Berisha në Rashbull: Rama nuk njeh vlerat familjare

Redaksia Online June 14, 2013 14:10

Berisha në Rashbull: Rama nuk njeh vlerat familjare

Më 23 qershor përballën modeli i Sali Berishës dhe ai i Edi Ramës. Duke parashtuara se cfarë përfaqësojnë këto dy modele, nga Rrashbulli i Durrësit kryeministri ftoi socialistët që të zgjedhin Sali Berishën. Sipas liderit demokrat kundërshtari i tij politik njeh vetëm shkatërrimin që nuk njeh vlerat familjare.

“Përballen dy modele, modeli i Sali Berishës, modeli juaj i një njeriu që beson tek puna, tek familja, tek Zoti dhe tek vendi i tij. Njeri që ka faktuar se u qendron besimeve dhe fjalëve të tij, një njeri që është 20 vjet në politikë, dhe jeton në një apartament 125 m2. Në krahun tjetër ju keni një politikan, një model që flet për shkatërrim, flet për hekura burgjesh dhe hekura arrestimesh. Ai i ndërron gratë ccdo dy vjet sipas oportuniteteve. Një njeri që niset drejt karriges së lartë të ekzekutivit me një vilë 57 metra të gjatë dhe një pallat mbi shpinë dhe nuk tregon një qindarkë se me se po i ndërton ato. Ndaj dhe ftoj gjakftohtësisht ti mendoni këto dy modele. U garantoj se tek Sali Berisha ccdo shqiptar do gjejë modelin e tij”, tha ai.

Në Kënetë,e banuar kryesisht nga të ardhur ai foli për investime që do të realizohen në Durrës dhe që i hapin rrugë punësimit, por edhe vuri në dukje se cfarë janë ata për Edi Ramën.

“Për atë alternativë, shtëpitë tuaja nuk janë vila të bukura të vaditura me djersën tuaj, po janë shpella dhe ju jeni shpellarë”, vijon Berisha.

Në këto takime kreu i qeverisë për projektet e rëndësishmë që do të zbatohen katër e vitet e ardhshme, mbylljen brenda vitit të procesit të legalizimit dhe shperndarjes së tapive.

Redaksia Online June 14, 2013 14:10
Komento

43 Komente

 1. LORA June 14, 14:55

  Po shkermoqet,ne menyren me transparente te mundeshme, nga pamundesia per te ndezur flaket e dasive si e vetmja barke shpetimi qe i ka ngelur.
  Nuk i duhet ngrene haku;eshte var-kar i stazhonum ne Bllok.Ky osht tu plas,qe nuk ja pordhi njeri dhe i mbeti ne dore vetem ajo serbja.
  Rreket,nen diell,se te gjithe kane surratin e tij te dhjere ,qe te mos munden te ndajne diten nga nata,nderin dhe dinjitetin nga prozvalja me turpshme qe mund te beje qenja humane.

  Reply to this comment
  • buffon June 14, 17:21

   Vlerat familjare nuk i njeh ti mor horr ti qe nuk ke aspak respekt per znj.Linda Basha sa ze e i kujon Z.Rama grate.He i pamoralshem Sali,turp te te vije per ato brockulla qe nxjerr nga goja.

   Reply to this comment
   • bajrami June 14, 17:28

    Cilat jane vlerat familjare qe duhet te dije Rama sipas teje?
    Si lihen te varfer dhe rrugeve femijeve te botes per te pasuruar me cdo kusht femijet e vet?
    Apo se si vriten e dhunohen njerezit e tjere per te pasuruar femijet e vet?
    Keto jane vlerat e familjes qe flet ti Sali?

    Reply to this comment
   • genta June 14, 17:29

    Ti Sali flet per vlerat e familjes?
    Po ti I shkaterrove familjet shqiptare, gjysma e familjeve ne Shqiperi kane nje prind jashte ne emigrim dhe s’kane pasur hajer ndonjehere, s’kane qene te lumtur me te dy prinderit, tic fare bere per keta Sali?

    Reply to this comment
    • koli June 14, 18:12

     jo po te votojme ty palo burre mrresh me familjet e te tjeterve ste vjen turp o i pafe , thuaj mo popullit se ke 8 vite qe vjedh po leri ato ti hajvan

     Reply to this comment
   • teona June 14, 17:32

    Si mund te flasesh ti Sali per vlerat e familjeve, kur ti shkaterrove familjet shqiptare, nga varferia femijet duhet te lene shkollat e te dalin rrugeve te ekspozuar ndaj krimeve.
    Familje pa te ardhura, qe bien prinderit ne depresion se s’mund t’I sigurojne femijeve te tyre as ushqim dhe vrasin veten!

    per keto vlera te familjes po flet o Sali?

    Reply to this comment
   • berti June 14, 17:33

    Ti Sali shkaterrove familjet shqiptare, nga varferia femijet duhet te lene shkollat e te dalin rrugeve te ekspozuar ndaj krimeve.
    Familje pa te ardhura, qe bien prinderit ne depresion se s’mund t’I sigurojne femijeve te tyre as ushqim dhe vrasin veten!

    per keto vlera te familjes po flet o Sali?

    Reply to this comment
  • ada June 14, 18:11

   Më 23 qershor përballën modeli i Sali Berishës dhe ai i Edi Ramës. Duke parashtuara se cfarë përfaqësojnë këto dy modele, nga Rrashbulli i Durrësit kryeministri ftoi socialistët që të zgjedhin Sali Berishën. Sipas liderit demokrat kundërshtari i tij politik njeh vetëm shkatërrimin që nuk njeh vlerat familjare.shi mor shi sa i ulet filloj me u kap me familjen tani

   Reply to this comment
  • ogesti June 14, 18:24

   ti ke rrenuar kudo kete vend por qen bir qeni cdo dite po merr kot e ka shkare komplet , leri modelin tend se e kemi pa 8 vite ndaj jepini fund kesaj masakre se me 23 qershor me gisht ne goje do mbeteni

   Reply to this comment
  • lili June 14, 18:41

   kush flet per vlera humane ti mor pleher qe ne qeveri mban njerez kriminele qe vrane ne 21 janar vrane ne gerrdec! je nje maskara i cili ne 23 qershor do zhdukesh nga politika Shqiptare sepse rilindja eshte teper e fuqishme!

   Reply to this comment
  • toni June 14, 20:43

   o sali psikoza vlerat familjare i din me mire zeni me sadijen,te martuar midis kusherinjsh,po cna ka gjet duke ndigjuar per plot 23 vjet kete sindrome te pasherueshme,do ti kete dhene lirija ndonje mix haloperidoli ketij plere sot qe paska dale tek vlerat familjare ky psikoze…

   Reply to this comment
 2. ardian June 14, 17:13

  Obobo po erdhen keta hajdutet e tjere pas 23 qershorit, do keputet fare Shqiperia. Tani eshte me paterica, por pastaj : NE KOMA ose e vdekur. Kirurgu Rama me Mjeshtrin META do ti vjedhin edhe pikat e fundit te gjakut, do ta shtrydhin fare ore.

  Reply to this comment
  • olisa June 14, 18:14

   po nuk je burre ti jo , ne tropoj nuk shkon, del me snajper, antiplimb e cdo gje, do ta vras e verteta ose familjaret e 26 viktimave te gredecit qe enden per drejtesi se ai e fali mediun, vemje merrsh me fejasa e martesa tani pffff

   Reply to this comment
 3. gertjan June 14, 17:23

  Me shkaterrimtar se ty nuk ka ne bote mor horr.Je nje njeri i cili ke shkaterruar nje Shqiperi e nje popull te tere.E ke shkaterruar kete popull sa e ke lene te pashprese.Do marresh fund me 23 qershor.I ke bere mjaft te liga ketij populli mor kriminel.

  Reply to this comment
  • gentjana June 14, 18:26

   ik ore ordiner si flet ti per familjenkur yt bir ka marre per grua kushuriren e vet o plehre, pse rama qe nderroi gruan eka faj qe deshtove ti eee, sa i paudhe qe je mor saliiii nje ftyre e lig qe po shterohet cdo dite

   Reply to this comment
 4. desa June 14, 17:23

  Flet Berisha qe ka zaptuar gjithe shqiperine,njeriu qe ka gllaberuar per femijet e tije,klientet e qeverise
  Njeriu qe ka shitur shqiperine per nje euro ,qe tentoi te shiste detin grekerve por fale socialisteve shqiptare nuk arriti.

  Reply to this comment
  • olira June 14, 18:18

   e dime modelin tend sali , e dime dhe sa i afte je dhe sa i poshter je , po jepi fund mor se ti je debil me muhabete do ta mbash popullin ti, ti ke vrare ore, po edi e nderroi gruan por nuk vrau njeri

   Reply to this comment
 5. Bla Bla Bla June 14, 17:26

  Bla Bla Bla gjithe diten e dites.
  Edhe 8 dite per fat i kane mbetur berishes te mashtorje dhe te shpife,dhe popullit per fatin e tije te keq qe duhet ta degjoje kete njeri.
  Por diten e nente do ti japin goditjen me vote ,per ta larguar perfundimisht ne pension politikl

  Reply to this comment
  • er era June 14, 18:15

   leri mor grate e ebotes po mbaj mend saliu do ta vras vota e rilindjes dhe e se vertetes, saliun do ta vras vullneti i lire i popullit dhe zghedhjet e lira, saliun do ta vrasin me vote ata njerz qe ne 8 vite i ka zhgenyer e lene ne meshire

   Reply to this comment
 6. gjyshja June 14, 17:26

  Kush flet per vlera,ky hajdut e vrases i popullit te tij.Keto dengla qe u thua njerezve neper sheshe nuk e shmangin dot humbjen tende,as balta qe hedh mbi opoziten,konkretisht mbi liderin z.Rama.Diten e 23 qershorit do ndeshkohesh nga vota e popullit te cilin e vodhe,e vrave.Ç’fare nuk i ke bere ketij populli,per gjithcka do marresh denimin e merituar.

  Reply to this comment
 7. DANJA June 14, 17:27

  Po si ke fytyre te flasesh ti per vlera familjare more zotrote, ti qe ke dit me radhe qe shane Edi Ramen nga familja, nga gruaja, nga jeta e tij private…Pse nuk ben duel politik more sharlatan i pacipe, pse nuk konkuron me program, por meresh me sharje e ofendime te ulta? Normale pergjigja eshte fare e qarte, ti nuk ke program.

  Reply to this comment
 8. rei June 14, 17:30

  Berisha modeli qe beson tek zoti hahahaha, ky ka lidh aleance me zotin dhe per punen e taksave, ka bere marveshje dhe me papen, ke kisha lacit dergoi Bumcin…Ky e ka perfshire totalisht zotin ne politike.

  Reply to this comment
  • ekosta June 14, 18:16

   përpiqet të mbjellë dëshpërim dhe zi në çdo skaj të këtij vendi dhe ja ka arrit me se miri ky sali berishq qe mund te quhet cfaredolloj gjeje pervecse burre bashke me kompanin e tij korruptive, do ta tregojme burrin me 23 qershor ne ty zoteri

   Reply to this comment
 9. borana June 14, 17:32

  Eshte e vertet qe shqiptaret sot kane perpara tyre dy modele qeverisese, njerin model te provuar sot e 8 vite me radhe qe eshte i deshtuar, i korruptuar , hajdut dhe modeli tjeter eshte modeli i partise socialiste qe vjen perpara shqiptareve me nje program te qarte qeverises. Dh qe do te mare mbeshtetjen maksimale me 23 Qershore.

  Reply to this comment
 10. desara June 14, 17:34

  Vazhdon megagenjeshtra dhe tallja me popullin e Berishes, ky eshte Kryeministri ne ikje qepas 20 vitesh ne politike ende jeton ne nje apartament 120 m…..te pakten kurseji talljet dhe ironit me popullin, kjo eshte e tepert….Pa numeroni njehere vlat e Argites dhe te Shkelzenit dhe tegoju shqiptareve te verteten.

  Reply to this comment
 11. kevi June 14, 17:37

  Berisha nje gjysh idjot dhe pa pike turpi flet me nje gjuhe rrugacerore, e meret me familjen e Edi Rames, kete ka bere historikisht ky njeri, qe kur ka hyre Edi Rama ne politike ka degjuar gjerat me te ulta nga goja e ketij njeriu, i cili ne radhe te pare ka ulur veten. Turp Turp Turp

  Reply to this comment
 12. AMBRA June 14, 17:44

  Une si shqiptare nuk e gjeje kurre veten ne modelin tend, ndaj mos i fut te gjtihe ne nej thel, tek ty gjene veten ndonje dallaverexhi e mashtrus si puna jote, por jo shqiptaret e ndershem….Edhe 9 dit na ndajne nga dita kur do te mare fund pushteti juaj shkaterrues dhe hajdut…

  Reply to this comment
 13. bertin June 14, 17:55

  ik mor kyeminsiter injorant e gomar qe flet ashtu pa pike etike mbi familjen e kryetarit te opozites dhe kjo eshte alternativame e shpifur dhe me e tmerrshme qe mund tju ofrohet shqipatreve

  Reply to this comment
 14. Brukli June 14, 18:01

  Vazhdon Berisha te fuse frymen e urrejtjes mes shqiptareve, vazhdon tu thote atyre se Rama i ka quajtur Shpellare…Mjaft genejeve more i pafytyre sepse veten genjen, shqiptaret nuk te besojne me asnje fjale….Pse u a permend djersen kot njerezve, thaju atyre se me djersen e tyre ti ke ndertuar vila e pallate per femijet e tu.

  Reply to this comment
 15. ergi June 14, 18:03

  o njeri injorant se je dhe kryeminister akoma nuk eke mesuar ti se nuk shahet robi nga gruaja dhe nga familja se shqiptarete kane te shejte at edhe nuk lejojne ta tallin dhe te kthejne reston ne 23 qershor

  Reply to this comment
 16. albana June 14, 18:06

  ky njeri eshte shume i shpifur dhe askush nuk mudn ta besoje se esht ekryeminstri i shqiperise ndaj ndaj nuk meriton asnje sekond te ta votojne perseri sepse di vetem te shaje opoziten dhe edi ramen

  Reply to this comment
 17. ervin June 14, 18:10

  saliu eshte i vetmi njeri qe nuk meriton asnje vote qe nuk meriton qe shqiptaret ti japin voten atij qe shqiptaret ta mbeshtesin ate qe shqipatret ta mbeshtesin ate qe shqipatret te jene te votojne at ene 23 qerhsor

  Reply to this comment
 18. daniel June 14, 18:19

  balta nuk esht ee vetmja alternative per te fituart zgjehdjet dhe biles per mua do te denohet me ligj,kjo eshte nje politike e shemtuar dhe nga asnje shqipatr nuk duhet t etolerohet se tallja dhe balta ka arritur kulmin

  Reply to this comment
 19. armir June 14, 18:23

  turp qe saliu sillet ne ket emenyre me shqipatret qe i genjen ne ket emenyre qe i shan ne kete menyre dhe nderkohe investimet ne keto vende i ka 0 sidomos ne rrushbull sidomos ne durres dhe ne bujqesi

  Reply to this comment
 20. ela June 14, 18:24

  shqipatret duhet t evotojne ne 23 qerhsor per edi ramen e partine socialsit esi dhe alternativen ekonomike qe ajo ofron si dhe nje kulture t ere politike pa sharje pa ofendime dhe pro demorkacise

  Reply to this comment
 21. visi June 14, 18:26

  shqiptaret ndihen te ofenduar dhe te turperuar nga ky njeri qe di vetem te shaje dhe per me teper merr guximin te shaje nga familja edi ramen nderkohe qe kjo kalon pertej cdo etike te kultures politike dhe te cdo limiti qe mudn te lejohet

  Reply to this comment
 22. geri June 14, 18:29

  kjo qeveri vjen pa alternative ekonomike kjo qeveri vjen pa alternative ne bujqesi dhe mundohet dhe ne rrashbull te nxjerr kundershtarin jasht loje duke eshare nga familja me nje loje rrugace qe ben ai

  Reply to this comment
 23. valeria June 14, 18:31

  shqiperia meriton nje zgjidhje tjeter e jo nje kryeminister qe rri vetem duke shajt nga familja opozitare se kjo as nuk esht ee ndershme e as nuk eshte etike e as nuk eshte dinjitoze turp i madh y per te

  Reply to this comment
 24. erisa June 14, 18:34

  mediat duhet te bejne punen e vet e te ndenojne rende keto akte t etupshme te sali berishes pavarsisht gjithckaje ky njeri po tregon se eshte diktator dhe po vepron me keq se enver hoxha ne kohen e tij

  Reply to this comment
 25. lorenc June 14, 18:37

  Ha ha ha. Yt bir ka 2 femije ne lidhje incesti me te kusheriren e ti na flet per vlera familjare.

  Reply to this comment
 26. pegi June 14, 18:59

  Po ku ke moral ti more zotrote te flasesh per vlerat e familjes, ti qe rri gjithe diten duke share e ofenduar familjet e kundershtareve te tu politike….Po nuk te vjen zor njehere kur te degjojne mbesat e tua qe flet me ate gjuhe vulgare? Normal ti nuk e njeh turpin, te ka humbur me kohe.

  Reply to this comment
 27. shqipfolësi June 14, 19:46

  Dy fjalë për kryetarin e pd-së që na kërkon votën…
  -Ne nuk mund t’ju kemi për model sepse nuk na pëlqen FJALORI JUAJ BANAL dhe i pa vend sa herë t’ju teket.
  -Ne nuk jemi për VRASJET në mes të bulevardit.
  -Ne nuk jemi për VRASJET e GËRDECITdhe për MOS DËNIMIN e fajtorëve të vërtetë pushtetarë.
  -Ne nuk duam të marrim nga sytë këmbët si Emigrantë të përjetshëm PA ATDHE.
  -Ne duam të jetojmë në Shqipëri me të gjitha të mirat që na ka fal natyra dhe JO ZOTI YT.
  -Ne e DUAM PUNËN por ti na ke lënë prej kohësh të PA-PUNË.
  -Ke premtuar në 1990′ se shqiptarët do hanë me lugë-floriri sepse i dije se çfarë pasurish kishte Shqipëria, por rrugës 20 VJEÇARE në PUSHTET siç thua dhe vetë, tu ndërrua mendja dhe floririn e shtruat në WC-të tuaja, natyrisht për ju ka më shumë vlerë hale-ja se sa populli.
  -Ne nuk besojmë më në FJALËN e një të PABESI.
  -Ke thënë shumë të pavërteta deri më sot. Kaq shumë sa ne e dimë fare mirë se të vërtetat e tua janë e KEQJA JONË.
  -Ne e duam familjen me vlera të VËRTETA dhe jo familje perverse që mashtrojnë popullin e vet.

  -Një gjë nuk paskeni mësuar nga PËRVOJA JUAJ 20 VJEÇARE, se në se vërtetë do ti kishit dhënë popullit ATO QË I KENI PREMTUAR, SOT DO ISHTE VETË POPULLI QË DO T’JU VOTONTE edhe pa ja kërkuar ju!
  Ky është GABIMI që bëjnë të gjithë ata që ndër vite shkëputen dhe largohen nga hallet e njerzve dhe kujtohen për ta vetëm në zgjedhje.

  -Gaboheni në se mendoni se populli do t’ju votojë akoma pas HARRESËS dhe MOSPËRFILLJES së ZËRIT TË TIJ. Populli ju mbështeti siç e thoni për 20 vjet.
  Por tani nuk ka më shans tjetër për ju. KOHA JUAJ MBARON KËTU.
  MË 23 QERSHOR VOTA JONË DO JETË KUNDËR JUSH!

  Reply to this comment
 28. sali kurva June 15, 06:49

  EDI RAMA I NJEH MA MIR SE TI O SHPELLAR TI KE 50 VJET QE NUK SHKON NE VENDLINDJEN TANDE MOS JA PERMEND FAMILJEN SE GJYSH MUT SE PO I USHQEN NIPAT E TU ME URREJTJE SIKUR SERBET PER SHQIPTARET TI DHE FAMILJA JOTE KENI MARR PENG SHQIPERINE BASHKE ME NJE KOMPANI KRIMINELASH ME BARK DERRASH ME NJE MINISTER RENDI HAJDUT ME RISTANA ME SASHENKA ME PONA ME BALLIQA ME NJE GENT STRAZIMIRI QE ASHT NGA FTYRAT MA TE DIGJINERUARA QE KA PATUR KOMBI MESILA DODA VETEM FAMILJA JOTE KANDIDON NE DURRES … A E DIN PSE PER TE MBROJTUR PRONAT E VAJZES TANE TE BUKUR POR DO TI MARRIM PAS 23 QERSHORIT DO PERFUNDONI NE GROPE TE NEVOJTORES ME GJITH EKIPIN E BAJGAVE TE TROPOJES

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim