Berisha u premton matjanëve rrugën e Arbrit: Zotimi im solemn për mandatin e tretë

Redaksia Online May 31, 2013 14:30

Berisha u premton matjanëve rrugën e Arbrit: Zotimi im solemn për mandatin e tretë

Kryeministri Berisha ka zhvilluar sot një takim me banorët e Burrelit. Duke përshëndetur matjanët e mbledhur në mitingun që organizoi PD-ja në shesh, Berisha u tha atyre se i kanë dhënë kombit mbretin e parë, burrin që konsolidoi pavarësinë e Shqipërisë dhe i dha asaj orientimin perëndimor.

Berisha u shpreh se rritja ekonomike nuk mund të ndodhte pa reforma, me të cilat sipas tij, qeveria rriti punësimin dhe infrastrukturën. “Ja sepse janë në ndërtim dhe po ndërtohen mbi 80 hidrocentrale, të cilat i japin energji rreth 30 megavat dhe do të punësojnë mbi 5000 qytetarë të këtij qarku”, tha kryeministri duke shtuar se, “rritja ekonomike nuk ndodh pa infrastrukturë moderne, ja pse ne kemi ndërtuar dhe po ndërtojmë kudo rrugë të reja sepse aty ku shkon rruga shkon shpresa, zhvillohet biznesi, zhvillohet zona”, tha ai.

Berisha u premtoi matjanëve rrugën e Arbrit, në këmbim të votës për një mandat të tretë.
“Kam kënaqësinë të vij tek ju në një kohë kur gjatë këtyre viteve nga çdo skaj të rrethit të Matit ne po ndërtojmë një rrjet modern. Zotimi im solemn është ndërtimi i rrugës së Arbrit, rruga e dytë e kombit. Ne kemi ndërtuar mbi 10 mijë km rrugë. Matematika e mashtrimit thotë se në Shqipëri janë ndërtuar 1500 km rrugë. Vetëm Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka ndërtuar 1520 km rrugë. Fondi i zhvillimit të rajoneve që ndërton rrugët e fshatrave ka pasur një buxhet 3 herë më të madh se fondi shqiptar i zhvillimit kurse ministria e transportit ka pasur një buxhet 10 herë më të madh se fondi shqiptar i zhvillimit. Rama pasi mësoi këto shifra i tronditur në autobusin e tij mavi deklaroi e shihni sa shumë para ka prishur qeveria për rrugët po ku janë ato. Zotëri, autobusi jot mavi me xhama të zi nuk të lejon të shohësh asgjë në Shqipëri”, tha Berisha.

Më tej, ai vijoi akuzat kundër Ramës për bllokim të ligjeve të integrimit. “Pyeteni pse Edi Rama votoi kundër rritjes së rrogave dhe pensioneve, pse votoi kundër ndërtimit të rrugëve, pse Edi Rama votoi kundër fondeve për internetin në çdo shkollë, për rrugë që çojnë në zona turistike, kundër të gjitha ligjeve që duheshin për anëtarësim. Ai përpiqet të kthejë neobllokmenët në pushtet. Ata po luftojnë të kthejnë në piedestal etërit shpirtërorë”, tha ai.

 

Redaksia Online May 31, 2013 14:30
Komento

37 Komente

 1. ona May 31, 11:04

  reformat e vjedhjeve dhe vrasjeve , qe vrave njerz te pafajshem do te thuash eee? se gje tjeter ti ske bere lere pastaj ne burrel

  Reply to this comment
  • king May 31, 17:34

   ehhhh tallet berisha si mot tallet!! cdo 4 vjet shkon ne diber dhe thot doooo perfudnoj brenda dy vjetve rruga e arbrit dhe ka 8 vjet ska prek asnje gur te rrruga e arbrit ky esht pler fare per zotin

   Reply to this comment
 2. poli May 31, 11:07

  o sali ata njerz matjane te mire i ke mbledh me presione dhe lista degjoveeee, nuk te do me as burreli pergjigjen e ke me 23 qershor ku te gjithe per nje rilindje

  Reply to this comment
 3. jerina May 31, 11:08

  ti sali sje gje tjeter vecse nje i semur mendor qe po mundohesh tja marresh mendjen popullit me rrena…pupupu ti burrelit si ke bere asgje

  Reply to this comment
 4. veri May 31, 11:15

  hahahahahahahah ku jane por keto rruge se po na ben turpin e botes o hajvan, ke pasuruar gjithe familjentende , nuk ke vota ne burrel harrojeeeee burreli do rilindjeee

  Reply to this comment
 5. salira May 31, 11:17

  kudo qe vete po se permende ramen nuk mundesh ee , te ka ngel ora sali se di qe do te humbesh, me gura te priten burrelesit me gura jhahahahahahahahah

  Reply to this comment
 6. Goni May 31, 15:49

  Tre gjeneralë të lartë janë shkarkuar sa hap e mbyll sytë nga Givola sakati i presidencës. Tre pozicione tejet të ndjeshme e potente si Zëvendësshefi i Shtabit të Përgjithshëm, Komandanti i Brigadës së Mbështetjes Rajonale, dhe Komandanti i Forcës Ajrore.

  Disa kohë më parë ishte propozuar nga zyrtarë perëndimorë që zgjedhjet e 23 qershorit të siguroheshin nga ushtarë të NATO-s. Dhe natyrisht kjo ishte tepër domethënëse për regjimin e Berishës.

  Ushtria shqiptare është pjesë e NATO-s, falë SHBA-s, dhe tani që ky vend po pozicionohet hapur kundër Berishës, nuk përjashtohet mundësia edhe e veprimeve të tjera për të neutralizuar të çmendurin e Ballkanit që kërkon të mbaj pushtetin me çdo kusht.

  Natyrisht Berisha i trembet NATO-s, dhe në këtë aspekt edhe ushtrisë sonë. Shkarkimi i tre gjeneralëve të lartë pikërisht tani në prag të zgjedhjeve nuk është rastësi, aspak rastësi, por ka lidhje kryekëput me procesin zgjedhor.

  Reply to this comment
 7. Ina May 31, 17:29

  berisha dhe rruga e arbrit:

  ne 2009 berisha ka then teksualisht keshtu :Ju garantoj se në 2 vjet kjo rrugë do të kapë Tiranën dhe ju do të zbrisni në Tiranë në një kohë prej 40 deri në 60 minuta” dhe hahahha asnje gje nuk beri!! dhe pikerisht per ket premitim morri votat tani perseri ripersirit te njejtin premtim duke menduar qe do ket vota !! sa budall qe e mendon popullin ky berish!!

  tani un se kuptoj ku shkon ky sali??? kaq i budalli duket populli shqiptar???

  Reply to this comment
 8. Gava May 31, 21:09

  More sikur me zuri veshi, sokakllaf xhanem, qe ja verviten sot nje tulle kaporralit.Nje minator do kete qene, qe u ndodh me fitil e barut …te lagur.Dhe me ci zuri dore ja verviti dhuraten kaporralit…
  Nishan leshi,…… paskej patur! Duhet pritur mire burri goxha i shtetit, jo me tulla. Ne menyre qe vizita te zere vend dhe te jete ashtu….. e fundit!

  Reply to this comment
 9. L.Itali May 31, 21:37

  More ky eshte vertet per tu lidhur! Mashtron dhe per rruget se asgje nuk ka bere,perkundrazi shohim Shqiperine dhe shqiptaret ne mjerim!Thote ka bere 10mije kilometer rruge,(me boxhe dhe une ngre grataciela ne Vicidol)Por kilometrat jane mashtrim skandaloz.Ja perse:Une vij nga Genova ne Bari me makine.Autostrade duke nisur me A-12 të Genoves. Dal ne Firence-Rome-Napoli-Bari.Plot 960 kilometer.Perfytyroheni këtë autostrade teresisht italiane.Berisha thote se rrugen nga kufiri i Frances gjer ne Bari, Saliu na e ka shtruar 10 here!Se pretendon 10 mije kilometer.Shikoni harten Genova—Bari dhe do ju duket se vetem keto 960 kilometer e mbeshtjellin të gjithe Shqiperine disa here! Ka mashtrim të paturpshëm ky njeri ndaj meriton të lidhet! Po perse e ben kete fallsitet?Sepse ka vjedhur se pari parate per 10 mije kilometer(Tirane-Tokio vajtje-kthim) dhe u ka marrë nderkombetareve qe financojne(borxh qe duhet shlyer,si po shkyen Greqia) dhe kushedi ku i ka mbyllur ne Bankat private te globit! Dhe per votë! Perfytyroni ose shihni ne harte autostraden Genova-Bari gjeni 960 kilometrat,vendosni në të Shqiperine dhe do kuptoni Pinokun mashtrues dhe hajdut Berisha!A duhet mbajtur më?Besoj se të pakte jane perfituesit e tij ndersa të shumtë,humbesit prej tij!

  Reply to this comment
 10. agim June 1, 16:44

  .berisha eshte nje mashtrues kampion qe shume shpejt do demaskohet nga populli shqiptar me nje vote plebishitare antiberishe!!!!!!

  Reply to this comment
 11. as June 1, 16:45

  .Po ku ka ne mend saliu te beje rrug per popullin qe te filloj ta beje sot, saliu rruget i shtron vetem per te pasur mundesi per te vjedhur ose per te marre ndonje lek teper nga kto tenderat qe behen ketu se per te shtruar per popullin sbehet fjale.

  Reply to this comment
 12. asw June 1, 16:45

  .Po ca na myten keto te qeveris, sikur i shtrojn me gjalp keto rruget jo me asfalt, sa del pak djelli fillojn e prishen rruget.

  Reply to this comment
 13. asws June 1, 16:46

  .Dhe ja nje mrekulli tjeter e duarve te pastra te qeverise se piste. Njerruge qe rrezohen sapo kalon berisha. Se keta vec per te prere shiritat i kane rruget, nuk i bejne per te kaluar qytetaret. Maskarenjve u vjen fundi ne 23 qershor!

  Reply to this comment
 14. we June 1, 16:46

  .Sali Berisha nuk di te ndertoje asgje, di vetem te shkaterroje e te vjedhe. Ka te drejte Bracja, keto as rruge e asgje nuk mund te quhen. Kane shpenzuar nje miliard dollare ne rrugen e Kombit dhe Kombi vazhdon te shkaterroj amortizatore e goma neper ate pacavure rruge. Keta duhen larguar nje ore e me pare!

  Reply to this comment
 15. wex June 1, 16:46

  .Ca rrugesh kane bere keta aman. Keta nuk dine te bejne asgje pervec te vjedhin. Prandaj ne 23 qershor kane per te marre verdiktin e te gjithe shqiptareve qe do ti nxjerre ne opozite e Salen ne pension.

  Reply to this comment
 16. wexw June 1, 16:47

  . DO TI SHEMBET DHE QEVERIA.

  GENJESHTRAT E KETIJ DOKTORI NUK KANE FUND DHE ME 23 QERSHOR

  SHQIPTARET DO TE TREGOJNE SE NUK DO TE LEJOJN ME QE TI TE TALLESH

  ME TAKSAT E TYRE DUKE U PASURUAR DHE DUKE E LENE VENDIN NE TE TILLA

  Reply to this comment
 17. wexwx June 1, 16:47

  .Perpara drejt gremines me rruget tona super moderne qe shemben vet, perpara me korrupsion e me vjedhje, perpara me sali berishen dhe servilat e tij te padobishem, perpara drejt nje shkaterrimi perfundimtare dhe te sigurt.

  Reply to this comment
 18. wex June 1, 16:48

  .Nuk kane te sosur maskaradat e kesaj qeverie,e cila tallet me paratë e popullit.Kjo foto deshmon edhe nje here se Saliu perdor shiritin e prere te rrugeve si e vetmja gje me ane te se ciles justifikohet tek qytetaret.Populli nuk genjehet me u lodh me kete qeveri qe po i merr frymen cdo dite e me shume,me 23 qershor do e flakim tej.

  Reply to this comment
 19. wexc June 1, 16:48

  .Baces sale i jane prish mendt ,e jo me rruget.

  Reply to this comment
 20. wexcs June 1, 16:48

  nPo se mos bene ndonjehere rruge per te qene ky nga fonin qe jepet per rruget 10 % shkojn per fushate, 50 % per saliun me shoket e tjere, 20 % me pas shkojne per keto te rruges qe vjedhin pak vet, dhe 20 % tjeter per rrugen, ca pritet tani si te dale rruga?

  Reply to this comment
 21. g June 1, 16:50

  .po normal me kto cilesi qe i ben kjo qeveri jane rruge nje perdorimshe,si mall kinez

  Reply to this comment
 22. gs June 1, 16:50

  .vAKOMA E BESOJNE SHQIPTARET SE KA BERE RRUGE BERISHA. kTYRE VETEM RRUGE

  QE NUK I THONE PER TE MOS PERMENDUR PASTAJ SA LEKE ME SHUME DALIN

  NGA XHEPI YNE SEPSE NUK BEHEN SIC DUHET.

  Reply to this comment
 23. gsx June 1, 16:51

  .E do thoni pse? se saliu i shtron rruget ne nje muaj, saliu nuk ben rrug per popullin po per ti inaguruar gjate fushates, saliu i ben ne mengjes dhe ne dark i pret shiritin.

  Reply to this comment
 24. gsxw June 1, 16:51

  .Me aksione i bente edhe Enver Hoxha punet,por HEKURUDHAT,RRUGET E ASFALTUARA,HIDROCENTRASLET,MINIERAT,UZINAT,FABRIKAT,KOMBINATET,ULLISHTET,PEMTORET,SERAT,GRURI DHE MISRI,ORIZI DHE DUHANI etj,etj kurre nuk u shemben jo atehere,por as TANI,pervec DINAMITIT,VJEDHJES DHE ZJARRIT,qe i vuri Sali Berisha!!!
  Ka 23 vjet,qe po mbahet me DRITAT E ENVERIT,DUKE SHITUR MILIARDA EURO ARMATIME TE USHTRISE,MINIERAT E KROMIT,HEKUR-NIKELIT APO BAKRIT!!!
  Krahasoni SHTETIN MODERN TE ENVER HOXHES me shtetin e KALBUR E MAFIOZ TE Berishes!!!

  Reply to this comment
 25. gsxwg June 1, 16:52

  .si cdo rruge e mundshme qe nderton Berisha!
  Ndertime me cilesi skandaloze dhe me harxhime marramendese.

  Reply to this comment
 26. h June 1, 16:52

  .eshte e pritshme , po te besh rruget ne sek e fundit e ti inagurosh se erdhen zgjedhjet ! vec kesaj se mos eshte hera e pare qe ndodhin keto pacavure .. rendesi ka qe avash avash pa pritur pa kujtuar po u dalin ne drite te gjitha

  Reply to this comment
 27. he June 1, 16:52

  .Ja realiteti i 10.000 kilometrave rruge te Saliut.Asfaltim per fushate elektorale,vidhet ne cdo meter qe shtrohet,vidhen parate tona parate e shqiptareve.

  Reply to this comment
 28. her June 1, 16:53

  .Kjo eshte edhe shembelltyra e qeverise Berisha e cila mburret me rruget na i ka bere legjende madje.Cilesi e dobet,vjedhje,rruga ribehet,rivjedhje.Ai qe vidhet e rividhet jemi ne njerez po po jemi ne,duhet me cdo kusht te shporrim kete qeveri.

  Reply to this comment
 29. herr June 1, 16:53

  .po cfare rrugesh more?!!! me thoni nje vend ku e ke rrugen e drejte dhe funksionale?!!! asfalt per fushate!!! asgje me teper!!!1

  Reply to this comment
 30. herre June 1, 16:54

  .kryeministri pasqyron edhe fytyren e vendit. shikoni surratin e S-halè shurres. ashtu sic ka surratin S-halè ariu, ashtu i ben edhe gjerat ne kete vend. nga anet tona kemi nje shprehje, “e ke bere si surrati jot”, kur ben nje gje shkel e shko, sa per te thene, ose kur e djallos nje gje, e dhjet fare, e ben si mos me keq…!!!
  c’te preseh nga nje shpellar. a thua te kete rruge me asfalt ne Vicidol???

  Reply to this comment
 31. g June 1, 16:54

  sBerishes po i shembet gjithe qeveria mbi krye e jo me rruget qe i ka

  ndertuar sa per fushate, me leket e taksave tona qe trecerekun e fut ne

  xhep dhe cerekun e investon te rruget.

  Reply to this comment
 32. gi June 1, 16:54

  .Po si do ja mbushi mendjen fshatarve. Ka 23 vjet qe “prodhon” vetem kioska dhe rrugica qe me pas t’i shkaterroje.

  Akoma s’e keni kuptuar qe shkaterrimi hap fronte te reja pune dhe ul papunesine. Dhe thoni po deshet qe albanistani s’po ndryshon…

  Reply to this comment
 33. gi, June 1, 16:55

  .Eshte tashme fakt ajo qe po ben Doktori me rruget. Mjere ata qe i besojn

  por ja qe tani ekzistojne kaq shume menyra per te demaskuar te verteten

  saqe e ben me te lehte per njerezit te kuptojne se cfare lloj

  kryeministri kane dhe cfare rendesie ka vota e tyre per ta ndryshuar

  kte qeverisje te deshtuar.

  Reply to this comment
 34. gi,n June 1, 16:55

  .Turp, skandal nje tmerr i vertet kjo qe po ndodh me rruget neper gjithe

  Shqiperine. Kryeministri i deshtimit do te lere mandatin me 23 per keto

  qe ka bere.

  Reply to this comment
 35. gi,ne June 1, 16:56

  Rruget jane skandali numer nje i qeverise Berishiane ku rendesi ka te behet gjysma gjysma per efekt vote, pa mare parasysh se cfare barre shakton kjo mbi xhepin e qytetarit.

  Reply to this comment
 36. gi,ne/ June 1, 16:56

  .Baces Sale i jan prish mend,e jo me rruget.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim