shtet,edhe kur lakrimogjeni të mbin në gojë! Tung sali, ke garanci !

  Reply to this comment
 5. "Horri i Bulevardit" April 11, 12:08

  Sikur dy pilotet me avione luftarake, te kishin zbatuar urdherin tend, per te bombarduar fshatrat e laberise, ne vitin 97, Shqiperia do te kishte nje katastrofe njerezore, qe skishte te krahasuar edhe po te krahasohej me pushtimet e bera gjate gjithe periudhes, te shtetit shqiptar.
  Por fale patriotizmit te dy piloteve, qe nuk zbatuan urdherin tend mor plehre, nuk u krye masakra, qe te urdheroi serbia.
  Pilotet u ulen ne teritorin italian, ku avionet akoma jane te sekuestruar.
  Nga ketu duhet te filloje akuza, kunder sali plehr berishes, per tu denuar per gjithe jeten qe i ka mbetur.

  Reply to this comment
 6. akrepi April 11, 12:29

  TI o kriminel ke vrare ne mes te bulevardit dhe e ke pranuar vet ne parlament kur u the atehere opozites sot ne qeveri se do tju a bej si me 21 janar ,nuk kuptoj cfar duhet tjeter per te vene pas hekurave.

  Reply to this comment
 7. rudi April 11, 14:56

  SH.K.B.Cunat e krimit,bandite dhe kriminele gangestere dhe trafikante i akuzon Saliu punonjesit e policise se kontrollit te brendeshem un si i djathte qe jam a duhet ti besoj saliut nje lideri historik nje sekretar e drejtor ne kohen e qepes dhe president dhe kryeminister ne kohen e preshit nese keta keta “kriminele”do heshtin dhe do e pranojne akuzen me duhet te besoj Saline dhe kriminelet te futen brenda per krimet qe kane bere deshmitari kyc te meret ne mbrojtje dhe si deshmitar i “besueshm” te pyetet nga prekuroria sa krime kan bere te jepet dhe denimi ne te kundert deshmitari Sali te denohet per deshmi te reme pastaj te shikohet po ka ligj kush esht krimineli i vertete Sajmiri me cunat apo lulsaliu e co Pres nje pergjigje.

  Reply to this comment
 8. shqipetar April 11, 18:07

  MILOSHEVICI VRAU POPULLIN KOSOVAR SE ISHTE SERB, NDERSA TI VRAVE SHQIPTARE EDHE PSE ISHE VET SHQIPTAR,,,, PRA ESHTE E KUNDERTA,,, TI JE ME TE GJITHA TE DREJTAT KRIMINEL I POULLIT TEND, JE PA KOMBESI, MILOSHEVICI ISHTE SERB, DHE VDIQ SERB,, PO TI SI DO TE VDESESH ,,,,,?! SI PERSON PA NENSHTETESI,,,,,,

  Reply to this comment
 9. Kafja "jari pa (pa) mustaqe" April 12, 11:57

  O sali berisha,o trim i çartun i bjeshkëve dhe marrok malesh,o poliglot putanërie, o hundëkrrabë e dhive dhe thive,ti je heroi im që pëllet e bërtet si kau im,hajde te mua dhe mos e çaj sumën! Hajde të të rruaj nga poshtë. Ti ja rruajte Enverit,unë ta rruaj ty dhe s’ka asgjë të keqe. Por më parë sigurohu që ke lesh poshtë,për lesh me qime e kam fjalën,jo për lesh pa qime si i xhozit. Ta dish që unë pallat si ty i rruaj me pallë ose në mungesë me sëpatë siç të ka hije o hafije e trim shpellash të pashkelura nga këmba e njeriut. Hajde tu bëfsha hajde!

  Reply to this comment
 10. NATASHA March 2, 09:52

  SIC E KANE NISUR SKANE SY PER TE DENUAR NJERI SALISE SHKOI LULU JA I THA FLI I QET SHOKU SALI PO TA JAP TA LEXOSH NGRIU NE KAM PERSERI SE TE THON SALI QENEFI STE MER GJE NJERI PREJ XHEPI PO BERTET E ULERIT KRIMINELI PARLAMENTI MBAKA ERA GJAK /PO MBAN NGA TY NGA LULI NGA SHKERDHENI KRIMINELA TE DY JENI

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*