Berisha, në prokurori për herë të parë për çështjen “Doshi”

March 9, 2015 09:29

Berisha, në prokurori për herë të parë për çështjen “Doshi”

Sali Berisha ka pranuar të paraqitet në prokurori, për të dëshmuar në lidhje me akuzat e tij në rastin e çështjes së Tom Doshit.

Ai ka mbërritur në prokurori rreth orës 09:00.

Kishte shumë dilemma nëse Berisha do të paraqitej në prokurori, duke qenë se këtë gjë nuk e ka bërë asnjëherë në jetën e tij, edhe pse kanë ndodhur ngjarje të rënda kriminale, për të cilat ai ka pasur dijeni apo edhe ka qenë i akuzuar.

Po gjatë ditës së sotme në prokurori pritet të paraqitet edhe Tom Doshi me Mark Frrokun, për t’u ballafaqur në lidhje me deklaratat e tyre.

Pritet ndërkohë që të japë dëshminë e tij edhe deputeti Mhill Fufi, që sipas Doshit, edhe ai do të vritej.

March 9, 2015 09:29
Komento

8 Komente

 1. Labi Vlore March 9, 09:31

  Hajde me shendet shoku Sali.Valle do mundesh dot te thuash te verteten??A do mundet Krimineli i faktuar Boterisht nga FBI-ja Amerikane,ti rezistoje tundimit per te mashtruar dhe genjyer prokuroret??Kjo eshte dilema e tij.Ai nuk duron dot pa mashtruar dhe genjyer mbi faktet,qofshin ato edhe kriminale.Ki kujdes z.SRB,sepse deshmia e rreme ndeshkohet me burg.

  Reply to this comment
 2. Mark uk March 9, 09:49

  Berisha shkon e thot cfar tha para gazetarve,po ne prokorori do ti thot me detaje.Sa here kan pasur qef komunistet qe nga viti 1990 ai do ishte kalbur tesh.

  Reply to this comment
 3. Agim e Alban Dega March 9, 09:58

  E VETMJA GJUHE QE KUPTON SALI TRITOLI … !

  – Kushtrim per veprim e jo per te humbur kohe me
  kohen e humbur

  – Nga Agim e Alban Dega, Nju Jork

  Tritoli prej verteti eshte bere si buka e perditshme per shqiptaret ne keto gati 25 vjet demokraci . Si kur Sali Berisha eshte ne pozite ashtu edhe kur ai eshte ne opozite, vazhdimisht luhet vallja tragjike e tritolit. Askush si dhe sa Sali Berisha nuk e meriton me shume emrin Sali Tritoli. A nuk e deshmoi qarte e me fakte te shumta kete dukuri tragjike ish-truproja e tij ne intervisten per gazeten “ Dita “!
  Tritolin prej verteti te njohur si TNT e ben edhe me te zhurmshem dhe te rrezikshem tritoli verbal i regjizorit dhe urdheruesit te tij Sali Berisha. Ceshtja arriti deri aty sa te sulmohej edhe vete babai i ministrit te Brendshem dhe ministri me aktiv e me i suksesshem te qeverise Rama, Z. Saimir Tahiri.
  Mesazhi jo vetem politik por edhe fizik merr permasa shume me te renda e tragjike per popullin e thjeshte. Pasiguri… Panik… Ankth…. Lemeri
  Pa u shuar jehona e tij Berisha dhe banda e tij mafioze perdori e shpertheu edhe tritolin verbal nepermjet nje telalli te tij me emrin Tom Doshi. Pasi deshtoi shantazhi i tij i mirefillte politik Tom Doshi me porosi dhe pse jo me urdher te Berishes akuzon Kryetarin e Kuvendit te Shqiperise, Z. Ilir Meta se kishte porositur dhe paguar per vrasjen e tij pa dhene asnje prove ose deshmi per motivin e tij.
  Jo vetem kaq! Te gjithe deshmite e Tom Doshit u hodhen poshte jo vetem nga koleget e tij, por edhe nga deshmitari i tij “vrases me pagese” Asgje nga ato qe thote Tom Doshi nuk eshte e vertete… Ai me ka paguar dhe me ka vene revolverin mbi koke per te bere deklarata te tilla” pohon deshmitari dhe asi nen mengen e Doshit.
  Ne vend qe te heshti dhe terhiqet me bisht ne shale per deshtimin e turpshem te komplotit te tij dhe te Mafias jo vetem shqiptare por edhe serbe, greke… Sali Tritoli dhe “banda e tij e gangster eve“, sic e kane cilesuar qysh ne pranveren e vitit 1997 gazetat me ne ze te Londres mesyjne dhe pushtojne foltoren e altarit te demokracise. Kerkojne doreheqjen e kryeparlamentarit Ilir Meta.
  Synimi i vertete dhe kryesor si i perrallave me mbret te Tom Doshit edhe i hyxhymit te Berishes dhe i Mafias jo vetem shqiptare eshte ndalimi i reformave jetike per vendosjen e shtetit ligjor dhe shtetberjen jetike per te sotmen e te ardhmen e Shqiperise me hir a ma pahir, sa i lemerisi dhe largoi nga salla ambasadoret e BE-se. Tamam nje gjuhe tritoli qe askush nuk e ozteron me barbarisht se Sali Berisha .
  I lemerisi me terbimin e tij jo per Tom Doshin, qe ishte deputet i tij fillimisht…
  Sali Berishes as qe i ha palla jo per Tom Doshin por as per Shkelzen Kodoshin kur eshte puna per karrike e miliona.
  Pse !? Sali Berisha eshte terbuar keqazi nga prangat e shtetit ligjor qe po duken e trokasin gjithnje e me qarte ne horizontin e drejtesise. Ajo vonon por nuk harron. E lemeris reforma e saj qe po vjen.
  Sali Berishen dhe “Mafian e tij qe ka dale krejt jashte kontrollit”, sic e ka quajtur gazeta me e madhe ne Bote ” The New York Times” po i terbojne reformat dhe perpjekjet e qeverise se ” nje milione votave = nje milione zemrave te shqiptareve” per te bere shtet, per shtetformim mbi rrenojat dhe minat me sahat te Berishes ne cdo fushe jetike te Shqiperine qe e la si mos me keq.
  Sali Tritoli iku nga kryeminstria por pasi la mbrapa minat e tij me sahat ne Presidence, ne Prokurorine e Pergjithshme, ne Gjykaten e Larte, ne KLD, ne financat e boshatisura, ne aresimin e rrenuar, ne shendetesine e shkaterruar, ne ekonomine e sakatuar, ne borxhet deri ne gryke … ne kembet, ne stomakun dhe shpinen e cdo shqiptari.
  Me kusarine dhe vrastarine e tij askush me shume se Sali Berisha nuk eshte me i denje per Gjykaten Nderkombetare te Drejtesise ne Hage, njesoj si miku, bosi dhe urdheruesi i tij, njesoj si armiku me i madh i shqiptareve dhe kombit te tyre, Sllobodan Milloshevic.
  Prandaj Sali Berisha dhe banda e tij po hedhin kushtrimin e cmendur qe te ngrihen shqiptaret jo per te mbrojtur demokracine, sic thote Sali Tritoli, por per te rivendosur Salikracine qe e rrenoi e pergjaku plot kater here Shqiperine, qe “e la rrase ne Diell” sic themi nga Malesia e Gjakoves edhe me keq se ish- diktatura komuniste e babait te tij shpirteror e ideologjik , Enver… Alise.
  Per karrike e pushtet, per plackitje e impunitet Sali Berisha eshte gati t’ia vere flaken perseri e perseri e perseri …. e njemije here perseri jo vetem Shqiperise, por edhe krejt Evropes dhe Botes.
  Terbimi dhe cakardisja totale e Sali Tritolit dhe Mafias se tij … jane nje kujtese e forte dhe kushtrim per Edvin Ramen, Ilir Meten, mazhorancen dhe vete deputetet e ndershem e atdhetare te PD-se e forcave te tjera politike, per mbare shqiptaret demokrate e atdhetare , qe te mos stepen e frikesohen por te vazhdojne e pershpejtojne reformat e nisura.
  Reformat ne drejtesine e sterkorruptuar dhe te kapur keq nga Sali Berisha e gangsteret tij eshte nena e te gjitha reformave, sic e ritheksuan edhe mesazhet e fundit te Uashingtonit dhe te Brukselit. Pa vendosjen e shtetit ligjor dhe drejtesise Shqiperia nuk ka te ardhme, nuk mund te behet shtet ligjor.
  Drejtesia vonon por nuk harron. Nuk ka me asnje minute kohe per te humbur. Krejt e kunderta . Eshte koha qe ta fitojme kohen e sterhumbur per te dekriminalizuar jo vetem Kuvendin e qeverine, por mbare Shqiperine.
  E nuk mund te kete dekriminalizim dhe drejtesi as ne Kuvend e ne asnje hallke te jetes politike, ekonomike, sociale, arsimore, kulturore ne Shqiperi pa u vene perballe forces se shtetit ligjor pikesepari Sali Berisha per 2 prillin 1991, per shkeljen e ligjeve kombetare e nderkombetare mbi embargon e naftes dhe armeve ndaj Milloshevicit, per mbytje ne tortura te Remzi Hoxhes, per 3000 te vrare e mbi 10 000 te plagosur ne katrahuren e 1997-es, per grusht shtetin e 16 shtatorit 1998, per masakren korruptive te Gredecit me mbi 26 viktima e qindra te plagosur, per ekzekutimin publik pa gjyq publik te kater protestuesve paqesore me 21 janar 2011 e plagosjen, torturimin dhe prangosjen e dhjetra e qindra te tjereve … per korrupsionin masiv, plackitjen dhe rrenimin e gjithanshem te Shqiperise.
  Si tritoli prej verteti edhe tritoli verbal i Sali Berishes eshte nje thirrje per veprim e jo per stepje per cdo qeveritar e deputet, per cdo atdhetar e qytetar shqiptar, eshte nje kushtrim per mbare kombin tone per liri e demokraci, per shtet ligjor e drejtesi ndaj cilitdo qe i ka shkelur e shkallmuar ato duke i zevenedesuar ato me impunitetin dhe antishtetin.
  I pari ne listen e te kerkuarve , wanted, eshte Sali Berisha i pasuar nga Lulezim Basha, Arben Ristani, Arben Imami, Fatmir Mediu e me radhe sipas peshes se krimit. Para Ligjit ne Toke dhe Zotit ne Qiell jemi te gjithe te barabarte!Ligji dhe vetem fuqia e ligjit jane e vetmja gjuhe qe kupton Sali Tritoli!

  Reply to this comment
 4. Alphade March 9, 10:12

  Tash Berisha duhet te shkoje dhjetra-qindra here ne Prokurori per te deshmuar per
  malin me krime qe rendon mbi te deri sa t’i futen byzylyqet dhe ta hedhin ne qeli per-
  fundimisht kete kriminel te poshter…..!!!

  Reply to this comment
 5. @@@@@@shifni halete March 9, 10:34

  Me ne fund u hap rruga u dha drejtimi, prokuroria ndodhet dhe afer burgut…….

  Reply to this comment
 6. Alphade March 9, 10:35

  Shenim: Z. Dega , dakort plotesisht me komentin tuaj …!!!!

  Reply to this comment
 7. Goni me March 9, 13:39

  Ai shkon ne prokurori se e di qe ka te vetet atje,se ndryshe do vepronte si me pare.Prandaj nuk ka vend per entusiazem!Le t,ia leme kohes!

  Reply to this comment
 8. landi March 9, 14:21

  DUKET QE ZOGUT I JANE LAGUR PENDET DHE NUK FLUTURON DOT SI ME PARE, POR VETEM ECEN, DHE KUR ECEN ZOGU DIHET SE CFARE NDODH, E HA MACJA,,,,,, E MOR SALI SI RROTULLOHET RROTA,,,,,,, SALIU NE PROKURORI,,,,,, DICKA NUK SHKON KETU,,,,,,???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim