VIDEO / Berisha: Pse thirra pro Ramiz Alisë në dhjetor 1990

December 10, 2017 12:12

VIDEO / Berisha: Pse thirra pro Ramiz Alisë në dhjetor 1990

Në një intervistë në TV Klan në 12 dhjetor 2012 Berisha ka folur për themelimin e PD (për këtë në intervista të ndryshme ka dhënë më shumë se një version) si dhe për thirrjet pro Ramiz Alisë.

“Ne shkuam në një dhomë në Qytet Studenti dhe u ulëm dhe nisëm diskutimin për themelimin e Partisë Demokratike dhe aty e themeluam Partinë Demokratike. Këtë e bëmë, pikërisht për të mos humbur asnjë minutë kohë. Sepse të nesërmen e të pasnesërmen, regjimi do të bënte gjithçka për ta frenuar një gjë të tillë…” – ka thënë Berisha.

Më poshtë, pjesë nga intervista:

Po në atë kohë keni deklaruar se do të ktheheni në spital dhe nuk do të merreni me politikë?

Jo tamam kështu. Kam thënë që nuk ju ndahem studentëve, por a do kem rol drejtues apo jo, kjo është tjetër gjë. Ato ditë ishin ditë shpërthimi të një entuziazmi të paparë, por edhe dhune e terrori të paparë. Ramiz Alia, mbajti një fjalë në Komitetin e Partisë, ku na quajti ne armiq të vërtetë të vendit dhe të socializmit.

Ndërkohë që në një farë mënyre, ju vazhdonit t’i bënit elozhe Ramiz Alisë…

Ishte një strategji që kërkonte çështje kohe ku forcat demokratike duhet me çdo kusht të shmangnin përballjen me dhunë…

 

 

**********

Foto kryesore: Alia, Berisha dhe Lleshi janë fotografuar ato ditë nga fotografi zyrtar i ATSH, Gani Xhengo. Video poshtë: Berisha në dhjetor 1990  përshëndet Ramiz Alinë. Studentët e fishkëllyen dhe ai u detyrua të ndërpresë fjalimin.

December 10, 2017 12:12
Komento

69 Komente

 1. baffo December 8, 20:52

  Ky eshte Sali Berisha komunist 24karat

  Reply to this comment
  • beso December 9, 11:49

   ca mashtrusi ordiner esht ky njeri.
   Shi car thote gerdalla bolshevike: Ramiz Alia, mbajti një fjalë në Komitetin e Partisë, ku na quajti ne armiq të vërtetë të vendit dhe të socializmit
   O qelbesir burre, po kjo esht Katovica o qelbesire, do benit gjasme do shanit njeri tjetrin. E pate qe nuk ju funksioni metoda me faleminderit Ramiz Alise se populli iu fishkelleu dhe kaluat tek skuthlliqet e burrave kurva qe diten shahen dhe naten puthen.
   A ti kerme qe genjen edhe kur fle gjume

   Reply to this comment
   • ilir usa December 9, 11:53

    cdo njeri me koeficent normal inteligjence, e kupton si genjen ne cdo fjale.
    eshte pothuajse qesharak
    na i ngopi mire historia me kete burre arixhofke
    breza te tere humben shansin te jetonin mire ne nje vend te bekuar nga perendite

    Reply to this comment
    • xxx August 19, 19:31

     U NGOPEM ME KETO PERRALLA NGA E KALUARA…

     PSE GAZETA DITA NUK I JEP SPJEGIM FAKTIT TE MEPOSHTEM

     PSE SULMOHET KATOVICA QE VDIQ NE 2 PRILL 1991 DHE U SHENDRUA NE ELEZBIBEROVICE DHE RAJERSONOVICE

     PSE NUK VARET LE LITAR BERISHA PER KRIMET NGA 1992 DHE NE VAZHDIM…POR I KERKOHET LLOGARI PER 1990-1991 QE NUK E PIRDHTE KUSH

     Pse nuk denojne MONSTREN BERISHE me dosje dhe fakte te plota per mega-krimet e tij ?

     Vetem te lexosh intervistat e Izet Haxhise para dy muajve kur ky i fundit deklaroi me fakte se Berisha ne mars 1997 urdheroi dy akte terroriste karshi ambasades amerikane dhe kontigjentin gjerman per tja faturuar kete “rebelave te kuq” per te shpetuar vete sic veproi ne 2 prill 1991 dhe 21 janar 2011…lind pyetja ??
     .PSE NUK VEPRON DASH-IWASHINGTONIT ? PER TERRORISTIN BERISHE
     Po keshtu Izet Haxhia me fakte dhe emra AKUZON shkelzen berishen per trafikante droge.
     PSE NUK VEPRON DREJTESIA SHQIPTARE APO EUROATLLANTIKE PER BURGOSJEN O TE DROG-DILLERIT SHKELZEN O TE IZETIT SI MASHTRUES
     Pra kush e mbron Berishen per mega krimet e tij ??
     Pse Edi Rama jo vetem qe eshte I pafuqishem te arrestoje Berishen ( aresyeje pse mori votat cudiberese ne 23 qershor) por me gafa te tilla si ne 70 vjetorin e clirimit,budallakijet me bunkartin e Enverit,me shitjen tani se fundi te albetrolit dhe me miopine qe po tregon me guvernatorin duket se eshte nje jelek antiplumbi pallosh dy metrosh per te mbrojtur me cdo kusht “burrin e shtetit te arvizuse “
     Enigma e hidhur ka nje emer Elez Biberaj.
     Ky lloj antishqiptari me I madh per te gjithe kohrat ka qene mentori dhe shenjtori qe ka kllonuar berishen nga zgafellat e udb jugosllave ne 1991 dhe po e mbron akoma me cdo kusht.
     Mbi Elez biberajn ketij serbishtfolesi rendojne dy faje te medha pas 1991:..
     1- ne vend te nje pajtimi kombetar ne vitet 90’ dhe te nderhyrjes per ndonje plan marshall ne ate vend te dobritur ai per te kenaqur epshet e tij antikomuniste u be zbatuesi I doctrines rajersoniane per ‘dekomunistifikimin”
     2-S i person me detyra speciale ne vitet 80-90 ne funksion te hakmarrjes tij karshi sistemit te enver hoxhes ben te mundur te ‘karikoje” dipllomate,zyrtare dhe politikane amerikane ne menyren me antishqiptare te mundeshme ku si rezultat I saj ky vend ka degraduar dhe eshte shperfyturuar plotesisht
     Fill pas pucit kriminale te shtetit se 1998 te Sali Berishes, pas vrasjes se Azem Hajdarit, sherbimet inteligjente shqiptare kishin mundur te regjistronin nje bisede telefonike mes Berishes dhe nje personi ne SHBA me dialekt nga veriu i Shqiperise, i cili i kishte thene Berishes te terhiqej sepse SHBA nuk do e njihte marrjen e pushtetit me dhune.
     Kush mund te kete qene ai person me dialekt verior? – shtrohet pyetja. Dikush mund te thote, e kush tjeter vec z. Elez Biberaj. Dhe natyrisht kush tjeter vec Elez Biberajt ishte/eshte aq i fuqishem ne Washington sa te dinte deri dhe opinione te tilla sekrete te Depertamentit te Shtetit per mos-njohjen e marrjes se pushtetit nga kryengritja e ’98s e Berishes.
     Ne nje interviste te fundit ne Top-CH, z. Biberaj shprehet se ai ka qene gjithmone aktiv per te rrezuar komunizmin ne Shqiperi, dhe madje pikpamjet tij ja kishte parashtruar edhe ish Presidentit amerikan Ronald Reagan. Sipas tij, komunizmi ne Shqiperi mund te permbysej nga njerez te afert te regjimit, individe te brendshem, pra nga ndonje “grusht shteti” ose “grup armiqesor.”
     Dhe natyrisht per te gjetur njerez te tille te besuar, brenda keshtjelles se regjimit, duhej fillimisht biseduar me ta. Kontakti ishte pjesa me e veshtire e procesit. Pra, si do takohej z. Biberaj me individet e synuar, dhe nese po, me ke? Me ke konkretisht??? Dhe ne kete aspekt, a ka egzistuar nje prirje per te kontaktuar vetem tropojane?
     [Ne vijim te ketij spekullimi, a eshte rastesi fakti qe tropojanet dominuan post-’90 ne Shqiperi? Kujt ia priste mendja se tropojanet do qeverisnin Shqiperine “demokratike”? Kujt? Natyrisht askujt. Tropoja njihej vetem per geshtenja… e Fatime Sokolin…. Po atehere cfare ndodhi?]
     Qe Elez Biberaj ka dore ne kete histori, eshte naivitet te mendohet e kunderta, perndryshe s’ka pse tropojanet te bejne ligjin prej 20 vitesh ne Shqiperi. Qe Elez Biberaj mund te kete kontaktuar fshehurazi Sali Berishen, ose Mehmet Elezin, gjate kohes se komunizmit kjo edhe mund te supozohet…
     Perndryshe, si do themelohej PD nga nje tropojan, Azem Hajdari, nese s’do ishte dora e Biberajt nga pas? E imagjinoni dot kete? Partia e pare opozitare pas 50 vjetesh komunizmi te themelohej nga nje student konviktor nga fshatrat e Tropojes – give me a break!!! – do thonin amerikanet. Ose fakti tjeter, qe Azem Hajdari u spostua dhe ne vend te tij u vendos nje tjeter tropojan (Sali Berisha – i brendshem i regjimit, sic ishte dhe vete filozofia e z. Biberj per te rrezuar komunizmin ne Shqiperi), flet per ate se i gjithe skenari mund te kete patur nje mastermind nga Tropoja, nje tropojan te fuqishem qe jetonte diku ne Perendim. Dhe natyrisht, tropojan me te fuqishem se z. Biberaj nuk kishte ne ate kohe pertej/ketej Atlantikut.
     Ronald Reagan qeverisi gjate viteve 1981-1989, dhe njihet si Presidenti qe i dha “grushtin” e fundit komunizmit. Kjo nenkupton faktin se administrata e tij duhet te kete investuar shume ne kete aspekt, dhe ne vijim te kesaj linje, ndoshta dhe per te kompromentuar individe te caktuar ne Shqiperi.
     Te mos harojme faktin se z. Biberaj kishte parashtruar direkt para Presidentit Reagan pikpamjet e tij per rrezimin e komunizmin ne Shqiperi, pra ai ishte nje figure e rendesishme ne kete aspekt, dhe ndoshta mund t’i jete dhene dore e lire per te vepruar.
     Po si mund te jete takuar Biberaj me Sali Berishen/Mehmet Elezin gjate dekades se fundit te komunizmit ne Shqiperi (’80-’90), nese me te vertete jane takuar? Dhe a ka ndikuar ne kete aspekt linja malazeze e gruas se Berishes per te lehtesuar kontaktin? A ka interferuar ne kete histori UDB meqenese ne ate kohe ishte nje sherbim aleat me sherbimet sekrete perendimore? Cfare roli kane patur njerezit e gruas se Berishes ne Beograd (UDB)?… e shume e shume pyetje te tjera, por natyrisht pa pergjigje…

     A ka dore z. Biberaj ne pasojen e 21 janarit? Pse Berisha duket kaq i fuqishem ne Washington dhe pse mbrohet edhe kur ben te 99t? Pse demokratet ne pushtet ne SHBA heshten per 21 janarin? Kush republikan i fuqishem (nga te kohes se Reagan dhe BUSH-ATEVE) ne SHBA eshte prapa Berishes, ose Biberajt, qe influencon direkt ne administraten e sotme amerikane?… A benefiten njerezit e Berishes ne Washington me perqindje korrupsioni nga Shqiperia?
     Dhe e fundit, nese sa me siper eshte e vertete, kur do mbaroje i ashtuquajturi “mallkim tropoje” per Shqiperine?
     Pikerisht Edi RAMA mori votat ne 23 qershor 2013 per ti hequr kete mallkim tropoje shqiptareve por me sa shohim koha per denimin e Berishes nga Rama ka kalur dhe qendrimi I tij I fundit me guvernatorin quhet nenshkrim I kaputillimit te tij pa kushte ndaj kartelit criminal te berishajve.
     Zoti Obama beri nje hap kurajoz ditet e fundit ne lidhje me aktivitetin e dyshimte te Cia-s ne torturat ilegale karshi te burgosurve.
     K a ardhur koha qe kongresi amerikan te marre ne shqyrtim dosjen e shqiperise per te vene ne shqyrtim aktivitetin antishqiptar dhe antiamerikane te treshes biberaj-berishe-basha-FAZLLIC NICK GAGE dhe aktivitetin e tyre te lexueshem ANTISHQIPTAR.
     Me ndryshe:
     Mund ti quaje nje diplomat amerikan dy vrasesit e 21 janarit njerin Burre shteti dhe tjetrin yll ne ngjitje pa patur ca elez bibere ne amerike qe krijuan monstren berishe dhe po e mbrojne ne menyre te shemtuar dhe sot e kesaj dite duke na tallur me figura groteske si Nishani,Meta ,Rama
     A mund te te bashkjetoje doktori kriminel me piktorin qe po ben nje tradheti kriminale ?!

     Kush eshte zgjidhja ?Hapja e dosjeve nga admistrata amerikane te dyshes 2B (BIBERAJ-BERISHE ) per 2 prillin 1991 dhe atehere do gjendet qeni I ngordhur berisha prapa hekurave qe do jete dita e clirimit te shqiperiSe nga-berishizmi dhe elezbiberizmi. Kjo do jete dhe dita e pare e normalizimit te marreneve reciproke dhe dinjitoze midis amerikes dhe shqiperise.

     JE BERE TE MERZITSHEM DHE JU TE GAZETES DITA QE NXIRRNI KETO NGA ARKIVA QE KOMENTUESIN TE ZIHEN ME NJERI TJETRIN DHE TE RRISNI AUDIENCEN

     Reply to this comment
   • plaku December 9, 17:06

    beso,

    ” A ti kerme qe genjen edhe kur fle gjume. ” Ku i gjen keto shprehje mor aman ? Eshte e kote te perpiqesh qe te te kopjosh, kete talent ta ka dhene zoti.

    Pershendetje

    Reply to this comment
  • Sali Qerozi December 10, 07:34

   Fol o Xume Protopapa, alias Rushit Bilbil Gramshi

   Reply to this comment
  • Toni August 19, 19:24

   sali ram berisha po ikore sllavomalok i ndyre+i pabese ti je anetaresuar ne PPSH me date 08-11-1968 car gopin e liries na tregon pse-ne ti more ordiner qe ke nje jete qe kurohesh me ilace te cmendurish,yyyyyttt ndyresire komunist…

   Reply to this comment
  • saimir August 19, 21:31

   Katovicari

   Reply to this comment
 2. Toni December 8, 21:03

  oooooo mark ukuuuuu lene mjeljen e lopes shikoje pak sllavin tend saleshin sekretarin e PPSH-se …

  Reply to this comment
 3. Roni December 8, 21:09

  Ne menyren me qesharake si asnjehere tjeter,pasi edhe Zogu po len pak hije,Sali Berisha shkrojti historin e tij me genjeshtra ku gjithshka qe glorifikon e donte per vete.Nga fundi u kujtu se ishte bere qesharak dhe futi ne liste dhe dy te vdekur,Azemin dhe Pashkon.Te shkruash histori me genjeshtra eshte njesoj si ti shkrush gjerat ne Rere,buze detit.Hapja e dosjeve i fshin te tre nga memorja e njerezve me lehtesin e vales se detit qe prish zhgarravinat buze saj.Azemi me dosje,Pashko i infiltruari i Byrose ne Levizje,biles ka dhe nje konfirmim nga Haxhi Lleshi me miqt e tij te ngushte qe donte ti qetesonte ato dite ku u thonte se :Eleni Pashko pas perfshirjes se djalit me PD i eshte drejtuar zyres se Ramizit duke i thene”Merre vrite bej cte duash ai nuk eshte me djali im”..por Ramizi i qete ja kthen:”Shko ne shtepi Eleni,djalin e kemi te mire,eshte i yni dhe po e ben mire punen”…ne ate bisede Lleshi me besniket e tij ka permendur dhe Saliun dhe Neritan Ceken si te infiltruar te regjimit.Kur Xhelil Gjoni ka pas nje perplasie me Neritan Ceken ne parlament,urgjentisht eshte kerkuar nje pushim dhe i eshte terhequr verejtje Xhelilit per konfliktin me “njeriun e tyre”.Hapni dosjet dhe do shikoni se Saliu e ka shkruar historin e tij ne RERE.Gjeja me e mire qe di te bej ai jan PIRAMIDAT,pa e ditur se nje dite nje te tille ja ka rezervuar dhe vetes!

  Reply to this comment
 4. Sulo Hoxholli December 8, 21:13

  Edhe cfare pastaj?! C’kerkoni te tregoni me kete vidio, qe Berisha eshte nje hipokrit, nje njeri pa karakter, nje genjeshtar, nje qe ja kishte me hile demokracise, nje qe…..?!!!!! Berishes nuk i plas fare per keto per nje arsye shume te thjeshte, se ky lloj Specie nuk e njeh turpin. Keshtu edukoi edhe pjellen e tij edhe pjellen e pjelles se tij.

  Reply to this comment
 5. eraldo December 8, 21:15

  hec e mbushu mendjen atij populli matuf qe e quan saliun “babai i demokracise”!!

  Reply to this comment
 6. Mark uk December 8, 21:48

  toni turkushakaku: Pse bertet si qeni kur ndokush i bjen me ndonje gje. Si mund te thuhej ndyshe kur bisha komuniste te zhdukte nga casti ne caste.Po eshte Pd qe i vuri prangat R Alise ku e denoj pr burk.Kurse sot ata qe jan ne pushtet po perpiqen ta ngrejn E Hoxhen.

  Reply to this comment
  • eraldo December 8, 22:07

   me te njejten akuze qe i eshte bere ramiz alia , sali berisha duhet te denohet me te pakten 30 vite burg ! shperdorim pushteti dhe shperdorim te fondeve shteterore! dhe kjo vetem per 8 vitet e fundit ! po per manipulimin e zgjedhjeve ne vitin 1996 nuk duhet denuar? po per perhapjen e skemlave piramidale dhe rrenimin e popullit nuk duhet denuar? po per shtatorin e 1998 nuk duhet denuar? Ky qelbesire njeri dhe kelyshet e tij zgjebarak e shpellare e shkaterruan shqiperine!!! edhe fjalen DEMOKRACI e perbalti me emrin e tij ndyresira!

   Reply to this comment
  • Fuck Mark uk December 8, 22:22

   Mark uk! Nuk e kupton, mor karabush i Sali Gerdalles, qe bie ere MUT SHPELLE VICIDOLI?

   Reply to this comment
  • aa December 9, 01:55

   O Mark leshi! Ke harruar ta mbyllesh komentin me fjalet e babait tend shpirteror, gjysh Salukut: Faleminderit shokut Ramiz!

   Reply to this comment
  • halldup December 10, 00:30

   Atehere nuk ishte guximtar Saliu, nuk beri trimeri se sja mbajti, ata qe e bene e hengren (edhe prej Saliut), kurse Sali trimi qe e krahasojne me “Skenderbeun” beri “taktike”. Hahaha cna bere te qeshim.
   Enver Hoxha tentoi ta vinte ne hije Skenderbeun (me monumentin perkarshi). Le te ngrene edhe per Saliun monument ne shesh perballe Skenderbeut, do shkojme ta rrezojme e ti bejme shurren si Enverit. Dy here i pati shanset Sala qe te hynte ne histori si pozitiv, por me te dyja e dhjeu. Tani skemi nevoje me se jemi te lodhur.

   Reply to this comment
  • VF LP August 20, 09:48

   Eh or shkerdhate per kafshe si ty, Partia e Punes harxhoi miliona dollare, per te ju çuar driten ne kasolle.
   Te shkerdh…. derri motr…., me kafshet ne kasolle flinit, dhe prifti ju shkerdh…. nenat.
   Luftoi im ate, deri ne fund, per te bere kafshe si ty njerez. Luftoi qe ne njesitet guerrile te Tiranes deri ne çeten e Haxhi LLeshit.

   Reply to this comment
  • VF LP August 20, 09:51

   @Mark uk
   Eh or shkerdhate per kafshe si ty, Partia e Punes harxhoi miliona dollare, per te ju çuar driten ne kasolle.
   Te shkerdh…. derri motr…., me kafshet ne kasolle flinit, dhe prifti ju shkerdh…. nenat.
   Luftoi im ate, deri ne fund, per te bere kafshe si ty njerez. Luftoi qe ne njesitet guerrile te Tiranes deri ne çeten e Haxhi LLeshit.

   Reply to this comment
 7. Boston-Al December 8, 22:48

  Mark -Uk o kelysh thiu,mbylle ate hale se po qelbe dhe UK.Ti je pjelle e qelbsillikut te Sali ndyresires.Ti o kafsh pylli nuk do ndryshoshe kure sikur dhe ne Mars te shkosh. Kur flet ti qelbet gjith faqja e internetit ,o thiu i malesis.

  Reply to this comment
 8. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. December 9, 01:16

  Nuk dua qe te bej kontraversin ,por ,pavaresisht se them se SALIU eshte tradhetari dhe krimineli me i madh i popullit Shqiptar per te gjitha koherat ,ne takimin me Ramiz Aline ka thene ate qe thuhej ne ate rast .
  Nuk kemi pse ta sulmojm e,kur e dime se SALIU ishte antar PARTIE dhe RAMIZI ka qene i pari qe e ka ditur se per cilin sherbim inteligjent te huaj punonte dhe punon AKOMA Saliu .

  Reply to this comment
 9. Albanian December 9, 07:56

  Ne fakt studentet e dhjetorit 1990 kan qene;

  Gramoz Ruci,
  Adil Carcani
  Ramiz Alia
  Simon Stefani
  Kristaq Rama

  Sa idiote jeni mor aman

  Reply to this comment
 10. Mark uk December 9, 08:49

  boston al: Paske ngelur ma katunar se c ishje.Nuk te paska ndyshuar amerika o fshatar i mocaleve i rritur bashk me bretkoca.Si ke shkuar ne usa,mesa duket paske qene njeri i sigurimit te shtetit.Kush ju dha pasaport Graoz Ruci si minister i mbrendshem per te shpetuar ndeshkimit o fare e keqe komuniste.

  Reply to this comment
  • Toni December 9, 11:59

   oooo mark ukkkk o dru me PREEEEE po ne mn-e brendshme komuniste ku bonte pjese sekretari i PPSH-se saluku yt ka pas qene+punonte spiuni plaku i edi palokes o kallom sh..e,,car etiketon te tjeret ti katunare po ka mo katunare ordiner dhe DRU me PREEEE qe je ti,,komunistet-spiunet-regjimsat-agjentet e UDB-serbe i ke te gjithe ne SHQUP or tajjjjj lok delesh+dhishe…

   Reply to this comment
 11. Aliu nga Selenic December 9, 10:46

  Berisha eshte agjente dhe armiku me i madhe i shqiptarve.! Dhjenja e Detit Greqise eshte problem me i madhe se ai i Esat Pash Toptanit,Ket pergjegjesi ligjore kushtetuse para shqip[tarve do ta paguaj vetem Sali Berisha.!

  Reply to this comment
 12. Aliu nga Selenic December 9, 10:47

  Berisha eshte agjente dhe armiku me i madhe i shqiptarve.! Dhjenja e Detit Greqise eshte problem me i madhe se ai i Esat Pash Toptanit,Ket pergjegjesi ligjore kushtetuse para shqip[tarve do ta paguaj vetem Sali Berisha.

  Reply to this comment
 13. treporti December 9, 11:36

  Tja dije faleminderit qe cke me te,se i beri dhurate cifligun!

  Reply to this comment
 14. Mark uk December 9, 13:30

  toni:I nderuari toni po gramoz etehem Ruci a ka qene sekretar i pare i komitetit te partis Teppelen.A u be minister i mbrendeshe ne PPSH o torollak.O hu te pakten Berisha vetem sekretar byroje ishte.Po ishte edhe profesor doktor,grad te fituar ne France para vitit 90.

  Reply to this comment
  • nastradini December 10, 06:27

   E ke tepruar me elozhet per Sali Berishen dhe po e kalon masen aq shume sa behesh i pabesueshem. Ne France Saliun e dergoi pikerisht Enver Hoxha pasi e zdrypi nga Bjeshket e Nemuna, i dha shkolle dhe e beri njeri, e sterviti ne palestrat e Sigurimit te Shtetit qe ta kishte Kuader besnik te Partise se Punes, bile e beri edhe Sekretar te saj dhe Saliu ja shperbelu duke spiunuar shume vete intelektuale apo ke harruar kur kerkoi vdekjen ne litar te trimit te trakteve antikomuniste Hysen Shoshori? Qe te shkoje ate kohe ne France per specializim duhej te pakten te ishte spiun i Sigurimit dhe te kishte spunuar tek Partia nje dyzine ARMIQSH te Kllases. Prandaj edhe Enveri e dergoi PJELLEN e vet ne France per ta pasur Sekretarin besnik te Partise se Punes edhe nje mjek familjar si MIK te familjes se tij. Sa per dijenine tende ne France Saliu nuk ka mbrojtur asnje titull shkencor Doktor apo Profesor, thjeshte ka bere nje specializim ordiner ne fushen e kardiollogjise. Saliu gjate gjithe karieres se tij tejet te shkurter si mjek nuk ka publikuar asnje veper apo punim shkencor dhe titujt qesharake Profesor dhe Doktor ne mjekesi qe i ka vene vetes jane tipike alla albanezce pa kurfare kontributi ne kete shkence humanitare.

   Sa per enveristet ne DITA qe sapo del Saliu ne ndonje artikull dhe te gjithe hidhen ZGUPTHI sikur t’i kishte pickuar ZEKTHI keta enveriste te pandreqshem qe duan te kthejne Kohen e Qepes te Enver Hoxhes ne vendin tone duhet t’i therrasin trunit te tyre te mykur dhe moralit qytetar dhe t’i kerkojne falje publikisht shqyptareve qe lejuan Sali Berishen, PJELLEN e Partise se Tyre te Punes dhe Mikun e afert te Enverit te hype ne krye te Levizjes studentore per Liri dhe Demokraci me nje ushtri spiunesh te Sigurimit te Shtetit nga pas per te cilet nuk ka nevoje te hapen DOSJET famekeqe sepse njiheshin nga mileti qe nga larg.

   Reply to this comment
 15. Mark uk December 9, 13:33

  aa: Dukesh se ke qene sekretar partie fshati me 4 klas.

  Reply to this comment
  • Toni December 9, 14:28

   mark ukkkk mjer ajo familje qe te paska i ke mare ne qafe me skizofrenine tende 24-karateshe zoti ja letofte problemet+peshen e rende familjes tende,sa per 4-klase shkollim une kan 2-kokrra nga 4-klase bejne nje 8-vjecare qe vetem allatet me kane ikore verem sllav se nuk kam nerva te merem me plera te sojit+sorollopit tend,ti je ORDINER+ANADOLLAK skizofren hesapi,,tung…

   Reply to this comment
  • Gladiatore December 9, 16:22

   O Zoti Mark Uk!!
   Me vjene shume keq qe te kundershtoje apo t’ju mbush mendjen Ju e shume personave qe e mendojne si puna juaj:

   Eshte vetem nje e vertete qe nuk e thyen as topi i krajlit o njeri i nderuar! E permblidhet ne nje fjali te vetme.
   Qe Partia Demokratike eshte themeluar me urdher direkt te Ramise Aliaj.

   Informohuni mire lexoni dhe do te kthjelloni te gjitha mendimet tuaja!!!
   (C)çfaredo rivolucioni qe behet ne bote dhe eshte bere gjithmone eshte drejtuar nga njerez
   Sepse ishte Zoti Aliaj ai qe e ka thirrur Zotin Berisha dhe e vendosi ne krye te Partise demokratike. Si ore e ka thirrur zoti Ramiz do te thoni ju!!!!! Perse e ka thirrur!! Mos genjeni! Keto jane vetem shpifje te komunistave te krimineleve sigurimsave— qe nuk na duan te miren!!!
   Por e verteta eshte krejt ndryshe nga çfare mund te mendoni ju zoteri!!
   gjithe te mirat

   Reply to this comment
   • ´ December 5, 20:55

    si mer nuk lan nji Nofke te te tjereve pa kopju kta shpellaret
    kaq te peshtire paskan qen !
    zvarranike te neveritshem

    Reply to this comment
  • Une... ti... ne te gjithe December 9, 19:02

   Zoti Mark Uk

   Dukesh qe ke qene hu gardhi ku perrmirrnin qente.

   Edhe pas kaq kohesh demokraci te kulluar berishjane, aroma e cicit te qenve nuk te zbehet por te ka deportuar ne tru ndaj ke edhe mendime te paqarta prej
   qen-bir-qeni.

   Reply to this comment
  • aa December 10, 00:13

   Epo kur flet per fshtarizem ti, qe akoma nuk ke pare Tiranen me sy dhe qe kujton se dukesh modern te shtosh nje “uk” tek emri, mos ngelte Mark e malok pa u bere profesor doktor!
   Shko mbaji bishtukun gjysh Salukut dhe mos harro dhite ne mal se “po ti ha uki or ti shoq”.

   P.S. Lere lopen te qete ndonje nate se ankohet qe ia ben me dhune!

   Reply to this comment
 16. santana December 9, 15:47

  Historikisht ne shqiptaret kemi rene preh e manipulacionit …dhe ka surrat e flet akoma Berisha , kollona e peste e PPSH.

  Reply to this comment
  • Taulant December 9, 17:32

   Berisha kolone e peste e PPSH.Po komunistat qe u konvertuan per nje nate nga punista ne socialista cfare kolone ishin.Berisha ju del naten ne gjume se thote te verteten por qe nuk e bluan truri juaj i bunkerizuar mocalor te kuq

   Reply to this comment
 17. arif December 9, 16:09

  Hahahaha o burri me kurve i kombit shqipetar. Doje ta beje shpejt e shpejtse ashu ishe udhezuar. I gjete te trullosur dhe e bere partin direkt,dhe ne krahe kishe dhe Prec ciftelin. Ate librin e fisit e te.farefisit.o Sali serbi,se ato serbet me pelqejn me shume.

  Reply to this comment
 18. Flamurtari December 9, 16:32

  Z. Mark, UK.
  Juve beni shume mire qe mbroni idhullin tend Sali Ram Berishen. Por, nuk eshte ne te miren tende, te PD-se dhe veçanerisht te Berishes, mbrojtja juaj pasi je shume injorant ne te shkruar. Madje as mbiemrin tend nuk di qe ta shkruash, e jo me te tjerat.
  Mos e injoro veten dhe ata qe mbron me paditurine tuaj.

  Reply to this comment
 19. agimi December 9, 16:39

  te hapen dosjet se sali berisha duhet te ket qe spiun.

  Reply to this comment
 20. arben December 9, 16:50

  duhet te hapet dosja e pare e saliut ai ka qen bashkpuntori i sigurimit me pseudonimin”gjembaci;

  Reply to this comment
 21. Korabi December 10, 02:02

  O Mark Uk te jane versulur te gjith kelysht e haleve komuniste por merr nje shkop dhe te kesh kujdes nga ata , por per fat vetem se lehin dhe nuk te hajn

  Reply to this comment
 22. nastradini December 10, 06:34

  ENVERISTET DUHET T’I KERKOJNE FALJE SHQYPTAREVE NESE KANE MORAL

  Enveristet ne DITA qe sapo del Saliu ne ndonje artikull dhe te gjithe hidhen ZGUPTHI sikur t’i kishte pickuar ZEKTHI keta enveriste te pandreqshem qe duan te kthejne Kohen e Qepes te Enver Hoxhes ne vendin,qe vajtojne nate e dite per LANC-in kriminal te Enver Hoxhes qe vrau me pabesi pederasti ushtaret angleze ne kanalin e Korfuzit, qe festojne si gabelet ne dasem 29 nentorin e ZI jugosllav dhe qe falimentuan ekonomine dhe renuan shtetin ne vitin 90-te, pra keta enveriste te papergjegjshem per Vatanin tani duhet t’i therrasin trunit te tyre te mykur dhe moralit qytetar dhe t’i kerkojne falje publikisht shqyptareve qe lejuan Sali Berishen, PJELLEN e Partise se Tyre te Punes dhe Mikun e afert te Enverit te hype ne krye te Levizjes studentore per Liri dhe Demokraci me nje ushtri spiunesh te Sigurimit te Shtetit nga pas per te cilet nuk ka nevoje te hapen DOSJET famekeqe sepse njiheshin nga mileti qe nga larg.

  Reply to this comment
 23. Sali Qerozi December 10, 07:30

  A ka mundesi zoti Xume Protopapa te na spiegosh se kush ja dha Saliut pardesyne e bardhe? Se te njejten e kishte edhe Arben Imami (aktor i deshtuar), Azem Hajdari (trap), Eduar Selami (profesor i ML), dhe Ver Llapa (drejtor cmendine).

  Reply to this comment
 24. miku. December 10, 09:03

  Qeni u zbut, ujku nuk u zbut,por njrezit jane genjyer gjate nga nje hibrid “qen-ujk”.Ne nje tregim te Xh.Londonit shihet pikerisht terheqja pas instinktit qe e çon kedo ne rrenjet e veta kryekeput. Shikojen kete “trashegimi”, qe gjendet tek njerezit pa integritet, te njeten gje e perdorin per mire edhe per keq.Ironia francese e moralit te dyzuar “rrofte mbreti, poshte mbreti” ketu eshte aksiomizuar per te perfituar nga pushteti.Karakteriopatet e shpellarise qe rierdhen ne krye te shtetit e te partise duke thene “Rrofte Alia,poshte Alia” ishin lugeterit e ferrit,ishin sherbetoret besnike te Enverit qe veshen pardesyte e bardha te “hipnotizmit” per te sjelle parajsen e “çekut te bardhe”me ane te “kuotes zero te shkaterrimit”. Markaruket, tartarufet, nastradufet brohoriten salaruke shpellaruket ne krye te turmave injorante qe besuan ne hibridizimin e bere nga “qen-ujqit” deri kur e pane veten te vjedhur,te vrare, te braktisur,te hedhur ne fund te pusit.Njerezit pa integritet jane poshtersia qe rron me falsitet.

  Reply to this comment
 25. Pellumb Zaimi August 19, 19:56

  Ju quajti ramiz alia armiq sali ? Ha ha ha … c’na gajase? Ti sali gjithnje ben gelasa. Poker spiunesh sali ? Vazhdo luaje por ka perenduar koha e budallallekut te shqiptareve! Prandaj jashte realitetit behesh gazi i miletit sic je tani sali ?

  Reply to this comment
 26. mirel August 19, 20:08

  po se ishe plere dhe spiun prandaj..te eci me vulgun, pjesa tjeter nuk te besoi

  Reply to this comment
 27. emigranti August 19, 20:26

  Malok i ndyre ,ke gjithe jeten tende pothuajse ne Tirane dhe ke qene poshter dhe i pershtire dhe tani ne pleqri tende nuk rri rahat vazhdon te perhapesh eren tende te qelbet ne Kryeqytetin e dashur, largohu nje ore e me pare njeri me dhjet fytyra.

  Reply to this comment
 28. nostradamus August 19, 20:55

  Shenim: Per nje gje jam shume i bindur tash ne pleqeri se Sali Berisha nuk do te kete varr
  ne Shqiperi…..!!!

  Reply to this comment
  • Pellumb Zaimi August 20, 00:51

   Nostradamus ? E besoj edhe une ate qe thoni ju,saliu nuk do te kete varr ne kete toke qe quhet Shqiperi ! Per mijra arsye…? Nderime !

   Reply to this comment
   • petrit August 20, 09:17

    Nje gje te terheq vemendjen ne keto dacibaot e sorrave enveriste.
    Gjithe urrejtjen e tyre primitive e kane per Berishen dhe me qesharakja eshte se shiten si antikomuniste.
    Nese do te guxonte ndonje sorre e tille, jo me te conte komente neper media per Enverin apo Ramizin, por edhe ti shpetonte ndonje fjale ne rradhen e qumeshtit kunder tyre, e kishte te sigurte burgun 8 vjet per “agjitacion e propogande”.
    Po si nuk keni turp o faqezij qe shani si kriminel ate qe ju dha te drejten per te thene hapur mendimin tuaj, pa ju hyre nje fere ne kembe ?
    Ja merni per te madhe Berishes, qe ne vitin 1990 kur vepronin akoma ligjet e diktatures komuniste qe te prisnin koken po te dilje hapur kunder tyre, e per te evituar gjakderdhjen, kerkoi qe pernbysja e diktatures te behej pa viktima.
    Nese Berisha do te ishte njelloj si Spiro Koleka apo Haxhi Leshi, asnje nga ju sorrat enveriste nuk do ta kishte sot muindesine qe te bente krra-krra ne gazeten Dita.
    Dalloheni edhe njemije kilometra larg se gjithe urrejtjen kunder Berishes, nuk e keni se ai ishte “komunist”, por se ishte pikerisht ai qe permbysi sistemin tuaj kriminal enverist.

    Reply to this comment
 29. edi August 20, 09:17

  ka thene shprehimisht:…si pergjigje per pyetjen se nqs zgjidhej president do ta pranonte apo jo,….vendi im eshte prane pacienteve te mij.Po maloku diktator e ka zhdukur dhe nga arkivat ate filmim

  Reply to this comment
 30. bina August 20, 09:57

  O, miku, zor qw tw kanw kuptuar njerwzit. Unw jam me Ju, kwshtu gjithmonw ka qenw dhe kwshtu do tw vazhdojw edhe njw shekull, e ndoshta edhe mw tepwr. Nuk bwhen tw gjitha tw mirat brenda 130 viteve. Hajde kthehuni pak prapa. Pwr kwto vite zhvillimi kemi bwrw punw tw mwdha, por janw bwrw me shpejtwsi tw madhe. Brenda kwsaj periudhe ka pasur edhe dwshtime. Sido qw tw jetw krijuar PD-ja dhe ajo demokraci e gjymtw nw tw 90-tat, mendoj se u bw pa sakrifica tw mwdhaja, prandaj kwta pak njerwz qw kishin punw edhe me Ramiz Alinw, mendoj se ishin tw mençur qw me shumw sukses e evituan gjakderdhjen.
  Pwrshwndetjet e mia, Miku, tw pwrgwzoj pwr mendjempreftwsinw.

  Reply to this comment
 31. chess player.. .. November 8, 19:54

  nqs doni te kuptoni cfare ndodhi ne ato vite lexoni nje shkrim te Shaqir Vukajt te botuar ne GAZETEN DITA me titull

  &&&& REVOLUCJONI I PERGJKASHEM RUMUN NE 1989′

  ku thote se sipas arkivave ato qe ndodhen ne Rumani ishte nje marreveshje Bush SENIOR-GORBACOV..dhe nje bashkpunim midis Cia-kgb-udb jugosllave.

  kam bindjen 101 % se dhe 2 prilli 1991 ishte nje skenar rumun per te cilat brezat do kene lluksin ta mesojne..

  REVOLUCIONI I PERGJAKSHEM RUMUN –SHAQIR VUKAJ –GAZETA DITA

  I vetmi vend i bllokut sovjetik ku ndryshimet u bënë me dhunë ka qenë Rumania. Por e veçanta e këtyre ndryshimeve, ishte se ato u bënë me “ndihmën” direkt nga jashtë, ku përveç CIA-s amerikane dhe KGB-së sovjetike, u aktivizuan hungarezët, zbulimi francez etj.

  Në gusht të vitit 1969, presidenti i ShBA, Nikson vizitoi Rumaninë (vizita e parë e një presidenti amerikan në vendet socialiste), që u pasua nga vizita të shumta të udhëheqësve të tjerë të vendeve perëndimore në Bukuresht dhe të Çausheskut në shumë vende të botës, duke filluar nga ShBA.

  A……………………………..
  Sipas burimeve amerikane, kineze, etj. gjatë takimeve të presidentit Bush me kryeministrin hungarez (qershor 1989) dhe Gorbaçovin në Maltë (2-3 dhjetor 1989) është marrë vendimi përfundimtar për përmbysjen e udhëheqjes rumune dhe eliminimin e Çausheskut.

  B……………………………….
  siç del nga dokumentet e botuar në vitin 1995 nga vetë rumunët, duke filluar nga viti 1987, në Rumani janë dërguar agjentë të përgatitur posaçërisht nga;
  B.Sovjetik,
  Hungaria,
  Izraeli,
  ShBA,
  Britania e Madhe etj.
  për të përgatitur terrenin për zhvillimet e mëvonshme. Tërheq vëmendjen fakti, se sipas këtyre dokumenteve, për eliminimin e Çausheskut kanë bashkëpunuar CIA amerikane me KGB sovjetike

  C…………………………………
  revolucioni rumun, ka qenë një kombinim midis:
  1- revolucionit popullor,
  2- komplotit të opozitës
  3-dhe një grushti shteti të organizuar nga shërbimet ndërkombëtare.
  Duke ju referuar ketyre ” puntatave” po ju pyes
  Po demonstratat e q.studenti,ne hedhjen e permendores se enver hoxhes,ne provokimin e shkolles bashkuar kush jane ato agjentura qe nderhyne kaq hapur
  Po ne masakren e 2 prillit 1991 pervec udb jugosllave ka qene implikuar cia me kgb ?
  A duhen dekoruar banda e tropojes e elez biberajt,berishes,hajdarit etj.. si flamurtaret e demokracise apo zagaret e Serbise dhe kriminelet e shqiperise
  Dokumentet e botuar për revolucionin rumun flasin për një teknologji të përsosur që është përdorur për rrëzimin e Çausheskut.

  EPILOG:
  Nga me siper del qarte se duke marre parsysh dhe intervisten e pro serbit Elez Biberajt ne 2008 te Klani I BLENDI FAQEZIUT del konkluzioni se Berisha ka qen nje ushtar,ose nje kobure qe pas dy prillit 1991 I nxorri uje te zi atij vendi dhe e verteta do jete lluks per brezat qe do vijne.Per gjeneraten tone dihet qe Berisha eshte krimineli por jo fajtori.
  Fajtori kryesor eshte miopia e pabesuesheme e shume shqipfolesve dhe pak shqiptareve si dhe mega-hipokrizia e miqve tane qe para interesave gjeostrategjike te tyre shkelin dhe elementet baze te demokracise ten je populli si Shqiperia qe eshte ne kufinjte e egzistences.
  Me sakte Fekondimi I monstres berishe,mbeshtetja e tij ne super krime kombetare & njerzore dhe mbrojtja sot e tij me cdo kusht nga “garantet nderkombetare” sic thote komiku Edi rama( lexo don kishoti me Sanco panco ilir meten) tregon madheshtine e Enver Hoxhes sidomos pas 2 prillit 1991 qe ishte me I rende se 7 prilli 1939..qe ishte nje pushtim I shqiptareve nga shqiptareve per interesa te serbise dhe greqise te mbeshtetur ng a lobet e tyre ne Washington dhe bruksel…Dhe ky lloj pushtimi do jete I perjetshem ..te pakten sot nuk ka asnje shans jo vetem per clirimine shqiperise nga “powerfull nazi-saliserbi “ por as per te thene te verteten e sakte..sepse dhe kjo fuck demokraci ne shqiperi po del e “ombel si hallva”

  Kam pare nje video te plote te takimit Bush Berishe ne 1992

  absolutisht sikur te ishte Borati ..ai aktori komik i kazakistanit

  Bushi i fali Salibishes nje stilograf ku kishte firmosur per statusin e preferuar te shqiperise dhe tallje qe e madhe..tregetia shqiperi amerike per 1992-1996 ishte ZEROOOOOOOOOOOOOOOO…te pakten e genjyen boratin e tropojes me nje stilograf…

  Reply to this comment
 32. SuloKapedani November 8, 23:31

  SALIU DO MENDOHET SHUME PER VENDVARRIMIN E TIJ SEPSE E MENDON MIRE Ç’FARE MUND TA GJEJE.PER KRIMET QE KA BERE LEH SI QEN DHE E NDERRON ROLIN SIPAS RASTIT TE RREZIKUT. JU TE NDERUAR KOMENTUES MOS U MERRNI SHUME ME MARKON E UKUT SE I RRISNI VLERAT. AI ESHTE MARK THIU SEPSE ATO TRU KA.NE FAKT AI ECEN MBRAPESHT DHE ATE PUNE E BENE BRUMBULLI I ZI QE BENE TOPA BAJGE PER DIMRAT E VESHTIRE QE DO TI VIJNE.MARK THIU KA NGEL SAKAT NGA TRUTE QYSH KUR KA QENE NE BARKUN E SEMES NGA VUAJTJET E KOHES BURGUT TE PAREVE TE VETE.DUHET TE BEJE NDONJE VAKSINE SI QENTE E RRUGEVE TE SALES QE TE STERILIZOEN NGA TRUTE.DHE NJE POROSI TJETER MOS U MERRNI ME NJE GJARPER TE VRARE QE IKEN MAJTAS E DJATHTAS I GODITUR NE KOKE.KESHT IKIN EDHE DERRAT E SAKTE.

  Reply to this comment
 33. lis dushku November 9, 00:15

  Shume me mire mund ta kishte bere Ramiz Alia kthesen,por u ngut nga veshtiresite ekonomike,se te jete per skenar rumun,populli shqiptar te ha mune.

  Reply to this comment
 34. Lleshi November 9, 10:33

  Nuk ka patur asnjehere Katovice ne Shqiperi o popull ! Ne Shqiperi ka pasur thjeshte hypje ne pushtet e agjenturave te huaja ! Vetem spiunet e huaj i ngjiten ne pushtet , qofshin te Amerikanit , qofshin te Grekut , qofshin te serbit , qofshin te Italianit , qofshin te francezit etj. etj. etj.

  Vetem shqiptare nuk lane t’i afrohej pushtetit ! Kaq e thjeshte eshte ! Cfare Katovice ka ketu ? E dini juve se po ta trashegonin pushtetin qofte edhe komunistet shqiptare , Shqiperia nuk do te ishte shkaterruar ? Sepse askush nuk shkaterron ate qe ka ndertuar vete ! Po Janullen nuk do ta kishit ne krye te vendit , po Sali Serbin as qe do t’ia kishit degjuar emrin e keshtu me radhe ! Po nuk do te kishit monumente Zogolli , apo bashkepunetoresh te nazizmit etj.etj. neper sheshet e Shqiperise !

  Njiheni historine e vendit tuaj mire , se ndryshe do vini verdalle si qorri ne rruge !

  Reply to this comment
  • LORA December 6, 00:00

   Teorine e Katovices po amplifikojne, si alibine mbulimit te kobit te tyre
   shtet-shkaterrues,pikerisht ato agjentura qe gjeneruan republiken malinje te ambasadoreve ,,,ata qe sot i njohim fare mire,pas sketerres se dy dekadave qe hoqem.
   Keto agjentura te perballura me vullnetin e shenjteruar te shqiptareve te 23 qershorit 2013 dhe 21 qershorit 2015 jane ne kerkim te nje marifeti shume me te sofistikuar per zhberjen e vulllnetit Sovran te Popullit Shqiptar .He per he po perdorin “Katovicen”.
   Insistimi i opinionit publik tek pershpejtimi i reformes fundamentale te drejtesise eshte treguesi me shpresedhenes i kthjellimit te tij per udhen qe n’a duhet te ndjekim per mbrothesine e punes e jetes ne nje shtet qe t’a ndejme thellesisht tonin.
   Respekt per ju Lleshi.

   Reply to this comment
 35. ´ December 5, 19:32

  Me sa shofim ,ne ate vend qeka duke dhen shpirt gjithcka ,
  njelloj si edhe gazetaria ,qe ka 24-vjet e merret me kta sharlatan ,
  kto kufoma e qelbsa te jetes atij populli .

  Reply to this comment
 36. Ed tironci December 6, 12:53

  Vaj medet o sale lopcari….po pse duhet te ishe ti ne dhjetor te 90′ sliding dors…te ishte dikush tjeter ndoshta shqiperia do kishte short tjeter…nganjehere mjaftojne 10 minuta ne jeten e nje vendi…per ta bere te vuaje per 100 vjet!fshatar i pagdhendur….e bone tironen dhe shqipnine si tropoja…

  Reply to this comment
 37. intelektuali December 6, 18:19

  Edhe tani pas vdekjes se Ramizi, ka frike te thote te verteten kjo kerrme, qe as qente nuk e hane dot. Turp qe e kemi ende neper TV.

  Fajin e ka Ramizi qe nuk e qerroi ate dhe njerezit pa karakter si ai. por sepse nuk ishte dictator, le te birbilojne keta sot.

  Te fliste ne takimin me intelektualet ai, Kadare etj, qe te mund ta mbeshtesnin Ramizin,,,
  Me ke do ta bente Ramizi demokratizimin e ploralizmin, me byroistet e bukosur e te pa shkolluar sic duhet???
  Intelektualet jane qe duhet te dalin te paret dhe te ndergjegjesojne, por jo te shohin te kerkojne azil jashte me lidhjet qe u kishte krijuar regjimi ose te sigurojne postet e tyre si Saluku me shpurren e tij.
  Turp. Prandaj eshte Shqiperia ende ne kete gjendje.

  Ishte cfare ishte regjimi I kaluar, beri aq sa nuk beri Sala. Ata e gjeten varferi mesjetare dhe e bene me mobilizimin e popullit dhe konfiskimet e pronareve,
  Sala etj e bene me leket e Evropes qe trecerekun e vodhen.

  Reply to this comment
 38. MH December 11, 12:32

  Aliu nga Selenica.
  Jo vetem Ti por shume e shume ne mbare shqiperine nuk e kuptuan Aerishen agjent.
  Qe ne prag te zgjedhjeve lokale mbasi PD kishte fitue ato elektorale.Isha i bindur qe Berisha ishte agjent i Serbeve.Ne nji bised telefonike me nji mik timin.Ne mes te tjerave i dhash mendimin.Deshiroj te fitoje edhe keto zgjedhjet lokale PD ne menyre qe ta njohin populli se kush asht Berisha dhe PD.E mbas ketyre zgjedhjeve Berisha nuk do jete ma ne asnji lloj pushtetit.Sepse do e njohin populli komplet karaterin e tij hipokrit e te poshter kur te kete te dy pushtetet ne dore ate qendrorin dhe pushtetin lokal.
  Mbeta i zhgenjyer dhe aspak parashikues,mbasi populli e votoi edhe kur rrealizoi luften civile,hedhjen e gerdecit ne ere me 26 te vdekur dhe mbi 260 te varruem,vrasjet te 4 vetave ne shulla te diellit me 21 janar 2011.
  Konkluzioni mbi cfare pershkrova del jasht deshiret e vullnetit tim.Kemi nji popull me intiligjence mjerani.

  Reply to this comment
 39. demo December 11, 21:09

  E mor shoku Ramiz,te duhej nje vizite ne Kine ne ate kohe.Apo kishe fryke nga shoqja Nexhmije,mos te quante REVIZIONIST?Te pakten REVIZIONIST,eshte me mire se Vucidolist.Vucidoli e beri shtetin Vucidol.

  Reply to this comment
 40. Merqez Katunari December 12, 03:57

  Kur vjen muhabeti per enverin dhe saliun turren te gjithe per te komentuar dhe shajne nj tj. Kur vjen muhabeti per problemet aktuale qe ka plot per te rregulluar nuk pipetin asnje pseudo komentues.
  Ja cfare rrace e percare jemi na ka mbetur ora ne vitin 1830

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*