“Berisha në dosjen ‘Panama’, do ketë surpriza”

April 6, 2016 09:27

“Berisha në dosjen ‘Panama’, do ketë surpriza”

Tërmeti botëror i shkaktuar nga zbulimi i parajsës fiskale në Panama ka trazuar me shpejtësi Tiranën.

Teksa mbi 300 gazetarë investigativë po punojnë intensivisht për zbardhjen fakteve të reja nga dosja voluminoze, kureshtja sa vjen e shtohet.

Deri më tani, në dosjen  e skandalit “Panama Papers” është zbuluar emri i  biznesmenit shqiptar, Ismail Mulleti, me lidhje të forta me kupolën e Partisë Demokratike.

Por, ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, paralajmëron se do të ketë surpriza.

Duke folur për Shqiptarja.com., ai thotë se në dosjet e “Panama Papers” do të dalë edhe emri i Berishës.

April 6, 2016 09:27
Komento

7 Komente

 1. Fat man April 6, 10:00

  Nuk ka per te qene surprize qe ne dosjet e “Panama Papers” ka per te dale emri i Berishes dhe i familjareve te tij grabitqare nga Sypeshkaqeni deri tek Korbi Argita. Shqiptaret e vjedhur, te grabitur dhe te vrare, kane vite qe thone se familja Berisha dhe kodoshe te tjere te SHQUP-it kane transferuar para te medha jashte shtetit.

  Reply to this comment
 2. LORA April 6, 10:06

  Edhe pa “panama papers” shqiptaret ishin shume te kthjellet dhe te pergjejgjshem ne verdiktin e shenjteruar te 23 qershorit 2013,,,,,nuk po kuptoj se pse n’a u dashka nje alibi-panamaje per te vene ne nje peshore te re vendimarrjen e shqiptareve.
  Nuk e kuptoj fare ngadalesine e mazhorances ,ne drejtesine jetik dhe te shumepritur nga njerzit ,per banden kusaro-kriminale shqup-se me ca ndihje nano-kurvash ekzemplare.Mazhoranca e sotme nuk mund te delegoje detyrimet e saj ne detyrimet e 300 gazetareve investigative te skandalit “panama papers”.
  TUNG.

  Reply to this comment
 3. shpatar April 6, 10:40

  Ja po e pranojme qe i dolen zorret perjashta .A do ti sekuestrohen keto shuma dhe te kalojne ne buxhetin e shtetit ???.Skandalet e Berishes fillojne qysh nga 91 e deri tani .Nuk kemi pare, qe ky Lanet, te kthej parat e grabitura mbrapa .Politika hesht ,shteti vjen verdall e Aleatet shkojne e konsultohen me Berishen .
  Me nje fjale pirdh o popull te cfryesh .

  Reply to this comment
 4. F. Pazoku April 6, 12:19

  Z. Klosi!

  Suprizë do të ishte të mos gjendej emri i Berishës me & ne listat e krimit financiar të Panamasë. Por padurimi për ta parë Berishën para trupit gjykues, nga ajo pandëshkueshmëri e tmerrme e politikanëve të rangut të lartë në Shqipëri, edhe të përfshirë në grabitje kolosale të pasurisë së shqiptarëve, por edhe të krimit ndaj jetëve njerëzore, kanë bërë që edhe z. Klosi të përfshihet në dhënien e lajmit “sencional”, se “do keni supriza”! Në fakt, suprizë do të ishte e kundërta. Megjithatë, pa një drejtësi efikase dhe të pa implikuar me këta politikanë të inkriminuar, ndëshkimet do vonohen.

  Reply to this comment
 5. VAJ MILETI,,,, April 6, 12:32

  HAHAHAH,,,, TAMAM PIRDH O POPULL TE CFRYHESH,,,,,PO NE I DIM ME KOHE KETO,,,,PERFUNDIMI KUSH DO JETE,, APO SI GJITHMONE,,,,CUDIA SHQIPTARE ZGJAT VETEM TRE DITE,,,,

  Reply to this comment
 6. # April 6, 13:30

  Berisha godet me shuplake mizat e panamas rreth qafes.
  Ndaj ta urojme : Qellofsh.

  Reply to this comment
 7. Mark uk April 6, 13:49

  Po ky ishe deri tani more bire kurve qe nuk e ke hap sqepin mbase e dinit?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*