Berisha në plehra, por PD na duhet

June 30, 2013 20:41

Berisha në plehra, por PD na duhet

Mungesa e llogaridhënies zgjedhore , është ofendim i rëndë për elektoratin , që të ka votuar dhe atë që të ka refuzuar , por që i ke qeverrisur . Me të drejtën , që më jep demokracija kushtetuse , ju drejtoj këtë pyetje llogaridhënse : Pse i konsideruat votusit njerëz të dorës së dytë ? Mbeti i ofenduar përjetësisht opinioni , nga papërgjegjshmërija e Qeverrisë dhe arroganca e pa shëmbëllt.

Populli ynë nuk mësoi të votoi në 23 qershor . Në këto datë historike , populli i dha zgjedhjeve statusin institucional , që i ishte vjedhur , për 2 dekada . Bota u bind se shqiptarët nuk janë vetëm popull me histori , por dhe me ndërgjegje elektorale ndëshkuse. Praktikisht në këto zgjedhje humbi Partia Demokratike dhe Berisha . Berisha mori atë që meritoi, por Partija Demokratike , si pasuri kombëtare , duhet të rilindi , të riorganizohet dhe të zëri me punë, vëndin e merituar në spektrin pluralist shqiptar.

Po të ishte Berisha vërtet “i dashur nga populli” pse duhesh të zhgarravitej rrugëve të fushatës , duke u lakuar me mijra herë nga goja e Majlinda Bregut e kryesusve te tjerë të listave të deputetve ? Doktrinat e gjejnë vetë rrugën , për tek populli. Ato nuk kanë nevojë , për reklama dhe flamurë . Inteligjenca popullore nuk mund të gënjehet pafundësisht.

 

Email nga adresa: [email protected]

June 30, 2013 20:41
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*