Berisha në Parlament: Protestat mund të mos i menaxhojmë më

December 17, 2015 10:52

Berisha në Parlament: Protestat mund të mos i menaxhojmë më

Ish-kryeministri Sali Berisha, i njohur për deklaratat e tij të forta, thotë se protestat e opozitës mund të mos menaxhohen më.

“Zoti kryetar, zotërinj deputetë, revolta e fuqishme e 8 dhjetorit, më e madhja që nga rrëzimi i shtatores së Enver Hoxhës, flakët e bunkerit Rama…kërkoj nga deputetët e këtij parlamenti, të përshtatin rendin e ditës me kërkesat e popullit të revoltuar.

Është gabim me pasoja shumë të rënda, nëse ne nuk pasqyrojmë sot në punën e Kuvendit, atë revoltë të thellë, që vërshoi dhe çau rrugët dhe sheshet e Tiranës, kundër këtij buxheti, kundër atij zotërie që e ka shndërruar këtë qeveri në organizatë kriminale”, tha ai.

 “Nuk ishin flakë për çelikun e betonin, por për mjerimin që ka mbjell ky zotëri në 2 vjet qeverisje, nga ky zotëri që po pasurohet në mënyrë marramendëse në dy vjet, për lidhjet e tij me krimin, për dekorimin e xhelatëve të diktaturës…..

Më 8 dhjetor ia dolëm ta menaxhojmë, bëmë gjithçka që ajo të mos fshinte nga vendi ku ndodheshin tempujt e urrejtjes, por durimi i qytetarëve ka një kufi, ndaj edhe është mirë paqësisht të marrim parasysh kërkesat e tyre përndryshe revolucioni demokratik s’ka të ndalur, siç fshiu etërit tuaj 25 vjet më parë, edhe më keq do jua bëjë bijëve të tyre shumë shpejt dhe këtu do jini”, shtoi Berisha. /Dita

December 17, 2015 10:52
Komento

18 Komente

 1. ela December 17, 11:05

  o zot pse se ha dheu? pop zoti nuk meret me te se e ka lene si etalon I nje demoni specifik,si bashkim I inferioritetite te qenit sic me hakmarjen,friken e arrestimit te familjes dhe te tij ,te nje kryetari te nje grupi njerezish qe kan qejf vetem rremujen,vjedhjen e plackitjen. Nuk e kuptoj perse nuk pret dhe 2 vjet te tjera ta provoj dhe nje here me votim? ka frike se vertet qytetaret ngelen qytetare,njerzit e skutave ,dhe mediokrit e votojne

  Reply to this comment
  • era December 17, 11:36

   Si thua ti moj xhane te presi edhe dy vjet dhe ta provoje me vote?
   Po ne e dhame njehere voten qe ky gjarper te shkonte para drejtesise dhe keta rilindleshet e lene qe te beje lesh e li Shqiperine!

   Tani : ku qendron problemi ketu!?
   Kush ka interes qe ky te shkaterroje si ne pozite edhe ne opozite ate çike gje qe i ka mbetur Shqiperise?!
   Ke te po te munden ne na i sqarojne “burrat e kombit” apo “burrat e shtetit prej verteti” jo ata qe emeron Arvizuja,… apo “burrat e perendimit”…

   Reply to this comment
  • NA ISHTE NJE HERE,,,,,,, December 17, 15:39

   KOMENT SHUME I SAKTE,,,,,,,,,,KA FRIKE NGA 1MILJON SHUPLAKA TE TJERA,,,,,,,PO KY ESHTE MESUAR ME SHUPLAKA,,,KETE RRADHE DO HAJE NJE MILJON SHKELMA BY,,,,, DHE SHPRESOJME TE ZERI MEND,,,,HADHIN E LULIT NUK E QAJME SE ESHTE MESUAR TI DHEMBI BY,,,,,,,,,KA NGRENE DHE HERE TE TJRA ,,,,,,,,,,,,,

   Reply to this comment
 2. kerneta December 17, 11:22

  sali bej Haleja

  Reply to this comment
 3. GJILANASI December 17, 11:26

  Kjo është mëse e vërtet, por fajet për këtë i ka Edi Rama i cili nuk po ja del që njiher e përgjithmon të SHPORRË nga skena politike (edhe duke e burgosur ) këtë MASKARA … TURP si i lejohet një të RRJEDHURI nga mendët ende të na TORTUROJË me këso fjalime.

  Reply to this comment
 4. Arben December 17, 11:32

  TI HASHE MUTIN,

  NUK TE VJEN ME NJERI NGA PRAPA.

  KRIMINELAT QE MBAN SI GANGSTERRA DO MARIN PERGJIGJEN E DUHUR TE POLICISE SE SHTETIT.

  Reply to this comment
 5. Ela December 17, 11:32

  Foli prap Sali Monstra,mbylle ate hale more mjeran se je bere tejet qesharak.

  Reply to this comment
 6. E verteta December 17, 11:35

  Nuk duhet ta lejoje populli nje te cmendur me kartele Sali Skizofrenin te talle b…n sa here ti doje menderja,eshte nje monster,njeri I neveritshem.

  Reply to this comment
 7. ivani i madh December 17, 11:50

  Besoj po te vjen ngordhia dhe bashke me ngordhjen tende o kafshe e eger dhe e felliqurdo te maresh me vete dhe Shqiperine po ta lejuan se nje here e bere ne 98 dhe shpetove paq si keria nga k…. Po provoje e pasaj ta shekosh se tani jo populli po dhe te huajt u ndergjegjesuan se nuk kane te bere me nje njeri po me nje egersire.Te jane erur syte para miratimit te reformimit te drejtesise dhe ben te pa mundren ta pengosh e te shpetosh prej saj po eshte e kote se mjaft bere krime,vrasie , vodhe,dogje e shkatrove kete vend po te vjen dita te japesh llogari o kriminel e tradhitar i felliqur i quajtur Sali Berisha.Dhe mos na i bej ne ato filma se nuk i del zot lamashve dhe hajduteve tend po per ti nxjere e urdheruar per te shkatruar ,djegur e bere vandalizma mban pergjegjesi o keme e thare mbi dhe.Me duket se erdhi ora qe qori po kerkon pusin ku duhet te mbytet.

  Reply to this comment
 8. antonio December 17, 14:04

  Zgjidhja me e mire dhe perfundimtare per ULURIMAT e Sali Bishes do te jete vetem nje:
  -Ne diten tjeter te protestes se PD-se,nje grup nismetar te organizoje nje KUNDER PROTESTE MASIVE TE MBROJTESVE TE SHTETIT LIGJOT dhe aty ta provoje Sali Qeni se sa i vlen lekura!
  Duket se kerkon ta coje vendin ne LUFTE CIVILE,por aty do ta kete edhe FUNDIN E TIJ SI TRADHETAR I KOMBIT!!!
  Kush e do Shqiperine pa LUKUNINE E QENVE TE BERISHES duhet te jete nhe GATISHMERI te plote per t/u PERLESHUR DHEMBE per DHEMBE me kete ARMIK te poshter te kombit shqiptar!
  VDEKJE SALKI BERISHES!

  Reply to this comment
 9. info analitike December 17, 15:35

  Saliu nuk ka thene as me pak e as me shume nga sa thoshte psikopati i gjate kur nxiste protestat. Atehere nuk u bente pershtypje as nxitja per dhune e as dhuna e ushtruar, perse u ben pershtypje tani?!

  Reply to this comment
 10. gjermani i fundit December 17, 15:40

  ky psikopat nuk menaxhon dot mendjen e tij e jo te menaxhoje nje hordhi te tere psikopatesh qe i beri me keq se vetja.

  Reply to this comment
 11. shqiptar sharri. December 17, 16:42

  Ju,beje thirrje shqiptarve,qe jan bije shqiptare,te beses dhe te nderit,qe:te nisin nismen per nji petecion.
  KERKESA E PATECIONIT TE JET,QE:te mbbahet nji referendum,gjithpopullor dhe te behen kto pytje:nen 1)ti kerkohet parllamentit,qe ta shkarkoi nishanin nga pozita e Kryetarit per kto arsye: a)se,ky sakat po e dekoron me dekoraten me te madhe te kombit,nji tradhtare dhe vrases sic eshte sali serb berisha.b)ti kerkohet sakatit dhe kuvendit,qe tjau kthej dekoratat te gjithve deshmorve,herove,dhe veteranve te cilet jua ka mohue edvin rama dhe sali serbi,pra te amnistohen te gjith luftetaret e luftes s dyte boterore te brigadave partizane.Ti,mirret dekorata sali serbit,dhe te gjith atyre qe ju dha sali serbi,sic eshte hamit matjani zogu,dhe gjith kriminelet e gjon marka gjonve,dhe atyre qe ishin ne krahun nazifashist,pra pas ktyre veprimeve me referendum,nese fiton pala e vertet pra e luftes nacional clirimtare,atehere krejt ksaj klase politike ti merret e drejta per tu marr me politik,por menji here gjykata kushtetuse tju beje me vendim se kta qofte ashtu te qujter te majt,apo te vetqujtur te djathte,te largohen nga partit dhe nga politika,dhe te dalin para gjygjit se kan manipulue dhe kan ofendue gjysmen e popullit shqiptare ne emer te tyre te flliqur sikur demokrat,dhe kunderkomunizmit qe vet kta te gjith kan qen komunista,pra kta komunista antikomunistet duhet te dalin para drejtsis.Kerkoi nga shqiptaret qe jan shqiptar e bije shqiptari.

  Reply to this comment
 12. fortissimo December 17, 17:31

  Edhe mbrojtjen e jetes tende shteti mund te mos e menaxhoje me. Mund te ndodhe qe edhe ti nje dite shkon per gjah si Kosta Trebicka.

  Reply to this comment
 13. Kurbinasi December 17, 17:44

  Duhet te digjet dhe njehere Shqiperia si ne 1991-1992, ne vitin 1997-1998.Me sa duket dirigjimi eshte nga te njetit njerez.

  Reply to this comment
 14. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. December 17, 18:01

  Mesoni pak nga Info Bolja se i di te gjitha, eshte tip by.. q… e moter qi…

  Reply to this comment
  • info analitike December 17, 21:02

   Mbete duke me rruar bolet o i gjore, tashme nuk te mjafton as roli i mutit pas kepuces. E kam thene me kohe qe forumi i Dites eshte shnderruar ne hale publike e nuk merret vesh metri etik dhe detyra e moderatorit.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*